Nechcem druhé dieťa

mata2014
7. júl 2014

ahojte baby....mame 10 mesacne dieta a manzel by chcel dalsie dieta...ale ja netuzim po dalsom dietati....nasu dcerku mam nadovsetko rada...manzel vie o tom ze nechcem dieta....vcera nacal tu temu a zacal sa mi vyhrazat, ze on chce mat 2 deti a ked ja nie tak sa so mnou rozvedie a najde si druhu aby mal druhe dieta....uz neviem co mam robit...stale mi pripomina druhe dieta...ked som skoncila skolu tak kvôli nemu som nechala perfektnu ponuku zamestnania a ostala som s nim a nasla si robotu ktora ma nebavila a snazila sa robit podla neho...teraz si chcem aj ja budovat karieru a uzivat zivot...ked pojdem do roboty budem mat 33 rokov....uz ma nemusia zamestnat ked budem na materskej este dalsie tri roky....porod som mala strasny a na rodicovskej ma to nebavi..neviem co mam robit? :(

acer11
7. júl 2014

tak keď nechceš druhé dieťa,skús druhého chlapa 😀

anatalia77
7. júl 2014

@mata2014 zacni sa chranit,bud vnutromaternicove,alebo tabletky...

eikenella
7. júl 2014

ja mam taky nazor, ze dieta by malo mat surodenca. predsalen, zivot je dlhy, stat sa moze cokolvek a blizsieho cloveka ako surodenca mat nebude. jasne, nemusia sa vztahy medzi surodencami vydarit, ale kolko z nas ma starsie/mladsie sestry, bratov, ktorych mame a sme radi, ze ich ame. ja by som dieta ako jedinacika nenechala. a na materskej nemusis byt tri roky. ved v zahranici su zeny na materskej par mesiacov a idu do prace.

marylis
7. júl 2014

@eikenella Ano, len v zahranici ta jasle nestoja pomaly cely jeden priemerny slovensky plat 😠

cobhan
7. júl 2014

suhlasim s @eikenella ze byt jedinacikom je tazke, sama som jedinacik a vyzera to, ze nase dieta tiez bude..aj ked by som radsej, keby nie. Nemusis byt doma dalsie 3 roky, dohodni sa s nim, ze druhe dieta ok, ale po materskej ides do prace, na rodicovsku uz nech nastupi on. Uvidis, ci to neprehodnoti 🙂

@marylis v zahranici to je ovela tazsie ako na Slovensku, neviem, kolko stoja jasle na Sk, ale ak sa nemylim, tak rodicovsky dostavas do 3 rokov dietata, ci robis alebo nie. Len ked robis, tak sa to potom vola prispevok na skolku alebo ako to je

marylis
7. júl 2014

@cobhan Ja som zila dlho v zahranici (Norsko) a teda problem so skolkou/jaslami nebol ziaden. 🙂 PO 1 roku sup do prace, dieta do skolky. Mesacne ta skolka stoji okolo 200€. Priemerny plat je samozrejme asi 6nasobne vyssi ako tu na SR. Asi tak,no... 🙂

warholette
7. júl 2014

@eikenella nejde o to, ake je uzasne mat druhe dieta, ale o to, ze sa jej manzel vyhraza rozvodom, ak to druhe dieta mat nebude.
@mata2014 to je teda iny trulo, ten tvoj manzel. tehotenstvo, porod, startostlivost o dieta bude na tebe, len preto, ze on chce? urcite doporucujem dlhodobu antikoncepciu a mozno aj rozhovor s odbornikom, aby sa uvedomil, ze mat dieta nie len "pridem z roboty a pohram sa" ale celodenna praca, ktoru budes odvadzat ty.

cobhan
7. júl 2014

@marylis ja zase zijem v Irsku, po 6 mesiacoch sa nastupuje do roboty a jasle vyjdu tak na 1000-1200 euro mesacne. Minimalny plat je v cistom tych 1250 max. 1300 mesacne... v tomto ohlade je asi lepsie na slovensku.

siska765
7. júl 2014

rob to tak ako to citis,nikto ta nemoze donutit do niecoho po com ty netuzis.Ja cakam tiez ,mam 29 ,ked sa narodi ,budem mat 30 a tiez si dam min.3-5 rokov pauzu a potom sa uvidi podla tuzby,ak to pride,bude,ak nie,neriesim

aristka
7. júl 2014

čo riešiš ,malinké má ešte len 10 mes .a máte čas na rozmýšľanie o druhom bábätku a takto to povedz aj manželovi a nie hneď aj ty aj on robíte závery ...a teraz môj osobný postoj, nikdy a nikdy by som svojmu drobcovi neurobila to ,že ho nechám na tomto svete samého ,je úžasné ,ke´d ako dospelí súrodenci máme deti a chodíme sa navštevovať,tomu na svadbu ,tomu na promócie atď a jedináčik pôjde ku komu ,kariéra a práca ,tie tri roky naviac počká ,plus je to len záležitosť prestíže a bohužiaľ ničoho viac ,kopu roboty a naháňania sa a zaplatené nič a to nehovorím o zodpovednosti ....a ešte niečo ako píšu dievčatá hore ,existuje možnosť škôlky a aj oper .....takže nehádať sa ,nerobiť závery ,do prechodu máš hádam ďaleko a dotiaľ ďalšie bábo bude môcť byť hocikedy ak sa rozhodneš a budeš sa cítiť ...

eikenella
7. júl 2014

@marylis no, v BA jasle su drahe, nestaci ti rodicovsky prispevok na skolku, u nas v BB stoja jasle 230 eur, co ti rodic. prispevok pokryva + mas plat z prace.
@warholette nevieme, ako vazne to manzel myslel, nebolo stastne riesenie to povedat, mozno mal argumentovat inak, ale ja by som brala ohlad na dieta, aby boli surodenci a boli do zivota dvaja. nehovoriac o tom, ze nase mamy - alebo my, nie je rarita byt z troch surodencov. sucasna generacia ma problem mat vobec 1 dieta. a kariera? je to fajn, ale kariera je vrtkava. a podla sucasnych tabuliek, ked mame robit do 68r., tak sa clovek este nakarieruje dost.

marylis
7. júl 2014

@cobhan tak to ano. Neskutocne. 😖

sashabb
7. júl 2014

@mata2014 tiež si myslim, že je velmi skoro robiť závery. Môžete počkať aj 4-5rokov. Ak manžel chce tak strašne druhé dieťa, a ty chceš isť radšej do roboty, môže isť na materskú on 😎
Inak mne príde, že tam bude asi aj nejaký iny problem ako len to druhe dieťa. Nemyslím si, že je normálne vyhrážať sa rozvodom ... kebyže má vaše dieťa už 10rokov a ty stále odmietaš, tak by som to ako tak chápala, ale má LEN 10 mesiacov ... 😕

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stefka33
7. júl 2014

@zazvorka87 Čo sa ti pokazil medzerník? 😀

456456
7. júl 2014

Maťka, trocha diplomacie. Nikdy nesmieš chlapovi hovoriť, že nechceš to čo on chce. Dá sa to povedať aj inak, aby bol spokojný. Muži sú ješitné stvorenia. Povedz mu, že chceš dieťatko, ale máš veľa práce s dcérkou, že by si to nezvládla .... . . Určite, keď bude 2-3 roky, tak potom budete skúšať. Mala bude mať 2-3 roky, už sa o ňu bude môcť starať on sám a Ty o malinké, aby ste si to všetko vychutnali. Si ešte v období keď si pamätáš veci z práci (toto pochopia len baby, ktoré pracovali a museli si pozíciu vybudovať) , ťažký pôrod .... , keď prejde nejaký čas už po 2 rokoch dieťatka, zistíš že je krásne obdobie, kedy Ti bude prejavovať lásku, bude Ti už hovoriť krásne slová. V tom období pomaly aj Ty na to prídeš, že práca Ti už tak nechýba, prečítaš si aké mali baby ťažké pôrody a pomaly zabudneš a zistíš, že možno by si na to druhé bábätko pristala 🙂 Uvidíš, že to bude tak. Samozrejme, že všetko záleží ako ste na tom finančne, aká je povaha Tvojho muža. Chlapi majú veľa silných rečí niekedy, a vedia s nimi aj ublížiť. Čo sa týka užívania, budeš mať taký pocit stále, že Ti to chýba, je to o povahe človeka. Ja mám tiež kámošky, ktoré majú 2-5 detí, ale napr. ja by som si na niečo také netrúfala. Takže slová, že nebuď sebecká, si vôbec nevšímaj 😵 Čo sa týka užívania, keď bude mať malá 3-4 roky budeš chodiť na toľko akcií a zabavíš sa, že si nechodila ani za slobodna 😀 Budeš chcieť malej robiť super program. Všetkému treba čas. Ak by si sa chcela v niečom poradiť napíš, 🙂

milotaa
7. júl 2014

@anatalia77 mna nezastavilo ani vnutromaternicove :D

m.i.r.i
7. júl 2014

vymenme si manzelov🙂 U nas je to presne opacne a ja som uz na prasky....aj u nas uz padaju slova rozvod..lebo ja si neviem predstavit ako dobrovolne nechat mojho syna jedinacikom ( uz ma 4 roky) a moj manzel zatato druhe dieta nechce...takze chapem i nechapem ta...🙂 Kazdopadne chapem, ze kazdy ma svoje dovody a dolezite je aby sa partneri zhodli na pocte deti...ked nechcu ziadne, fajn, ked chcu jedno, fajn...a ked 5 tiez fajn..len nech to chcu obaja...je to strasne tazke ked su tam rozdielne nazory..lebo tato tema je velmi dolezita a narusa to cely vztah....aku ste mali dohodu este pred svadbou/spolocnym zivotom? Chcela si vtedy aj ty viac deticiek a zmenila si nazor? Alebo ste to neriesili?
Kazdopadne, pravdu maju babule co pisu, ze je u vas este skoro..malinka ma len 10 mesiacov, vtedy som ani ja nepomyslala na dalsie dieta...a s pracou ta chapem tiez...jednoznacne vysvetli muzovi, ze nechces byt len doma s detmi, nie kazdu zenu to naplna rovnako a potrebuje sa realizovat, hlavne ak ma dobru pracu...nemusis byt ani s dcerkou doma 3 roky, ..chod do prace skor,..par rockov popracuj a potom mozno aj tebe zatikaju hodiny opat a budes chciet dat dcerke surodenca...velmi skoro toto riesite veru...

mima4
7. júl 2014

@mata2014
ked nie dve deti, tak ta manzel opusti a opusti aj svoje jedno dieta, len aby mu ina zena dala druhe dieta 😉
Tymto by sa mi taky partner zhnusil, uprimne zhnusil!!! Manzelstvo je zavazok na cely zivot... nie "ked mi nevyhovies, idem o dum dal a opustam aj teba, aj dieta"...

Poviem ti uprimne... asi mas okolo 30 a chces byt tri roky doma, takze zacnes pracovat na kariere 33 rocna a to uz fakt ten posledny cas, kedy sa da este ako tak rozbehnut. Ano, zeny maju pravdu, ze budeme pracovat do 68 ale vacsina z nich bude mat "karieru" v podobe prace predavacky v LIDL, ci v nejakom vyrobnom monkey podniku, kde budu za pasom za minimalnku "struhat karieru"... toto je realita...

Mne sa tvoj manzel zda voci tebe bezohladny... ty si sa vykaslala na dobru poziciu, aby si bola s nim, pricom si studovala, t.j investovala do seba... teraz chces byt dost dlho doma s dietatom... a on nevnima, ze ty stracas svoju odbornost, prax, kym on si pekne buduje karieru a to, ze ako veci pocitujes ty, to uz nevnima...

zeriempizzu
7. júl 2014

@marylis ano v zahranici nestoja jasle cely slovensky plat, stoja 5 Krat Viac 😀 😀 😀
Norsko je specificke. Malokde stoja jasle 200 Eur.

ivett1
8. júl 2014

@mata2014 ahoj, tak mne sa zdáš dosť "stará" na to, aby si manželovi vysvetlila svoje názory ...na danú tému... na začiatok ho troška "upokoj", že chceš mať aj druhé dieťa a začni si robiť podľa seba... 😉 ... možno sa tvoj mm len desí predstavy, že budete mať jedináčika a nevie si predstaviť jeho výchovu, bojí sa, že sa mu bude treba stále venovať-predsa len, ak má súrodenca, tak sa dokážu deti zahrať spolu a rodič je "odbremenený...alebo má on zlú skúsenosť - ako jedináčik... alebo nebol - mal veľa súrodencov ...alebo ...je starší alebo chce ťa mať "pod dozorom"... 😅
takže, asi by som na to išla takticky... a ešte by si mu mala stále pripomínať, aký si mala ťažký pôrod... prípadne, že ti doktor neodporúča mať aspoň dva roky dieťa... a pod....

PS: verím ti, že ak máš doma muža - manipulátora, tak s ním fakt ťažko pohneš ... hlavne, ak sa ti vyhráža rozvodom, ak nebude po jeho chuti ... mne by sa totálne takýmto správaním odcudzil ...

ivett1
8. júl 2014

@mata2014 PS: mám kamošku, ktorá mala veľmi ťažký pôrod (našťastie prežili to) ...a druhé dieťa odmietala 10 rokov ...teraz má asi dvojročnú dcérku a má 39 rokov ... je riaditeľka súkromnej agentúry😉 ... a aj jej manžel chcel viac detí (má ešte dvoch súrodencov), tak ale ... musel čakať🙂

angela8585
8. júl 2014

Poznam ten pocit, ze ked prekonas tazky porod a mas neuveritelny strach to znova zazit, alebo to, ze ako budes zvladat vychovu dvoch deti, ked aj jedno da zabrat, aj to, ze ta to doma na materskej nebavi i ked svoje dieta neskutocne milujes, a cakat doma na muza, aj to ze by sa ti viac pacilo byt v robote, ale casom sa nazory menia, tvoje aj muzove, dajte tomu cas minimalne do konca tvojej materskej