Nedostali sme rozhrešenie pri spovedi. Stalo sa vám to?

lienka.
23. mar 2007

caka nas zajtra krst,dnes sme boli na spovedi.Cakala som,ze nas Pan farar vyhresi za nase hriechy,ale aj tak to moc zabolelo.Nedostali sme ani ja ani priatel rozhresenie,vraj za to,ze zijeme v hriechu,ze nie sme zobrati a mame dieta,zijeme spolu...Viem,ze je to hriech.Chcela som si mojho priatela otestovat ci bude dobry do zivota,ci sa bude o nas vediet postarat,preto som svadbu odkladala.No a ked som to povedala na spovedi vyhresil ma ako male dieta,a nedal rozhresenie,nemozem ist na svate primanie az pokym sa nevydam.Viem ma pravdu zijeme v hriechu,ale citim sa ako nejaky vrah akoby som urobila ten najtahsi hriech na svete.Uz som sa vyplakala,lebo to zabolelo.Stalo sa nieco podobne aj Vam?Ako ste to znasali?dakujem.

horalka777
22. máj 2009

Ja mozem napriklad po mojich doterajsich zivotnych skusenostiach povedat, ze kde uz nestaci skola, nastupuje viera. A teraz myslim naozaj tazke zivotne situacie..

oalaa
22. máj 2009

venonna, no ved diskutujeme ci to je ok alebo nieje ok

oalaa
22. máj 2009

baby a co tak pomodlit sa a spat 😉

maryx
22. máj 2009

adaa: ja mám tiež taký dvojročný 😀 takže verím v zázraky 😉

horalka777
22. máj 2009

ja este o chvilku krmim malu, takze mna nevyhanaj a utekaaaaj do periiin 😀

maryx, pre definiivne vyjasnenie: O Mariinom panenstve som pisala 23:40, ok?

oalaa
22. máj 2009

ja mam tiez takmer dvojrocny-ibaze to nevzniklo nadprirodzenymi silami ale silami mna a mojho manzela 😉

maryx
22. máj 2009

horalka777: máš pravdu ale ide o to, že každý pod pojmom viera verí v niečo iné...ked niekomu pomáha to že verí v boha, prosím ja mu to neberem...ale často sa stretávam s názorom že len to je tá správna viera...ja proste verím v seba a v svoje schopnosti a ked niečo nevíde tak sa nepýtam, prečo to boh dopustil alebo čo som spravila zlého že sa na mňa hnevá, ale sa pýtam kde som zlyhala...pre mňa je toto viera

oalaa
22. máj 2009

horalka, to nebolo vyhananie-len navrh 😉

addaa
22. máj 2009

ja som písala o Máriinom panenstve 23:21. Lepšie to už vysvetliť neviem.

oalaa
22. máj 2009

maryx-PLNE suhlasim

horalka777
22. máj 2009

a venona ma pravdu, zasa som sa nechala uniest a to som si uz ix krat vravela, ze na tuto temu to je nadlho 😎

addaa
22. máj 2009

maryx téma je spoveď nie otázky kto v čo verí, myslím, že sme už aj tak dosť odbočili...

maryx
22. máj 2009

adaa: ja som len reagovala na horalku o tom že v ťažkých situáciách pomáha viera...snad som mohla 😉

horalka777
22. máj 2009

maryx, ale ved to sa pytame dost podobne, aj ja sa pytam, kde som zlyhala, ze som sa vzdialila od Boha.

addaa
22. máj 2009

no a tie zlyhania naše.... vyspovedaním, dostaneme úžasnú nekonečnú milosť

oalaa
22. máj 2009

horalka: to sa pytate teda dost rozdielne 😨 s maryx

horalka777
22. máj 2009

Adi, v takychto temach sa zakonite vzdy odboci, to je klasika. O com inom je spoved, ak nie o viere, ze ma Boh aj tak miluje..?

addaa
22. máj 2009

Horalka 😵

horalka777
22. máj 2009

oalaa, v com vidis ten strasny rozdiel? Obe hladame vinu v sebe. Ci?

maryx
22. máj 2009

v krízových situáciách alebo iných proste ked sa musíš rozhodnúť, tak sa rozhodneš ty a nie boh...a preto proste verím len v svoje rozhodnutie, nečakám že boh spraví za mňa krok...a ked zlyhám tak zlyhám ja, a nemusím sa za to nikomu zodpovedať ani spovedať, len sama sebe a preto mi nemusí odpúšťať

oalaa
22. máj 2009

ano, akurat maryx nezaujima preco sa vzdialila od boha

oalaa
22. máj 2009

maryx: sorry aspon takto si to myslim, neviem ci som ta spravne pochopila a odpovedam tu za teba 😉

maryx
22. máj 2009

oalaa: pravdu máš 😀 ja si nepotrebujem svoje svedomie spytovať a dúfať že ma boh aj napriek môjmu zlyhaniu miluje... hlavne sa musím ja milovať aj napriek zlyhaniu a postaviť sa na nohy... on mi na nohy nepomôže 😉

addaa
22. máj 2009

maryx pozri si katolíčka a stanovila si si vlastné pravidlá....tak ja už tomu nerozumiem. Ako som už dnes písala, načo sa beriete v kostoloch a načo krstíte deti, keď potom nežijete v Duchu toho čo ste pred Bohom sľubovali...Už mi bolo odpovedané, že je to zvyk, formality, lebo to chce rodina. Takže neviem, aký to má potom význam...
ale téma nie je sobáš, ani krst, ale spoveď.

horalka777
22. máj 2009

v krizovych situaciach sa mi viac osvedcilo rozmyslat a modlit sa k Bohu o radu. Ale teraz uz fakt odbocujeme a ja sa pomaly poberam.

V Biblii je priklad, ked sa niekto rozhodoval sam a neprosil Boha o odpustenie, lebo v ziadne odpustenie neveril: Judas. Nakoniec sa obesil, neuniesol vlastnu vinu.. Stacilo tak malo, Jezis bol tam a cakal, ci pride..

Ale neberiem nikomu, ak neveri Biblii. Ja verim. A s tymto vam zelam dobru noc a krasne sny, idem krmit 😵

zsuzsu
22. máj 2009

Ahoj.
Tak napišem aj ja moje skusenosti.
Tiež sme žili v hriechu - spolu bez svadby. Bola som 8. mesiaci ked som išla na spoved. Všetko prebehlo tak ako ma, aj ked som povedala, že čakam dieta a len spolu žijeme. ALe aké bolo moje prekvapenie ked nam farar nechcel pokrstit dcéru len ked sa zoberieme. Tak bola rychla svadba a hned na to krstiny. No ale ked sme išli ešte predtym na spoved, tak mi farar povedal že ked som bola v septembri na spovedi, tak tu spoved mi zruši a berie to ako neplatnu. To mi oznamil v decembri. Neviem s coho som bola viac prekvapena či s toho co mi oznamil, alebo že si na mna pamatal?
A ked som bola na posledy na spovedi tak to bolo pred 2 rokmy. Akurat sme sa "stahovali" do zahranicia tak som chcela ist "cista". Tak som ako hriech spomenula p. fararovi aj to, že nechodim pravidelne na sv. omšu, a snažila mu vysvetlit dovody napr. že som teraz na deti sama, nestiham, manžela mam v zahranici. Tiež som cakala niaké povzbudivé slova, ale ona sa ma surovu opytal že: a kolko krat ste mu bola neverna? No skoro som odpadla /ešte že som klacala/. Najprv prekvapena, potom do mna 100 certov. Tak som mu povedala svoje a odišla.No ta drzost. Keby som to ja povedala že som bola manželovi neverna, a on sa opyta že kolko krat tak to berem, ale nepovedala som to a ani som nebola neverna , takže ani jasnovidec to nebol. A vytocil ma poriadne. Vtedy som povedala, že na spovede som bola naposledy.

maryx
22. máj 2009

adda: ja som nikde nepísala že neverím, len neviem či môžem nazvať to čomu verím Boh, proste verím že niečo je, ale takisto verím že každý si je strojcom vlastného šťastia, a žiaľ k tomu ti žiadny boh nepomôže, akurát pre dobrý pocit môžno, a proste moja viera sa opiera hlavne o vieru v samu seba a hlavne nerobiť iným zle, a neodsudzovať ich pre iný názor...žijem tak aby som neubližovala svojím blížnym ani nikomu...
a prečo som dala dcérku pokrstiť som tiež vysvetlila...zastávam názor že ked bude väčšia môže sa sama rozhodnúť...
A k téme somsa tiež vyjadrila...a zdá sa mi to proste nepochopiteľné od daného kňaza jeho jednanie, to nebolo v súlade s vierou, toť môj osobný názor.

diddi
22. máj 2009

a ako sme vznikli my????...ked Adam s Evou mal Keina a Abela?...a ak mal aj nejake dcery, tak sme vznikli proste vsetci z incestu 😨 .....spoved si zaviedli cirkevni hodnostari,aby mohli vyzvedat,udavat.....zabijat....ja verim v Boha,ale cirkev k tomu nepotrebujem....CIRKEV ZABIJA VIERU...spovedam sa a lutujem vo svojom vnutre...a katolicki farari sa nemozu zenit z jedneho jednoducheho ddovodu...MAJETOK po smrti,rozvode musi zostat "doma"....no a hadzte do mna kamenom

addaa
22. máj 2009

zsuzsu o neplatnej spovedi som zatiaľ nepočula, jedine, že by spovedal niekto, kto nie je kňaz.

maryx
22. máj 2009

diddy: 😀 dobre vystihnutá podstata gratulujem