Neliezli vám na nervy návštevy bábätka po narodení?

kvietok23
25. feb 2009

ahojte, vam neliezli na nervy navstevy, ktore chcu vidiet vase babo? ja som uz z toho na nervy, hlavne, ked sa nam do 2 izboveho bytu chcu nasackovat 5-6 na cely vikend.... KDE JE SUKROMIE? 😠

elenita
25. feb 2009

No mne tiez liezli na nervy navstevy..mozno aj "vdaka" nim som nemala dost mlieka pre obe deti........chodili, odkedy mali mali nejake 2 tyzdne, a zakazdym sa zdrzali min. 3-4 hod, ja som sa nemala ani kedy najest....s kojenim sme mali problemy, a oni sa vsetci!!! zakazdym dotrepali pozerat sa na mna, ako kojim!!! Vratane svagrov, ich deti a pod....ci muzi, ci zeny.....ked som hovorila muzovi, nech in usmerni, ze mi to vadi, aj deti to rusilo, povedal, jasne, a o 5 min bol zas pri mne kojacej napochodovany svagor! 😠

mary3
25. feb 2009

No elenita- to je fakt hrozne
Kvietok- ty mas naozaj este male babatko a ked si to navsteva neuvedomuje tak im to treba naozaj povedat, ty si matka a ak sa na to este necitis, je uplne normalne ak ich poziadas aby prisli az neskor.... mne tiez vadili skore navstevy, takze to uplne chapem.... kazdy tie navstevy vnima inak ale pokial sama nechces, nemala by si navstevy prijimat nasilu, ine je ked zena sama poziada aby jej niekto pomohol, alebo sama niekoho pozve

vroni
25. feb 2009

Nuz, dala by som muzovi na vyber - alebo rodinny najazd prelozi na vhodnejsiu dobu alebo na ten vikend s dietatom odchadzam - k mame, sestre, kamoske, do hotela, kamkolvek. Lebo ti rucim za to, ze aj na hlavnej stanici budes mat viac pokoja, nez cez takyto vikend doma. mne sice navstevy po porode nevadili, ale ani sa k nam nikto nechcel nasackovat viac nez na hodinu (s vynimkou mojej mamy a ja som dodnes rada, ze som jej to zvladla vyhovorit)

mamutka
25. feb 2009

musim manzelovi vysvetlit ze toto treba respektovat, navyse sa siria chripky, je to od nich sebecke. Vy si potrebujete uzit klud, ja som povedala MM, ze v sestonedeli chcem aby sme sa len my traja tesili spolu, pripadne ak vsedko pojde hladko, dohodneme nejaku navstevu.
Je to tvoje dieta a vobec by teraz k nemu nemalo chodit tolko ludi, bude chudat ohucany, este aj deti vodit, tie ticho nebudu, nocne kojenie a vsetko....ja som po kazdom vecku musela letet do sprchy co som bola tak dosita a bolava, tomu svedkov nepotrebujem.
V tomto ta musi manzel podporit a oni pochopit, ak sa urazia ked im slusne povies, tak nestoja za namahu, to ver.....

felixko
25. feb 2009

kvietok urob krátky proces, buď rázna, toto nestrp, mamutka má pravdu, malý bude nepokojný, ty s ním a nakoniec na tom bude najhoršie tvoja psychika. ak nechceš vyvolať hádku potom, keď budú všetci u vás, treba to vyriešiť teraz.

felixko
25. feb 2009

ešte mi to nedá, keďže sa asi budeš musieť o všetkých starať, variť im a podobne, vyčerpáš sa, organizmus po pôrode je vyčerpaný, všetko čo teraz potebuješ je oddych, tak ak to manžel nepochopí, zdvihni telefón a oznám to sama rodine, myslím, že to pochopia, hlavne ženy a nemusíš sa cítiť zlá

darina77
26. feb 2009

A na niektorých ani nemusí byť vidieť, že sú chorí ale môžu byť bacilonosičmi. Je to od nich naozaj netaktné. Svokrovci nech prídu na hodinku a nech fičia ku švagrovi.

kvietok23
autor
26. feb 2009

no tak viete ako to dopadlo? vo stvrtok vecer pride svagor s babami a v piatok pridu svokrovci a budu tu do nedele....drahemu som hovorila, aby si uvedomil to, ze som 3 tyzdne po porode a ze maly ma tiez len par tyzdnov...
no nic, zavolal im a dohodol sa s nimi a este aj jeho druhy brat bude mat cestu, tak myslim, ze aj on uz pride pozret dvojicky, ved ich nevidel od leta... 😠 😠 😠 😠
tiez mam 100 chuti niekam odist.

mary3
26. feb 2009

Teda kvietok, nehnevaj sa ale to je od tvojho muza dost hnusne, ze ta nerespektuje, ked mu sama hovoris, ze sa na to este necitis.... drzim ti ale palce nech to aspon vsetko dobre dopadne

mercy
26. feb 2009

Kvietok, preboha a čo sa oni úplne zbláznili????Ja sa pamätám, že Riško mal mesiac, keď prišli moji rodičia ku nám na pol dňa na návštevu a keď som mala upratať navariť a pohostiť, skoro som skolabovala 😝 A to boli zlatí naši. Čo ste vy nejaká stretávacia inštitúcia???Sorry,ale môžeš začať krvácať, odpadnúť, veď to je staršná námaha a po prvom bábätku-to musia byť hrozne netaktní ľudia ☹ Nemôže sa švagor s dcérami a rodičmi stretnúť v jeho byte???

mary3
26. feb 2009

suhlasim s mercy.... je to dost narocne, ja som dlho po porode bola dost vycerpana a este taketo navstevy, to musi dat riadne zabrat..... ale ked uz to tvoj muz nechce pochopit, tak sa on o vsetko stara, pohostenie, upratovanie a podobne, ty mas teraz hlavne co najviac oddychovat a prvorady je syncek...

norik1
26. feb 2009

Kvietok ja chapem ze odrazu maju vsetci cestu a to uplne nahodou, ale pocas sestonedelia by fakt mohli pockat. A tvoj muzik by mohol mat viac pochopenia, ak uz nie pre teba tak pre svojho syna - skus mu povedat ze take male mimco nema ziaden imunitny system a ked nachyta nieco od deti/zvysku rodiny - co je dost pravdepodobne - tak nech si spytuje svedomie sam... to je to najhorsie co moze teraz malemu urobit - zavolat nanho celu rodinu, lebo su PRAZDNINY - nech skusi mysliet viac na svojho syna ako na bratove deti... sorry, ale som sklamana z takehoto pristupu 😢
Ved ked pockaju este dva-tri tyzdne tak maly nevyrastie pol metra, nie???

darina77
26. feb 2009

Je to od nich totálne sebectvo 😠 , že im to vôbec nepríde ani náhodou na um , že budú niekomu na ťarchu.
Už tri hodiny považujem u čerstvej rodičky za obťažujúce, nieto tri dni. Tak od leta nevideli dvojičky, a zrovna teraz ich nutne musia u Vás vidieť. A u takého miminka je aj obyčajná nevinná nádcha niekedy horor, ale jasné však ty s ním budeš v noci hore nie oni.
Kvietok prajem pekné nervy, a drž malého od nich v čo najdalej.

darina77
26. feb 2009

chcela som napísať pevné nervy, nie pekné

nnikka
26. feb 2009

tak to hej - moji svokrovci sa tiez radi navstevuju - svagrina este len porodila a oni dosli do nemocnice ju kuknut, ona vycerpana a este k tomu aj nastvana, lebo prvy kto ju mal prist pozriet mal byt jej manzel (nestihol, bol predbehnuty). ked dosla z nemocky boli u nich kazdy bozi den (a dosli aj ked bol niekto z nich chory). 😠

Ja sa toho tiez bojim, ak raz budem tehotna tak im nepoviem kde budem rodit. A myslim si ze ani pocas sesto nedelia by okolo babatka nemali byt ziadni cudzi ludia. Nech zije sukromie!!!!

grettka
26. feb 2009

kvietok, to snad nie je mozne... mas fakt "rodinku uzasnych"... Nevedia sa stretnut inokedy? To akoze inokedy ich nenapadne? Zostava mi rozum stat nad tolkou bezocivostou od nich... Tvoj manzel by mohol skutocne prejavit viac pochopenia... Vobec sa ti necudujem, ze mas chut odist... na tvojom mieste by som sa pratala niekde kde budem mat klud.. Ale asi nemas ku komu, vsak? Spominala si len rodinu manzela, a co tvoja rodina? Nemas ich niekde blizko?

lienocka235
26. feb 2009

ako kvietok.. a co povedali na moznost ze by isli byvat a starovat sa inde.. a k vam by prisli ozaj len na navstevu a svagor by si uzil svoje deti a svokrovci vnucata?

mikalove
26. feb 2009

ja som hned po narodení malej tiež nemala chuť na navštevy,mala som ranu čo sa zle hojila a bolela ma a predstava obskakovť hostí 😖 ale našťastie ku nam tak nadlho nik neprišiel,len rodina tak na kávu a to sa dalo vydržať

ella1
26. feb 2009

tak ozaj smutné.hlavne od manžela.no, ale zrejme to nevie pochopiť, ved on nerodil tak sa mu to asi nezdá náročné....
ked už tak by som spravila toto.starala by som sa o seba a malého a ked si manžel dohodol návštevu tak nech sa o tú navštevu aj stará.

kvietok23
autor
26. feb 2009

grettka, nasi byvaju 100km od Ba a to neni zrovna najlepsi napad... neviem, rozmyslam, ze naozaj, nech si varia, staraju sa, ja budem s malym v spalni, ved inde sa ani neda a ak budem mat vsetkeho dost, tak sa zoberiem a pojdem kocikovat a kaslem na vsetkych a nech si o mne myslia, co chcu.
Ved ked sa ma vcera drahy pytal, ze ide volat rodicom aj bratovi, ze co im ma povedat, ze ved ci nevydrzim 2 noci, tak som mu povedala, ze mne je to jedno, ved aj tak moj nazor nikoho nezaujima.
No a tak sa zobral, zavolal im a bolo... ja som bola za to, aby sme za 2-3 tyzdne isli ku svokrovcom my, po 6 tyzdnoch, uz by sa malo dat aj s malym cestovat a za 2.5 hodky sme u nich a svagor nech pride. vravim, ked chcu vidiet vnucata, nech idu k nim, a nie sa u nas stretavat. Tie dvojicky byvaju dost casto chore, tak som zvedava, ci nebudu aj teraz...
jaj, jaj, baby, ale ukludnujete ma...

felixko
26. feb 2009

kvietok daj mu prečítať toto fórum, možno ho to pohne. keď nie a všetci nakoniec prídu, ty len lež, nech chodia oni okolo teba, nie ty okolo nich!!!!!!! tvár sa, že si chorá napríklad

kvietok23
autor
26. feb 2009

a to, ze budu byvat inde a stravovat sa inde, tak to by teda oni neprezili.. to sa zasa svokra bude vytesovat a varit a piect v kuse a celu kuchynu mi prehadze a "zaserie" .... ☹ ja nevravim, ze je zla, ale nenavidim, ak mi niekto " cudzi " je v kuchyni....

bambusko
26. feb 2009

kvietok, presne ako pise felixko, daj svojmu nechapavemu manzelikovi precitat tieto 2 strany 😒

bihan
26. feb 2009

Ja neviem... mne sa zdá, že trochu dramatizujete... možno je to tým, že moja rodina je tak ďaleko, ale ja by som sa na dva dni (aj keď blázinca) tešila. Deti nie sú zo skla, ak to správne chápem, tvoj drobec už bude mať skoro mesiac...To riešenie, aké ste si vybrali (teda že sa všetci nasťahujú k vám) mi nepríde najšťastnejšie, ale nehnevaj sa, ak MM povieš, že ti je to jedno, tak sa nečudujem, že rozhodol tak, ako to vyhovuje jemu, resp. jeho rodine.

Ide predsa hlavne o teba a tvoj zdravotný stav (pretože nepochybujem, že drobec sa prispôsobí) a ak nevieš povedať ani svojmu manželovi, že si návštevu ešte neželáš, tak to tu žiadna z nás za teba nevyrieši.

Navyše svokra sa predsa o všetko postará.. ja tiež neznášam, keď mi niekto robí s mojimi vecami, ale ak mi to umožní nemusieť sa starať o rodinu, kde je problém?

grettka
26. feb 2009

vidim kvietok, nemas to lahke.... ale mala si celkom dobry napad s tou navtevou svokrovcov neskor...
Nuz, ale dopadlo to takto, tak uz to vydrz...mozno to nebude az take zle, ako na prvy pohlad vyzera. A hlavne dufat, ze nikto n nich nebude chory, ci prechladnuty.

felixko
26. feb 2009

kvietok pochvala, malý je veľmi 😅 😅 krásny, budú mať čo obdivovať

bambusko
26. feb 2009

hej bihan, lenze ty zijes v teplucku 🙄 k vam kebyze sa dokyda naraz aj 20 ludi, aj tak sa budu vyvalovat na plazi 😀 ale kojit a krvacat po porode a este sa pritom delit v byte o sukromie, wc a kupelnu...
ze svokra navari, je dobre, ale nie v mojej domacnosti 😒 tiez mam taku svokru ako kvietok, nastastie vari doma a "len" donasa 😝

bambusko
26. feb 2009

a 2. odsek, co napisala bihan - 100% suhlas

bihan
26. feb 2009

Možno to beriem príliš podľa sebe, lebo 2t po pôrode som už ani nevedela, že som rodila a WC a kúpelňa u nás nie sú najvyťaženejšie miestnosti...mám rodinu, ktorá býva ďaleko a od nepamäti keď nás prišli pozrieť, tak ich bolo 5 v našom byte alebo my v ich... a nikdy mi to nevadilo, lebo som bola rada, že sme spolu.. a ani fakt, že máme malé dieťa, ktoré väčšinu času prespí, by na tom nič nezmenilo...Snáď nie sú takí blbí, aby prišli aj s chorými deťmi..

Ale toto by som robila ja...možnože kvietoček to má doma úplne inak, možno dieťa s kolikami, možno náročný pôrod atď, ale nesmierne ma rozčuluje ten prístup, že MM poviem, že mi je to jedno a potom sa sťažujem, ako to naprd vyriešil... čo takto zdvihnúť telefón a vyriešiť si to s nimi?... svokra aj švagriná predsa tiež majú deti, tak to určite pochopia.

kvietok23
autor
26. feb 2009

bihan, svagrina nepride, su rozvedeny, takze pride len svagor...
ja sa nestazujem, ze ako to je naprd. Ked som sem vcera pisala 1x o tomto, tak to bolo inac trosku a dneska je to inac.
Nejdem si tu uz teda vylievat srdiecko, ... mozem si za to sama.