Nedostali sme rozhrešenie pri spovedi. Stalo sa vám to?

lienka.
23. mar 2007

caka nas zajtra krst,dnes sme boli na spovedi.Cakala som,ze nas Pan farar vyhresi za nase hriechy,ale aj tak to moc zabolelo.Nedostali sme ani ja ani priatel rozhresenie,vraj za to,ze zijeme v hriechu,ze nie sme zobrati a mame dieta,zijeme spolu...Viem,ze je to hriech.Chcela som si mojho priatela otestovat ci bude dobry do zivota,ci sa bude o nas vediet postarat,preto som svadbu odkladala.No a ked som to povedala na spovedi vyhresil ma ako male dieta,a nedal rozhresenie,nemozem ist na svate primanie az pokym sa nevydam.Viem ma pravdu zijeme v hriechu,ale citim sa ako nejaky vrah akoby som urobila ten najtahsi hriech na svete.Uz som sa vyplakala,lebo to zabolelo.Stalo sa nieco podobne aj Vam?Ako ste to znasali?dakujem.

jaron
23. máj 2009

Zíva sa mi, idem už spať, dobrú noc vám želám všetkým.
Jaro

diddi
23. máj 2009

No a toto uz je riadna sekta tu 😀 ....Mracik, s Nietzche si bola mimo....precitaj si Antikrista 😉

addaa
24. máj 2009

Ahoj katyl, tak ja poviem svoj názor na to, čo si napísala o Ježišovi. Mne to zaváňa nielen historickým hľadiskom ako píšeš, ale aj marxizmom leninizmom. Viac to komentovať nebudem, máš svoj názor, ja Ti ho neberiem. 😉

lolalola
24. máj 2009

Ja si myslím, že namiesto čítania biblie by si tu poniektorí mohli zopakovať pravopis, ale nebudem odbočovať.
🙂

Súhlasím s Katyl, že na to, aby bol človek dobrý a slušne žil nepotrebuje veriť v Boha. Ja mám dve deti, kt. nie sú pokrstené, s ich otcom žijeme v spoločnej domácnosti, ale nie sme zosobášení. Podla cirvi žijeme v hriechu, ale podľa mňa žijeme možno slušnejšie ako ktorákoľvek iná rodina, čo chodí do kostola a je veriaca. Vo viere, kt. by mi tvrdila, že som hriešna len kvôli tomu, že nie som vydatá by som sa necítila pohodlne.

Jaron, skús si prečítať knihu "Svätá krv a svätý grál".. 🙂 🙂

diddi
24. máj 2009

a teraz budu padat sutre 😀

jaron
24. máj 2009

Šutre lietať určite nebudú, aspoň z mojej strany určite nie.

Lolalola, ja viem, posolstvo sv. grálu, zujímavé, ale skús si ty prečítať napr. knihu Šifra mistra Leonarda ROZLUŠTĚNA. (http://www.plusprozdravi.cz/katalog.php?zbozi=42) Je o dosť tenšia ako "Svätá krv a svätý grál" 🙂 .

Jaro

jaron
24. máj 2009

Inak je to tu zaujímavé, pretože tu diskutujú ľudia:
- veriací katolíci
- veriací nekatolíci
- tí, ktorí odmietajú cirkev, ale veria v existenciu Boha (a majú s ním vzťah)
- tí, ktorí odmietajú cirkev, ale veria v Boha formálne
- tí, ktorí neveria v existenciu Boha
- a iný (alebo atď.).

Takže je to riadny zmätok. Chcem tým povedať, že to tu asi aj naďalej zmätok bude. Lebo napr. napíšete niečo adresované jednej skupine, ozve sa na to ale iná, potom z tej inej niekto píše tej tretej názorovej skupine a na to reaguje štvrtá. 😀 Rozumiete? 🙂

edita33
24. máj 2009

a ty z ktorou nazorovou skupinou suhlasis? 😉

lasicka_
24. máj 2009

katyl to bola asi taka otazka, ako ze co by si ty robila keby sa dokazalo, ze Jezis vstal zmrtvych a vsetko, co hlasal bola pravda 😉

diddi
24. máj 2009

ja som druzstvo cislo 3

lasicka_
24. máj 2009

lolalola s tym pravopisom si to povedala tak, akoby chybne pisali len krestania 😀 😀 to ze mas ine zmyslanie este neznamena, ze musis mat na krestanov hnev...objektivnost 😉

flamenga
24. máj 2009

jaron z toho teda vyplýva, že je to debata o "nesmrteľnosti chrústa" 🙂 Namiesto dvíhania adrenalínu nad takýmito témami si radšej vyjdite do prírody 😉 napr....

Pre mňa je dôležité, aby bol človek dobrý... to, v čo alebo v koho verí je jeho osobná vec. 🙂

lolalola
24. máj 2009

Jaron, tú knihu ti odporúčam prečítať na základe toho, že si nechápal o čom hovorí Katyl. Ináč šifra mistra Leonarda je fikcia, ale Svätá krv a svätý grál sa opiera o historické pátranie. Neviem nakoľko ju ľudia považujú za faktografickú, ale pre mňa bola celkom presvedčivá...;o))

lolalola
24. máj 2009

lasicka_ a mozno aj ano. Nebolo by od veci spraviť výskum zameraný na "vplyv náboženstva na pravopis"...;o)))
Ináč neviem, z ktorej časti môjho príspevku usudzuješ, že mám hnev na kresťanov. Ja mám skôr pocit z teba, že sa ti každý nekresťan zdá byť neobjektívny. Nebude to skôr naopak ???...;o))

lolalola
24. máj 2009

Ešte ma napadla taká vec. Neviem či tomu správne rozumiem, ale ak jeden človek zabije druhého a neskôr to úprimne oľutuje, tak sa po smrti dostane do neba ?

jaron
24. máj 2009

Edita 33, veď to je práve to,

že to nie je čiernobiele, napr. plne chápem mnohých "neveriacich" keď sa pohoršujú na cirkev, pretože kresťanstvu najviac zo všetkého neublížili "ateisti", "neveriaci", "komunisti", kresťanstvu najviac zo všetkého ublížili kresťania, práve vďaka "kresťanom" (žiaľ, niekedy možno nie som výnimkou), väčšina ľudí odmieta kresťanstvo (cirkev a hlavne Boha). Preto plne chápem mnohé názory "neveriacich".

Na druhej strane je Ježiš mojim osobným Priateľom, Pánom a Spasiteľom.

jaron
24. máj 2009

Lolalola, áno, dostane.

jaron
24. máj 2009

fakty v knihe Svätá krv a svätý grál nepovažujem za historicky spoľahlivé.

jaron
24. máj 2009

Tá "rozluštená šifra" sa dotýka podstaty ôPosolstva sv. Grálu" , z ktorej film vychádza (nielen filmu)

lolalola
24. máj 2009

Jaron a ktoré FAKTY považuješ za spoľahlivé ???..

lolalola
24. máj 2009

Jaron a ja pojdem do pekla, kedže žijem v hriechu a navyše mi to vôbec neprekáža ???.. 🙂 🙂

lasicka_
24. máj 2009

lolalola tak ja usudzujem z tvojho prispevku, kde si povedala, citujem: "Ja si myslím, že namiesto čítania biblie by si tu poniektorí mohli zopakovať pravopis"...keby si bola objektivna (ked uz to nijako nesuvisi s temou), tak by si si vsimla, ze nielen krestania maju problem s pravopisom 😉 a ty, z ktoreho mojho prispevku usudzujes, ze sa mi kazdy nekrestan zda byt neobjektivny? je skoda teda, ak to v nejakom prispevku vyznelo, ale ak by si si to este raz precitala, mozno by si uznala, ze som sa snazila odpovedat na otazky, pripadne som upozornila na veci, ktore podla mna vyvolavali napätia medzi stranami...

lolalola
24. máj 2009

lasicka_ vyvoláva to v tebe napätie, keď poviem, že "Ja si myslím, že namiesto čítania biblie by si tu poniektorí mohli zopakovať pravopis." ??? Neviem poďľa čoho si usúdila, že bibliu čítajú len kresťania. Ja som ju tiež čítala a nie som kresťan. Takže si si to zrejme nesprávne vysvetlila. A vzhľadom na to, že som za inkriminovaný text dala smajlíka to bolo myslené skôr položartom. 🙂 Apropo úvodná veta vôbec nemala byť podstatou môjho príspevku.

jaron
24. máj 2009

Prosím, nechajte pravopis a znížte napätie 🙂 (fíha, teraz ake e je v slove napätie - dobre som to napísal?)

Inak mi tu okolo hlavy behajú dve deti (jedno máme požičané), manželka čaká v záhrade, mám jej doniesť obed (my sme už jedli) a ja tu sedím pri počítači. No to je hrôza. A to som kresťanský manžel 😀 .

Keď je to taká zaujímavá téma, láka ma to, aj keď žiaľ, naozaj je to aj riadny diskusný zmätok, ale už si musím dať naozaj pauzu, idem do záhrady kosiť trávu a hrať sa s deťmi. (a zaniesť manželke obed, tá išla už skôr).

ikke
24. máj 2009

ja len - prosim, skuste sa co mozno najviac drzat POVODNEJ TEMY, ktorou bola: SPOVED 😉

oalaa
24. máj 2009

ikke, no skoro si si vsimla, ze od tejto temy je uz davno odbocene 😉

lasicka_
24. máj 2009

lolalola tak mne to prislo, ze utocis na krestanov...ak som to zle pochopila (co si vysvetlila), tak sa ospravedlnujem 😉 🙂

lolalola
24. máj 2009

lasicka- nič sa nedeje 🙂

lolalola
24. máj 2009

a aby som neodbočovala od temy, tak na spovedi som bola raz v zivote. Myslím, že to bolo pred mojim krstom a nakolko som sa bala povedat vsetky hriechy(najhlavnejší, že som skúšala fajčiť), tak to bolo len také, že "bijem sa s bratom"´, ani som to nelutovala a nakoniec som bola v takom strese, že som sa aj zabudla modliť. Takže to rozhrešenie, čo mi dal farár bolo neplatné ???..;o))Myslím, že mi ušiel zmysel toho všetkého...;o))

lasicka_
24. máj 2009

lolalola spoved je len malou castou sviatosti zmierenia. Ako som uz pisala je dolezita dokonala lutost, vyznanie, pokanie...ak si sa teda umyselne nevyznala, uprimne neoolutovala a nechcela sa polepsit, tak... ale takychto "spovedi" som mala ako dieta neurekom 😀 aj stres, aj bolesti brucha 😀 az neskor mi to cele zacalo davat iny zmysel 😉