Napísanie knihy. Ako na to?

claudinka
26. sep 2009

Ahojte, v poslednej dobe sa častejšie stretávam s myšlienkou napísať knihu.. skôr ma inšpirovala kniha, ktorú mi mužík kúpil dva týždne dozadu na narodeniny a nedá sa skoro vôbec čítať, ja viem teda napísať lepšiu 😀 ako na to?
viem, že denníkov už bolo vydaných požehnane, ale mne vyhovuje štýl denníka písať. Alebo by bolo lepšie písať o nejakej tretej osobe? Čo si myslíte vy?

nobody
2. okt 2009

kdo píše česky, ať mrkne na

http://blogovyroman.idnes.cz/

jsou tam i odměny

luise
3. okt 2009

Vanish1, tak ja Ti ďakujem za typ, určite to vyskúšam! 😉 😉

luise
13. nov 2009

Ahojte...... 😉 , tak som tú moju knihu konečne zverejnila! Ak máte záujem, môžete si ju prečítať na http://www.mamtalent.sk/ a nájdete ju v sekcii Román, pod názvom Tiene minulosti- Ava. Rada si prečítam vaše hodnotenia. Čauko... 😵

enilora
14. nov 2009

Ja som tiež niečo napísala pre deti ale len tak pre seba a detičky v mojom okolí..bolo to o zeleninke vraj sa im to páčilo a moj syn potom začal jesť mrkvu 🙂 takže to malo význam..Ako mám pokračovať ak vy som ju chcela vydať,neviete mi niektorá s vás poradiť kde sa mám obrátiť prípadne kolko by stálo ak by som si to chcela platiť sama?...vďaka

luise
14. nov 2009

Enilora, prečo neskúsiš mám talent? 🙂

sonya16
14. nov 2009

Ja tiež pracujem na nejakej knihe. Zatiaľ som napísala nejaké básne, ale nejako sa neviem orientovať na tom mamtalent. Som sa tam zaregistrovala, vložila to tam, aspoň myslím, len by som chcela vedieť kedy sa to zverejní. Lebo to tam ešte nie je, takže si nie som istá, či som to tam dala, alebo nie. Kto poradí? ☹

u2jana
14. nov 2009

heh
caute,takze aj tu je uz mamtalent 😉
jasne treba skusat,

loiuse> tie tiene minulosti som zrovna vcera citala, a nebolo to zle 😉

sonya,
ono by sa to na tej stranke malo ukazat hned, ako si to tam vlozila, ak to tam nemas, tak to skus vlozit znova.

sonya16
14. nov 2009

ale jak? Som nejak blbá z toho editora, či čoho 😀

u2jana
14. nov 2009

😀
inak aj ja som nad tym chvilu maturovala, ale potom sa mi to nak podarilo...
sak prihlas, teda ak si uz zaregistrovana
potom si daj ze prispevky, klikni na pridaj prispevok, tam si vyplnis, co to mas, ci poeziu, alebo poviedku, alebo co to mas, vypln nazov a nakopiruj tam to svoje veldielo 😀
a potom len ulozit a mozes sa odhlasit,
a potom si to na tej stranke mozes hned pozriet, ako ti to tam ulozilo a cakat na komentare a ponuku z vydavatelstva 😀 l

sonya16
14. nov 2009

keď sa prihlásim, mám tam svoje príspevky. Ale ich treba aj poslať, či ako to funguje, už mi je na zaplakanie 😠

u2jana
14. nov 2009

nezufaj, nak to vyriesime
ked ich tam mas, tak potom preco myslis, ze ich tam nemas?

sonya16
14. nov 2009

lebo keď kuknem na stránku mamtalent, nemôžem to tam nájsť

u2jana
14. nov 2009

hm... skus sa najst podla autora... alebo aj mozem vediet, pod akym menom to tam mas ulozene, to mozem skusit najst aj ja, ak nevadi...

luise
14. nov 2009

U2jana, tak ďakujem, celkom fajn počuť niečo pozitívne. 🙂 A čo píšeš Ty, ak sa smiem opýtať? 😵

Sonya16, myslím, že máš problém v tom, že nemáš v rámčeku odfajknuté ,,viditeľná". 😉 Skús sa na to pozrieť a riaď sa podľa pomôcok, určite to pôjde! 😉

sonya16
14. nov 2009

mám to odfajknuté 😒

dindi22
14. nov 2009

Ahojte, no s myšlienkou napísať knihu sa pohrávam už od svojich 12 rokov. Asi ma to chytilo už pri písaní "tajného denníka"...Ale dosť ma odrádza to vydanie-hlavne peňažná stránka. No ale chcela som vám hlavne niečo poradiť. Na stránke evitapress.sk( knižný web) je ponuka-

Pošlite nám svoj rukopis!
Píšete knižku a ste presvedčený, že osloví mnohých ľudí? Vytiahnite rukopis zo zásuvky a pošlite ho nám! Možno už o pár mesiacov ho budú čítať ľudia po celom Slovensku!

Možno ste o tom už počuli, ale píšem len pre neinformovaných. Tak sa snažte ďalej, lebo ja čítam romány len od slovenských spisovateliek. Myslím, že na Slovensku máme kvalitné spisovateľky/ľov.

luise
14. nov 2009

Sony, tak už potom fakt neviem... 😠 Skús postupovať pomaly-postupne.

sonya16
17. nov 2009

Tak sa mi to podarilo, môžte si to pozrieť, prečítať, prípadne pridať komentár:

http://www.mamtalent.sk/verim-ze-ta-najdem.phtm...
http://www.mamtalent.sk/uvaha-o-case.phtml?prog...
🙂

u2jana
17. nov 2009

sonya, super, tak ako si uzivas slavu? 😀

luise, fakt super, sak ty tam mas cely roman, ja na pisanie niecoho takeho velkeho a dokonceneho fakt nemam ani cas ani trpezlivost 😉

sonya16
17. nov 2009

Ani nie, nikto ma nečíta, akurát včera kamarátka čítala u nás a pýtala sa, že ako to skončí 😀 Musím ju držať v napätí hehehe, že sama neviem...

u2jana
17. nov 2009

😀 hehe
ja som tam tiez dala len jednu kapitolu, ostatne nemam kedy napisat, ale haaadam, ked sa raz vyspim 😀

... a hlavne, ze to tam uz mas, naky fandovia sa najdu 😎

eliotka
17. nov 2009

AHoj holky, nečetla jsem diskusi, ale, jako první, si musíte říct, zda knihu napíšete jen tak pro vlastní potěchu, nebo pro někoho, tedy, že s ní půjdete na trh.

Pak je lepší jako 1. mít nakladatele, který vám řekne, co potřebuje. To je skoro nemožné pro neznámého člověka.
Takže druhá varaianta, napsat a pak knihu zkoušet udat. Je to dost těžké v dnešní době! 😉

Pokud jste knihu nikdy nepsaly, pak uřčitě snažší je psát v 1. os. 😉

A vůastní zkušenost na 1. knihu je také lepší.

Ale to víte, chce to čas, trpělivost a talent. Bez těchto věcí nelze knihu napsat tak, aby neskonšila v šuplíku. 😝

eliotka
17. nov 2009

Jo a pokud chcete knihu pak udat, řekněte si, komu to píšete, tedy cílovou skupinu.

luise
18. nov 2009

Janka, Sony, akurát si to idem pozrieť. 🙂

luise
18. nov 2009

Čauko, tak som to čítala a napísala som Vám tam aj komentáre. 😉

bea12
27. aug 2010

ahojte,práve sa tu zorientovávam, keďže som tu úplne nová. ale hneď som si preťukla aj tipy na knihy, že do čoho sa mám zasa pustiť.
mamtalent som už objavila dávnejšie. dá sa tam nájsť pár dobrých vecí. dokonca už vyšla aj kniha, tuším Nový život bez chlapa sa volá, takže to vyzerá na skutočne zmysluplný projekt a nie len v duchu, veď to sem zaveste a možno si to niekto prečíta

mishka7
27. aug 2010

www.mamtalent.sk je skvelý, už dávnejšie som tam zablúdila a vraciam sa tam - bavia ma najmä poviedky, sem tam sa začítam aj do nejakého románu, a pekné sú aj obálky, ilustrácie. Inak už im vyšla prvá kniha, Nový život bez chlapa (http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...) a dnes sa vraj dostala na jednotku na Martinuse. Uf, tak to už je sila. Tuším sa budem musieť nejako zapojiť🙂

theverve1
15. okt 2010

KURZ TVORIVÉHO PÍSANIA 6. - 7. 11. 2010 v Starej Turej

Pohrávate sa s myšlienkou napísať vlastnú knihu, no neviete sa k tomu odhodlať? Alebo ste už začali, no nie ste si celkom istí, či na to idete správne?
Nebojte sa opýtať odborníka.

Gabika Revická, autorka knižky Momenty zo života vydatej ženy,Vás srdečne pozýva na prvý kurz tvorivého písania na Slovensku s autorkou českých bestsellerov Markétou Dočekalovou, označovanou aj za Dietla v sukni.

Neváhajte a prihláste sa na Kurz tvorivého písania ešte dnes, obsadzujeme posledné voľné miesta!

Termín prvého víkendového kurzu tvorivého písania na Slovensku s názvom ,,Príbeh": 6.- 7.11.2010 v Starej Turej, v hoteli Lipa.

Viac info na:
http://ezeny.sk/ponuka/seminare-partnerov/244-k...

eldxar
16. jan 2011

Ahojte

Chcel by som sa poradiť. Som ešte dosť mladý si myslím na písanie knihy. Mám 16 rokov. Viac ako všetko iné ma baví Fantasy. Začal som písať svoju vlastnu knihu. Po nešťastnej udalosti som musel knihu písať už druhý krát, pretože tu starú sa mi podarilo vymazať. To nieje podstatné. Ako som spomínal, baví ma veľmi Fantasy tak som začal písať taký myslím si že dobrodružný príbeh o elfoch, a iných tvoroch. Neviem prečo, ale zdá sa mi že sa to celkom dobrou cestou vydáva. Chcel by som sa opýtať, či tie nieje príliš skoro na písanie, alebo či náhodou nemám zlý žáner vybratý. Mená tam zväčša využívam Fantasy, čiže len pospájane písmená. Dialógy, pocity postáv a okolie sa snažím dopodrobna opísať.

inkinka
16. jan 2011

@eldxar hovori sa, ze pisat sa ma vtedy, ak nemozes nepisat, ak citis ten vnutorny pretlak. Mnohi spisovatelia zacali pisat skoro, ale ostalo to v supliku, malokedy sa prva vec ktoru robime podari natolko, ze je pouzitelna. Vypracovat sa mozes len pisanim. K vyberu zanru: neexistuje zly zaner, len zle dielo. Pis tak, ako to citis, drzim ti palce 🙂