Nákupy v UK. Kde dobre nakúpim?

danona
14. nov 2008

Kocky, ktoré viac cestujete... na koniec januára som su kúpila letenku do Londýna na dva dni.. bola som tam raz - s cestovkou 😀 , teraz potrebujem dobré rady... ako, kde co dobré nakúpiť, ako sa najlepšie dostať do/z mesta na Luton atd.. no proste dobré tipy, kam ísť - obchodiky... 🙂 - poznam tak oxford street.. 😎

zanett
15. nov 2008

apon - ja myslela, ze v King's Cross bys ubytovani nechtela (co si pamatuju z jine diskuze)? 😕 Ze je to tam dost filthy & dangerous 😀 😀 😀 I kdyz cenove lepsi nez jinde - z logickych duvodu...

emogeon
15. nov 2008

ach jaj nakupy v UK to milujem 😎
naozaj takmnakupime za velmi dobre ceny, kolkokrat tu u nas v sekaci su drahsie tie obnosene handry...
ja som v lete nakupila takmer vsetko v asde,ktora tu uz bola spomenuta,a aj v M&Co,BHS, next sa podla mna oplati len vo vypredajoch...

danona
autor
16. nov 2008

aponchie - http://www.travelodge.co.uk/
zanett - to ja som pisala to kings cross´.. 😅 myslis, ze je to zle miesto? /ubytko na jednu noc/..
aj koncom januara budu este nejake vypredaje??

amee
16. nov 2008

Danona : chod do Primarku, tam nakúpiš úplne úžasne. Nie je to žiadna značka, ale uvidíš... 🙂 . Neviem či sa pojdeš mrknúť aj do Londýna, ak áno, najvačší Primark nájdeš na konci Oxford Street 😀

danona
autor
16. nov 2008

amee, dik, len do londyna idem.. 😉 urcite tam zabehnem 🙂

amee
16. nov 2008

No to musíšššššššššššššššššš 😀 😀 😀

zanett
17. nov 2008

danova - s aponchie jsem se jednou v jine diskuzi bavila o ubytovani v Londyne, protoze tam zamysli jet na nakupy. Tenkrat jsme se shodly, ze oblast King's Cross je sice levna, ale to proto, ze v porovnani s ostatnimi castmi Londyna je pomerne nebezpecna...ale aponchie a ja Londyn zname (ja tam driv bydlela a apon tusim taky, nejsem si jista)..mimochodem, ja ted bydlim ve stredni Anglii a s MP jezdime kazdy rok pred VAnocema do londonu na vanocni nakupy, shodou okolnosti jedeme pristi tyden na tri dny a ubytko mame v hotelu Ramada v jiznim Londyne (nas oblibeny 😉 ) - ovsem teda pokoj teda stoji dost pres £100/noc. My teda zacneme s nakupama v Bluewaters (proto ta lokalita) a postupne se presuneme pres zapadni Londyn na Oxford street

Jj, i koncem ledna jeste budou vyprodeje..

caira
17. nov 2008

didi, ja mam taky rada river island..teda driv pred tehu jsem mela jeansy jedine z riveru, ale po porodu my tam jeansy vubec nesedi..driv jsem byla size 8-10 a ted jsem 12-14 ☹ takze ted jsem si musela poridit jeansy v nextu..

ja ted vsude shanim bodycka s dlouhym rukavem na patentky u krku nebo knoflicky, mothercare i next delaji takove ty pruzne okolo krku, ale jelikoz mam strasne drobne dite tak ji vzdycky cumi i ramena, takze bes.. 😒

tictac
17. nov 2008

taky bych doporucila Bluewaters, nakupovani tam miluju 😵 ale je to od Londyna trosinku z ruky 😉 Jestli nekdo hleda designers outlets, tak jsou celkem dobre ve Swindon 😉 Ale dobre se da nakoupit v kazdem vetsim shopping centre...

dididi30
17. nov 2008

caira, hm ja som mala pred tehu 6 a mam teraz 10 ale uz su mi dobre aj 8 tak sa tesiiiiiiim, ale tiez rifle len a len z riveru, ine mi nesedia 😉 inak viac bab ma rado rifle odtial, teda, ktore nesanuju dat za dobre rifle 😀

caira a kuk si v h&m take som tam videla, ja take nechcem nemam na to nervy 😀

marika80
17. nov 2008

Ja mam rada Jane Norman a River Island, a ked nie je penazi naviac tak H&M.

ella1
17. nov 2008

baby a aký je váhový limit?koľko sa môže nakúpiť? resp. keby som ho prekročila, je to možné? a oplatilo by sa napriek tomu?

olise69
18. nov 2008

Váhový limit je podla let. spoločnosti, s ktorou letíš. ( zvykne byť 10- 15 kg) Nadváha sa platí, takže treba dať pozor. Ale záleží na koho natrafíš, niekedy privrú očko, keď to nie je veľa.
Ináč mojou srdcovkou je New look.

cuttysark
18. nov 2008

Danona, ak letis na luton, potom najlepsie je ist vlakom na kings cross. Mas kde spat? Ked tak ti mozem odporucit hotelik nejaky. My sme sa prave vratili z rocneho pobytu z UK, tak ked nieco potrebujes vediet, pomozem, poradim. Takze z lutonu airport zoberies bus (first capital connect - zadara) na Luton Airport Parkway, odtial idu vlaky do londyna (tiez First Capital connect). Trva to hadam 45 minut, nie vela. My sme byvali kusok od lutonu takze oba vlakove smery mam vychytane. Kup si travelcard na cely den, podla toho kde budes byvat (v londyne je 6 zon, travelka 1-6 zony stoji 7 libier cez vikend takze sa to skutocne oplati a pouzivat ju mozes uplne na vsetko aj na vlaky, odporucam kupit na lutone travelku 1-6 a doplnit jednoduchym listkom z Lutonu do Elstree/Borehamwood, co je posledna stanica siestej zony).

Co sa tyka obchodov, samozrejme Oxford street, tam najdes vsetko, lacnejsie a vela obchodov je vo Wood Greene - je to shopping centrum ktore nie je velmi zname, ale je super, najdes tam vsetko mozne, zname aj nezname obchodiky. (je to piccadilly line z kingcrossu na sever, stanica wood green). No a samozrejme Brent Cross, ono aj tak tie obchody su vsade rovnake.

caira
18. nov 2008

ella vahovy limit u Britishek je 23kg ( kdyz letis s ditetem tak se to vyplati, ma narok na svuj kufr} 😀 Ceske aerolinky maji limit 20kg a dite muze mit kufr max 10kg - na nadvahu bacha, fakt si hooodne priplatis! - nevyplati se to!!

Didi ja se taky do svych starych riverek ( size 10 ) vejdu, ale co maji ted tu novou kolekci tak mi z toho proste leze prdel ( pardon) pres nohy atd ok, ale zustaly mi po porodu bohy, takze mi to nesedi tam.. a jak jsou low cut tak mi to proste uz nesedi jako driv.. ale porad doufam, ze se jednou vratim alespon na tu size 10, vadi mi, ze jsem i 9 mesicu po porodu porad tlusta ☹

livi
18. nov 2008

ak letíte so skyeurope, tak váha môže byť max. 20 kg, za každé ďalšie kg je príplatok 300 skk 😉

kopcik
18. nov 2008

cuttysark: no tak wood green bych zrovna nedoporučovala - a když už jo, tak si peněženku držet u těla a hlavně se nedat sbalit nějakým albáncem 😒

kopcik
18. nov 2008

danona: koncem ledna ještě jsou výprodeje, ale nejlepší kousky už budou pryč...

zanett
18. nov 2008

kopcik byla prvni - chtela jsem rict k tomu wood green, ze byt tebou, danona, tak bych netrvala nutne na tom utratit co nejmin, protoze zrovna ve Wood Green bych se bala, ze mi pujde mozna i o zivot a za to by mi zadny nakupy nestaly....

danona
autor
18. nov 2008

zanett-v pohode, ja jen sbiram tipy.. 😉 - abych byla moudrejsi-kde co a jak.. 😀

zanett
18. nov 2008

danona a kdy ze to presne jedes? My jedeme pristi tyden, uz se nemuzu dockat, jenom je teda fakt, ze na konec listopadu je tu docela teplo (v dusledku cehoz nemam moc vanocni naladu, loni touhle dobou uz jsem mela vic nez polovinu darku nakoupenych...)

danona
autor
18. nov 2008

zanett-az koncem ledna.. 😉 takze mam cas.. 😉

cuttysark
18. nov 2008

jeee baby, ja som pri Wood Greene byvala a chodili sme tam pomaly kazdy den - tak sak jasne ze si treba davat pozor na veci a tak, ale o zivot? Boli ste tam ci len z rozpravania poznate? Taky Camden je ovela divokejsi. Vo WG je vela Albancov a Grekov, vecer by som tam nesla sama, ale cez den je to ok, vsade si treba davat pozor...
...Inak presne, je to len tip, neviem ci Danona chce Oxfordacke veci alebo aj nieco ine....Wood green je zaujimavy a su tam ine obchodiky podla mna. To, co najde na Oxforde, najde aj v Bluewater, Brente, Watforde, Lakeside aj vo vsetkych ostatnych velkych centrach, takze som sa snazila poradit nieco ine. 😝 🙂

iplusr
18. nov 2008

ked letis s ryanair, velka batozina je max. 15kg. ale pozor, ako prirucnu batozinu si neber kabelku, ale tasku splnajucu rozmery 55/40/20 a tam mozes mat 10kg.

ella1
18. nov 2008

ked som videla tie ceny, skoro som skolabovala.....napr. barbie tričko za 1 libru!!!! a podobne. tam musím ísť aj keby neviem čo 😀
a poznáte niekto aj Brighton?obchody. lebo ak pôjdem tak asi tam..tam by som spala a zas neviem, či sa mi bude chcieť do londýna to je asi odtiaľ 1,5 h cesty.....

zanett
18. nov 2008

cuttysark - ja v londyne bydlela, ve WG mi moc dobre po tele nebylo, ale kdybych musela, tak tam jedu, jenze ja vim, co od toho cekat. Kdezto nekdo, kdo tam v zivote nebyl, tak by asi koukal...

Ella, brighton je moje srdecni zalezitost 😵 ....naughty city by the sea 😎 Sestrenice MP tam bydli, tak tam jezdime pomerne casto, ale i pred MP jsem tam jezdila, pac me lakala ta plaz primo v centru mesta 😵 No jestli mas chut zkusit taky neco jinyho nez jen mainstream modu, tak Brigton je urcite dobra destinace 😉

yvetta
18. nov 2008

holky tak mna vo WG prepadli, ale zasa si nemyslim, ze je to az take strasne 😀 bola to aj moja chyba - sama vo WG o jednej v noci 🙂

ella1
18. nov 2008

zanett-a čo je to mainstream moda?ja chcem hlavne pre dcérku,to mi nezáleží na značke,ale pre ňu u nás už moc veľký výber nie je.potrebuje veci nad 128č. teda 8r a vyššie.....v Brightone mám kamošku, tak by som bývala tam, tak to by bolo super.....

dididi30
18. nov 2008

ciara to mas svatu pravdu, teraz su tie nove modely onicom, skarede, jedine tie slimky su pekne, kupila som si minule cierne 😉
prosim ta kde si ty tlusta 😀 neblazni, sak nevidis tie anglicke tucky dookola? sak my sme ako podvyzivene 😀 😀

zanett
18. nov 2008

ella - stredni proud 😉 tedy jestli chces neco neobvykleho, v Brightonu je spousta originalnich obchodu (tedy spis pro dospele 😅 ), kde se daji sehnat velmi originalni, kvalitni kousky 🙂 Pro Vercu - to ti asi spis lip poradi ta kamoska, urcite te vezme nekam nakupovat, tak pak uvidis 🙂 A kdy vlastne jedes> Jeste pred Vanocema?

Yvetta - ja mam Londyn moc a moc rada, ale paradoxne se tam citim min bezpecne, nez treba v New Yorku - tam jsem chodila po nocich sama bezne a nikdy jsem nemela strach, ale v Londyne mam vzdycky takovy divny pocit, kdyz jdu sama (uz se mi tolikrat stalo, ze me na ulici oslovovali divny typci a neslo se jich zbavit. Sama a v noci bych nesla vubec, stejne jako bych nesla sama ve WG ani ve dne!)