Navštevovali by ste materské centrum alebo kaviareň?

lusinda3
26. júl 2013

ahojte,
prosímporadte, chcem o mesiac otvorit malú kaviaren s 50m2 pre deti na hranie. Ale rodina ma odhovara.
Tak poradte navstevovali by ste? /ak je v okoli iba mater.centrum/ Kolko pytat za vstup na hranie pre deti /nebude to to klasicke ihrisko ale preliezky, hracky, ..../
Oplatí sa profi kavovar od dodavatelov alebo si kupit svoj /kvalitny ale ovela lacnejsi/ rozoznate to na chuti kavy? a bol by zaujem o kolace? vraj ich skoro nikto nekupuje.
Velmi pekne dakujem

ichbinich
26. júl 2013

Do jednej rodinnej kaviarne tu som nestihla ani ist, aj ked som zaujem mala, lebo medzitym skrachovala... ☹ Ale mesto prestalo dotovat, tak nemali na prominentny najom...
Pokial viem, podavali tam aj male obcerstvenia a dokonca aj kasicky pre deti, teda babatkovsku stravu. Ale neviem, nakolko to bolo vyuzivane.
So vstupnym ti nepomozem, nemam sajnu. Tu v Rakusku sa v nakupnych centrach plati za ihriska asi 1-2€ na hodinu.

Kavovar radsej profesionalny. Ide o to, ze tie urcene pre domacnost nie su stavane na mnozstva kav, ktore sa robia v kaviarni, a potom ti mozu odmietnut servis a reklamaciu, lebo si to nepouzivala iba ako spotrebitel. Prave riesime kavovar v robote, tak viem, ake su tam problemy 😉
Su aj kavovary pre profesionalov, ktore su stavane na cca. 30 kav za den, a nie su to take obrovske monstra, vyzeraju ako klasicke kavovary pre domacu potrebu. Ale teda su stavane na viac kav za den.
Alebo si mozes pozriet, co ponuka nespresso professional. Ten kavovar sme mali pred tym. My sme mali tu verziu, ze sme mali drahsiu kavu, ale za to bol servis zadarmo. Ale kolegom nespresso nechutilo, preto sme to skoncili. Zato teraz mame problemy s nahradnym kavovarom, ale to je o inom.

Kolace tazko povedat. Ak to mas naozaj aj mat zaplatene, tvoju pracu a suroviny a pod., asi sa to ludom bude zdat drahe. Neviem. Treba si to vsetko vypocitat. Skor by som asi ponukala nieco, co mozu aj male deti, ovocie, jogurty a tak.

lujza123
26. júl 2013

@lusinda3 jasne chod do toho..je to super napad..tu v TN su dve interierove ihriska (aj s mini kaviarnou) a poviem ti cez zimu je tam plnka, tam ani nechodim lebo milion deti..hlavne cez tyzden poobede ked prsi..vstup je v jednom 5 eur, v duhom 2,50 tusim..ale su fakt velke kopa atrakcii..viem aj o jednom v Dubnici nad Vahom, to je take malicke, len jedna smykalka, trampolina a preliezka, tam je vstup tusim 1 euro
Co chodievam sem v TN je este jedna kaviaren, tam nieje vstup ale maju tam smykalku do takej jamy s gulickami, domcek a nejake hracky..tiez to tam poobedia byva plne

Ja osobne tieto aktivity milujem, v klude si dam kafe, precitam casopis a mala sa bavi

Co sa tyka obcerstvenia tak aspon taky moj pohlad: Ja si dobru kavu rada dam...tam nejde az tak o kavovar (aj ked tie domace presso stroje je bleee) ale o kavu ktoru tam das..cize ano ja si kavu vyberam, vychutnam a niesom sama
Ten profi kavovar mas dobry v tom ze tam urobis viac kav za mensi cas..tie minikavovary trva vecnost kym sa nahreju a tu kavu spravia
A kolace ? Zase treba mysliet na to ze su tam deti cize isto je fajn tam robit nejake sladke...kolacik, zmrzlinovy / ovocny pohar, banan v cokolade..a v ponuke mat chrumky, brumikov, dzusiky, detsku vyzivu....

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
26. júl 2013

@lusinda3 nečudujem sa, že rodina odhovára. Treba si uvedomiť, že zo začiatku to budu v prvom rade veľké výdaje a pokiaľ sa to zabehne bude to chvílu trvať.
Osobne by som takúto kaviarňu navštevovala, len si treba rozmyslieť či to urobiť ako kaviereň s "kútom" pre deti alebo ihrisko s malou kaviarňou. Podľa toho samozrejme aj vstup. Pokiaľ by som išla do prvej vezrie tj. kaviarne tak to vstupne ani moc nie. Ak by to bolo veľke ihrisko pre deti s tym, že si tam dám tu kávu tak vstup tie 2€ by bolo v pohode.
Koláče a pod. by mali byť samozrejmosť 😉

Taktiež chodíme sem-tam do TN ako bolo písané vyššie 🙂 je to v maxe, vstup sa platí 3,50€ (1dieťa + 1dospelý spolu) no je to dosť veliké, deti sa tam zahrajú aj pol dňa.

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobcek26l
26. júl 2013

@lusinda3 Ja si myslím, že je to dobrý nápad, išla by som do toho.

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petraxy6
26. júl 2013

@lusinda3 dobrý nápad 🙂 s kávou, napíš ujkovi do kavicka.sk nech ti poradí. napíš mu čo chceš a čo ideš robiť. podľa mňa ti stačí živnosť ale tu bude potrebný súhlas asi aj od hygieny. to už sa musíš ale popýtať. Neviem, či budeš mať taký zisk, lebo kamoška mala a musela zatvoriť, lebo maminky prišli, objednali čaj, alebo kávu a sedeli aj 2 hodky pri tom. deťom doniesli džúsiky z domu a aj stravu - takže o ničom. Ten vstup myslíš na jedno dieťa, či ako?

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada1212
26. júl 2013

@lusinda3 každá mamička ti napíše že super nápad, že by chodila atd...
ale na druhej strane netreba zabúdať na to, že na MD/RD je rodina na tom horšie finančne, takže väčšina rodín si dobré rozmyslí kam dá každé euro.
takže podľa mňa by to veľmi nešlo, nakoľko káva sa dá lacnejšie uvariť doma a doma sa dá zahrať aj bez poplatku...
možno by ti tam chodili parkrát ročne, ale veľmi ťažko by si zohnala klientelu, ktorá by tam chodila skoro denne, ktorej by nechýbalo mesačne niekoľko desiatok eur ktoré by tam utratili aj keby máš prijateľné ceny.

jasminet
26. júl 2013

no, my teraz chodime do detskeho/materskeho centra + kaviaren.
vstup na ihrisko pre deti od 1 roka je 3€. limonada domaca 1€/3dcl, 3€ za 1l, ovsena susienka 0,70€, chlebicek 1,10€... a teda si nemozeme dovolit chodit tam denne, alebo castejsie ako 2x za tyzden...
ideme ked ma mala cvicenie (6€), kazde dieta si da 1-2 susienky, mala si da limonadu a to bola navsteva na max. 2 hodiny...

kaktusik007
26. júl 2013

@lusinda3 super napad, ale ako pise
@dada1212 - tiez som bola nadsena ihriskom v juzanke v TN, vstup bol myslim 2 alebo 2,5 eura na dieta... dali sme si kafe, pokecala som s kamoskou, deti sa vyhrali...
ale - utratili sme takmer 10 eur a to sme tam boli jedno dopoludnie, asi 3 hodinky.... vstupne pre dve deti, dve dospele osoby co pili kafe... a dali sme si jedny predrazene tycinky... takze - super zabava pre deti, ale nemam na to praktizovat to pravidelne.
Na druhej strane - detska oslava a pre vacsie deti je to super - clovek nema bordel doma a az tolko tie narodeniny tam nestoja, v porovnani s istym donaldom 😀 - som porovnavala ceny....

sashabb
26. júl 2013

Ja by som ešte podotkla, že tych 50m2 je dosť maly priestor. Tam sa veľa detí nevmestí, čiže návštevnosť by bola zrejme o dosť menšia ako su to spomínané južanka a max. Tam su tie priestory veliké ...

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ichbinich
29. júl 2013

@lusinda3:
Mame v tom este chaozz, lebo nechcu akceptovat, ze chceme vratit tu, co sa nam stale kazila, tak ju musime dat este raz do servisu 🙄 Ale to je o inom.

Vybrali sme Jura IMPRESSA XF50 Classic. Jura je svajciarska znacka, urcite kvalitna. Ale kedze ju este nemame, neviem povedat viac...
Kavu mame teraz Segafredo, ta chuti vacsine. Ale nepamatam si, ktora konkretne, obal bol cerveno-stireborny. (Kava je v kancliku a ja som doma 😉)

magdalenocka
7. okt 2013

@lusinda3 no co otvorila si ten detsky kutik? natrafila som na tvoju otazku ma to zaujalo

peto75
7. okt 2013

U nás v Pezinku boli dve takéto kaviarne, jedna bola priamo pri zámockom parku, do ktorého chodia detičky s rodičmi, tá bola celkom obľúbená, ale presťahovala sa do Bratislavy. Aj druhá kaviareň, bola zase ďaleko pre ľudí ale blízko nákupného centra, zase zmenili adresu a sú bližšie.
A z vlastnej skúsenosti, chodili sme do obidvoch, ale len počas jesene a zimy, keď sme potrebovali zabaviť malého. Ale len čo vykuklo slniečko, tak sme prestali chodiť do vnútra, ušetrili sme peniaze za vstup a nápoje a podobne a chodili sa hrať na ihriská vonku. A takto aj viacero mamičiek. Takže je to skôr také sezónne.

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz