Nákupy v UK. Kde dobre nakúpim?

danona
14. nov 2008

Kocky, ktoré viac cestujete... na koniec januára som su kúpila letenku do Londýna na dva dni.. bola som tam raz - s cestovkou 😀 , teraz potrebujem dobré rady... ako, kde co dobré nakúpiť, ako sa najlepšie dostať do/z mesta na Luton atd.. no proste dobré tipy, kam ísť - obchodiky... 🙂 - poznam tak oxford street.. 😎

marika80
16. jan 2009

Matalan moze byt, kvalita normal, ale malokedy sa mi tam nieco paci.

etuska
16. jan 2009

no mne sa tu velmi pozdavaju detske veci v "Peacocks"-pre deti je to znacka tusim Angel E-vie-dostat tam kvalitne veci za super ceny-napr 3 tricka s dlhym rukavom pre dcerku za 3 libry!(samozrejme vo vypredajoch),a tiez som maniak na vsetky "charity shops"-musite sa trochu prehrabat,ale casto tam maju kvalitne i nove vecicky za par supov-napr. v Marie Curie 😉
...potom "Dunnes Stores" a Woolsworth bol fajn,skoda ze ho zatvorili ☹ ☹

marika80
16. jan 2009

woolthwoorths je mi tiez luto. Taky dobry obchod na hocico ☹

etuska
16. jan 2009

ved prave,oblecko bolo drahe,ale ak bola zlava tak v pohode...

marika80
16. jan 2009

ja som tam malej chodila na saty. Ake az ked boli 3x zlavnene, potom som ich kupila 😉

etuska
16. jan 2009

😀 no a tie charity shops su famozne 😀 ,dokonca aj Vianocne darceky som tam pokupila-hracky,knihy-za 49p 😅 😅 a mala bola cela "happy" a najma ma potom slovek pocit,ze aj prispieva na dobru vec a zaroven usetri-no skvele

marika80
16. jan 2009

tam nechodim, ale moj manzel odtial pride vzdy s nejakou somarinou, ktora potom doma zavadza. A tiez ma vyhovorku, ide to na dobru vec 😠

etuska
16. jan 2009

😀

marika80
16. jan 2009

Etuska lucim sa. Treba aj tu uz ist spat. 😉

3558
16. jan 2009

tak sa pridam. ja to mam podelene. pre maleho kupujem na doma v matalane a na von v nexte.
pre seba chodim do TKMax a New look,
a ked kupujem pre neterky a sesternice /deti/ tak kupujem v primarku.dokonca aj kamosky mi kolko krat volaju kup mi toto z primarku. vcera som tam zrovna bola,lebo o mesiac idem domov, a mali vypredaje po 0.5 libry za kus. no tak som tam nechla 100libier, ale mam nakupene pre 5 deti a dve kamosky darceky. takze ja som spokojna. v nexte by som im toho tolko nenakupila. tolko penaze zase nemam. 😝 😝
a TKMax ma 15 min.od domu, tak kazdy druhy den tam chodim ,,kocikovat,, a mam super veci napr mikina calvin clain 12 £, cizmy diesel 20£ tomy hillfiger mam skoro vsetko aj moj drahy, od zimnej bundy, az po ponozky a pyzamo playboy za 5libier. som tam proste hned doobeda ked tam neni vela ludi a je dolozeny tovar. 😀

etuska
16. jan 2009

Marika-bru nocku
Zuzi-no u nas je Next Clearance,ale ja si tam neviem vybrat-je to take prebrane,nie ako ked si kliknem na ich web-stranku,tak tam su pekne veci.Primark je supr,ale my tu nemame,tak chodim len obcas

nippa
17. jan 2009

jooj...dievcata vidim ze ste vystihli vypredaje...ja som dovolenkovala takze neviem co kde maju ale urcite najlepsie veci su uz popredane....myslim ze vianoce-novy rok vypredaje su najlepsie z celeho roku...maju vypredaje vsade....

zanett
17. jan 2009

no ja koukam, ze se utraci, ja teda vyprodeje moc nemusim. Mam rada kvalitu, ne kvantitu, takze za obleceni si klidne priplatim, pokud vim, ze vypada 'draze' a ze vydrzi, maximalne si koupim par levnych modnich vystrelku na kazdou sezonu, abych mela s cim kombinovat. Ale jsou proste veci, na kterych nesetrim a v urcitych obchodech bych je nekoupila, ani kdyby byly zadarmo 😎

Ale chapu, ze obleceni pro deti je jina kapitola, pac z toho rychle vyrostou, tak neni nutne utracet obrovske sumy, ale pro dospele takove to levne obleceni moc nechapu...ja si radsi poridim nekolik kvalitnich kousku jako zaklad satniku, ktere pak muzu obmenovat a kombinovat a ozivit doplnky/bizuterii atd, takze spravnym kombinovanim pak i levnejsi vec (napr bizuterie) utvori velmi kvalitni celkovy dojem...ale je fakt, ze zalezi na zivotnim stylu, pac mam kamosku, co to takhle taky delavala, ale od te doby, co ma dite, tak jen honi slevy a kvantitu bez ohledu na to, jak v tom pak vypada 😝 🙄

etuska
17. jan 2009

zanett-ja stale kupujem len to,co potrebujeme,na minanie nemame.A tiez nekupim hocijaku somarinu len preto,ze je modna a lacna.
a kopec kvalitnyxh veci som kupila prave v sekaci 😉

caira
17. jan 2009

zuzana: v TKmaxu jsem byla nedavno poprve ( jsem nevedela, ze ho tu vubec mame..a to tu bydlim patym rokem) 😀 a vybrala jsem si tam super zimni ski bundu - teda ne, ze bych lyzovala 🙂 ale potrebovala jsem neco fakt tepleho a ze 160 liber zlevnena na 60 tak jsem mela fakt radost, je fakt, ze to byla cca hodina "prace" se vsim tim zbozim probrat ale stalo to za to.

My ted o vikendu vyrazime do mesta, mala potrebuje jaro/leto vybavu tak chci pomalicku zacit, tak se podivam do primarku po trickach a nejakych teplacich co by mohla v lete tahat po zahrade.

Do nextu pujdeme az pristi mesic, mam tam vyhlidnute pro malou nejake kalhoty,mikiny,saticky, tricka atd atd 🙂

zannet ja taky na vyprodeje nejsem, me strasne frustruji davy takze nesnasim tlacenice 😖 a preplnene obchody, takze vetsinou stejne skoncime u toho, ze nakupujeme pro malou v H&M a Nextu a pro me v New Look a Riveru- i kdyz teda ja strasne nerada nakupuju pro sebe, nesnasim zkouseni veci atd, takze ja si jdu nakoupit jednou za sezonu vse co potrebuju a pak mam klid 🙂

marika80
17. jan 2009

Inac Next vypredaje su horor. Otvaraju uz o 5. rano. A vacsinou su tam aj tak veci(ak nejake ostali, a je mozne sa k nim dostat), z minuleho leta. Takze ak som si aj na nieco brusila zuby tak to zlacnene nebolo. Vypredaje sa mi pacia v Jane Normann. Maju tam super saty a rifle, a tie aj mavaju zlacnene. A pockala som si az do minuleho tyzdna a bolo to zlacnene uz 3. krat. Tak som sa vytesovala saty zo £45 na £27 a ja som ich kupila za £13.50 !!!

3558
17. jan 2009

teraz sa oplati ist kupovat detske vecicky do primarku. dostali tovar, a su plne regale peknych veciciek vo vsetkych velkostiach. a par veci z minulej sezony je za pol libry. naozaj su tam krasne veci, aj ja som malemu kupila rifle,svetrik a kosielku.
inak sa mi zda, ze gap je zbytocne predrazeny. mam par kuskov a tie si strazim ako oko v hlave, ani som ich neposunula dalej pre ine deti. setrim si keby nahodou sa nam zadarilo druhe. co vlastne aj buduci rok chceme.
no a co hovorite na detsky adams? u nas ho teraz 1.1. zatvorili. ja co som v nom bola, nikdy som nic pekne tam nevidela na maleho. neviem ako dievcenske vecicky, ale chlapcenske 0 bodov.

etuska
17. jan 2009

Zuzi-adams ma skor pekne dievcenske veci a pomaly asi dopredavaju,lebo ho maju vraj likvidovat 😒 -nechapem tu logiku,ked u nas ho pred Vianocami otvorili,ale nic extra som tam nenasla-myslim za rozumnu cenu,lebo pekne kusky su aj drahe 😒 😒

marika80
17. jan 2009

Ja som bola v Primarku raz, hladala som ho po celej Oxford street, a potom som videla ist ludi s taskami, tak som vedela, ze idem dobre. Ked tam su vraj vzdy mrte ludi, ja to neznasam. Neviem si predstavit tam ist na Sale.

caira
17. jan 2009

marika: nastesti vetsinou kdyz next porada vyprodeje tak se to netyka detske casti takze to jeste jde..ja vyprodeje proste nemam rada presne pro ty duvody, lidi se o veci div neperou, prehrabujou, hazi to po zemi atd..proste davy davy davy.

jinak v adams jsem taky posledne nic moc nenasla, teda libila se mi tam dve tricka s dlouhym rukavem, ale nemeli je v nasi velikosti ale jen v uplne male takze smula..jinak mi to tam zas tak levnejsi nez jinde neprijde.. takze ja davam 2 body 😀

marika80
17. jan 2009

caira, to u nas je detske najhorsie. To su tie tyce poloprazdne. A k nim sa nedostanes lebo ich blokuju privetive mamicky s kocarmi. A potom samozrejme vlacia po zemi tie handry co sa im zasekli v kolesach.

zivoth
18. jan 2009

ahojte babenky, chcela by som sa opytat, ci by sa tu nasla nejaka dobra dusicka, ktora byva v londyne a bola by mi ochotna doniest na SK, resp CZ jednu vec, keby som si ju objednala, resp by ste ju kupili vo SMYTHS. kokretne ide o kolotocik nad postielku . ak by bola niektora taka zlata, pls napiste mi do IP. veeeelmi pekne vopred dakujem.katka

3558
18. jan 2009

tak ja mam znamych a oni pracuju v sklade pre adams. no a kazdy tyzden si mozu zobrat vrece detskych veciciek za 10 libier.mozu si navyberat co chcu, ale musi sa to zmestit do vreca. no ale kedze som tam nikdy nic nevidela, tak som si ani nedala doniest nic. aj ked je to skoro ,,zadarmo,,.
neviete mi poradit kde zozeniem kozmetiku la Roche Posay?

zanett
18. jan 2009

zuzo - LRP kosmetika jedine na netu (v UK), pac pokud vim, tak ji nemaji v obchodech...do UK se LRP zacala dovazet teprve loni...

dididi30
18. jan 2009

ja som v primarku a ostatnych lacnejsich obchodoch nenakupujem, tam som nakupovala par mesiacov po prichodu do anglicka, nasla som ovela kvalitnejsie znacky a ked maju tie znacky zlavy, tak to je lacnejsie ako z primarku.

dididi30
18. jan 2009

este raz, ja v primarku a ostatnych lacnejsich obchodoch nenakupujem 😉 😀

zanett
18. jan 2009

je teda fakt, ze levne veci casto vypadaji levne 😝 Treba ne na prvni pohled, ale na druhy urcite...proste za kvalitu se plati, ta neni levna a asi bych nechtela byt cela odena do levnych veci, protoze i kdyby treba vypadaly na prvni pohled hezky, tak se rychle pozna, ze se na satniku setrilo...spis je lepsi investovat treba do kvalitnich kalhot/bot/hodinek a ty pak doplnit levnym (ale hezkym) trickem a celkovy dojem bude vzdycky vypadat lip, protoze ty kvalitni veci pritahnou pozornost a udelaji ty levnejsi kousky drazsi...Ale zase na druhou stranu; kdo nema vkus, tomu zadny penize sveta nepomuzou (znam par takovych, ktery nakupujou vyhradne designer brands, aby ukazali, jak si to muzou dovolit, ale vypadaji stejne priserne, pac nemaji vkus...)

marika80
18. jan 2009

zanett, ale kvalitne veci sa daju kupit aj vo vypredaji. Ja som tak cakala na jedny cizmy. Zo £150 som ich nakoniec kupila za £70 😉

zanett
18. jan 2009

mariko - to mas pravdu, jenze ja mam s vyprodejema jen spatnou zkusenost; davy rozzurenejch lidi, otraveny prodavacky, chaos a navic nikdy nesezenu moji velikost (mam 6 -8), vzdycky ve vyprodejich zustanou jen mamuti velikosti od 12 vys 😝 To ani nemluvim o tom, ze ty nejlepsi kousky jsou hned rozebrany, takze pokud nekdo neni ochoten vstavat za rozbresku, tak ma vetsinou smulu....Ale mam rada internetovy vyprodeje, ale tam je zase strasnej problem s tema velikostma, pac ta moje velikost jde na dracku... 😒

3558
20. jan 2009

najlepsie sa nakupuje teraz. su plne obchody noveho tovaru vo vsetkych velkostiach a neni su tlacenice. preto sup zajtra do T.K.Maxu 😀 😀 😀 😀