Nákupy v UK. Kde dobre nakúpim?

danona
14. nov 2008

Kocky, ktoré viac cestujete... na koniec januára som su kúpila letenku do Londýna na dva dni.. bola som tam raz - s cestovkou 😀 , teraz potrebujem dobré rady... ako, kde co dobré nakúpiť, ako sa najlepšie dostať do/z mesta na Luton atd.. no proste dobré tipy, kam ísť - obchodiky... 🙂 - poznam tak oxford street.. 😎

egrzuz
4. dec 2009

Pancake, děkuji za info🙂
No já koukala na letenky a buď nic neletí nebo fakt drahý, tak uvidím, jestli něco seženo nebo nakoupím u nás v čr 😒

pancake
21. dec 2009

26.12. je prvy vypredaj, potom budu niekedy okolo 2.3.januara.

gabikri
3. feb 2010

ahojte 😉 Příští týden se chystáme s manželem do Londýna a protože jsme tam nikdy nebyli, potřebovala bych poradit nějaké dobréa levné ubytování poblíž Oxford Stret a jak se dají sehnat levné letenky.
Chceme si tam nakoupit hadříky, ale mám strach, že už je po slevách, že? Poradí někdo, kde jsou obchody s outletem sportovních značek jako je Adidas, Puma, Nike atd..? 😉 A kde je outlet Nextu?

rimmel
3. feb 2010

gabikri zlavy este stale su neboj..no ja ti neporadim niesom z londyna 😉

gabikri
3. feb 2010

rimmel : dík...už se těším, až ulovím nějaké super kousky, doufám že jo, když všichno o tom tak básní 🙂

zirafka105
3. feb 2010

Gabi,
na levne letenky uz je docela pozde, ale zkus si vybrat na webu easyJet nebo WizzAir. Pocitej, ze pod tisicovku jednim smerem se nedostanes a samozrejme musis zapocitat priplatky za zavazadla.
Nextove outlety se jmenuji Next Clearance. Nevim, jestli je nejaky primo v Londyne, ja byla v Portsmouth, coz je od Londyna cca 2h autobusem (8 GBP jedna cesta). Tam je takove velke centrum se spoustou outletu, je tam i M&S. V Nextu nemeli zkusebni kabinky, ale byla moznost zbozi koupit, dojit si ho nekam na zachody vyzkouset a pak zase vratit, pokud nevyhovovalo.
S dobrym a levnym ubytkem u Oxford Street nemam zkusenost, takze neporadim.
Uzijte si vylet 🙂

gabikri
3. feb 2010

zirafka : děkuji za info 🙂

britney
3. feb 2010

Nextove outlet obchudky se jmenuji CHOICE a jsou 3-4 v Londyne.
Jeden je v Golders Green- dostanes se tam Northern LIne metrem smer Edgware, dalsi je v Edgware...
Najdi si je online na Choice Discount Stores a klikni na locations.

gabikri
3. feb 2010

britney : díky..to se hodí, už si to křížkuju na mapě 😉

gabikri
6. feb 2010

Holky a ještě jeden dotaz 😉 Ten Primark, to je jako jsou u nás Číňani a nebo je to trochu lepší kvalita made in England 😝

rimmel
6. feb 2010

kvalita lepsia ako cinan ale aj tak shit.

editah222
6. feb 2010

Super levný hadříky sportovní (nike, adidas..)jsou na Piccadelly circus - LillyWhites.

Levnej hotel poblíž oxford street neznám, ale v Londýně se suprově pohybuje metrem takže je dobré najít si jakýkoliv levný hotel a do centra se dostaneš bez problémů. Já se nejčastěji ubytovávám blízko Victoria Station a Pimlico , na belgrave road je to hotel vedle hotelu. Je to super i protože tam staví abutobus č. 24, který jezdí opravdu non-stop do centra.

Primark - no kvalita nic moc, ale za ty prachy je to super 🙂

gabikri
6. feb 2010

rimmel : hi hi, dík..to mi stačí 😀 😀

edit : dík za tip...jen ještě sehnat levně letenky 😉

editah222
6. feb 2010

Levné letenky - Ryanaire nebo easyjet. Z Gatwicku i Stanstedu se dostaneš do centra vlakem nebo busem.

Pokud chceš tak ti můžu dát i typ na hotel do kterýh jezdim já (do IP), ale musiš mi napsat kolik chceš dát za noc a pokoj 🙂

gabikri
6. feb 2010

edit : díky...no cena tak nějak přijatelná..nehledám ***** ale aby po mě špacírovali v noci švábi, to taky ne 😉 Písni mi do IP ten hotel..dík 😉

kyzmanka
22. feb 2010

Ahoj holky!! Nemáte prosím Vás některá zkušenost s velkými outletovými vesničkami v okolí Londýna? Myslím jako je Freeport Braintree, nebo McArthur v Ashfordu? Letíme s kamarádkou do Londýna pro nové hadříky a chtěli jsem kouknout jinam, než jen do Primarku, tk maxu a Sportsdirectu, jestli rozumíte? 🙂 🙂 Chceme nakoupit dětičkám Next a taky sobě, chceme ale něco za super ceny a já mám strach, že tyto outlety budou stejně předražené..Ale nevím.Jsou z londýna docela daleko, tak by byla vděčná za radu, jestli to má smysl tam jet, popřípadě kde by se dalo levně nakoupit. 😉 😉

Moc díky a zatím pa pa

evula30
13. apr 2010

Baby,čoste už nakupovali cez sportsdirect,prosim poradte mi,som tam zaregistrovana ,ale neviem ako objednať a ako je to s tým platením ,kde mám mať učet a pod...

radlinka
13. apr 2010

Evula - ahooj... no kedze si zaregistrovana, tak v praho hore mas prihlasenie, kde si zadas svoje meno alebo email a heslo a mozes nakupovat cez svoj ucet... resp. si najdes vyrobok, vlozis ho do kosika (kliknutim), ktory je vpravo hore, kliknes na kosik a vyhodi ti dalsie detaily platby, kde nahodis cislo kredit. alebo debit. karty, meno na koho je vystavena a dalsie udaje a potom miesto/adresu dorucenia.Ak prebehne operacia, dostavi sa ti emailom oznamenie o objednavke tovaru. V priebehu dalsich dni ti pride email, kde ti oznamia, ci bol tovar uz odoslany z ich skladu. Za par dni sa ti tovar dostavi. 😉

Ja som objednavala naposledy min. rok a uz objednavat nebudem, tovar som poslala naspat, boli to sportove veci v hroznej kvalite, resp. to co bolo na obrazku, nezodpovedo vyrobku, kt. bol doruceny....ked chcem idem radsej priamo do ich predajne a vyberiem si, co sa mi pozdava vhladom na kvalitu tovaru. Tolko moja skusenost... cez inet sportdirect - negativna. 🙄

radlinka
13. apr 2010

kyzmanka - pozri si to co hladas na internete... ak chcete nakupit lacne, decke veci...staci si vyhladat priamo nazov na internete. .....napr. www.next.co.uk ....ceny su pevne a nelisia sa od obchodaku, je to jedno ci si to kupis na i-nete alebo priamo na High Street ci inde. Takze mozete usetrit cas a peniaze a hlave cestovanie. 😉
Obycajne ludia chodia nakupovat na vypredaje, sleduju sales na internete alebo bezne pocas nakupov ci cesty do prace. Takze kazdy dobre vie, co potrebuje, pocka si na zlavy a 70% vypredaje a nakupi aj to co nechce a nepotrebuje.
Ak mate dost lacne letenky, tak sa vam snad oplati prijst na otocku a omrknut tie miesta, je to na vas... 😉

kikatko
26. aug 2010

ahojte,
prave som dostala od polovičky letenky do Londýna a hurá na nákupy. chcem sa spýtat že kde je naj... teda určite chcem ist do nextu a peppa pig. poradite mi nejaku trasu kde je kopa nextov a aj ich outletov a nejaký obchod pre velkých? teda čísla 4 až 6 XL? diky.

editah222
28. aug 2010

@kikatko Když tam letím jen na 2-3 dny tak si vystačím s Oxford street a carneby street 🙂. Oblečení větších velikostí se docela dobře nakupuje třeba v Ann harvey, evans, marks and spencer,dorothy perkins a ještě v debenhamsu - všechny tyhle značky na oxford street najdeš. Ale i třeba Adidas má kolekce i ve vel. 20, což je u nás k nesehnání. Next tam je taky několikrát, ale myslím si, že ne outlet, ten ti třeba poradí někdo jiný. 🙂
Ještě ráda chodím do T.K.Maxx na Kensington High street a dobrý na sportovní modu je i Lilywhites na regent street (oxford circus), tam se dají sehnat super kousky za ještě lepší ceny 🙂
Tak snad si z toho něco vybereš.

tweetinkapp
25. sep 2010

ahojte
chcela by som poradit. my sa chystame buduci tyzden s manzelom do Londyna na taky mensi vyletik a zaujimala by ma hlavne doprava. ako ste to riesili? co to som si uz vyzistila a viem, ze tam funguju nejake Oystercard a taktiez tie turisticke listky. zaujimalo by ma hlavne, co je vyhodnejsie. uvazovali sme nad tym celodennnym turistickym listkom, lenze my sa moc presuvat zase nebudeme. radsej by sme sa chceli presunut na jedno miesto, kde je najviac pamiatok a obchodit to tam, kedze londyn je velky a zrejme sa tam budeme musiet este vratit, aby sme videli vsetko, co ponuka. Oplati sa potom viac ta Oyster card? a ako to funguje? 😕

editah222
25. sep 2010

@tweetinkapp já mám Oystercard, ale to jen proto, že jsem v Londýně byla relativně často a navíc je přenosná takže ji půjčuji i ségře nebo mamce 🙂 Funguje tak, že si oyster nabiješ (v automatu nebo na přepážce) a při nástupu a výstupu z metra nebo busu ji přiložíš na příslušné místo. Jízdné vychází o dost laciněji než když se kupují jednotlivé jízdenky. Pořízení oyster stojí myslím 3GBP.
Ale pokud pojedete ráno do centra a večer zpátky do hotelu tak asi není ani nutné kupovat cokoliv předplaceného a stačí si koupit jízdenku. Navic pokud budete bydlet někde v zoně 1 tak se jde všude dostat pěšky 😉 Londýn se tak poznává nejlíp, zas tak velký jak to vypadá rozhodně není.
Netuším kolik stoji ten turistický lístek, to by jsi si opravdu musela porovnat cenu. Jedna jízda busem stojí 1.50GBP (snad si ty ceny pamatuju dobře, díky oystercard to už moc nesleduju) a metrem kolem 2GBP, záleží v jaké zoně se budete pohybovat, jednička je nejdražší.

tweetinkapp
25. sep 2010

@editah222 dakujem za odpoved 😵 . tie ceny, co si mi uviedla tak vychadzaju asi tak ako som pozerala, ze vyjdu s tou oystercard. ja som tusim kdesi citala, ze ta oystercard sa da aj vratit a tie 3 GBP by mali aj vratit. v tomto pripade by som si ju jednoznacne kupila. nevies, ci je to tak? a jedna jazda znamena, ze mozem prejst kolkokolvek zastavok ak nevystupim? 😕

editah222
25. sep 2010

@tweetinkapp tak jestli se za na vraci penize to fakt nevim, ale tady najdeš všechno https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/entry.do
Jedna jízda znamená od nástupu po výstup, jedno kolik stanic pojedeš.

mazimust
21. feb 2011

Dobry den

Poculi ste o strankach sportsdirectu?

asi vseci ano ceny su nezrovnavatelne z nasimi cenamy.

Len to postovne!! je akosi drahe..nemyslite? 19.99 £

stranka www.fish4.webnode.cz ponuka preposielanie zasielok.

Vyplati sa pouzit ich sluzbu pri nakupe maleho mnozstva tovaru .
Spociva to v tom ze vy si objednate zo sprtsdirect.com na vas ucet a nechate to poslat na ich adresu v UK coz vam poslu zdarma a potom oni to preposlu cez Britsku postu Royal mail.Cena za postovne zacina uz od 2Euro.
a oni si uctuju poplatok vo vyske 5 euro.
Objednaval som Tenisky vazili len 400g a zaplatil som len 9 eur za postovne spolu zo sluzbou cize viac ako polovicu menej ako od ich distributora. Posudte sami.

mazimust
21. feb 2011

@evula30
mazimust Dobry den

Poculi ste o strankach sportsdirectu?

asi vseci ano ceny su nezrovnavatelne z nasimi cenamy.

Len to postovne!! je akosi drahe..nemyslite? 19.99 £

stranka www.fish4.webnode.cz ponuka preposielanie zasielok.

Vyplati sa pouzit ich sluzbu pri nakupe maleho mnozstva tovaru .
Spociva to v tom ze vy si objednate zo sprtsdirect.com na vas ucet a nechate to poslat na ich adresu v UK coz vam poslu zdarma a potom oni to preposlu cez Britsku postu Royal mail.Cena za postovne zacina uz od 2Euro.
a oni si uctuju poplatok vo vyske 5 euro.
Objednaval som Tenisky vazili len 400g a zaplatil som len 9 eur za postovne spolu zo sluzbou cize viac ako polovicu menej ako od ich distributora. Posudte sami.

monikamoncicak
6. mar 2011

ahoj holky, do Londýna poletím 6. dubna. Ubytování bych měla mít Bayswater - Queens park hotel - Jen pár metrů od stanic metra Queensway a Bayswater a poblíž Hyde Parku a Kensington Gardens. Cenově levné, snad to je i bezpečně??? 🙂 Chci se zeptat zda je to dobrá lokalita pro nákupy - mělo by to být kousek od Oxford street. četla jsem že vaše oblíbené obchody jsou Primark a T.K max. - najdu to v oxford street? Ráda bych si chtěla nakoupit oblečení a botičky od značek Guess, Replay, Calvin Klein, Armani, Ed hardy, Zara, HM - najdu to za dobré ceny????? Když mám takovou lokalitu jak dlouho trvá cesta z letiště? Dostanu se metrem, nebo jak bych měla nejlépe jet? Prosím o informace - děkuji... 🙂 🙂 🙂 🙂

anitab
7. mar 2011

@monikamoncicak z Bayswater je to na Oxford street blizucko - da sa to aj peso prejst, je to asi 1-2 stanice busom...no ked budes mat plne tasky a budes utahana po celom dni nakupovania, tak sa rada nechas odviest aj tu jednu stanicu 😉 Oxford st. je strasne dlhaaa, neviem, kolko dni ostavas, ale za den neprejdes ani polovicu....Primark je velmi velky a je hned na zaciatku O.st. od strany Bayswater - len tam chod hned doobeda, byva tam vela ludi potom...no celkovo O.st je velmi rusna ulica, tlacenice ludi, tak sa musis na to pripravit, uz to same ve unavujuce...pozri si tuto mapku O.st, urcite ti pomoze, ak si tam este nebola, odporucam ti ju dobre nastudovat, alebo aj vytlacit 🙂