Nedostali sme rozhrešenie pri spovedi. Stalo sa vám to?

lienka.
23. mar 2007

caka nas zajtra krst,dnes sme boli na spovedi.Cakala som,ze nas Pan farar vyhresi za nase hriechy,ale aj tak to moc zabolelo.Nedostali sme ani ja ani priatel rozhresenie,vraj za to,ze zijeme v hriechu,ze nie sme zobrati a mame dieta,zijeme spolu...Viem,ze je to hriech.Chcela som si mojho priatela otestovat ci bude dobry do zivota,ci sa bude o nas vediet postarat,preto som svadbu odkladala.No a ked som to povedala na spovedi vyhresil ma ako male dieta,a nedal rozhresenie,nemozem ist na svate primanie az pokym sa nevydam.Viem ma pravdu zijeme v hriechu,ale citim sa ako nejaky vrah akoby som urobila ten najtahsi hriech na svete.Uz som sa vyplakala,lebo to zabolelo.Stalo sa nieco podobne aj Vam?Ako ste to znasali?dakujem.

buffinko
25. máj 2009

ahojte 🙂 ja len kratku poznamku z mojej strany - spoved podla mna plni aj funkciu urcitej psychohygieny, vyrozpravas sa z toho, co ta tazi, zamyslis sa, co bolo zle a ako sa podobnemu vyhnut v buducnosti...poprosis Boha o odpustenie a pomoc pri snahe byt lepsim.
a iste, ano, ide to aj bez prostrednika, olutujes v duchu...ale ked mas niekomu uprimne porozpravat o svojich nedostatkoch a nepeknych veciach, je to vacsia obeta.

lolalola
25. máj 2009

digysa, pokrytec=neuprímný človek, človek s dvoma tvárami,niekto kto verí niečomu, čomu v skutočnotí neverí, niekto, kto predstiera, že je lepší, než v skutočnosti je. (to je slovník cudzích slov, nevycucala som si to z prstu) 🙂

to ma privádza k tomu, že by nebolo skôr pokrytecké, keby som tvrdila, že v Boha neverím a pritom by som si svoje deti dala pokrstiť ???..

lolalola
25. máj 2009

Ale aby som zase nekazila tému odbočovaním: Na pohrebe môjho dedka ma farár zaskočil jedným svojím vyjadrením. Neviem ho presne odcitovať, pretože to bolo pred takmer 8rokmi, ale povedal niečo v tom zmysle, že kvôli tomu, že sme ako rodina neboli na spovedi, tak náš dedko nepôjde do neba prípadne, že bude mať sťaženú cestu do neba. Je toto možné alebo sa to dá pripísať alkoholovému opojeniu, v kt. sa práve nachádzal ???..

diddi
25. máj 2009

digysa,pokrytec....Y.....a co znamena byt vychovana v rimsko-katol.viere?...

horalka777
25. máj 2009

lenkove spravna pripomienka 😉

lola, digysa to myslela tak, ze pokrytecky sa sprava clovek, ktory neschvaluje cirkev, ani jej obrady, neveri v zmysel sviatostiii, ale napriek tomu da svoje deti pokrstit, pre kazdy pripad. Nech ma opravi, ak sa mylim.

diddi, kasli na jednu hrubicu, na koniku su 100x horsie prispevky v tomto smere..
co znamena presne byt vychovavana v RK viere - o tom su hrube knihy, ale v podstate to musia deti vidiet zo spravania rodicov. Krst je len zaciatok, otvorenie brany k pozehnaniu.. spoved je tiez len jedna z pomocok... zaklady si kazdy nesieme z nasej rodiny, ktora vieru proste zije.

nemam cas vypisovat podrobne, kto chce, net je plny linkov, kde sa dopodrobna rozobera, na co sa pytas.

zuzulik
25. máj 2009

lenkove: trefna poznamka 😉 , suhlasim!

olivova
25. máj 2009

jaron - paci sa mi tvoje vyjadrenie.
Akurat som sa bavila o cirkvi s manzelom vcera vecer (a zhodou okolnosti som teraz nadabila na tuto temu) 😅
Sme vychovani v rimsko-kat. viere, ale niektore maniere fararov a kaplanov ma niekedy dohanaju k zurivosti.
Predsa vsade sa pise, ako sa mame spravat k svojmu bliznemu a ako mu mame odpustit atd., a ked idete za knazom (nehovorim vseobecne, ale na urcite typy), tak ste doslova rozcarovani. Pripada mi to ako stredovek, kedy cirkev mala svoju nadvladu a mohla cokolvek. Normalny knaz pochopi vsetko - pripadne sa aspon snazi.
Priklad: Slobodna mamicka - mam susedu, ktora chcela dat pokrstit svoje dietatko a nas p.farar to odmietol - predsa je len slobodna matka a je to hriech (jeho slova).
Otazka: Bolo by lepsie, keby sla na potrat?
Nakoniec ma dietatko pokrstene od ineho knaza. Ale ak na takychto nadabia ludia, ktori nie su vychovavani v ziadnej viere, ani sa im nedivim, ze obcas reaguju tak ako reaguju.
Mam taky pocit, ze niektori si vysvetluju pismo ako sa jemu najlepsie hodi - pre pocit moci.

lasicka_
25. máj 2009

olivova bolo by lepsie (AK je krestanka) keby si nasla muza, s ktorym by sa navzajom milovali, zobrali by sa, mali by sex az v manzelstve a nemusela by ist ani na potrat, a ani by nevznikali podobne diskusie o tom, co si to ten knaz dovolil, ze nepokrstil moje dieta...ako povedal nas farar na omsi "dnes nie su ludia ateisti, ale liberalisti"...ak su ludia uprimne veriaci, tak sa aspon UPRIMNE SNAZIA zit tak, ako to rim.kat. cirkev (cize Jezis) uci...tym, ktorym sa to, co som napisala nepaci, tak im len tolko, ze toto je viera krestanov (a moja viera a moj nazor na danu otazku) a nech skusia hladat tam, kde im to bude vyhovovat a nie snazit sa liberalizovat rim.kat. Cirkev...ak v nieco verim, tak so vsetkym, co k tomu patri (aj ked niektore veci su pre mna tazko zvladnutelne)...

yvetta
25. máj 2009

lasicka ono je to problem aj fararov - preco niektori farar pokrsti dieta slobodnej matky a druhy nie??? tu uz nastava problem, ze sa nepostupuje rovnako - potom sa necudujem, ze niekto tvrdi, ze je aj v rim.-kat. cirkvi bordel 😅 to je len jeden priklad, ale je ich podla mna viac 😉
rimskokat. cirkev podla mna liberalizuju uz aj niektori knazi tak potom sa netreba cudovat, ze veriaci ktomu tak pristupuju 😉
ja sama rozmyslam co je vlastne spravne, kedze knazi v mnohych pripadoch nepostupuju spolocne 😖 😲

lasicka_
25. máj 2009

yvetta v tom mas pravdu...niektori krstia, preto ze sak pre to dieta je to najlepsie (ale ked ho k dalsej viere nikto nevedie, tak...) a ini nekrstia zas preto, ze su zasadovi...je pravda, ze by sa to malo ujednotit, potom je v tom chaos a ludia su zmäteni...

diddi
25. máj 2009

No my,co odsudzujeme cirkev...spolky...sme asi pre vas ako diabol,co napadal Jezisa na pusti....ved sa nebavme o cirkvi,ale o viere....v tom je velky rozdiel....a hlavne necitujte,ked davate priklad....to ma fakt doziera....rozmyslajte cez seba,nie cez citaty,podla ktorych sa zaslepene drzite

diddi
25. máj 2009

cisty brainwash

lasicka_
25. máj 2009

diddi clovek nie je diabol (a urcite vas tak nikto neberie), ma slobodnu volu a nech si vyberie sam to, co si mysli, ze je prenho (pre jeho zivot) najlepsie 😉 o cirkvi sa bavit musime, lebo s nou stale niekto nieco ma 🙂 a okrem ineho s nasou vierou (mojou) uzko suvisi...a tie citaty...ked sa s niecim stotoznujem-cize myslim si to iste, tak to napisem...

yvetta
25. máj 2009

diddi podla mna mas utkvelu predstavu, ze vsetci krestania su vymeteni ako sorry, ale pobavila si ma, ze brainwash 😀

diddi
25. máj 2009

zial to nie je predstava.....ortodoxny katolik=brainwash.....som rada,ze som ta pobavila 😉

yvetta
25. máj 2009

to by ma zaujimalo co je podla teba ortodoxny katolik, lebo ja sa za katolika povazujem, ale necitim sa vymetena 😀

lasicka_
25. máj 2009

diddi preco stale urazas?ublizil ti niekedy nejaky krestan (ortodoxny krestan)?vadi ti iba ich presvedcenie?ved s nim nemusis suhlasit, nikto ta do nicoho netlaci...a este k tomu brainwashing-u - myslela si vymyvanie mozgu (ma to viacero vyznamov)...ak ano, to akoze ortodoxny krestan ma vymyty mozog alebo ho niekomu vymyva?som presne nepochopila

diddi
25. máj 2009

vymyva mozog ostatnym.....teda snazi sa 😉

yvetta
25. máj 2009

no u nas sa nikto o take nesnazi takze neviem, ale mozno v BA je to ine.... 😀

diddi
25. máj 2009

hovorim o tejto teme a im podobnym

lenkove
25. máj 2009

yvetta
no, najmarkantnejsie to asi bude na Modrom konikovi 😀

addaa
25. máj 2009

didi a čo rozumieš ty pod pojmom ortodoxný kresťan? 😉

yvetta
25. máj 2009

tak ja tu, ale naozaj nikoho o nicom nechcem presvedcit... 😀 v praci sme zo 100 ludi asi 3 veriace a nikdy som nikoho do nicoho nenutila co sa tyka vieru a uz toboz mojich kolegov nepovazujem za zlych, ze su neveriaci 😀
Len sa mi nepaci, ked niekto niekoho uraza akoze vsak veriaci su vymeteni atd... ja o ateistoch tiez tak nerozpravam 😲
lenze to urazanie je na MK asi najmarkantnejsie 😀

lasicka_
25. máj 2009

myslim, ze vsetci su natolko inteligentni, aby si urobili svoj obraz a rozhodli sa pre to, co oni povazuju za spravne, takze nemyslim si, ze je tu niekto natolko ovplyvnitelni, aby si nechal vymyvat mozog... 😉

diddi
25. máj 2009

to napisala lasicka a ty,ze katolici su vymeteni.....citajte!!!!.....nedomyslajte....ja som pisala o vymyvani mozgu!.....to je preklad brainwash 😉

lasicka_
25. máj 2009

ja som napisala, ze katolici su vymeteni? 😲 waw ja som si myslela, ze sa ta len pytam, ako si to myslela, aby som to zas zle nepochopila 😀 😀

yvetta
25. máj 2009

holky klop klop zasa dalsia tema, kde sa chyta za slovicka .....pre mna vymetenie = vymyvanie .... 😅
ale diki ze ste mi pripomenuli preco sa do tejto temy nemam zapajat tak uz padam - dufam,ze ma zasa nevyprovokujete ku dalsim prispevkom 😀

lasicka_
25. máj 2009

yvetta 😀 😀

diddi
25. máj 2009

Ale kaslem uz na vas....modlite sa dalej za nas....ako to pisala veronika 15:20 v teme co pre vas znamena viera.....kedze na cirkev sa z kazdej strany utoci.....pekny pozehnany den 😉

lasicka_
25. máj 2009

diddi aj tebe 😉 🙂