Neheterosexuálni rodičia

annabellel
18. okt 2009

Len som sa chcela spytat ci sa tu najde aj taka rodinka...

tea333
12. júl 2010

Mne sa paci ako tu niektori vytahuju muzsky a zensky vzor..a co ak otec alebo mama zduchne, umrie, ...rozidu sa rodicia, dieta vyrasta len s jednym z nich.Radsej nech ma iba jedneho rodica?
A co v pripade adopcie? Zakazeme adopciu homosexualnym parom, lebo v detskom domove sa tie deti budu mat lepsie ako u milujucich homosexualnych rodicov?Aky muzsky a zensky vzor si maju zobrat ked su "odlozene" a "nechcene" v domove?

tea333
12. júl 2010

@tatiana1985 myslis ze sa niekto stane gayom len preto, ze je to moderne?
ziaden heterosexualny muz sa nim nestane len tak. Jedine co sa odburavanim tabu v spolocnosti deje je, ze viac muzov a aj ovela skor pridu na to ze su gayi, lebo vidia ze existuje aj tato moznost.
Kedysi ich rodina ucila, ze takato moznost je nepripustna a oni nestastne zili v heterosexualnych vztahoch.
Mam kamarata ktory je gay a nikdy si to nepripusti.Je nestastny, nikdy nemal priatelku, odmalicka sa oblieka do zenskych siat a spieva si pesnicky od britney spears, je citlivy..
zasluzil by si dobreho partnera, ale toho mat nebude, lebo mu rodina nahuckala, ze NEMOZE byt gay (su veriaci)

happy8051
12. júl 2010

uz viackrat som otvorila tuto diksusiu a je pre mna zaujimave ju sledovat... vzdy ked sem pridem, snazim sa najst odpoved na to, ze ked vychova detmi homo-parmi NIE, tak preco NIE????
zatial som ako odpoved nasla len teoriu vzorov, co v dnesnej dobe tazko obstoji....

happy8051
12. júl 2010

mam ale na mysli predovsetkym lesbicke pary

pia22
13. júl 2010

@happy8051 pretoze to nie je normalne. A je smutne, ze sa ludstvo nad tym vobec zamysla.

lante
13. júl 2010

Ja si síce nemyslím, že je to normálne....teda prirodzené, ale radšej nech dieťa vyrastá v rodine, kde ho ľúbia a kde je šťastné ako v rodine, kde ho týrajú, bijú a nevidí nič iné len hádky, násilie. A stále žije v strachu čo deň prinesie.
Osobne si nemyslím, že ak dieťa vychováva homosexuálny pár, tak si dieťa v dospelosti bude tiež voliť partnerov rovnakého pohlavia....veď bude mať vlastné pudy 😉

maggie2
13. júl 2010

Súčasná právna úprava a zákony nezakazujú homosexuálne orientovanému človeku vychovávať VLASTNÉ dieťa. To je všetko, nie je v otázke VLASTNÝCH detí týmto smerom čo riešiť. Ak sa matka rozvedie, stále má prednosť na výchovu diaťaťa. Aj keby bola lesbická.

cmulinko
13. júl 2010

Pravdepodobne sa raz vsetko stane normalne...aj homosexualne manzelstva a aj homosexualne adopcie...a mozno neskor o par desiatok rokov aj vselico mozne ine sa stane normalne.Chcem len povedat tolko,ze ten,kto uz zazil proces adopcie dietata vie co vsetko sa na paroch skuma a sleduje,kym sa vyslovy verdikt,ze su teda schopny vychovavat dieta v normalnej rodine.neviem si predstavit co vsetko musia absolvovat homosexualne pary,aby sa dostali na rovnaku uroven ako heterosexualny.......mam v rodine homosexuala a jemu by som moje dieta zverila a viem,ze by sa o moje deti postaral ako by len najlepsie vedel...miluje moje deti..vseobecne miluje deti,ale sam mi uz viac krat povedal,ze v tejto spolocnosti a v tomto svete by nechcel mat deti...nie kvoli sebe,ale kvoli tym detom,lebo by velmi trpeli.casto ma problem obhajit sam seba a svoj homosexualny vztah...nezvladol by nabor kritickych poznamok ak by mal v opateri aj dieta.

happy8051
13. júl 2010

@pia22 mas pocit, ze je to volou ovplyvnitelne? ze si clovek moze v tomto smere vybrat a rozhodnut sa co je vyhovujucejsie a akceptovatelnejsie pre spolocnost, ktora orientaciu HOMO berie ako nalepku nenormalnosti, zvratensosti atd? myslim, ze by ludia, ktori tak a priori odmietaju akceptovat homosexualov mali najprv ich viac poznat a prestat vnimat ako obludy zo scifi-filmu, ktori prisli ludi pohorsovat a strasit....
je to smutne, ale slovenska mentalita sa v tomto smere opiera len o zauzivany ideal rodiny - otec, matka, dieta, pricom nezalezi na tom, aky hodnotovy rebricek maju rodicia, aky fond citov, nazorov a hodnot vstepia dietatu, ci je otec frajerkar, alkoholik, pripadne matka.... ci to v ich vztahu klape, alebo lietaju facky....
bolo by fajn, keby sme si uvedomili, ze to, co by dieta malo dostat predovsetkym, mu davame dusou a srdcom... a tam pohlavie nie je rozhodujuce, pretoze nezarucuje lasku.....

suzik77
13. júl 2010

ahojte, necitala som to tu vsetko, len ma zaujal uvodny prispevok.
moj nazor:
homosexualnemu paru by som povolila adopciu, ale len od veku cca 14-15 rokov dietata.
myslim si, ze keby chlapec od malicka vyrastal s dvoma tatikmi alebo dievca s dvoma mamami, mohli by dopadnut tak, ze hoci by neboli "v krvi" homosexualmi, tym, zeby vyrastali v takom prostredi, by sa nimi jednoducho stali... vidiet od malicka, ze mama bozkava "mamu" alebo otec otca..... tie deti by to pokladali za uplne normalne, ba mozno prirodzene a prave naopak, neprirodzene by sa im zdali rodiny, kde je mama a otec..
zosobnovanim a napodobnovanim rodicov by to tak naozaj mohlo dopadnut...

inak suhlasim s tym nazorom (niekde som to tu zahliadla), ze v homosexualnej rodine by im mozno bolo lepsie, nez v detskom domove, ale i tak.... az od urciteho veku...

maggie2
13. júl 2010

@suzik77 všeobecne platí, že čím neskôr adopcia, tým horšie. Práve v takomto veku by som na adopciu deti nehetero-párom už vôbec nedávala. Práve v tomto veku sú deti-dospievajúci najsenzibilnejší. To Ťa nenapadlo?

suzik77
14. júl 2010

@maggie2 pravdu povediac, ani nie, lebo mam 14-rocneho synovca a 15-rocnu neter a tiez som ucila na zakladke tie najvyssie rocniky a viem, ze v tomto veku su dnes uz deti ovela vyzretejsie, nez boli povedzme pred 15-20 rokmi. Su to uz taki "mali dospeli ludia", ktori maju uplne jasno, ze co je to homo a co heterosexual, maju uplne jasno v mnohych otazkach v oblasti sexu ako takeho a preto si myslim, ze uz nie su take zranitelne, aby im to ublizilo. navyse, je to vek, kedy dieta z detskeho domova snad moze samo sa vyjadrit, ci predstava zit v domacnosti s homo-parom je prenho v pohode, alebo nepredstavitelna z dovodov napr. posmeskov okolia, kamaratov apod.
Samozrejme, deti by nesmel nikto nutit tam ist, ale pokial viem, to sa ani nerobi. Adopcia je dlhodoby proces, kde sa x-krat skuma spravanie dietata v novej rodine, ako mu nova rodina prospieva - neprospieva, ci je stastne - nestastne a ak sa zistia nedostatky, tak dieta do tej rodiny jednoducho nedaju (mame v rodine aj adoptovaneho chlapca, preto mam tieto informacie, tam sa tiez dlhodobo skumali tieto veci a pritom uz na prvy pohlad bolo jasne, ze rodicia su slusni, zodpovedni, ze tam nie su hadky atd, atd...)

briketa
15. júl 2010

suzik, homosexualom sa narodis, nestanes len tak. aj ked dieta vyrasta odmala u homosexualneho paru.
v puberte hormony neoklames, zalubujes sa spontanne, prirodzene tvojej orientacii, nie vplyvom prostredia.
pretoze drviva vacsina homosexualnych ludi v detstve vyrastala u heterosexualnych rodicov, tam vidiet, ze ich orientacia sa len tak neprehodi.
homosexulani ludia su omnoho tolerantnejsi a flexibilnejsi, este som sa nestretla s pripadom, ze by niekto svoje svoje dieta nutil stat sa homosexualom.

briketa
15. júl 2010

...pokracujem v myslienke
omnoho vacsi problem ako u deti vidim v nasej spolocnosti. na SVK ludia nie su usposobeni, alebo teda vacsina z nich nie je na normalnu adaptaciu otvorene homosexualnych ludi zijucich v paroch.
deti su mimoriadne prisposobive, ked sa im od zaciatku normalne a prirodzene objasnuju okolnosti v akych ziju, adaptuju sa velmi dobre. to dospeli s tym maju problemy...

maggie2
15. júl 2010

@briketa práve preto som napísala že pre dieťa je lepšie byť adoptované čo najskôr a nie v 14-15 rokoch

tatiana1985
15. júl 2010

tak mna teda nikto nepresvedci o tom, ze: homosexualom sa narodis, nestanes len tak...
🙄 ved mam priklad priamo pred ocami, ako sa z chlapca hetero stal zrazu chlapec homosex...lebo vidi ze je to nieco nove, bude sa o nom rozpravat a bude "tym zaujimavym"...
boooze, ale asi kazdy ma svoju pravdu a nazor ineho neprijima..tak naco sa rozculovat???

maggie2
15. júl 2010

@tatiana1985 ten chlapec ktorého si príklad uviedla nemusí byť homosexuál, môže ísť o heterosexuála, ktorý to robí za peniaze (prostituuje), alebo jednoducho zo zvedavosti (na to musí byť typ osobnosti) to skúša. Takisto môže ísť o bisexuála. Pokiaľ nie si jeho psychologička, či psychiatrička, nemôžeš to posúdiť.

tatiana1985
15. júl 2010

@maggie2 tak uz to o sebe tvrdi rok ze je homosexual.... dostal sa totizto do spolocnosti homosexualov a on ako hetero nebol zaujimavy....
momentalne je v prostredi v akom je, ked sa rozbiju jeho kamaratstva a pojde studovat inam, do ineho mesta, mozno bude znova hetero...(???)

maggie2
15. júl 2010

@tatiana1985 v mladosti ľudia robia kadečo, buď rada, že sa nedostal do partie ktorá je založená na trestnej činnosti. Každý je zodpovedný sám za seba. Poznáme tie výroky nešťastných matiek: môj syn nie je žiadny vrah ani zlodej, to ho len partia naviedla. Holt, bohužiaľ to neobstojí.

annabellel
autor
17. júl 2010

Po dlhej dobe som sem prisla pozriet,tesi ma ze sa tu o tom este debatovalo...najde sa tu aj naozaj neheterosexualny par?

ani3012
17. júl 2010

ja som kdesi počula,že všetci sme bisexuáli-vraj sa tak rodíme a záleží ako sme vychovávaní,v akom prostredí,aké máme vzory a že podľa toho sa formuje aj sexualita človeka.

mircalla
18. júl 2010

prepacte, ale tato debata podla mna uz fakticky nema vyznam.....urcite nie sme homo ci hetero podla toho, ako sme vychovavani a podla toho ake mame vzory.
aj tak sa na nicom nezhodnote. pokial tu nebude naozaj nehetorsexualny par, co ma s tymto skusenosti, tak je to len sumar nazorov viac ci menej k veci typu ja som niekde citala....to niede totiz moze byt napriklad odborna lekarska publikacia a tiez nazor dakeho krestanskeho hnutia....ktore sa diametralne lisia

ani3012
18. júl 2010

@mircalla tak prepáč,že si nepamätám,kto,kde a kedy to povedal,ale viem o čom ten článok bol.
Určite tu nevypisujem veci z časopisu pre násť ročných....
Ale myslím,že to bol Sigmund Freud

maggie2
18. júl 2010

@mircalla myslím si že žiadne kresťanské hnutie nemá názor že všetci sa rodia bisexuáli 😉 a takisto si nemyslím, že by dnes veda uznávala ako faktum že všetci sa rodia bisexuáli. Je množstvo ľudí, ktorí majú svoje osobné presvedčenie a zhodou okolností, môžu byť uznávanými filozofmi, či vedcami. Ak to povedal Sigmund Freud, čo teda neviem, pretože práve on ma nijako extra nefascinuje, veľa jeho názorov už bolo dobou prekonaných, tak to stále neznamená že je to pravda. Snáď je možno vyššie percento bisexuálov v populácií, ktorí ale svoju orientáciu nerealizujú (a obmedzujú ju len na fantazírovanie) a žijú v manželstve, či vo monovzťahu a to z dôvodu, že sa tak SAMI rozhodli, kvôli spoločenskej morálke a zaužívaným mravom.

mircalla
18. júl 2010

neberte to doslova....to bol priklad....
vzdy budu nazory aj pre aj proti. k tejto teme sa ludia nikdy nezhodnu
iny nazor bude mat bigotny katolik, iny lesbicka ci homsexual, iny psycholog, iny lekar, iny prgamaticky a tolerantne zmyslajuci clovek....ved staci si precitat tuto diskusiu
preto aj literatura k tejto teme je roznoroda, podla toho, kto sa k tomu vjjadruje

maggie2
18. júl 2010

@mircalla problém je v tom že nie všetci "bigotní" katolíci majú nazor zhodný, takisto pragmatický a tolerantní ľudia nemusia mať názory identické, ani lekári, či sami homosexuáli. Ide o to, že tie názory na to nie sú viazané ani na povolanie, ani na vieru, ani na príslušnosť k Cirkvi, ani na spôsob uvažovania. Poznám veriacich, ktorí sa hlásia ku katolíckej Cirkvi ale osobne sú voči homosexuálom tolerantnejší ako niekto, kto je na verejnosti pokladaný za pragmatického a tolerantne zmýšľajúceho človeka (nebudem menovať konkrétny príklad z nijakej skupiny).

atrami
18. júl 2010

Pridám sa k tejto téme. Ja som za registrované partnerstvo. Ale myslím si, že žiadny homosexuálny pár sa nerozhodne adoptovať si dieťa. Sami to považujú za nesprávne. Čo sa týka lesbického vzťahu, je to iné. U lebičky asi tiež fungujú biologické hodiny. A zabezpečiť dieťa je pre ne asi ľahšie, ale určite nie príjemné.
Spoločnosť nikdy nepríjme takýchto ľudí ☹ Preto sa stavajú negatívne k adopcii. Inak orintovaní ľudia boli a budú.
Ja svojim synom vždy všetko vysvetľujem. Na toto sa ešte nepýtali!

happy8051
18. júl 2010

@tatiana1985 ak by niekto chcel byt homosexualom len preto, ze je to nove,m zaujimave ci in.... potom nim nie je

mircalla
19. júl 2010

@maggie2 moze byt, netvrdim, ze musia

maggie2
19. júl 2010

@atrami No svojho času Bob Paris a Rod Jackson, známy to pár vo svojej knihe tvrdili že si CHCÚ adoptovať deti. Ale to bolo dávno. Už sa rozišli. Bob žije pokiaľ viem v novom vzťahu a tiež bez detí a po Rodovi sa zem zľahla. Niet o ňom počuť. Čosi sa šepkalo že sa pokúšal stať ex, neviem viac.