Nedostatok mlieka a dokrmovanie

katka_halabalka
24. jún 2013

Neviem či som trafila názov témy, ale chcela by som vedieť či má niekto rovnaký problém ako ja, resp. ako ho rieši. Od pôrodnice spapá môj synček viac mliečka než je na jeho vek priemer. Pri narodení mal vyše 4kg a priberá primerane, ale ku šťastiu potrebuje oveľa viac mliečka než som schopná mu dať. Pri každom kŕmení mu dám oba prsníky a ešte mu musím dať min 60 ml umelého mlieka. Skúšala som všetky finty, navštivila laktačnú poradkyňu a množstvo mliečka mi stúplo, ale jemu to aj tak nestačí, pričom keď som si odsala mlieko mala som plnú fľašu, začínam mať pocit, že aj keď objem mlieka mám dostatočný, vôbec ho nezasycuje. Má s tým niektorá z Vás skúsenosť?

cicamica1980
24. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

mozno mu pomaly tecie a preto sa nenapapa dost - skusala si stlacat prsnik, aby mu viac tieklo?

melesmeles
24. jún 2013

mozno je len zavisli na ceciku, mozno ani tak nie je hladny, ale bavi ho byt na prsniku...

brumka
24. jún 2013

vela deti chce byt n a ciciku len z potesenia alebo papa castejsie v mensich davkach lebo mm mliecko je lepsie straviteelne a vela mmamiciek si mysly z e babo je hladne ale nieje to tak lebo pri mm to mate mensie davky castejsie, a pri UM velka davka naraz, ide mu lahko. pri UM sa baba zvyknu skor prejedat, cize ak ti po dojceni babo pribera, tak neries dokrmovanie lebo si nato navykne. mne mala nespavala vyse roka ani ako babo max 4h v noci a 3cez den a predsta tak rprospievalo ze doktokrka nechapala

zolinka131313
24. jún 2013

Presne to iste mam ja s dcerkou-vycuca oba prsniky do poslednej kvapky a o pol hodinu jej musim dat este umele mliecko.Riesenie som nenasla, pediatricka na to nic nepovedala... Mozno to bude genetikou. Aj moja matka, aj priatelova, mali pri nas to iste...

andrejka1974
24. jún 2013

ak pekne pribera , nedavala by som umele mliecko radsej castejsie prikladala a casom si vypije urcite viac a ak mas vela mliecka svojho skus ho nim aj dokrmovat lyzickou 🙂 🙂 🙂

siska53
24. jún 2013

@katka_halabalka a ako sa to prejavuje, ze mu nestaci? Veru, skus castejsie prikladat. Maly papaval i kazdu hodinu.

lovula
25. jún 2013

Pri mladšom synovi som mala niečo podobné. Pýtal papať každú hodinu, niekedy skôr počas 24 h. Bolo to strašne náročné a vyčerpávajúce nakoľko mám aj staršieho syna. Potom prišiel tretí mesiac, začal oveľa viacej vnímať a už ho tak prso nezaujímalo ako pred tým. Po čase sa to tak upravilo, že mi bez problémov vydržal aj 3 - 4 hod. na MM.
Teraz je zase prieberčivý v príkrmoch, nedostanem do neho jednu lyžičku aj keby som sa rozkrájala. Takže má šuhaj 7m2t a je plne kojený, dojčím len z pravého prsa, lebo ľavé nechce (?). Na MM vydrží aj 5 hod., v noci sa zobudí raz, priberá krásne, tak mu to asi stačí a neriešim to 🙂
A ak môžem poradiť, tak to aby vydržal viac bez kojenia, keď bol miminko - po dojčení som ešte všetko čo sa dalo odsala, aj keby to bolo len 10 ml a dala mu to cez prst striekačkou. To mi poradila laktačná v pôrodnici, že to môže byť práve tá ,,smotanka", ktorá mu chýba na úplné zasýtenie 🙂 no a vždy to zabralo, vydržal mi po striekačke aj 3 hod. Ale je pravda, že oni sú beťári a niekedy chcú cuckať len tak pre radosť, alebo kontrolujú, že tá osoba čo je tu so mnou, je naozaj moja mama? 😉

katka_halabalka
autor
27. jún 2013

@siska53 prejavuje sa to jednoducho tým, že po 5 minútach pitia ja už mlieko nemám a dieťa stále plače, ťahá, potom si skúša papať ruky, silno ťahá cumeľ a následne ho s plačom vypľúva, keď mu dám fľašku s mliekom doslova sa po nej vrhne. Skúšala som ho týždeň nedokrmovať a plakal vkuse až kým nepadol od únavy a zároveň aj prestal priberať.

siska53
27. jún 2013

A neskusala si i tak, ze na jednom prse odsavacka, na druhom dieta? Ja som si tak stimulovala laktaciu, ked okolo 6 mesiaca sa mi v jednom tvorilo menej mlieka.. Alebo sa obratit na laktacnu este. Viem, ze okrem pitia dostatocneho mnozstva tekutin a cajov lna podporu tvorby mnohe uzivaju aj rozne pripravky ci aspon caje z benediktu a sennovky greckej. Ale to asi vies. A viem, ze tie bylinky a pripravky z nich zvyknu zabrat. A citala som, ze tvorbu mlieka podporuje aj nosenie koža na kožu.
@katka_halabalka