Neheterosexuálni rodičia

annabellel
18. okt 2009

Len som sa chcela spytat ci sa tu najde aj taka rodinka...

vevusiatko
20. okt 2009

kacenqa treba sa na to pozriet realne...ucitelky pre deti uz davno nie su vzormi ako to bolo daaaaaaaaaaaaaaavno 😀 😀

kacenqa
20. okt 2009

no mozno nie su vzormi. ale keby od nich dostavali takyto pohlad na vec, tak sa mozno polovica zamysli a z nej mozno polovica by to aj akceptovala...a aj keby presvedcili lien jedneho jedineho, aj tak by to stalo za to....lenze to by chcelo prekrocit svoj tien.

zakial vsak vsetci budu strkat hlavu do piesku, tak sa naozaj nic nezmeni, iba co budu nadalej padat taketo rigidne nazory... 😖

ralanka
21. okt 2009

kacenqa súhlasím diddi by nemohla byť učiteľka a inak dieťa môže napísať mám dvoch rodičov a obaja sú muži (príp ženy) a žijeme ako iná normálna rodina a pod. všetko sa dá vysvetliť len treba trošku chcieť 😉 🙂

diddi
21. okt 2009

ralanka....nepochopila si 😉

ralanka
21. okt 2009

asi tu nechápe niekto iný ale nevadí 😀 😀 😀 😀 podľa mňa oni za to nemôžu aký sú a za to že je niekto homosexuál ale miluje deti tak ich nebude môcť vychovávať? tak radšej kôli tomu aby mal dieťa bude žiť v normálnom zväzku a by mohol mať vytúžené dieťa ale nebude to manželstvo vlastne fungovať a budú obaja nešťastní to je teda fakt super riešenie ako by sa mali homosexuáli dostať k tomu aby mohli vychovávať dieťa v dnešnej modernej dobe ozaj názor 100 rokov za opicami 😠 😠

diddi
21. okt 2009

open your eyes a precitaj si to este raz....az potom vypisuj!!! 😉

happy8051
28. máj 2010

citala som si dost pozorne tuto temu.... ale stale mi nie je jasne, co konkretne maju odporcovia voci tomu... okrem teorii o vzoroch pre dieta..

mircalla
28. máj 2010

osobne nemam proti homosexualom nic. ale dieta vychovavane takym parom...NIE
snazim sa na to pozerat z pohladu toho dietata, nie, ci ma alebo nema homosexualny par pravo vychovavat deti...z tohto pohladu si myslim, ze ma
podla mna nasa spolocnost na taketo cosi vobec nie je pripravena....ani nahodou. nemozeme sa porovnavat so zapadnymi krajinami. v zaujme dietata - myslim, ze by malo zo zivota peklo vdaka okoliu. tiez by bolo asi dost zmatena a nemuselo by to cele emocne zvladnut. viete si to u nas vobec predstavit? ja nie....jednoducho by som to asi tomu dietatu neurobila, aj kebyze to mozne je....

je to hudba dalekej buducnosti, mozno 30-5) rokov, mozno nikdy. v sucasnej spolocnosit by to dieta trpelo. osobne slovensko za prilis tolerantny narod nepovazujem

mircalla
28. máj 2010

uplne chapem potrebu tycho partnerov vychovavat deti....ale spolocnost ani ludia sa nezmenia za den ci rok....je to skratka nieco, co je v nasich podmienkach momentalne nemozne

lindda
31. máj 2010

moj nazor: homosexualnym parom - muzom, diti nepatria didi moje slova 🙂

lindda
31. máj 2010

moj nazor: homosexualnym parom - muzom, nepatria didi moje slova 🙂

mircalla
9. jún 2010

to je sice pekne, ale u nas nerealizovatelne

maggie2
9. jún 2010

Ja nevidím iný ako spoločenský problém tých druhých teda okolia (pokiaľ je neheterosexuálny pár pokiaľ ide o morálne správanie v spoločenskej norme, čiže adekvátne správaniu tradičnej rodiny, čiže spoločná domácnosť, žiadna promiskuita, exhibicionizmus asociálne či antisociálne správanie, intímny život za dverami spálne a pod. niet čo namietať) Na Slovensku neexistuje právna páka na to, aby rodičovi odňali vlastné dieťa pre jeho sexuálnu orientáciu. Právo matky je silnejšie, alebo i otca (so súhlasom matky). Takisto neexistuje právna prekážka ak sa súkromne dohodnú lesbický a homosexuálny pár na splodení napr. 2 detí, s tým že si ich "rozdelia" do výchovy 1:1. Môže len týmto ľuďom samotným vzniknúť problém, ak dohoda zlyhá pretože po právnej stránke taká dohoda nie je v súlade so zákonom a mohlo by sa stať že ženy napr. odmietli by jedno dieťa nakoniec homosexuálnemu páru (kde by bol jeden biologickým otcom) "dať" a navyše by matka mohla žiadať výživné. Že je niekto homosexuál neznamená že biologicky nemôže mať deti. Takéto deti nesmú byť nijako diskriminované okolím a tvrdo by som po tom šla. Snáď je akceptovateĺnejšia predstava že deti vychovávajú dve ženy než dvaja muži, ale tá predstava má pôvod v tom že žena je tradične spájaná s materstvom. Dieťa možno odňať len ak je zanedbávané, týrané a podobne. Adoptívne deti sú iná kategória, tie sú pod priamou ochranou štátu a ten má právomoc rozhodovať aby sa dostali čo pokiaľ možno čo najideálnejšieho prostredia. Čiže často sa stane že adopcia je odmietnutá i heterosexuálom, ktorí povedzme majú sociálny alebo alkoholický problém a štát má právo toto pri žiadosti o adopciu skúmať. Naopak, ak sa rozhodne niekto mať vlastné dieťa, štát nemá právomoc mu to zakázať pre chudobu alebo alkoholizmus. To je jeden z rozdielov medzi vlastnými a adoptovanými deťmi po právnej stránke.

warholette
10. jún 2010

a presne kvoli ludom ako mircalla sa to na slovensku diat nikdy nebude. co tak dat homosexualom sancu na vychovu dietata? preco tvrdit, ze slovensko na to pripravene nie je? ako sa na to asi ma pripravit, ked na to nema sancu? prvych par muzskych alebo zenskych parov vychovavajucich deti prerazi cestu ostatnym a po par rokoch to nikomu nepride ani trochu cudne. pred revoluciou bola pomaly hanba byt slobodna matka alebo rozviest sa z partnerom. dnes je to bezne. preco by o dvadsat rokov nemohli mat deti dvoch otcov alebo dve mamy? ci je lepsie nechat ich v detskom domove, nech nemaju nikoho...

filipal
10. jún 2010

@warholette ale zase kvoli Mircalle to nebude! to si trochu prehnala. ved ona vyjadrila tolerantny nazor, len pripomenula aka je na Slovensku klima....
su tu ovela netolerantnejsi ludia...aj na tejto diskusii.

ja som zato, aby aj neheterosexualni rodicia mohli vychovavat deti. maju na to pravo....a vobec, kto rozhoduje o tom ako to ma byt? ak je to vacsina, tak nikdy nebude stat na strane mensiny. to si vyzaduje prilis velku vyzretost.

mircalla
10. jún 2010

@warholette tieto poznamky si nechaj. ja som sa k tomu jasne vyjadrila, ze voci tomu v zasade nic nemam a ze osobne si myslim, ze pravo na to maju. ak necitas poriadne cele prispevky, tak nerob neadekvatne komentare. vidno, ze si si moj predosly prispevok bud neprecitala alebo nepochopila. ja som skonstatovala, aka je na slovensku klima (presne ako to pochopila filipa) a ze tu klimu nebude lahke zmenit. a tiez ze moj osobny nazor je iny.
naprv citaj, snaz sa pochopit, potom urazaj a komentuj. ja som tolerantna v tycho veciach. ak mas nejake navrhy ako zmenit mentalitu vacsiny, tak nech sa paci, mozes sa s nimi podelit.

mircalla
10. jún 2010

pretoze ak sa nezmeni pristup ludi k tejto teme, tak sa nezmeni ani zakonodarstvo, to je podla mna realny nazor. ale ked si taka mudra, tak mozes navrhnut ako to urobit. bohuzial zijeme v extremne netolerantom state, co si budeme nahovarat....poznam deti, ktore maju problemy s tym, ze maju len inu farbu pleti. videla si nedavno reakcie na pochod lesbiciek a gayov predpokladam....ani len toto mnohi neboli schopni prekusnut...vratane nasich politikov

takze je pekne mat mudre reci, otazka je ako

tatiana1985
10. jún 2010

aby dieta vychovavali dvaja muzi a spolocensky by sa to bralo ako: rodina- zaklad buducnosti...tak sme pekne v zadku...ak by som mala volit slotu, aby tomuto zabranil, tak ho zvolim 5x... preboha prestante sa obhajovat recami: maju na to pravo...ved to je zvratene!!!
dve zeny, alebo dvaja muzi nech si v sukromi robia co chcu, ale odtial potial ... slovensku uz fakt nic ine nechyba...len takto sa "zviditelnit" ze aj u nas nieco take povolujeme 😒 😒

a prosim nenavazajte sa teraz do mna, vravite svoje nazory...tak som len pridala svoj..dakujem

mircalla
10. jún 2010

no takze warholette....to co som napisala hore, tu mas v praxi. takze do mna sa prosim nenavazaj....

mircalla
10. jún 2010

@tatiana1985

Panovi slotovi a jemu podobnym vadi mam taky pocit ze kazdy....cernoch, mulat, madar, gay (ved ich chcel oplut nie?), dalej kazdy, kto sa hrdo nebije do prs, ze je slovak a nema tisa zaveseho v obyvacke....toto sa ti extrem nezda? mne ano.

skoda, ze mu nevadia alkoholici, k tym ma blizko. urcite by som nevolila niekoho, kto ma tolko netolerantosti ako on a do TV talk show pride opakovane na mol

tatiana1985
10. jún 2010

@mircalla bolo to obrazne povedane 🙂
viem ze slota nema rad ako vravis madarov, ciganov atd atd...
chcela som prirovnanie... nesuhlasim so vsetkymi jeho nazormi, ale tento o neheterosexualoch mu kvitujem ...

ako som napisala, v sukromi nech si robia co chcu, ale nech sa neukazuju na verejnosti a nedostanu pravo na vychovu deti...
aby moje dieta vyrastalo v spolocnosti, kde sa bude na ulici, v obchode stretavat s takymito prikladmi a v puberte mi pride domov so slecnou ze: mami, toto je moja zivotna laska ??? tak to nie!

mircalla
10. jún 2010

to aj tak neovplyvnis....je to geneticky dane....

emilyz
10. jún 2010

tiez som proti tomu, aby homosexuali vychovavali dieta.

tatiana1985
10. jún 2010

"Myslím, že by bolo vhodné v oboch táboroch uznať a priznať jednak danosť tejto orientácie, ktorá často vzniká v prenatálnom vývoji v dôsledku nesprávneho pôsobenia hormónov, ale rovnako nezatracovať prípady, kedy vznikla spolupôsobením sociálneho prostredia, výchovy a rodiny."

mircalla
10. jún 2010

ja chapem, aj tych, ktorym to vadi. samozrejme, ze uprednosnujem rodinu v klasickom ponimani pri vychove deti.
ale mne osobne by aj nestadardna rodina nevadila a neriesila by som to, povazovala by som to za ich vec. lenze sa obavam, ze v tomto state to vacsina ludi riesit bude a da to tym detom aj rodicom pocitit.... preto som vyjadrila nazor, ze slovensko na take cosi nie je pripravene a neviem, ci niekedy bude. a to dieta by kvoli okoliu dost trpelo

maggie2
11. jún 2010

@mircalla každý človek čo do svojej individuality je jedinečný a nielen homosexualita je niečo čo môže byť príčinou stretu, konfliktu jedinca so spoločnosťou. Sú ľudia, ktorí bojujú za spravodlivosť v iných oblastiach života (napr. právo, oblasť pomáhajúcich profesií) a tiež narážajú často na nepochopenie, odmietanie alebo sa im nedostane podpory okolia, lebo každý si hľadí svojho, ľudia majú všeobecne tendenciu byť konformní, nechcú vytŕčať z radu a čakajú, že za nich niečo vybaví ten druhý, alebo čakajú že sa o nich niekto postará. Život nie je len tak, je to boj a každý bohužiaľ musí bojovať o svoje miesto pod slnkom. Preto sebavedomie a uvedomenie si seba samého a svojich priorít je dobré a netreba sa nechať skonformovať prostredím, či názormi s ktorými nesúhlasím. Keď neporúšam zákon, právo mňa ako človeka je i žiť s svoj vlastný súkromný život bez toho aby mi ho niekto zvonka narúšal. Ale ak som osoba slabá, neviem si presadiť svoj názor - logicky ma nik ani nebude akceptovať, a prispôsobím sa všetkému, len aby okolie nič o mne nehovorilo, potom je to môj problém a nie problém druhých.

mircalla
11. jún 2010

maggie,suhalsim, ale v tomto priapde ja uprednostnujem klasicku rodinu, homosexualny par vsak tolerujem.
myslim, ze je to na tych paroch, aby si presadili, co chcu, nie na mne......aby si to spravne pochopila, toto je vec, ze ok, tolerujem, ale bojovat za ich prava si musia sami.
svoj nazor si rozhodne presadit viem, skakat si po hlave nenecham, nie som ta, co sa boji vytrcat z davu. momentalne ma skor zaujima vymozitelnost vyzivneho na sude, to sa ma tyka viac. ale uprimne povedane, toto nie je zrovna moja parketa, kedze nemam cloveka inak orientovane ani v rodine ani sama nemam tento problem. dufam, ze chapes, ale kazdy ma to svoje, za co sa zasadzuje, to svoje, co riesi....
myslim, ze tolerantny postoj je tiez plus a je to lepsie ako ako nenavist a neznasanlivost.

mircalla
11. jún 2010

a urcite keby sa to tykalo mna ci niekoho mne blizkeho tak sa na to opat pozeram inak

tatiana1985
11. jún 2010

@mircalla co ma mozno tiez ovplyvnilo...
pred 2rokmi som zila v spolocnosti istych ludi---- hovorim o spolocenstve ludi stretavajucich sa v skole a tiez mimo skoly....... kde kamarat nazvime ho Peto, prisel na to ze je gay...mal vtedy 19rokov.... (musim pripomenut, ze Peto je typ cloveka kt. ma tuzbu sa zviditelnovat, putat na seba, aby sa o nom ludia bavili, aby o nom rozpravali, chce aby sa "svet" tocil okolo jeho zadku ) ... suma sumarum "prisel" na to, ze baby sa mu nepacia, ze on je gay... po roku jeho kamos(Ondrej) zo skoly , (inak don chuan, kt.mal za sebou par vztahov s dievcatami),prisel na to ze i on je inak orientovany....znova po par mesiacoch , ked sme sa stretli kto ako zije, sa dozviem ze dalsi ich kamos , kt.tiez poznam ako lamaca zenskych srdc je tiez gay... 😲
tak si vravim.-...byt homosexualom v dnesnej dobe je in...je to proste cool....tak budme nimi vsetci 😒
preto som nazoru, ze nie geneticky ....posobenie spolocnosti ma velky vplyv na budovanie osobnosti...

inak som rada, ze sa vieme bavit bez nadavok a obvinovani... prosto diskusia 🙂