Nehoda na festivale Pohoda. Čo si o tom myslíte?

misulka1984
18. júl 2009

Co vy na to? V dnesnej dome sa uz asi neoplati nikde chodit.... ☹

sue
18. júl 2009

...najmä koľkokrát svieti varovanie a nič sa nedeje...

maca793
18. júl 2009

tak to hej a možno to bolo zrazu ale aj tak je to smola tak to včera vychvaľovali ☹

eta
18. júl 2009

Súhlasím so sue,
na Pohode bol aj môj muž, brat a kopa kamošov, organizátori už asi hodinu predtým varovali, že príde silná búrka a dokonca festival prerušili, niektorí odišli hneď, iní ostali na vlastné riziko, je to smutné čo sa stalo, ale Kaščák a spol určite urobili čo mohli, Mišo Kaščák dokonca sám obiehal detský park a rodiny s deťmi posielal domov

Pozostalým úprimnú sústrasť a zraneným skoré uzdravenie

maca793
18. júl 2009

tak to je potom naozaj smola

albireo
18. júl 2009

co sa tyka Pohody ako takej, suhlas so sue.
tento rok som nesla, nasa zabka je na take veci predsa este len mala. Moj manzel si vsak Pohodu nenechal ujst a spolu so svagrinou a kopou nasich kamaratov tam bol. V case nestastia bola vacsina z nich v tom stane. nastastie maju len modriny. Samozrejme ze uplne pokojna budem, az zajtra prileti, ale podla toho co hovoril, organizatori naozaj robili,co mohli.

k.a.t.k.a.
18. júl 2009

to je pekné od nich ze uz POTOM robili co mohli 🙄

vraveli ze o 15,00 to cele prerusia a bude sa pokracovat o 18,00, ale este o 15,30 ked sa to uz stalo prebiehal koncert 🙄 tak potom neviem kto je na vine

horalka777
19. júl 2009

Bola som na Pohode od piatku a organizatori robili co mohli po CELY cas.
Varovania boli niekolkonasobne, toto bol jediny koncert, co sa v tom case este dohraval, v podstate uz koncil, stan zodvihlo SKOR, nez dorazila samotna burka, preto to nikto necakal. Bola som tam s mm aj s malou, proste sme posluchli a opustili detsky stan, ked nam kazali. Prave sme zatvarali kufor na aute a nastupovali, ze burku preckame v Trencine a o cca 3 hodiny sa vratime, ked sme na vlastne oci videli, co sa stalo. Je mi strasne smutno, lutujem, ze sa to stalo zrovna na tak dobre zorganizovanom festivale a je mi zle z toho, ako to kazdy chce prisit Kascakovi. Chyba sa stala dalej v retazci, poky bol vydany, bocnice stanu neboli spustene, nevedno preco a urcite sa to este bude dlho riesit... Zivot to uz nevrati 😢

Osobne si myslim, ze by nepomohlo zrusenie vystupenia AMO, lebo by sa aj tak kopa ludi skryla do toho stanu pred dazdom. Pozrite si zabery z novin, ludia (TRIEZVI!) sa celej burke chvilku pred nestastim len smiali. Moze za to organizator, ktory uz od obeda prikazal balit vsetky slnecniky, stanky, rusil od tretej vsetky akcie...? Naozaj stacilo posluchnut a preckat burku MIMO VELKYCH PODII... Najlepsie mimo arealu. Ale dospelym je tazke nieco ultimativne prikazat, hlavne, ak je to masa ludi.

Bude mi strasne luto, ak kvoli tomuto zanikne tak dobry festival ☹

asitka
19. júl 2009

hádžete to tu na organizátorov...a pritom tí čo tam boli...či tam niekoho mali...písali...že varovania od nich boli....ľudia si nedali povedať....a na vlastné riziko tam ostávali......si myslím, že keby ich organizátori aj vodnými delami rozháňali...poniektorí by si ešte aj z toho dobrú zábavu urobili...a neuposlúchli......je neskutočne smutné, čo sa stalo...lebo predpokladám, že celá táto akcia sa organizovala preto..aby sa ľudia dobre zabavili...a spokojní sa vracali domov....a nie..aby sa niekomu čosi stalo....úprimnú sústrasť rodine...mladíka, ktorý tam prišiel o život...a vôbec...myslím, že táto téma by sa mala zavrieť...chlapcovi to život nevráti...a vy sa tu zbytočne naťahujete... 😕

sue
19. júl 2009

Horalka, 100% súhlasím 😔 brácho sa vyjadroval presne takto isto... a je mi príšerne ľúto Kaščáka a všetkých organizátorov ☹ 😔

aktak
19. júl 2009

podla mna je Kascak uzasny chlap, nemyslim ze je to "jeho" vina, len sa mi zda ze z predpovedi (nie vzdy vyjdu, ale tak potom na co su ked si pri varovani 2.stupna povieme ze nemusi to vyjst 😖 ) mohli tusit ze to pride, ja laik som uz z dialky videla ze to bude zle

je naozaj smola ze to vlastne dvihol silny vietor este skor ako samotna burka prisla, keby to bolo blizsie tak by sa mozno viaceri zdekovali keby to videli

bebel
19. júl 2009

Sue plne s Tebou súhlasím...dievčatá, vy si to predstavujete ako Hurvínek válku.
Nemáte ani najmenšiu predstavu aké kvantum organizácie, zodpovednosti , záväzkov a veeeeeeeeeeeeeeeeeľmi veľa peňazí to obnáša. Celý festival je v procese prípravy a plánovania celý rok dopredu. Nemôžu si dovoliť zrušiť festival tohto rozsahu na základe nejakej pravdepodobnej predpovede počasia.
Alebo meniť si z brucha termíny...máte predstavu, že 130 interpretov je v pozore a k dispozícii celé leto, kedykoľvek by ich niekto zavolal na dobré slovo??????Asi nie, že? Poisťovňa preplatí škody a straty až keď sa niečo stane, nie ak sa niečo zruší pre istotu....aj to asi viete.Po vojne je každý generál.........btw. pred pár rokmi, keď boli headlineri Prodigy....boli tiež búrky, len vtedy to bolo situované ešte na Výstavisku a tam sa zmenil areál na 1 bahnisko, ale všetko bolo v najlepšom poriadku.

Jediné praktické ponaučenie z toho môže byť, aby už viac nestavali mega stany na voľnej planine....kde nie je žiaden vetrolam a urobili len viaceré Openstage .....

olivi
19. júl 2009

my sme tam vcera boli tiez vsetci traja, boli sme na detskom vystupeni, ktore koncilo o 15:00 a niekolko krat upozornovali ze do hodiny pride velka burka, ze by sme mali zvazit ci s detmi radsej neodist... dalsie vystupenia zrusili, ale kto chcel tam mohol ostat.. ten stan bol uzavrety a este ho aj viac zaistovali
my sme radsej isli, ako sme odchadzali stali dlhykanske rady na vstup autom.. nas burka zastihla po ceste a v Banovciach sme preckali..

aktak
19. júl 2009

je nemozne taky festival posunut 🤐 ale viem si predstavit ze sa zrusi jeden dva koncerty v sobotu poobede, tento konkretny cas kedy "len hrozila" burka bol dost jasny, ale aj tak je to uz jedno, urcite sa poucia a uz sa snad nic podobne nestane

sue
19. júl 2009

Aktak, ale presne to sa udialo, koncerty boli presne v tej dobe zrušené, tento akurát končil - brácho hovoril že mal trvať ešte tak minútu... keď zrazu vypadla elektrina a o sekundu na to na nich padol stan... potom hovoril, že našťastie bol on s kamošmi v strede stanu, takže na nich nepopadali stĺpy... že sa postupne postavili a kráčali za sebou v dvoch troch radoch držiac si nad hlavou tú spadnutú plachtu...

Teraz som pozerala tlačovku z nemocnice na TA3 ☹ že medzi tými tromi ťažko zranenými sú dve dievčatá a jeden chalan (ten prišiel o ľavé oko ☹ ) a že tá jedna kočka nemá veľkú nádej na prežitie ☹ 😢 všetci traja sú v kóme ☹ 😢 😢

aktak
19. júl 2009

sue tak to potom bola riadna smola ak to uz koncilo 😢

chudaci, snad sa stane zazrak...

sue
19. júl 2009

☹ ☹ ☹

fakt dúfam, že 13ka nebude posledný ročník ☹ ☹ ☹ u našich sa teraz sušia na záhrade tri stany... chalani na terase pijú došli o jedenástej večer cca mimoriadnym vlakom... furt myslím na tých rodičov, ktorí si svoje deti našli v nemocniciach ☹ ☹ ☹

penny13
19. júl 2009

Ja si tiež nemyslím, že to bola jeho vina.
Ale s tou výstrahou je pravda. Moja sestra stále kuká to počasie. A už piatok ku mne pribehla, vraj zajtra budú silné búrky a hrozia nám aj povodne.
Tak yraneným prajem skoré uzdravenie, ench prežijú všetci. A Ridne toho chalana úprimnú sústrasť. Ten chla bo l z Piešťan a mal asi 29 rokov.

miroslava89
19. júl 2009

organizatori istotne nepochybili.. pohoda bola stale dobre zabezpecena.. lenze ludia sa bavili nepocuvali vystrahy a tak to dopadne.. a pri evakuacii ako takej stale nastane zmetok ked maju evakuovat co i len 100ludi tak je zmetok nie pri takejto akcii.. ale je to smutne co sa stalo 😔

puchovcanka
19. júl 2009

hm, to je pravda...organizatori urobili vsetko,co mohli, skor treba zhodnotit celkove spravanie ucastnikov... Festival je skutocne dobry, sama som tam pred dvoma rokmi bola. Kazdym rokom sa vsak da velmi tazko zvladnut naval rozpustilych mladych, ktori maju uplne ine ocakavania od festivalu a skusaju, do akej miery si mozu dovolit precenit svoje sily a moznosti...preto sa necudujem, ze s organizaciou evakuacie mohli nastat problemy prave pri stretnuti s tymito mladymi...dufam vsak, ze prave tento smutny zazitok moze napomoct skvalitneniu buduceho rocnika a mladym vstupenie si do svedomia... 😉

sue
19. júl 2009

..nerozumiem jednej veci...prečo silou mocou hľadať vinníka? Pohoda je festival zabezpečený skvele, ľudia čo tam išli sa išli baviť, za lístky vysolili dosť veľké prachy, preto na upozornenia meteorológov (ktoré mimochodom vieme dobre aké bývajú spoľahlivé) zareagovali tak ako zareagovali... áno, bohužiaľ stala sa tragédia na ktorú doplatili 4 mladí ľudia... nemôžme sa z toho proste len poučiť a zbytočne tu nemoralizovať?
O nezodpovedných organizátoroch, rozpustilej mládeži a podobne? Zapamätajme si tento moment, robme všetko preto, aby sa niečo také v budúcnosti nezopakovalo, vyjadrime sústrasť rodine zomrelého a veľa síl zraneným... ale nemláťme tu prázdnu slamu...

mima1
19. júl 2009

sue suhlasim s kazdym pismenom co si napisala. 😉

miska1984
19. júl 2009

Nemyslim si ze to bola chyba organizatorov,bola som tam a aj dost dlhu dobu po tom ako stan spadol sa ludia ukryvali vo zvysnych stanoch,po zachodoch...no proste vsade kde sa dalo ukryt pred dazdom.....s ktomu pocasiu....prislo to strasne rychlo a myslim,ze nikoho by ani nenapadlo co sa moze stat az kym sa to nestalo.
Dufam,ze festival bude pokracovat,chodim tam pravidelne a neviem si predstavit leto bez festvalu a pohoda nema konkurenciu na Slovensku.

tutifruti
19. júl 2009

...Ja budem písať možno trochu od veci ale... Bola som na stanovom tábore, ked prisla z ničoho nič strašná búrka... Naozaj krásny letný deň sa za neuveriteľnú chvíľu zmenil na pohromu.... Začalo fúkať, pršať... no skrátka zmena z minúty na minútu.... Mali sme jedáleň vo veľkom "spoločenskom" stane "hangár", vojenský stan... Začalo fúkať a my "inštruktori" sme začali zaväzovať deti do stanov... Na stan pri lese spadol strom... našťastie to bol krajný stan a nik tam nebýval.... "Poľnú kuchyňu", teda strechu odniesol vietor... A tiež kamaráta,ktorý utekal do hangára, ktorý bol "otvorený"... bočné plachty boli zdvihnuté.... Hangár "podfúklo".... a kamarát, ktorý stal uprostred, chytil stredovú týč, že udrží hangár na zemi... Iba nám neskôr vravel, že videl, ako sa vytrhávajú kolíky v zemi, kde bol stan upevnený, jeden za druhým a skrátka.... stan sa nadul ako "balón" a jeho odnieslo cca 10m od miesta kde stál pôvodne... Bol doudieraný, na štvrtý deä modrý, ale našťastie sa mu nič vážne nestalo... Myslím, že niečo podobné sa udialo na Pohode... Myslím si, že organizátori Pohody, možno mohli stan "uzavrieť", či to však bolo vôbec možné mi je len veľmi ťažko hodnotiť...

bejbypd
19. júl 2009

ja ked som to vcera pocula v spravach skoro som odpadla na pohode som mala takmer vsetky byvale spoluziacky a skvele kamosky volala som hned kazdej jednej ani jedna nedvihala...mne bolo od strachu tak zle ze to neviem ani opisat a hlavne ked som pocula ze zranenych je aj pat ludi z prievidze...nastastie baby su v pohode v tej chvili boli len vo svojom stane no hrozne som sa bala...sue suhlasim s kazdym tvojim slovom...k organizatorom len tolko kto si chce najst vinnika najde si ho ako niektore premudrele tu...zo slov ludi co tam boli viem a verim ze organizatori sa zachovali vyborne a burka sa spustila zo sekundy na sekundu...jednoducho smola,neni to nikoho chyba len jedna velka tragedia a smola...

ilijanka
19. júl 2009

ani ja si nemyslím, že by to bola vina organizátorov, predstavte si, že by boli festival zrušili predčasne, to by bolo zasa všade kriku, že čo si to dovolili, keď mali ľudia zaplatené drahé vstupenky atď... okrem toho, tí ľudia by sa možno do toho stanu schovali aj keby sa koncerty zrušili ☹

petot
20. júl 2009

Ja nepoznam vinnika, ale nerozumiem niekolkym veciam:
1, preco sa v tom stane este hralo, ked ostatne uz boli prazdne, vystrahy meteorologov boli jasne, a vonku fucal silny vietor ktory demoloval mensie stany
2, preco otvorili bocnice (predpokladam, ze nedorozumenie)

grettka
20. júl 2009

petot, "bocnice" otvorili vraj preto, aby stan cez ne nepodfuklo, avsak stalo sa co sa stalo....

bianca
20. júl 2009

tak uz ma to tu zacina pekne stvat.Brat bol akurat v tom nestastnom hlavnom stane.Ziadnu vystahu nepocul.Nie je 15 rocne decko aby sa doma pred nami vykrucal.Hovoril ze hudba hrala a cez nu nikto nic nepocul.Akurat sa tam zacali ludia zbiehat koli burke aby nezmokli kedze jediny fungoval.

keby koncert zastavili uz iba koli tomu blbemu oznamu,vsetko mohlo dopadnut inak

chapem ze vy co ste mali kam ist ste z miesta proste sli prec ale co ludia z vetsej dialky?????

majka35
20. júl 2009

ja si myslím, že koncertu sa zúčastnili dospelí a svojprávni ľudia, takže načo mi je výstraha organizátora, viem si sama spraviť úsudok o tom, či je vhodné zostať na podujatí, alebo nie ... keď zbadám, že sa nado mnou valia mračná, prichádza búrka, tak predsa mám pud sebazáchovy a radšej odídem, ako čakať na niekoho povel ... takže obviňovanie organizátorov mi príde trochu divné ... 😖

a keď sa tu odvolávame na stránku o počasí, tak túto si mohol pozrieť ktokoľvek zo zúčastnených

je mi veľmi ľúto, čo sa stalo, ale nevidím dôvod dávať vinu Kaščákovi a spol ... 🙄

emilyz
20. júl 2009

ja neviem, ale moj intuitivny pud sebazachovy by mi asi nedovolil schovat sa do stanu, aj ked uprostred pola zostat stat tiez nie je ziadna vyhra, ale ten stan uz len na pohlad nevyzeral ako bezpecne utocisko pre x ludi pred burkou a bleskami takeho razu, ake su teraz, pretoze v poslednej dobe ked je hlasena burka, tak to nikdy nie je sranda, ale vacsinou spojene uz s vichrom a povodnami, takze podla mna aj vystraha meteorologov sa mala brat vazne, ved to je zodpovednost za x ludi, to je moj nazor...