Nedoplatok za teplo. Koľko máte vy?

mamkabubka
27. máj 2009

Panecku,ja zasnem,mame 300 € nedoplatok,kolko mate vy??Je sice pravda,ze sme dost kurili,ale aj tak je to moc 😒

wodanka
28. máj 2009

to asi fakt nema cenu sa rozculovat, lebo clovek si ublizi len sam sebe, svojmu zdraviu 😒
ale ta logika - cim viac spotrebujes vody, tym viac Ti tym koeficientom prifaria.. preco sa to nerozrata bud na pocet bytov alebo ludi??

milliigoret
28. máj 2009

no danu asi tak budem musieť urobiť...,len to že inde nedoplatok nemáme len ten ohrev vody... 😖 oni tam nemajú žiadny nedoplatok všetko majú ok,šetrím kde sa dá...ale asi nič z toho.
dnes ideme k svokrovcom tak som zvedavá ako u nich,lebo pred 2 rokmi mal svokor preplatok 8 tisíc a minulý rok nedoplatok 6 tisíc a to je už teda rozdiel tak som zvedavá 😅

danu
28. máj 2009

mili a mas v predpisanych zalohach polozku Ohrev vody? ako napriklad platis mesacne za vodu? lebo ak nie tak jasne ze mas nedoplatok.

cuchre
28. máj 2009

uz viem, kde je pes zakopany...cena teplej vody za 2008 316 sk/m3, cena v roku 2007 211 sk/m3...tak sa mozem cudovat a zalohove platby nezvysili, tak som zvedava, kolko bude najom od maja 😠

danu
28. máj 2009

tak mam vyuctovanie teraz ho priniesli, som sklamana minuly rok preplatok 18.000 Sk/ cca 575€ a teraz preplatok LEN 186,99€ 😖 ale aj to potesi

smileko
28. máj 2009

danu, my sme mali minuly rok tiez preplatok cez 7000 Sk a teraz "iba" 2400 Sk a to sme napr. zateplili

danu
28. máj 2009

my sme zateplovali minuly mesiac tak som zvedava na vyuctovanie buduci rok

martina46
28. máj 2009

my mame preplatok 247€ 😎 priserne malo sme kurili 🙂

mmonika
28. máj 2009

my sme mali tiez nedoplatok a to za studenu vodu 88 eur.... 😒 😒 😒 a to sme mali minuly rok preplatok okolo 300 eur...

wighy
28. máj 2009

ahojte

tak aj nam to dnes doslo, nedoplatok 142 € 😔 😔 za TUV, co je velmi zaujimave 😔 😔 😔 😔
vcera dosiel ucet na smeti, sranda z coho to vobec vsetko zaplatime 😔 😔 😔 😔 😔

vinka
28. máj 2009

Aj mi sme mali preplatok ale omnoho menej ako pred rokom. 😒 No ale lepšie ako nedoplatok. 😉 Bála som sa ked som počula okolo,že majú nedoplatky.Aj tu som čítala kolko nedoplatkov je tak som už bola hotová.Ale aj tak si to musím cele prezriet.Lebo sa mi to dáko nepáči. 😉

cuchre
28. máj 2009

wighy, to bude zvysenou cenou za ohrev :(

vinka
28. máj 2009

Wodanka to je tak,že ten rozdiel aký majú vodárne a hodiny v bytoch rozrátajú na byty.Lebo ževraj v bytoch tie merače niesú 100%. 😒 Tak mi to vysvetlovali.Lenže mi sme pred rokom mali naviac na bytovku narátané 1000 kubíkov to je ak dobre počítam 1 000 000 L vody.To sa kde stratilo? 😕

cuchre
28. máj 2009

staci havarka na vodovodnom potrubi, nejaky unik a niekto sa poskladat musi......

vinka
28. máj 2009

Hej len nie stále to treba zaplatit.Minule bola taká bytovka v správach.Ved komu to dajú zaplatit ludom.Nás je dost. 😠

bibula
28. máj 2009

ja som pisala- 2+2 to je dvaja dosp.-a dve deti-prihlaseny sme vsetci-takze 4 os na mesiac.,to len ta pre zaujimavost male dieta neminie tolko vody co sdospely napr.
inac my sme petrzalka a stale ziadne vyuctovanie 😖 neviem ci sa mam tesit🙂

haslerka ale teplo nemas na osoby 😀 na osoby mas napr.vytahy,upratovanie 😀

denisocka
28. máj 2009

my platíme cca 800sk mesačne a prišlo nam niečo cwez 500 nedoplatok,som uplne happy,ved PC ide stale,a lampička v noci stieti nonstop + maly el. radiator v kupelke ,no a mikrovlnka,kanvica,to u nás pípa každu chvílku...no a práčka.... ale v byte kurime a varíme na plyne,takže elektrika je len svetlo,spotrebiče .... viac sa "tešim" na plyn

denisocka
28. máj 2009

počkajte 😀 tak neviem,či tu točíte o elektrike či o teple 😀 - ja som písala o elektrike 😅

zitaje
28. máj 2009

Denisocka, celkove vyuctovanie za naklady na byvanie - to je hlavne teplo a voda, ale tych poloziek je tam plno.

denisocka
28. máj 2009

jaj,no plyn ešte nedošiel,voda už bola,ale to netušim ani kolko

milliigoret
28. máj 2009

cuchre:nebývame okolo dochodcov,v našej bráne ani vobec niesu,ani na sidlisku velmi... 😉 ani sme práveže nevykurovali veľmi,neľúbime moc vykurovaný byt 😝
ale najnovšie ma utešuje aj to ,že suseda pod nami má nedopl.180 eur,neviem presne za čo 😝
no ale nemám veľmi na výber ,asi to len zaplatím a padla hasla 😠 😅
a mimochodom svokor má ešte len na pošte obálku,takže neviem ako oni 😉

anndrea
28. máj 2009

My sme mali ohromny zážitok z nedoplatku plynu, kedže bývame v novostavbe RD len od konca decembra, tak nm tam vyskočila príliš veľká spotreba, čo sa môjmu manželovi zdalo podozrivé, kedže sme mali na krivo namontovanú plynovú skrinku (úžasná práca plynárov) keď sme chceli reklamovať, tak nám povedali že najprv musíme faktúru uhradiť a až potom začať reklamačné konanie... 😖 keď sme to už zaplatili tak sme potom už nič nereklamovali, len skrinku nam prišli namontovať správne. od vtedy si manžel každý mesiac zapisuje mesačnú spotrebu do zošita, aby sme to mali k ďalšiemu vyúčtovaniu pod kontrolou

ramzesa
29. máj 2009

Nám preplatky a nedoplatky chodili už dávnejšie. Mali sme taký menší preplatok,ale lepšie ako nedoplatok. Sa nám vykryla spotreba vody, ktorú sme mali väčšiu s preplatkom za vykurovanie. Inak netuším ako menej minúť vodu. Veď umývať sa treba nie? 😕 Či to niekto sa neumýva? 😅 Ja len taká hlúpa otázka 😅 , lebo vraj máme najviac minutej vody v bráne 😅 . Alebo sa v rámci šetrenia sprchujete v studenej? 😅

vinka
29. máj 2009

Ramzesa oni to tak napíšu,že z toho ani boh nevyjde.Mi sme stále mali vyššiu spotrebu studenej vody ako teplej kedže všetko je na studenú.A máme aj myčky na studenú tým ja riad neumývam v teplej.A to je vélmi vela teplej vody.A teraz sme mali preplatok na studenej a nedoplatok na teplej vode. 😕 ktorú používame len na sprchovanie.Suseda má známu čo robí s tým tak jej má dat prezriet naše vyúčtovanie a som zvedavá čo povie nato. 😒

blovitc120
29. máj 2009

Ramzesa, my máme tiež najväčšiu spotrebu teplej aj studenej vody v celom dome, aj po prepočte na osoby, dokonca traja máme vyššiu ako suseda, ktorá má 4 deti a manžela, tak to nechápem, oni sa asi neumývajú ani neperú, lebo my sa snažíme naozaj šetriť vodou. Ale sa to vykompenzovalo, báli sme sa kúrenia, lebo sme túto zimu viac kúrili a predstavte si, preplatok cca 440 € 😲. Asi máme vysoké zálohové platby, ale poteší, keďže už poberám ten úžasný rodičovský príspevok 😉

vinka
29. máj 2009

Ja si myslím,že to počítajú ako im pasuje.Aj jedna suseda mi povedala,že mala pred 3 rokmi nedoplatok 12000 potom 8000 a nakoniec 5000.Išla narobila tam poriadok a o rok mala preplatok 16000.To je pre mna nezmysel. 😕 Nenájde sa tu niekto čo to vie prepočítat? 😕

danu
29. máj 2009

ale ved ked vam robia odpocet TV a SV /tepla voda a studena voda/ tak si viete podla minuleho vyuctovania vypocitat kolko ste minuli. vynasobite to sumou ktoru vam uctuju a tak vam vyjde celkova suma ktoru ste minuli. Plus treba priratat stratu ktoru vynasobia koefiientom a pripocitat.
Ale najdolezitejsie je kto kolko plati zalohy.
Ak mate zalohu napriklad na studenu vodu nizku tak musite ratat s nedoplatkom. Ak ste tento rok mali nedoplatok treba pozriet vo vyuctovani za co vsetko ste mali a kazdu polozku aspon o nieco zvysit. kazdym rokom ide vsetko hore a ked sa vam nemenilo najomne mozno aj 2-3 roky tak nemozte cakat ze budete mat preplatok.
Je jasne ze niekedy skusaju klamat, ale na vsetko sa treba opytat nech vam doslova vsetko vysvetlia.

vinka
29. máj 2009

No budem tam musiet skočit.Lebo to je tak popísané,že ani neviem nájst kde je teplá voda,studená voda teplo no katastrofa. 😕

nadhera
29. máj 2009

v bloku jednoznacne vedieme co sa tyka nedoplatku - 7000. 😠 na to ze sme bohviekolko nekurili a vodou sa snazim setrit... na porade je tahak, ktory pomoze vylustit vyuctovanie. zajtra to mrknem, dnes to este musim rozdychat.

bambusko
29. máj 2009

vinka, my kym sme byvali v byte - 8 rokov, osbd si kazdy rok uctovalo viac tepla na ohrev jedneho kubika vody. urobila som tabulku, kde som kazdy rok uviedla cislo ako sa zvysuje pocet gj/m3 a ziadala odovodnenie, nevedeli sa vykoktat a potom porobili nejake upravy vo vyuctovani 😕