Nedostali sme rozhrešenie pri spovedi. Stalo sa vám to?

lienka.
23. mar 2007

caka nas zajtra krst,dnes sme boli na spovedi.Cakala som,ze nas Pan farar vyhresi za nase hriechy,ale aj tak to moc zabolelo.Nedostali sme ani ja ani priatel rozhresenie,vraj za to,ze zijeme v hriechu,ze nie sme zobrati a mame dieta,zijeme spolu...Viem,ze je to hriech.Chcela som si mojho priatela otestovat ci bude dobry do zivota,ci sa bude o nas vediet postarat,preto som svadbu odkladala.No a ked som to povedala na spovedi vyhresil ma ako male dieta,a nedal rozhresenie,nemozem ist na svate primanie az pokym sa nevydam.Viem ma pravdu zijeme v hriechu,ale citim sa ako nejaky vrah akoby som urobila ten najtahsi hriech na svete.Uz som sa vyplakala,lebo to zabolelo.Stalo sa nieco podobne aj Vam?Ako ste to znasali?dakujem.

addaa
22. máj 2009

počkaj musím to nájsť...

oalaa
22. máj 2009

na str.4 o 14:57hod

addaa
22. máj 2009

chodila som do kostola, bola som veriaca, chodila som na spovede atd.ale casom sa nato vsetko zmenil nazor. hlavne ked pozorujem ludi okolo, ktori zalamuju ruky a pritom skodia aj vlastnym detom a ja sa mam za nich modlit???
to si písala, že pozuruješ iných ľudí....a že škodia vlastným deťom...
viem, že do kostola nechodia svätuškári, ale mňa babky ohováračky a pod. od môjho vzťahu s Bohom neodradia, tak som to myslela...a snažím sa modliť aj za tých, ktorí ma sklamú alebo podrazia.. 😔

oalaa
22. máj 2009

vies, nemusim sa vela snazit, aby som ich pozorovala, ked ich mam doma

addaa
22. máj 2009

musí to byť ťažké....prajem Ti veľa síl, ľudia sme kadejakí, škoda, že ťa to odradilo...ja dúfam, že nenastane situácia, v ktorej by som si dovolila zapochybovať o Božej láske k nám.

maryx
22. máj 2009

no po prečítaní diskusie len krútim hlavou...my s mužom sme sobášení v kostole a pravdu povediac pred sobášom som bola na spovedi po desiatich rokoch a musím povedať že som nevedela čo za hriechy mám povedať...ked som povedala že spím s mojím snúbencom, tak mi kňaz nepovedal že je to hriech len sa pousmial a povedal že je to ľudské...zosobášil nás bez problémov hoci sme neboli jeho "ovečky" v kostole...
ked mala dcérka pol roka dali sme ju krstiť, ale tiež viac menej s tým úmyslom, že ked bude väčšia tak sa môže sama rozhodnúť či sa bude k viere hlásiť alebo nie, a aby to potom nemala ťažšie s tými náukami...ked ju svokra chce vziať do kostola nepoviem ani pol slova...malej sa to dokonca páči ked tam spievajú ale význam toho nepozná...
no a čo sa týka cirkvi, tak s prepáčením vysvetlite mi v čom je rozdiel medzi evanjelickou a katolíckou vierou 😒 lebo ja ako katolíčka musím povedať že viac sa mi páči evanjelická kde sa každý spovedá sám v sebe zo svojich hriechov a kňaz im dá rozhrešenie a oblátku...a prečo môžu byť v evanjelickej farárky a v katolíckej nie? a prečo sa môžu v evanjelickej sobášiť aj farári a mať deti a v katolíckej nie? majú snád iného boha? podľa mňa nie, je to len s prepáčením katolícka pozlátka urobiť z viery a hriechov určitú hrozbu aby sa ľudia riadili niekedy nezmyselnými pravidlami...
inak nebola náhodou mária magdaléna "ľahkou ženou" a Ježiš jej napriek tomu všetky hriechy odpustil? tak prečo by nemal obyčajný farár dať rozhrešenie...
toť môj názor 😎

oalaa
22. máj 2009

mna by skor zaujimalo, ako je mozne z fyziologickeho a medicinskeho hladiska porodit ako panna

horalka777
22. máj 2009

hm, no ono ide o to, ze zlo sa nikdy neda premoct tym, ze zatrpkneme, musime to proste zacat vyvazovat do druhej strany, odpustat a sami robit inak. A to nikdy nie je lahke. Osobne na to potrebujem prave katarziu zvanu spoved.. 😔 lebo zmenit seba je to najtazsie a ja potrebujem stale nove a nove starty... A naozaj to pomaha.

addaa
22. máj 2009

horalka777 😵

mimka54
22. máj 2009

oalaa, to je prave ten zazrak 😉

maryx
22. máj 2009

zázrak je podľa mňa ked sa podarí vyliečiť rakovinu, alebo ked žena ktorej povedali že nebude mať deti otehotnie, alebo ked človek v kome sa preberie...ale nie že panna otehotnie 😲

oalaa
22. máj 2009

zazrak??? trosku nad moje sily

oalaa
22. máj 2009

maryx 😵

horalka777
22. máj 2009

maryx, tak napr. Maria Magdalena olutovala celu svoju minulost a po Jezisovom odpusteni uz bola uplne inou osobou 😉 takze sa nehodlala vratit k starym praktikam.

Ostatne radsej ani nezacnime, lebo uplne vybocime z temy 😉

maryx
22. máj 2009

a ešte jedna otázka pre tie čo tak zastávajú vieru a žijú podľa prikázaní, beriete antikoncepciu a milujete sa s mužom len za účelom splodenia detí? lebo takto berie cirkev sex...je len na plodenie detí...nie na rozkoš...inak klobúk dole pred poľským kňazom čo vydal nedávno knihu o sexe...toho by som rada stretla a veľmi rada by som s ním podiskutovala, vyzerá byť kňazom na mieste 🙂

oalaa
22. máj 2009

vie mi niekto odpoved ako prisli nato, ze ostala ako panna? nemyslim ze bola u gynekologa

horalka777
22. máj 2009

maryx, mas dost mylne info o cirkevom pohlade na sex 😀

maryx
22. máj 2009

proste aby som sa vrátila k téme: nezdá sa mi správne v prípade toho kňaza že odmietol dať rozhrešenie, podľa môjho názoru je tu na to boh aby ti odpustil tvoje hriechy...ved ked sa to tak vezme, môžete celý život hrešiť a na smrteľnej sa vyspovedáte a oľutujete svoje hriechy a sľúbite že to už nespravíte, tak pôjdete z tohto sveta s čistým štítom nie?

horalka777
22. máj 2009

no, oalaa, proste veris alebo neveris. Asi tak, ako veris alebo neveris mne, ze nepouzivam ziadnu antikoncepciu 😉

melany_s
22. máj 2009

oalaa, od katolíkov sa argumentov nedočkáš, oni si len melú to svoje, proste ovečky...

maryx
22. máj 2009

horalka777: ked ma krstili a musela som sa učiť to všetko tak nám to bolo nie len od jedného farára povedané ale od viacerých...takže ak sa to medzičasom zmenilo ok, ale predtým to bolo tak povedané

addaa
22. máj 2009

maryx prečítaj si príspevok od lasičky dnes 20:11, str. 5

oalaa
22. máj 2009

len ak mi to niekto rozumne vysvetli, ako je mozne splodit a porodit dieta a ostat pannou a potom bez akejkolvek prehliadky to s urcitostou potvrdit, tak zacnem nad tym rozmyslat. Ja anikoncepciu beriem a ty mozno ano mozno nie, je to na uvazenie kazdej zeny.

maryx
22. máj 2009

a ozaj ja som nebola krstená ako maličké bábo ale dosť neskoro ked som sa už mohla rozhodnúť či chcem alebo nie...takže som rozumela tomu čo mi vraveli a viem že toho čo katolícka cirkev zakazuje je neskonale moc

horalka777
22. máj 2009

maryx spravne, s5 k teme: Ak vypocitavo ratas s tym (teoreticky priklad, nevravim, ze si vypocitava), ze "budem zit hociako a na smrtelnej posteli vsetko olutujem" tak to rozhodne nie je OK. Nehovoriac o tom, ze nie vzdy clovek konci na smrtelnej posteli a ma na podobne myslienky cas. Niekedy do neho zcistajasna trafi blesk..

Preto nik z nas nemoze povedat, ze ide na onen svet s cistym stitom.

Ja proste verim, ze knaz vie, preco robi, co robi. A ak sa niekedy pomyli (co sa mozno ciastone stalo v tomto pripade), tak za to urcite bude sudeny samym Bohom, to sa neboj.

addaa
22. máj 2009

Oalaa Bohu nie je nič nemožné, všetko sa nedá pochopiť ľudským rozumom

maryx
22. máj 2009

adaa: čítala som :D

maryx
22. máj 2009

nie ja nie som vypočítavá, žijem tak aby som mala čisté svedomie hlavne pred sebou samou, to je pre mňa najdôležitejšie a vtedy viem že nie som hriešna...
to bola len teoretická otázka, čo vtedy...lebo on môže povedať medzi hriechmi aj vypočítavosť a tá mu bude odpustená, nie?

horalka777
22. máj 2009

melany, na vieru nie su ziadne argumenty.

oalaa
22. máj 2009

takze mi neostava nic ine, len uverit tomu, co sa mi zda neuveritelne