Nemám na splatenie dlžoby. Čo s tým?

frana
14. apr 2009

ahojte prosim vas neviete my poradit....
asi ored 2 rokmi som si vybrala pausala z O2,prisieli mocas vetcsie ucty,a akosi som pozabudla s ich platenim,a deska my prislo z neakeje husticie ze som dlzna 950eur,(tj cca 30 tis..sk),este tam bolo napisane ze ak nezaplatim tak to pojde cez sud a a ta suma sa zvysi....ale problem je v tom ze ja nemam odkial tie peniza zohnat a ani pouzicat si nemam odkial,....pisala som aj do O2 aby my to dali na splatky ale 3x my to zamietli....ja som uz s timto uplne v koncoch neviem co ma robit a co mozu oni mne spravit prosim vas poradte my...ak ste tu niektora pravnicka ale sa do tohto rozumiete budem rada ak my pomozete dakujem est raz...

alexandra
14. apr 2009

Takze v prvom rade, od akej spolocnosti Ti prisiel taky list? Napis mi do IP.

zeleny_cajik
14. apr 2009

frana, zo skusenosti si myslim, ze sa vzdy s kazdym da dohodnut na rozumnych splatkach, tym skor, ze sa jedna o velku serioznu spolocnost a nie o nejaky nebankovy subjekt, ktory iba caka na to, kedy dlznici prestanu platit a pripravi ich aj o posledne gate. Uhrad aspon cast dlhu, aby bolo veritelovi zrejme, ze mas zaujem dlh vyrovnat a verim, ze pokial uvidi, ze mas volu dlznu sumu uaplatit, nebude to komplikovat sudnym vymahanim. Skontaktuj danu spolocnost, pisomne aj telefonicky, snaz sa dopracovat k tomu spravnemu cloveku. Nechce sa mi verit, ze by ti zamietli ziadost o zaplatenie dlhu v splatkach, pokial budu rozumne (t.j. nie 10 EUR mesacne). Drzim palce 🙂

alexandra
15. apr 2009

zeleny_cajik toto je trosku iny pripad 😉 Intrum Justitia. Pokusali sa vymahat dlh aj odomna, len mi akosi neboli schopni poslat podklady, o ktore som ich ziadala - napriklad splnomocnenie na vymahanie dlhu. No a kedze list co som im poslala prevzali (mam navratku) a napisane v nom bolo, ze kym mi dany podklad nezaslu, povazujem list za nedorozumenie a neozvali sa uz rok a pol, predpokladam, ze to bolo ´nedorozumenie´ 😉

zeleny_cajik
15. apr 2009

aha... to som z toho prispevku nevycitala... no pekne, drzim palce 😉

alexandra
15. apr 2009

Ani to tam nie je 😉 Napisala som to sem, aby sa pripadne vedeli poucit aj ostatne kocky a nebali sa zakazdym 🙂

andzi
22. apr 2009

Je úplne jedno aká inkasná spoločnosť dlh vymáha, ak je to neuhradená faktúra za hovorné od spoločnosti O2, tak to pôjde veľmi rýchlo. Jasné, že to dajú na súd. Ja som právnička a vymáhame cez súd aj oveľa menšie pohľadávky. Tým pádom sa suma zvýši o súdny poplatok, ktorý je 6% z neuhradenej sumy a trovy právneho zastúpenia, ktoré sú tiež veľmi vysoké, pokiaľ bude O2 zastúpený advokátom /a to predpokladám, že bude/. Odporúčam tu sekeru vyrovnať čím skôr. Splátky akceptovať nemusia, lebo dlh je už dávno splatný, takže si iste budú uplatňovať aj úrok z omeškania a pokutu.

kittyna
5. máj 2009

ahojte, môžete aj mne poradiť? ja mám zasa problém s orangem. Poslali mi list na uhradenie, inak to prepošlú ku exekútorovy a bude to výška 53000 sk. Mám na seba 2 paušáli, nakoľko jeden používal môj partner. Narobil mi tam vysoké sumy na ktoré zvysoka kašlal. Nakoľko som na materskej a čakám bábo nemám ako uhradiť túto sumu. Nevlastním žiaden majetok a ani nič čo by mi mohli zobrat cez exekúciu. S partnerom sme sa rozišli a nejaví ani záujem o náznak úhrady tejto sumy. Dalo by sa to nejako riešiť?
Za každú radu budem vďačná

dada1212
5. máj 2009

kittyna Jediné riešenie je dohodnúť sa s orangom na splátkach a postupne splácať. Lebo je to naozaj veľká čiastka, ten dlh len tak nenechajú, určite to postúpia dalej. A exekútor ti nemusí siahnuť iba na majetok, ale aj na účet.