Nedostali sme rozhrešenie pri spovedi. Stalo sa vám to?

lienka.
23. mar 2007

caka nas zajtra krst,dnes sme boli na spovedi.Cakala som,ze nas Pan farar vyhresi za nase hriechy,ale aj tak to moc zabolelo.Nedostali sme ani ja ani priatel rozhresenie,vraj za to,ze zijeme v hriechu,ze nie sme zobrati a mame dieta,zijeme spolu...Viem,ze je to hriech.Chcela som si mojho priatela otestovat ci bude dobry do zivota,ci sa bude o nas vediet postarat,preto som svadbu odkladala.No a ked som to povedala na spovedi vyhresil ma ako male dieta,a nedal rozhresenie,nemozem ist na svate primanie az pokym sa nevydam.Viem ma pravdu zijeme v hriechu,ale citim sa ako nejaky vrah akoby som urobila ten najtahsi hriech na svete.Uz som sa vyplakala,lebo to zabolelo.Stalo sa nieco podobne aj Vam?Ako ste to znasali?dakujem.

horalka777
22. máj 2009

...bude mu odpustena, ak ju naozaj bude lutovat, co sa mi v tomto onkretnom priklade zda riadne domotane 😅

digysa
22. máj 2009

Ja neuznavam hlupych ucitelov (ktorych je pomerne dost vela) ani skolsku osnovu (ktora sa da zlepsit) a preto moje deti nebudu chodit do kostola........

Vsetky baby, co ste sem dali vase "vysoko intelektualne nazory" ohladne fararov a cirkvy..... primitivnejsiu vyhovorka neexistuje- a vidim, ze sa jej drzite viacere.....

😝 😝 😝 😅 😅

Rozmyslam, co este "neuznavam".....hmmmmm.....to by sa mi zilo, keby som sa takto vyhovarala na vsetko okolo mna... 😵

horalka777
22. máj 2009

asi do skoly, digysa, nie? 😉

digysa
22. máj 2009

****oprava: tym kostolom v prvej vete som myslela SKOLU... 😵

mracik
22. máj 2009

maryx, taký prístup k sexualite, ako si napísala (že slúži len na plodenie detí) majú len prívrženci hnutia haré krišna. Aj Mahatma Gandhí mal na to podobný názor. Neviem prečo sa tento spôsob prežívania sexuality stále stotožňuje aj s katolíkmi. Je to asi jeden z najväčších predsudkov, spolu s tým, že stačí sa vyspovedať a môžem hrešiť ďalej...

Maryx, čo sa týka tých zákazov, nedá mi nespomenúť jeden výrok sv. Augustína "Miluj a potom rob čo chceš." 😉

addaa
22. máj 2009

Z lekárskeho hľadiska to naozaj neuveriteľné je, ale keď sa človek na to pozrie z tej duchovnej stránky, tak naozaj je to tak, že Boh robí zázraky. Je už na ľuďoch ako to budú vnímať.

horalka777
22. máj 2009

mracik, to som prave isla napisat. Laska je ten zakon, vseko ostatne je odvodene 🙂

oalaa
22. máj 2009

mam pocit ze je to tu uz cele nejak domotane

maryx
22. máj 2009

mracik: no ten výrok sa mi celkom páči, len neviem či si ho interpretujem správne...ale pre mňa vynikajúco 😀

addaa
22. máj 2009

hej domotane piate cez deviate 😀

horalka777
22. máj 2009

Ani nie: som mozno "stara skola", ale ja si myslim, ze ked ma raz ma niekto rad a chce odo mna (poviem bez servitky) sex, tak si ma nebude vahat vziat za zenu. On strati slobodu a ja panenstvo. A obaja to stratime naraz. Mne sa to zda fer.

A sme nazad v teme..

maryx
22. máj 2009

digysa: sorry ale porovnávať vzdelanie s vierou je podľa mňa je dosť zarážajúce... vzdelanie tvojim deťom do života niečo dá, najmä čo sa týka kvality života...a viera, netvrdím že nie, ale tiež z toho hľadiska ako sa na to pozeráš...podľa mňa nie všetko čo vyžaduje a hlása katolícka viera je dôležité alebo dobré... 😉

maryx
22. máj 2009

chcete mi povedať baby, že všetky čo tu tak zastávate cirkev ste išli do manželstva "nepošpinené"? 😲

horalka777
22. máj 2009

maryx, vsetko co si sa musela v skole ucit, si aj vyuzila? Ja teda urcite nie. Takze je to dost rovnocenny priklad. Ja napriklad neriesim, preco nemozu byt knazmi zeny, lebo nechcem byt knazom 🙂

maryx
22. máj 2009

horalka777: sorry ale v dnešnej dobe nájsť pár ktorý spolu ešte nespal, to je priam záááázrak...

horalka777
22. máj 2009

no vidis, a ze zazraky sa nedeju 😀

addaa
22. máj 2009

ale dejú 😀 😀 😀

oalaa
22. máj 2009

viete mi niekto definovat presne slovo zazrak?

maryx
22. máj 2009

ide o to, ktorú školu myslíš...základná ťa naučí základy, lebo nemôže sa orientovať len na jeden smer vzhľadom na to že nevie na ktorý dané dieťa pôjde ... ekonomia, technika, biologia... a čo sa týka strednej tak áno, bola som na obchodnej a účtovníctvo používam mužovi na papierovačky a teraz študujem právo takže aj ostatné predmety zo strednej využívam...a podotýkam začala som študovať po siedmych rokoch od maturity...

maryx
22. máj 2009

horalka777: ak si prečítaš moje príspevky, tak zistíš, že ja som nikdy netvrdila že zázraky sa nedejú, len pre mňa nie je zázrak ked panna otehotnie bez pohlavného styku...prečítaj si dozadu moje príspevky 😉

horalka777
22. máj 2009

Zazrak: Nieco, co je uvereniu znacne odolne a predsa sa deje 🙂

horalka777
22. máj 2009

maryx, ja som citala. Proste to nepripustas a ja hej.

horalka777
22. máj 2009

To si mala stastie na skolu, ja som z VS v praxi vyuzivala asi tak cca 30% a to som chodila na dost uzko specializovanu skolu. Ok, nechajme to, to uz su detajly.

maryx
22. máj 2009

horalka777: citujem:
maryx • 1d • Dnes o 22:57

zázrak je podľa mňa ked sa podarí vyliečiť rakovinu, alebo ked žena ktorej povedali že nebude mať deti otehotnie, alebo ked človek v kome sa preberie...ale nie že panna otehotniie

toto som napísala, tak mi prosím povedz kde som spomenula, že si zázrak nepripúšťam??? 😉

maryx
22. máj 2009

horalka777: ja len pod zázrakom rozumiem niečo iné než ty...v tom je ten komunikačný problém 😉

horalka777
22. máj 2009

a kde som ja pisala, ze to tvrdis? 😉

oalaa
22. máj 2009

citujem slovo zazrak zo KSSJ: 1.cin, jav sposobeny nadprirodzenymi zasahom 2.nieco neobycajne, zvlastne, div, cudo - len pre lepsie pochopenie, ale ak je niekde v bibilii iny vyznam, tak sem s nim

venonna
22. máj 2009

kocky - odporkyne, prepacte, ale mne sa zda, ze tu riesite viacere otazky viery trochu na zlom mieste 😅 Ak sem prispievate, urcite mate pristup k informaciam z internetu a ak vas niektora otazka cirkvi naozaj, ale naozaj zaujima, urcite si viete pohladat clanky s podrobnym vysvetlenim 😉
Teda neviem, ale aspon ja tak fungujem vseobecne - ked ma nieco zaujima, nehladam odpoved na laickych forach, ale v odbornych clankoch... Vo forach sa len diskutuje, ci nie? 😕

addaa
22. máj 2009

mary vieš ja mám doma zázraky dokonca dva 🙂 . Jeden väčší a jeden menší. 😀

maryx
22. máj 2009

horalka777 • 1d • Dnes o 23:32
no vidis, a ze zazraky sa nedeju

horalka777 • 1d • Dnes o 23:40
maryx, ja som citala. Proste to nepripustas a ja hej.