Nechávať autosedačku v aute alebo nie?

kattom
18. jan 2008

ahojte. chcela by som sa opytat, ako to riesite z autosedackou. byvame na sidlisku v byte, parkujeme auto na parkovisku pri panelaku - volne pristupnom pre hocikoho, nemama na aute alarm. doteraz sme pouzivali vajicko s bazou - takze v aute ostavala iba baza a vajicko sme vzdy brali aj s malym hore. pripadne, ak sme boli nakupovat, tak sme si sedacku davali na podvozok kocika alebo zamykali do kufra (znamej sa stalo, ze bola s detmi nakupovat v kika cez den a pocas nakupovania jej z auta zmizli obidve autosedacky - auto neporusene, takze preto to schovavanie do kufra). teraz vsak uz maly z vajicka vyrastol a mame novu autosedacku a riesime dilemu, co s nou. bravat ju na noc vzdy hore do bytu? nechavat ju v aute a spoliehat sa, ze rano najdeme auto aj sedacku v poriadku? alebo ju zamykat na noc aspon do kufra auta, aby nebola na ociach? nejde o to, ze by sa u nas vykradali auta, ale nahoda je blbec a sedacka nestoji pat korun.. co mi poradite? ako to riesite vy?

dannynka
18. jan 2008

kattom-ja ju nechavam v aute,pred barakom a tiez nemame alarm 😉 a byvame v panelaku,totizto nechcelo by sa mi ju vlacit hore dole plus 14-kg malinku 😀 😀 😀 😀

pietra
18. jan 2008

my nechavame autosedacku v aute. ale ak sa bojis, tak ju zamykaj do kufra. Ja mam v kufri podvozok kocika, aby som nemusela vlacit cely tazky kocik po schodoch

certica
18. jan 2008

tak my nechavame aj sme nechavali autosedacku v aute (predsa len, komu by sa to chcelo denno denne nosit hore dole) a sice nam ju neukradli, zato nam ukradli cele auto 😀 , takze aj so sedackou 😅

monkula
18. jan 2008

kati, radšej si ju ber hore, u nás sa totiž rozmnožili krádeže áut, aj minule ssusedom ukradli autorádio...

certica
18. jan 2008

a podotykam, ze patrila do kategorie tych drahsich (okolo 6,5 tis.)

lenkalienka4
18. jan 2008

my sme nechavali tu najmensiu autrosedacku /vajíčko/ stale v aute, a teraz sme kupili tu väčšiu do 4 rokov, a neriskujem to nechat v aute ani cez den, nieto este v noci. urcite nie, mozno v kufri auta aj ano, ale na sedadle nie. Nestoji mi to zato, pretoze keby ju ukradli, väčšia škoda by bola na rozbytom okne, ci vylamaných dverach...

biccy
18. jan 2008

My sme vajicko stale nosili do bytu,lebo malinku sme ju do neho stale davali uz v byte.Ale teraz autosedacku nechavame cez noc v aute,byvame v bytovke a v aute mame alarm. 😉

elise
19. jan 2008

my sme nosili do domu iba vajíčko teraz má tu druhú kategoru a to máme pripevnené stále v aute a to aj v bratislave ked ideme do ikei, tak je to tam celý den, dnes je už na výber toko veľa sedačiek že kôli nej sa neoplatí vlámať do auta.

dominica
19. jan 2008

zo začiatku sme nenechávali v aute/vajíčko/, lebo som do neho dávala sem, tam malého doma, ale už vie sedkať a je to otravné a ťažké vláčiť, tak je v aute. A takisto tam bude aj autosedačka. Tu som zatiaľ o krádežiach nepočula a máme na aute fólie, takže nie je vidieť, možno iba trochu cez predné sklo, ale zatiaľ sa nejak nebojím a síce vajíčko sa dá vláčiť hore, dole, ale neviem si to predstaviť s autosedačkou 😀

julia225
19. jan 2008

vajicko sme prenasali hore dole, teraz mame auto v zahrade, tak nam nemozu ukradnut-dufam, mame sedacku od 9-36 a mame ju furt v aute 😉

gabika24
21. jan 2008

ahojte. my autosedacku v aute nenechavame - mozno len sem- tam, ak niekde este v ten den ideme. ale vobec nie u nasich pred panelakom, kde sa par autosedaciek uz ukradlo.

tweety22
21. jan 2008

my v aute autosedacku zatial nenechavame, parkujeme pred bytovkou a nemame ani vytah takze vlacime vsetko peso hore... ale manzel nema odvahu ju tam nechat, autosedacka stala 11tisic + skoda sposobena vykradnutim auta... radsej sa potrapime a nosime hore, dole... ale nastastie soferujeme len cez vikend 🙂

katka432
21. jan 2008

ahojte,tiez parkujeme pred bytovkou,ale nehavame ju v aute..teraz uz sice mame velku..ale ked sme mali vajicko,tiez sme ju nehavali v aute..bola dost tazka,a stale ju vlacit hore-dole,tak nato som vazne nemala nervy a silu.. 😅

mozno,keby sme chodili autom len tak vikendovo,tak mi je to tiez jedno a nosim ju ale kedze chodime autom denodenne..dakedy aj viac krat zaden,tak je to dost narocne

kattom
autor
22. jan 2008

ahojte, dakujem pekne, ze ste sa vyjadrili 😉

anjelik007
13. mar 2012

ahojte kočky, chcela by som obnoviť tému. Máte skúsenosti s krádežou autosedačky? Objednali sme si pre malého drahšiu autosedačku a teraz neviem, či ju máme radšej nosiť domov, alebo nechávať v aute nakoľko máme auto len tak zaparkované na parkovisku a alarm žiadny.

syslica
14. mar 2012

@anjelik007 Táto téma je naozaj len o skúsenostiach, tak ti napíšem tú našu: Manžel je od fachu (súdny znalec), tak sme mali pre prvého syslíka ozaj špičkovú autosedačku v zabezpečenom aute na parkovisku pred panelákom v jednej bratislavskej štvrti v dohľade bezpečnostných kamier.... a jediné na čo nám to bolo dobré je, že sme následne na zázname videli, že o 4.00 tam auto ešte stojí... ale o 6.00 už na svojom mieste nebolo a viac sa neobjavilo. Odvtedy až pokým sme sa neodsťahovali, sme vláčili druhú sedačku poctivo do bytu. 😒

jasminet
14. mar 2012

@anjelik007 vajicko sme bravali domov, vsak malu sme v nom nosili.
velku sedacku mal muz snahu vzdy upratat aspon do kufra (ved nam ju ukradnu, rozbiju nam kvoli nej okno atd atd), no po par razoch co ju musel odmontovat, namontovat a stale dokola ho to rychlo preslo. a auto si veselo stoji na nestrazenom parkovisku, vsade okolo kopec aut s dalsimi autosedackami...