Nedoplatok za teplo. Koľko máte vy?

mamkabubka
27. máj 2009

Panecku,ja zasnem,mame 300 € nedoplatok,kolko mate vy??Je sice pravda,ze sme dost kurili,ale aj tak je to moc 😒

milliigoret
27. máj 2009

zajo ten preblatok co nam uctovali bol uz na tom listku ako cele inkaso z SBD 😉

vinka
27. máj 2009

To fakt? 😕

danu
27. máj 2009

my sme minuly rok platili mesacne cca 230€ . 2 dospeli a jedno dieta. kedze sme zateplovali preto je vyssia aj cena za platby.

mixka
27. máj 2009

danu, jasne, len som to tak nazvala, aby bolo jasne co myslim 😀 inak platime 6800 dvaja dospeli a dve deti v 4iz byte a normalne ma desi kam sa to vysplha ☹

bodka13
27. máj 2009

ahoj zajo 🙂 ...neboj v NR už nosia(viničky a domy nad nimi už majú vyučtovanie,a aj na čermánskej strane už nosili ...zo službytu,družstevné byty neviem

sme 4členná rodina v 3izbovom byte :
za elektriku platíme mesačne 38€.........preplatok 90€
za byt mesačne 240€........nedoplatok 61€(perábali sme kuchyňu a chodbu=väčšia spotreba vody)
plyn mesačne 4,32€...........nedoplatok 4,88€..........zvýšili nám platbu na 5€/mes

milliigoret
27. máj 2009

my teraz platíme už 2 roky 142 eur,minuly rok preplatok ...teraz nedoplatok...,tiež sme dvaja dospelí a jedno dieťa 😕 ale asi nám to tentokrát nejako zdvihnú,no radšej tak ako potom nedoplatky.... 😝

danu
27. máj 2009

deina asi som zle pochopila ale ako mozete platit za kurenie ked mate merace a mate ich na 0? ved ked su na nule tak ti nic nenabieha 😕

milliigoret
27. máj 2009

no my máme len 2-izbák a dosť často niesme doma,víkendy vobec 😉

zitaje
27. máj 2009

Baby a ratate do osobomesiacov aj deti? My sme v reali 1 dospela osoba a dve deti (muza mam dlhodobo mimo, prakticky tu nebyva), a platim za tri osoby. Platite za kazde dieta? Ktori tu pisal ze 2+2, to je akoze 4? 😅 Alebo 2, ale + dve deti, ktore sa nerataju?

danu
27. máj 2009

teraz by sa malo platit uz aj za narodene dieta, akonahle sa mi narodila dcera ratali ju ako osoba v byte.

mixka
27. máj 2009

my platime za nas vsetkych, teda aj deti 🙂

milliigoret
27. máj 2009

no danu,ale veď to chúďa dieta asi nespotrebuje tolko čo dospelák ...no ale hneď ho všade vedia počítať ... 😒

bodka13
27. máj 2009

ten počet osôb asi nie je veľmi podstatný,veď na všetko sú merače....aj 2 dospelí môžu minúť viac vody ako 5 členná rodina 😉 ...u nás podľa počtu osôb rátajú poplatok za svetlo v spol.priestoroch(a podobné služby)ale nie vodu a teplo...čisté nájomné(bez záloh za vodu a teplo)máme všetky 3izb byty rovnaké v celom paneláku

danu
27. máj 2009

mili nespotrebuje ale si zober ze napriklad smeti vynasame viac, plienky , atd a to vsetko platis v zalohach

milliigoret
27. máj 2009

no danu máš pravdu...plienky a tak ale ,napr.keď má dieťa 2 roky...tak pri dobrej voli už neplienkuje(možno ano)...tu v tomto štáte to už len ťažko bude lepšie a lepšie... 😀

danu
27. máj 2009

bodka okrem vody a tepla sa za vsetky sluzby co platis rozpocitava medzi osoby a to mas teda skoro vsetko 😉
bodka ak vo vasom panelaku je rovnaki pocet osob v kazdej domacnosti tak najomne je rovnake ale myslim si ze v niektorej rodine je urcite aspon o jednu osobu menej alebo viac, cize by nemalo byt najomne rovnake pre vsetkych, teda nie podla mna ale podla zakona alebo podla dohody vlastnikov bytov

bodka13
27. máj 2009

zabudla som že poplatok za smeti máme tiež rozrátaný v mesačných splátkach,na 4 osoby

danu
27. máj 2009

mili 😀

milliigoret
27. máj 2009

ja už len uvažujem...muž sa zo mňa doma smeje ,že jaky ďalší šek (poukaz) dojde k pladte... 😝 jajajaj ešte keby som tak kradnúť vedela.... 😀

zitaje
27. máj 2009

Hm, takze platime spravne, to ste ma nepotesili, ze musim ratat aj deti...
no nevadi, aj tak by sme mali mat preplatok, lebo sme tu par mesiacov pred rekonstrukciou nebyvali a platila som plnu sumu, kedy uz pride to vyuctovanie???

danu
27. máj 2009

este dodam k tomu vyuctovaniu ze musi spravca predlozit aj pouzitie prostriedkov na hospodarenie domu, v akom stave je dom a spolocne pristory ak ich nepredlozi k vyuctovaniu alebo do 31.5 tiez nemusite platit za spravu 😉

bodka13
27. máj 2009

danu...čisté nájomné-určilo ho mesto,je v ňom aj splátka úveru,ktorý mesto zobralo na ich výstavbu) je rovnaké=150€ +zálohové platby
suseda na prízemí sú 4 a platili 7000sk,suseda na 2posch sú 4 a platili 6500sk,my sme 4 a platili sme 7200sk

hasleerka
27. máj 2009

no u nás je nájom kto si aký dá - voda, kúrenie (zhruba aké boli kedysi vypočítané, ak máva niekto nedoplatky tak mu to zvyšujú) ... na osoby sa rozpočítava len spoločné svetlo, výťah, daždová voda ... a čo platíme do fondu opráv, to ide podla m2

bodka13
27. máj 2009

hasleerka 🙂 ...my výťah nemáme,aspoň za niečo nemusím platiť 😀

danu
27. máj 2009

bodka tak to je nieco ine, ked mate stanovene mestom aj s uverom. Ak je pocet ludi rovnaki aj najomne je, okrem vody a tepla ako si pisala

andreah70
27. máj 2009

presne haslerka to napísala dobre fond opráv podľa m2, .....svetlo, výťah, poistné, dažďová voda - osobomesiace.........spotreba vody a kúrenie podľa meračov
a ešte k tým preplatkom a nedoplatkom.......nie je dôležité koľko máte preplatok, ale koľko ste celkom za rok zaplatili teda skutočné náklady.........ak má niekto vysoké zálohy - môže mať vysoký preplatok.........a ďalší s nízkymi zálohami - môže mať nedoplatok, ale reálne môžu mať skutočné náklady rovnaké

hasleerka
27. máj 2009

ale čítam že máte aj byty nie v osobnom vlastníctve či zle čítam ... lebo napr. brácho má byt od mesta a teda platí riadne nájomné

andreah70
27. máj 2009

kedysi keď sme nemali byt v OV tak sa platil nájom a ten bol tiež podľa m2, teda rovnaké byty=rovnaký nájom
ostatné tak ako teraz keď máme byt odkúpený

hasleerka
27. máj 2009

andy naši kedysi platili byt podla osob, lebo neboli merače tepla, tak sa to rozúčtovalo podla osob ... ja som tak chcela prihlasovať aj Mišku a domovník povedal že sa to už tak nerobí

danu
27. máj 2009

Andreah poistne ide podla m2
😉
este do osobomesiacov aj osvetlenie spol.priestorov, upratovanie