Nejde mi dať dole obrúčka. Poraďte

deborah1
13. mar 2009

Babky,nebudete mi vedieť niektorá poradiť?Od svadby nosím stále obrúčku,no keďže som od vtedy pribrala dobrých 25kg,nejde mi dať vôbec dole .Doteraz mi to nevadilo,no teraz som v 2trimestry tehotenstva,takže zrejme ešte priberiem a možno by bolo dobré pred pôrodom dať obúčku dole.Lenže už teraz sa mi zarezáva do prsta 😒 ,nie je šanca ju normálnym spôsobom dať dole.Poraďte mi,mám ísť s tým na chirurgiu alebo kam?Neviete,čo s tým robia a ako?Asi prerežú..?A potom sa už obrúčka nebude dať opraviť?Ďakujem za radu. 🙂

kotenko
13. mar 2009

pod teplu vodu a pomaly kruzivymi pohybmi hybat obruckou. ja sice s tymto problemy nemam, ale moja mamina ked jej ruky opuhnu tak jej toto zabera.

ikke
13. mar 2009

pod STUDENU vodu, namydlit prst a otacanim stiahnut 😉 ale s +25kg je mozne, ze pomoze az ta chirurgia 😔
prestrihnu a potom si ju das u zlatnika zas spojit

denduska
13. mar 2009

alebo pod ziadnu vodu a skus s olejom... ak myslis ze mas aj napuchnuty prst tak najprv dvihni ruku nad hlavu nad uroven srdca nech sa trochu odkrvi...

andrea78
13. mar 2009

...alebo okolo prsta ľad, prst by sa mal "stiahnuť", potom krém a otáčaním sťahovať dolu

ja by som to robila ráno, nie večer, ráno mám nespuchnuté/najmenej spuchnuté prsty (proti večeru to býva poriadny rozdiel)

rozrezať by ju asi mali aj v zlatníctve, nie? opraviť sa podľa mňa (prípadne zväčšiť) tak, aby to nebolo vidno dá len hladká, bez gravírovania a vzorov, maximálne s nejakým gravírovaním, alebo "linkou" po okrajoch (moja sa zväčšiť bez pokazenia vzoru nedá, je husto "vzorovaná")

babatko88
13. mar 2009

ahojček, no presne viem o čom hovoríš, ja som ju od svadby tiež nedala dolu a už v siedmom mesiaci som s ňou ani nepohla,čo sa mi zarezala, jedna možnosť je ísť chirurgovi, prerezať obrúčku, tá sa dá v pohode opraviť, alebo skús to čo ja, mne to pomohlo, nechaj si odkrviť ruku, daj si ju nad hlavu a chvíľu podrž, kým nebudeš cítiť, že sa s ňou niečo deje, potom rýchlo pod vodu, žiadne mydlo!!! a trochu otáčať... potom som si na prst dala ľad, aby sa trochu uvolnil a znova pod vodu a malo by to byť... veľa šťastia, nech je rýchlo dole 🙂

norik1
13. mar 2009

ako vravi ikke... studena voda ti trochu stiahne opuch a mydlo znizi trenie na minimum... ak to nepojde takto, potom uz len prestrihnut... kamoske prestrihavali na porodnej sale lebo nesmela ist rodit s prstenom ...

babatko88
13. mar 2009

norik1, prečo nesmela rodiť s prsteňom???

norik1
13. mar 2009

kvoli opuchom... nikdy nevies ako tvoj porod skonci, ci nepojdes na sekciu...

babatko88
13. mar 2009

to máš pravdu, ale mne nič nehovorili na prstene, mala som ich snáď všade, len snubný a obrúčka sa mi zarezali, tak som dala dolu, inak som ich mala a nikto nič... 🙂 ja len tak 🙂

asitka
13. mar 2009

ak pribrala 25 kíl...to nie je opuch...jej zhrubli prsty....tam to už je horšie...ja by asi skúsila všetky tieto recepty...s olejom..studenou vodou...atd....a ak by nešlo...tak by šla do zlatníctva,či tam kde spravujú zlato...verím, že by mi s tým pomohli.... 😀 teda dúfam...

deborah1
autor
13. mar 2009

Ďakujem vám veľmi.Pred chvíľou som skúšala studenú vodu a nič,ani sa nepohla ☹ .Ešte zajtra ráno skúsim ostatné techniky,ale veru neviem,je tam taká zarezaná 😒

zuzpolka
13. mar 2009

ahojte 🙂
deborah, juuuj aj ja viem presne o čom hovoriš 😔
tiež som sa snažila si ju dať dole ked už sa bližil pomaly termin porodu, ale bohužial nič z toho ☹
vyskušala som naozaj všetko možne, ked som sa snažila dať dole tu obručku , uplne mi zmodral prst až som plakala 😢 potom som sa na to už vykašlala lebo som vedela že s tym nepohnem 😠
No a teraz už ju dam v pohode dole , ale už netreba
😀 😀 😀

ankam
13. mar 2009

este skus poriadne namazat mastou,alebo olejcekom 😉
ak nepomoze tak ozaj chirurg

norik1
13. mar 2009

Babatko, neviem, mozno mala ta kamoska nejaku kontraindikaciu, ja som sla do porodky bez prstenov a obrucku som nenosila hned ako mi zacali puchnut prsty...

ankam
13. mar 2009

norik aj ja som si musela dat vsetko dole aj retiazku.........

zuzpolka
13. mar 2009

ja som sa tiež toho bala že čo ak pojdem cisarskym nahodou a ja s obručkou na ruke 😖 no ale čo by robili, šak neodrežu snad prst 🤐 😵

princess007
13. mar 2009

Spravia vam to v kazdom dobrom zlatnictve 🙂 chirurga netreba.. zlatnici s tym maju bohate skusenosti. a ked vam prstienok prestiknu alebo prerezu, tak upravia aj velkost a bude vyzerat ako predtym 🙂 teda ak su sikovni.

bubba
13. mar 2009

aj ja pri porode vsetko dolu,prstene retiazky,naramky,nausnice...som bola taka hola ako ma boh stvoril 😅

norik1
13. mar 2009

presne tak... tej kamoske - vlastne kolegyni obrucku prestrihli lebo sla normalne ale hrozil cisarak... a tak to aj skoncilo, sekciou....

deborah1
autor
14. mar 2009

Tak dnes som bola v zlatníctve,a tam mi predavačka povedala,že s tým musím ísť na chirurgiu 😕 .Ešte tam bola jedna pani a obe mi kukali na prst,že veď ho mám už modrý a nech veru idem,aby mi neodumrel prst. 😅 No nezdá sa mi modrý,ale je fakt,źe s tým musím ísť,lebo obrúčka sa zarezáva a už mi to aj vadí.

babatko88
14. mar 2009

mala si ísť už dávno, toto ozaj nie je dobré... a naše rady ti nepomohli?

lienka4322
2. apr 2016

Mam 13 a neviem dat dolu prsten a nepomaha ani mydlo ani jar....... prosim poradte......