Nedostali sme rozhrešenie pri spovedi. Stalo sa vám to?

lienka.
23. mar 2007

caka nas zajtra krst,dnes sme boli na spovedi.Cakala som,ze nas Pan farar vyhresi za nase hriechy,ale aj tak to moc zabolelo.Nedostali sme ani ja ani priatel rozhresenie,vraj za to,ze zijeme v hriechu,ze nie sme zobrati a mame dieta,zijeme spolu...Viem,ze je to hriech.Chcela som si mojho priatela otestovat ci bude dobry do zivota,ci sa bude o nas vediet postarat,preto som svadbu odkladala.No a ked som to povedala na spovedi vyhresil ma ako male dieta,a nedal rozhresenie,nemozem ist na svate primanie az pokym sa nevydam.Viem ma pravdu zijeme v hriechu,ale citim sa ako nejaky vrah akoby som urobila ten najtahsi hriech na svete.Uz som sa vyplakala,lebo to zabolelo.Stalo sa nieco podobne aj Vam?Ako ste to znasali?dakujem.

oalaa
22. máj 2009

diddy: taktiez suhlasim 😵

addaa
22. máj 2009

No len mi príde, že prečo idú ľudia do kostola, idú za kňazom, aby ich sobášil a krstil deti, keď cirkev (ktorej neodeliteľnou súčasťou sú aj kňazi) odmieta? Nie je to proti logike? Ja sa pýtam globálne nikoho neposudzujem a neosudzujem za jeho spôsob života.
ja už asi nejdem prispievať zase som mimo témy. 😒

oalaa
22. máj 2009

baby ale pekne sme to rozbehli, to rano na tejto teme takmer nic nebolo 🙂

oalaa
22. máj 2009

tiez nechpem, ze ak chce Boh len dobro na tejto zemi, tak preco dopusti take zlo? vrazdy, vojny, hlad. preco umieraju malinke babätka, ktore za nic nemozu, alebo je to kvoli hriechom ich rodicov?

diddi
22. máj 2009

preco ked chcem ist k Bohu...aj s detmi,aj s manzelom narazim na cirkevnu cenzuru???....ved ja idem z vlastneho presvedcenia....preco mi obycajny smrtelnik bude zakazovat,prikazovat...trestat ocenasmi,zdravasmi....on sa komu spoveda?...tiez dostane 2x ruzenec spredu,zozadu....alebo neplatnu spoved???....ved on-knaz je rovnaky clovek,obycajny clovek medzi relikviami ako ja....len vystudoval VS o ulicu vedla

oalaa
22. máj 2009

diddi: mas krasne dievcatka 🙂

diddi
22. máj 2009

dakujem....este pred 40min.oslavovali 2r. 😵

oalaa
22. máj 2009

a teraz uz sladko spinuskaju 🙂

maryx
22. máj 2009

diddi: rozprávaš mi z duše... a krásne dievčence, gratulujem 🙂

diddi
22. máj 2009

dakujem...hej,uz buvaju...chvalabohu 🙂 ....idem uz aj ja,len som sem mrkla a hned sa nastvala....nemusim taketo citovacky z Biblie....lebo na akukolvek otazku dostanem citat,nie vlastny nazor...ako som pisala,ja verim v Boha,modlim sa k nemu,zijem vo SVOJEJ viere k nemu a dost ma toto cele umele nasiera...obite kolena a cela....tak sa tu majte pekne,idem spat a zas mozno niekedy...papa

lasicka_
23. máj 2009

diddi a veris v Ježiša Krista?

lasicka_
23. máj 2009

oalaa na tvoju otazku preco Boh "dopusta" vojny:

Jeden muž, rovnako ako každý iný mesiac, išiel k holičovi. Začali sa spolu rozprávať o rôznych veciach...a zrazu ...hovorili o Bohu.
Holič povedal: „ Viete, ja som presvedčený, že Boh neexistuje.“
„ Prečo si to myslíte?“ opýtal sa klient.
„Je to veľmi jednoduché. Stačí ísť na ulicu, aby som sa presvedčil, že Boh nie je. Myslíte si, že by bolo toľko chorých, keby Boh existoval? Existovali by opustené deti? Keby Boh existoval, nebolo by toľko bolesti, utrpenia... Jednoducho ... neviem si predstaviť Boha, ktorý toto všetko dovolí.“
Klient sa zamyslel, chcel niečo povedať, ale rezignoval. Nechcel vyvolať zbytočnú diskusiu. Keď holič dostrihal, klient zaplatil a odišiel. A v tej chvíli uvidel na ulici človeka s dlhou zanedbanou bradou aj vlasmi. Vyzeralo to, že jeho vlasy i brada nevideli holiča už dlhší čas. Bol zanedbaný a špinavý.
Vtedy sa klient vrátil do holičstva a povedal: „ Viete čo? Holiči neexistujú!“
„To je smiešne! Ako to, že neexistujú?“ opýtal sa holič. „Ja som jeden z nich!“
„Nie!“ odporoval klient. „Holiči neexistujú. Keby existovali, nebolo by toľko ľudí s takými dlhými vlasmi a bradami ako je ten človek na ulici.“
„Ale niééé... Holiči existujú, to nás len ľudia nehľadajú. Z vlastnej vôle!“
„No práve...“ povedal klient. „Presne tak. Boh existuje, to ho iba ľudia nehľadajú. A robia to z vlastnej vôle. Preto je toľko utrpenia a bolesti na svete.“

oalaa
23. máj 2009

lasicka_ naozaj pekny pribeh-a bolo by uzsasne, keby ludia ponukali svoje sluzby zadarmo. Vies o kolko by sa nam lahsie zilo? Ibaze musi existovat aj nejake vymena. V dnesnom svete je to o peniazoch. Ty mi zaplatis a ja ta oholim.

diddi
23. máj 2009

no....a toto su tie citaty 😉

oalaa
23. máj 2009

diddi ale ked nieje odpoved ... tak aspon citat 😉

lasicka_
23. máj 2009

ake citaty didi?nechces nic z Biblie, nechces nazor, nechces podobenstvo...ved nikto tu nikoho neobracia, nepresviedca, ale vysvetluje. ved kazdy si uz vytvori svoj nazor. a ak sa mozem este raz spytat veris v Jezisa?

mracik
23. máj 2009

oalaa,diddi Boh sa nedá definovať, takisto neexistujú jednoznačné odpovede na otázku utrpenia. Ani Ježiš Kristus neponúkal definície, ale podobenstvá. Boha nemožno "pochopiť", on presahuje možnosti ľudského rozumu a jazyka. Možno sa o to snažiť, používať rôzne paralely, prirovnania...
Pokiaľ hľadáš jednoznačné odpovede a definície, tak nehľadáš Boha, ale boha...Definícia znamená vo svojej podstate ohraničenie, a Boha predsa nie je možné ohraničiť 😉

Odporúčala by som ti knihy Tomáša Halíka, je to český katolícky kňaz a jeden z najväčších teológov našej doby. Hlavne knihu Co je bez chvění, není pevné a Oslovit Zachea. 😉 Sú to dosť ťažké knihy, ale stoja za to, fakt

oalaa
23. máj 2009

este sa vratim k tej spovedi. ako to je ked sa niekto vyspoveda fararovi, ze zabil cloveka. Musi dodrzat tajomstvo vo vsetkych hriechoch? alebo su vynimky, kedy moze toho cloveka udat.

kocurik16
23. máj 2009

Spovedné tajomstvo musí kňaz zachovaťnech je aké koľvek.Ja som veriaca,som evanjelička,kde takéto spovede nie sú na programe,ale môj otec bol katolík,do kostola chodil,na spovedˇnie.Stará mama sa spovedala každú chvíľu a chcela donútiť aj jeho,ale ocko jednoznačne povedal,že jeho hriechy sú medzi ním a Bohom a farára je do toho hov...!Plne s tým súhlasím lebo viem o kňazovi čo si rád vypil a kedˇže popíjal s našim kolegom,všetci sme vedeli prečo kolegyňa musí vydať dcéru a mnoho iných vecí.A to je fakt sila.

oalaa
23. máj 2009

kocurik, uz tu padla vcera otazka aky je rozdiel medzi evanjelickou a katolickou cirkovou. vraj vy to mate lepsie

oalaa
23. máj 2009

tak to je smutne, kebyze sa moje hriechy preberaju v krcme ☹ ale uz tu padlo, ze aj knazi su len ludia z mäsa a kosti

edita33
23. máj 2009

by som chcela pocut ze kazdy povie svoje hriechy vsetky,,to iste,,take ze podviedla muza,alebo zabil niekoho,abo vykradol niekoho,,no to pochybujem silno ze sa prizna,,,vyspoveda,,

maryx
23. máj 2009

edita33: 😀 ved práve o to ide, s niektorými hriechmi podľa mňa nie každý víde na svetlo božie...buď sa hanbí alebo sa bojí že sa kňaz niekde náhodou prekecne...isto sú niektoré veci, ktoré sa nedajú povedať ani kňazovi a preto sa mi viac páčia spovede u evanjelikov... je to osobnejšie a úprimnejšie, než u katolíkov 😉

maryx
23. máj 2009

a preto na žiadne spovede nechodím 😎

horalka777
23. máj 2009

no ja som zatial vzdy bola len na uprimnej a osobneju spovedi. O com by to inak bolo???
Najlahsie je ofrflat nieco, co clovek ani nevyskusa - preventivne, ved ludia su zli a urcite to zneuziju 😅
to sa potom divim, ze chodite na konika 😎
tu sa rozoberaju veciiiii 😀 a moze to vidiet hocikto, nielen cela krcma 😉

oalaa
23. máj 2009

horalka: ale tu idem s tym, ze ak tu poviem nejaku vec, tak som si vedoma toho, ze si to moze ktokolvek precitat, ale na spoved sa ide s tym, ze je to len medzi tebou,knazom a Bohom, nie medzi tebou,knazom, Bohom a dalsimi ludmi

maryx
23. máj 2009

horalka777: ja ked som bola na spovedi, tak som sa vždy úprimne spovedala z hriechov, ktoré považujem za hriechy...ale isto nie z vecí, ktoré cirkev považuje za hriech...ved s prepáčením, to že som spávala s mojim mužom pred svadbou som ako hriech nepovažovala a ani nepovažujem, tak nemám dôvod sa za to cítiť zle alebo ako horšia kresťanka...alebo že si poviem niekedy bože, tak tiež to považujem za normálne slovo a neberem to tak že by som brala meno božie do úst...
takže ked som ešte chodievala na spovede, tak som spomenula to čo som za hriechy považovala...a ako som spomínala v mojom prvom príspevku, tak ked som pred svadbou bola po dlhej dobe na spovedi a povedala som že spávam s priateľom, tak kňaz ani slovom nespomenul že je to hriech, alebo že by mi nedal rozhrešenie... 😲

mywiel
23. máj 2009

Podla mna boh sa na vas nediva ako na hriesnikov, to len cirkev. Co je lepsie spolu zit v laske aj bez sobasa, alebo byt vzani a hadat sa, podvadzat a co ja viem co este...vobec sa tym netrap a zi podla seba a nie podla doktrin, boh ta bude aj tak milovat. 😉

maryx
23. máj 2009

mywiel: tak tak 😀 amen 😉

horalka777
23. máj 2009

no este sa da zit aj v laske a byt vzani 😉