Nebaví ma už žiť. Čo mám robiť?

kburgerin
18. okt 2009

prosim poradte mi poslednej dobe som velmi smutna a velmi placliva a ked som s detmi tak byvam velmi nervozna a neviem sa z nicoho tesit prosim poradte mi

mywiel
18. okt 2009

Nie si tehotna? 😅 😕 Ja som bola nervozna a placliva vtedy... 😅

macka01
18. okt 2009

možno aj toto smutne počasie v tebe vyvolava depresívne pocity,pokiaľ teda nemáš nejaký konkrétny dôvod na smútok,hľadaj niečo,čo ťa rozveselí,komedia,príjemná hudba,relax....to tehotenstvo ma napadlo tiež ako prvé 😀

teodorka
18. okt 2009

veru zapni si dobry film ,chod ku dakej kamoske na cafe ,daj si teply vonavy kupel ...proste napln si cas niecim prijemnym lebo depka nie je bohvieco ☹

mirustek1
18. okt 2009

moze to byt aj tymto depresivnym pocasim,tak si niako vypln program a mysli na nieco prijemne,ked nic nepomoze,vyhladaj radsej lekara skor,

denisocka
18. okt 2009

možno stereotyp , nech ta to rýchlo prejde ... 😉

deborah1
18. okt 2009

Kburgerin,môžeš mať depresiu-možno iba chvíľkovú,dočasnú /čo nie je asi v tomto upršanom jesennom počasí až také nazvyčajné/,no možno takú,ktorú treba liečiť 😔 ,nakukni do témy Depresia.Ak by si aj musela brať lieky-antidepresíva,tak sa netráp,je to super vec 😉 ,dostaneš sa z toho 😉Veľa ľudí ich užíva a pomáhajú 😵

majacska
18. okt 2009

preco nepozeras superstar? prepac, ako mozes napisat taky nazov temy? ved mas dve malinke deticky, ktore ta potrebuju 🙂

mywiel
18. okt 2009

Zivot a deti su dar!!! Urcite sa to uz taha dlhsie a aj vies z coho to je, lebo neverim, ze sa jedno rano zobudis a pri dvoch krasnych detoch si povies nebavi ma zit! Ak vies z coho to prameni tak to odstran, na kazdy problém je riesenie a ked ho nevies najst sama tak vyhladaj odbornu pomoc, alebo inu pomocnu ruku, dobru priatelku, rodinu co ta podrzi, ale mas deti a ako ta moze nebavit zit?! Oni ta potrebuju. Skoda, ze nepises viac o sebe, takto je tazko nieco analyzovat a radit. Drzim palce, zajtra zase vynde slnko, dufam, ze ste vsetci zdravi, tvoje deticky, ze nemate nejaku rakovinu a tak, vsetko trapenie je relativne, ak toto nemusis riesit tak si povedz ze si stastny clovek co ma dve zdravé, krasne deti co ho miluju. 😉 😵

emyly
18. okt 2009

kburgerin....viem ťa pochopiť, každý má v živote chvílky ked sa mu už nechcelo žiť... ale tento tvoj pocit musí z niečoho prameniť, niekde musel byť nejaký spúšťač... alebo je to depresia, ako tu už bolo napísané, z tohoto škaredého počasia...
mne nedávno zomrela starká, s ktorou som si velmi dobre rozumela...prvé dni sa mi nechcelo žiť, nič som nejedla, len nonstop plakala...na ničom a nikom mi nazáležalo, všetko čo som musela robiť (starostlivosť o deti) som robila automaticky,bez rozmýšlania....ale....časom mi došlo že žiť musím, že proste musím,nevyberiem si... každý mi hovoril že sú tu ešte deti, ktoré ma potrebujú, že to nemôžem vzdať... to isté teraz napíšem tebe, nevzdávaj boj aj ked je tak ťažký, máš malinké deti ktoré musia byť tvojím motívom sa z toho dostať... neviem čo je príčinou tvojho stavu, ale musíš sa proti nemu postaviť, musíš si hovoriť že to nevzdáš.... držím palce nech to rýchlo prejde 🙂

teodorka
18. okt 2009

a zase sa tu debatujeme sameeee 😎

tatolu
18. okt 2009

😉 možno je dôležité dať tému, aby sme sa všetky vrhli ako na lep 😀 😵

pancake
18. okt 2009

no ja som tiez stale unavena a nemam kedy si ani vlasy umyt a to nevravim o pletovej maske, ale chcem este druhe bejby a to viem ze ma mozno aj slak trafi, ale beriem to tak, ze to je moje poslanie a nic na tom nezmenim.musim bojovat. tiez mi je casto do placu, nema mi kto pomoct, ale zase na druhej strane manzel pomaha ako vie. je otcom a muzom na 100%. dakujem bohu ze ho mam. no a musime si vystacit.
a ked sa pozriem na maleho, tak som najstastnejsia na svete.
no a tiez som stastna ked vecer zaspi a ja mam 2 hodinky pre seba.. teda lepsie povedane dve hodninky na upratovanie a varenie toho co som cez den nestihla. 😉 😠 😀

babula90
18. okt 2009

Treba sa vedieť tešiť, aj z maličkostí, mať vždy po ruke dôvod na niečo, pre čo a hlavne pre KOHo žiť, nehovorím, že nemám smutné chvíle, ale nikdy som nepovedala, nebaví ma žiť, teraz mám obdobie, že ma veľmi baví život, vychutnávam si ho plnými dúškami pri dcére, na ktorú som čakala dlhých 5 rokov.
Máš sa komu vyžalovať? nemáš problémy v manželstve? Vyropzrávaj sa, nato sme tu!!

majacska
18. okt 2009

,, kazdy den sa prihodi nieco, kvoli comu sa oplati zit, a bojovat!" je to citat z basne

marianka79
18. okt 2009

to si aj ja niekedy vravím ale proste potom to hodím za hlavu a idem dalej

dali4
18. okt 2009

kburgerin ... ak je toto čo si napísala myslené vážne, potom si mala napísať aj viac o sebe. Ako aj myw napísala, z niečoho tvoja depresia určite pramení a to by si v prvom rade mala odstrániť. Všetko sa dá ,no musí sa chcieť. Radi bysme pomohli, no teraz si v podstate možme len domýšlať že čím može byť sposobený tento tvoj pocit, takže... 🤐

nobody
18. okt 2009

fajn lidi kolem sebe

macka01
19. okt 2009

keď mám nanič náladu stačí si otvoriť temu z vtipmy a chechcem sa odušu až deti na mňa pozerajú,že maminka a čo ti je?

macka01
19. okt 2009

pardon:s vtipmi 😀

luise
19. okt 2009

niekedy na ,,blbú" náladu pomôže aj nájsť si aspoň trošku času len pre seba a užiť si ho! Určite to bude lepšie, horšie je, ak to pociťuješ dlhodobo a nesnažíš sa zmeniť stereotypný denný režim. Prajem všetko dobré... 😵

kburgerin
autor
22. okt 2009

ahojte. dakujem vam za odpovede....................... viete spustacom mojej depresie asi bude asi aj ten stereotip a najviac asi to ze ma deti neposluchaju vsade je bordel a potom na nich kricim a som nervozna tak to riesim tak ze radcej idem von......s nimi..........zapynam si aj hudbu a s malou tancujeme a blaznime sa chodime aj do plavarni.......... ale teraz su chory tak nic a najhorsie je to ked mam byt doma stale ma to volako nuti niekam ist...........................a nemam sa komu ani poriadne vyzalovat muzovi urcite nie ten by ma nepochopil............ on pride domou a robi si co chce najlepsie bude ked pojdem odbornikovi...................

hasleerka
22. okt 2009

kburgerin aj moje babule ma občas neposlúchajú a tiež doma pokričím inak by mi rebro vytrhlo ... určite ti robia ale aj veľkú radosť, hlavne bud rada že ich máš zdravé, to je veľký dar ... ako niektoré píšu, nájdi si čas na seba, poteš sa z niakej maličkosti ... mám kamarátku a tá ked ma nervy tak si ide kúpiť niaky terapeutický svetrík, alebo šálik, proste radosť pre seba ... ja to idem tiež praktizovať 😉

pancake
23. okt 2009

kburgerin tvoj problem je v tom, ze tvoj muz ti nepomaha, nie je tvoj priatel a nemas v nom oporu.
a dalsi problem je v tom, ze mu raz za tyzden nedas deti na 3 hodiny nech sa stara o ne on, alebo obcas ked zaspia, tak chod ku susede,kamoske na vino a nech muz strazi. pri tom moze kukat telku. 😉

ja to riesim tak ked som uz naozaj unavena, ze dam maleho muzovi a idem na nakupy. mne staci sa popozerat, obas hlupost kupit, ale to ze nemusim stale striehnut na maleho mi robi dobre.
raz som pekne uspala maleho /on prespi celu noc v pohode/ isla som k susede na vino, lebo mala narodky.lebo ked tam idem s malym, vsetko im ponici, kvety potrha, vodu povylieva, televizor pokazi.... a takto som si tam v klude sadla na 3 hodinky pokecali sme a isla som o 11 domov. este mi dala aj z torty co robila pre muza, najedla som sa tam a isla som oddychnuta domov. maly ani nevedel ze som bola prec a muz si pekne pozeral doma futbal. 🙂 🙂
ja osobne nekupujem zbytocnosti ako svetriky....ked mam toho plne skrine a nosim teplaky a rifle. a ani ma to neukludnuje ked nakupujem pre seba. ale za to vzdy kupim nieco malemu co potrebuje, alebo bude potrebovat a oblecenie. to mi uplne staci.

no a este mame s muzom to, ze obcas ked maly vecer zaspi si otvorime flasu vina a kecame. alebo pozerame dvd, alebo snivame co by sme chceli do buducna. vcera sme rozoberali meno pre psa ked budeme mat vlasty dom. naramne sme sa aj zabavali 😀 😀 😀 😀

hasleerka
23. okt 2009

pancake prečo myslíš že svetrík je zbytočnosť ... pokiaľ uzná za vhodné že sa jej páči a že ho vynosí, prečo by si neurobila radosť a nekúpila ... a dokonca to nemusí byť rovno sveter, stačí aj niaka maličkosť, ale aby bola pre ňu

marse
23. okt 2009

nepoznam maminu ktora by obcas prepadla depresivnej nalade na materskej.

Ja som tiez jednou z nich, obcas ma chyti depka jak slon, a vtedy sa z nej musim vykecat, je jedno s kym, proste analyzovat. Nakoniec mi aj tak z toho vyjde fakt ze moj problem je uplna banalita, a ini ludia su na tom horsie. Mne tiez pomoze ked si vecer pokecam s muzom, alebo vyjdem sama na 2 hodky do mesta, dam si mp3 do usi a zabudnem na vsetko.

Alebo sa zameriam na nejaky bod co nas najblizsie caka...u nas napr. oslava dcerkinych a muzovych narodenin, kde bude cela rodinka... robime s dcerkou rucne pozvanky, vyberame na nete nejaku peknu tortu, objednala som party servis, hodila si termin u kadernika, kozmeticky a pod. pre kazdeho nieco 😀 nech ma radost muz aj dcerka 😵

hlavu hore, nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie.... a casto si poviem, ze ked mojim najvacsim problemom je zla nalada zo stereotypu tak co chudatka ludia v afrike??? 😔 🙄

pancake
23. okt 2009

haslerka myslela som to tak, ze ja si oblecko nekupujem. ale je to tym, ze mna to nebavi. lebo ked nieco potrebujem, tak sa mi to vzdy nepaci a 99krat zo 100, odchadzam z obchodu na prazdno.
viac ma bavi kupovat pre maleho.
ale to som pisala za seba. samozrejme ze ak miluje kozmetiku,topanky alebo svetriky tak nech si urobi radost s tym. 😉

marse to mas pravdu. mne tiez pride obcas tak smutno, hlavne ked tu v UK prsi a prsi ako teraz, ale potom kuknem telku a kazdu pol hodinu chodia reklamy o detoch v afrike ako nemaj ani pitnu vodu a podakujem Bohu ze sme zdravi, ze mame co jest, ze mame strechu nad hlavou a ze mame sami seba.sme stastny a to je zaklad. 😵

luise
23. okt 2009

Kburgerin, Pancake to vystihla. Pokiaľ to nemáš denno- denne so sebazničujúcimi účinkami, zrovna hneď nemusíš bežať k doktovy. Stačí ubrať a zamerať sa na to pekné... 🙂 Ja som sa tiež dlho musela učiť, čo je dôležité a čo počká... Nikto nie sme dokonalý!!! 😉 😵

kburgerin
autor
25. okt 2009

pancake dakujem dneska nedelu mi je lepsie.. viiete ja sa nemam ani kedy s muzom vyrozpravat uz sme dlho od seba tak nenachadzam s nim rec ale tak co uz .........

mamutka
25. okt 2009

skoda, ze cloveka zacne zivot bavit az ked citi ze on prichadza, potom by sa ho drzal jedna radost. nebavi ta skor prostredie a situacia v akych zijes, ze je to stale rovnake a nie je s kym hodit rec. si kazde rano otvor tuno temu vtipy alebo vtipne videa, a ak ani potom nebudes mat lepsiu naladu, pozri si temu Zemrelo mi dite a uvidis ake mas velke stastie.............

twinflame
25. okt 2009

Ak niekoho nebavi zit, nie je to o momentalnej nalade. Ak uz mam pocit, ze nechcem zit ide o stratu zmyslu zivota, slepu ulicku. S naladou to podla mna uz nema nic spolocne, ide o viac. O pozeranie sa na zivot tak, ze uz to nema zmysel, clovek stratil napln zivota, veci ktore doteraz davali zmysel ho uz nemaju. Vsetko je ale podla mojho nazoru vec pohladu. Staci zmenit pohlad na veci, najst zmysel v niecom co doteraz bolo samozrejme a ono to postupne pride.