Nedoplatok za teplo. Koľko máte vy?

mamkabubka
27. máj 2009

Panecku,ja zasnem,mame 300 € nedoplatok,kolko mate vy??Je sice pravda,ze sme dost kurili,ale aj tak je to moc 😒

vinka
29. máj 2009

Bambuško no budem tam musiet skočit lebo som zistila teraz,že minulý rok som mala väčšiu spotrebu ako tento rok ale preplatok mám nižší.Joj keby sa niekto do toho vyznal. ☹

bambusko
29. máj 2009

vinka, ved si vydel pocet vyuctovanych gj poctom kubikov vody a porovnaj 😉

vinka
29. máj 2009

Moja keby som z toho vyšla aj by som si to vypočítala. ☹ Ved píšem,že je to tak napísané,že neviem kto má tomu rozumiet. ☹

bambusko
29. máj 2009

to su tie zahliemavcie metody 🙄 teraz mame v dome nizsie prevadzkove naklady a obytnu plochu 3x vecsiu

vinka
29. máj 2009

Ved práve aj ja mám taký pocit,že je to tak napísané aby to nikto nepochopil. 😠

bambusko
29. máj 2009

zahmlievacie 😀 aj ja som to zahmlila, ale si pochopila 🙂

verulka
30. máj 2009

cafte, tak plyn mame miernucky nedoplatok, elektrika bol nedoplatok cca 100Eur, ale aj preto, ze som nezaplatila jednu fakturu, cize pohoda( zalohu mame cca 33Eur. Jo a byt mame preplatok 341eur prave vdaka zatepleniu baraku. mame plastaky a vela vypnute riadiatory, aj tak mame teplo. Merac mame mimo bytu, 1 na kazdy byt. takze ja som spokojna 😅

vinka
30. máj 2009

No tak mi plyn nemáme lebo máme všetko na elektriku ale nemali sme velký nedoplatok na elektrike 80Eur.A to sme tiež poslednú platbu neplatili. 😉 Aj ked mám preplatok za teplo a vodu ale aj tak sa mi to zdá málo. 😒

vinka
30. máj 2009

Neviete sú mi povinný vysvetlit na bytovom podniku ako to vypočítali? 😕 Alebo to nemusí robit.

danu
30. máj 2009

vinka samozrejme ze su povinny, zisti kedy maju strankove dni a chod sa informovat 😉

adrianai
5. apr 2012

Baby, opýtam sa ako blbec, ale ak je Nedoplatok po vyúčtovaní mínusovým znamienkom, tak to je preplatok ,nie? Ja teda silno dúfam, bo taký nedoplatok 🙄

emanka
5. apr 2012

@adrianai obávam sa, že je to nedoplatok 😒

adrianai
5. apr 2012

@emanka no toho sa bojím, ale dávame nájom viac ako máme predpis a minulý aj predminulý rok sme mali preplatok 100 a potom 200€, tento rok tam máme 300-vku, to sa mi ale zdá strááášne moc na nedoplatok 😒

emanka
5. apr 2012

@adrianai no ja neviem, ale ak je tam znamienko - (minus), tak sa jedná o nedoplatok.
Ak mám pravdu povedať, tak neviem, či sa jedná o plyn alebo čo, nečítala som začiatok témy. My máme veľký dom a nám prišiel nedoplatok za plyn - 3500,- eur. Ale to hlavne preto, lebo sme začali kúriť aj v garáži a aj psom. A hneď nám zvýšili preddavky. Vám zvýšili? Lebo ak je nedoplatok, tak väčšinou automaticky zdvihnú aj splátky. Na elektrine za obchod sme mali preplatok len nejakých 20 eur a znížili nám splátky o pár eur.

koniarova
5. apr 2012

@adrianai To bude bohužiaľ nedoplatok. 😖

adrianai
5. apr 2012

@emanka my bývame v činžiaku, je to celkové nájomné (mimo elektriny a plynu), asi radšej zavolám priamo na bytový, nech mám jasno 😉 ale ďakujem 🙂

emanka
5. apr 2012

@adrianai aha, tak v tom sa nevyznám. Bývala som na činžiaku celý život s našimi, ale vtedy som sa o to nezaujímala. Potom som bývala s priateľom na byte, ale už si nepamätám 😒
Zavolaj tam a držím palce, nech vám vrátia peniaze 😉

suem
15. jún 2012

Mohli by ste mi napisat ake platite mesacne platby(zalohove) voda+ohrev vody+ vykurovanie v 2izb. byte 2osoby. A ci mate preplatky alebo nedoplatky?

miruska15
18. nov 2013

Dievcata je pravda že ak suším prádlo na radiatoroch tak sa my viac odratava s meraca.

jedine
29. máj 2014

@mamkabubka nic si z toho nerob,ked mas nad sebou a pod sebou take svine co sa prizivuju na vasom teple a potom sa chvalia na nete preplatkami 😉 myslim ze aj tu ich je dost =) hanbite sa hrdinovia,kto asi kuri za vas ked vy mate radiator vypnuty celu zimu? fuj

meluela
29. máj 2014

@jedine no ked niekto potrebuje mat v byte 26°C tak je potom susedom ktorym je prijemne pri 21-22°C prilis teplo kebyze si prikuria ... alebo sa maju solidarne potit spolu aby susedia nemali vysoky nedoplatok? 😀
Ale chapem ze musi byt neprijemne ked ma niekto pod sebou aj nad sebou prazdne byty, kuri naplno a stale zima ...