Nemáte pre nich oblečenie?

mercy
7. aug 2007

Dnes som dostala šok. Na Obchodnej ulici v BA -tam, kde bola Terranova,stála mladá žena a predávala Nota bene. Mala so sebou kočík a v ňom spinkal krásny chlapček-v tom teple tam s ním bola celý deň... Keď som sa s ňou rozprávala,pricupitalo k nej 6 ročné dievčatko,nieslo si v pohári pitie, na jeseň ide do školy. Dali sme sa do reči, rozprávala zrozumiteľne, inteligentne,deti boli čistučké, žiadna spitina...Vravela, že je s nimi sama, že potrebuje peniaze na podnájom,kde bývajú, a jedlo-vraj každá koruna je dobrá.Zovrelo mi srdce, ten chlapček v kočíku,Marcelko, mal 15 mesiacov-skorot ak,ako môj Riško Vravela, že tam je s nimi každý deň okrem víkendu, vtedy je s nimi doma.Určite jej donesiem nejaké veci pre malého.Bolo mi strašne. vyzerala, že sa dostal do núdze, tie deti boli dobre opatrené.Nevedeli by ste aj ostatné nejako pomôcť? Nie som každý deň v BA,až od septembra,ale musím na nich myslieť..Nemáte pre tie deti nejaké oblečko,hračky? 😔

lennie7
16. aug 2007

ja by som prispela nejakymi skolskymi potrebami pre to male dievcatko, ak budete vediet kam to treba poslat poslite IP

tomaslavka3
20. okt 2007

mercy-aj ste nieco poriesili s tou zenou a detmi?Podarilo sa vam niecim pomost?

bika
21. okt 2007

aj ja by som rada poslala aspon nejake peniazky, dajte mi do IP kontakt, ked budete vediet...

ela.masa
21. okt 2007

ahojte takych ludi je na slovensku vela poznam par pripadov aj medialne znamych ked len vlastnou hlupostou prisli o byt(neplatili najomne)teraz maju 5deti a su na ulici.ale to je ina tema poznam rodinu s 11 detmi od nikoho nepytaju ake potesi ich podpora v akejkolvek forme.zorganizovala som zbierku oblecenia pre nich medzi znamymi darovali aj kocar obuv a ine veci.verim ze ze to potesilo obe strany.urcite sa pojdem na tu babenku pozriet aby som mala vlastny obraz je to smutne ked deti su v takych podmienkach 😖 a nechcem sa tej maminy dotknut ale mnohi vyuzivaju deti ako rukojemnikov ved nechcu nic pre seba len pre deti.je to smutne akokolvek sa na to hladi.

ewidesign
21. jan 2008

🙂

katka432
21. jan 2008

neveim ci je to este aktualne,ale unas by sa nasli dake hracky

tinni
21. jan 2008

aj my mame doma hracky, ktore uz nepotrebujeme, aj oblecko

lefika
22. jan 2008

mercy, buduci tyzden idem na obchodnu, ak by si dovtedy zistila, co potrebuju, doniesla by som 🙂 ale asi len pre chlapceka nejake hracky a oblecenie, skolacku este nemame 😉
inak som ju raz videla z elektricky a som nad nou rozmyslala, ze vyzera ako kazda normalna mamicka, ziadna alkoholicka alebo tak. podla mna ju do tejto situacie fakt dostal nejaky vydareny tata 😠

ukana
22. feb 2008

ja mam iny pribeh. mozno si spominate na tehotnu bezdomovkynu z Bratislavy, ktora porodila vdaka pomoci inych zdrave dievcatko. Mala sa vola Veronika a stara sa o nu jej teta -pani Margita s manzelom. Su to uz starsi ludia a aby toho nemali malo, staraju sa aj o Veronikinu mamu, ktora je tazko psychicky chora, takze maju doma dalsie "dieta" ☹ P.Margita je po operacii a ma zdravotne problemy.

Mala Veronika ma 17 mesiacov, 13 kil, 88 cm( +- ak som si to dobre zapamatala z listu 😅 ) Od 13 mesiacov beha, ma rada knizky.
Ak by ste im chceli akokolvek pomoct, adresu poslem cez IP.
Pomohli by im najma jednorazove plienky(kedze p.Margite ulahcia pracu a nemusi prat obycajne plienky), oblecenie, obuv. Potesia aj hracky.
Ja som im jeden balik uz poslala, mam od nich aj fotku malej Veroniky, skusim ju nabuduci tyzden hodit aj do albumu 🙂

Dakujem 🙂

ukana
22. feb 2008

☹ ☹ ☹ ☹

emjee
22. feb 2008

ukana nezufaj, upozornila som na tento pribeh aj baby v teme, ktora vznikla vcera https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... kde baby maju taketo veci a nevedia kam ich dat

rusovcanka
22. feb 2008

Ukana,čo sa deje,prečo si smutná???Ja som rozmýšľala,že by som im mohla niečo poslať,ibaže mám väčšinu vecičiek "mimo módy" Podedila som ich po neterkách a niektoré sú aj 13 rokov staré?Myslíš,že by im to nevadilo?Vecičky,ktoré sme kupovali nové,si chcem nechať,možno budeme mať niekedy druhého drobca 🙂

ukana
22. feb 2008

rusovcanka, myslim ze by sa potesili akymkolvek veciam 🙂 Aj ja som im poslala par zachovalych i ked nie priamo "hitovych veci". Hlavne ze este posluzia 😉

rusovcanka
22. feb 2008

Fajn ukana,tak pošli adresu,niečo im doma povyberám🙂))

maruschka
22. feb 2008

ukana, prosím ťa pošli adresu aj mne.. 🙂 🙂 Budem rada, ak niekomu pomôžeme 😵

sakmis
22. feb 2008

Ahoj, viem o kom hovoris, myslim ze boli aj v nejakej relacii v radiu...najdem si ich poznam ju z videnia...teda myslim. je to taka blondínka ta mamina??? 😅

ukana
22. feb 2008

to teda neviem sakmis, myslis Veronikinu biologicku matku? 😅 ja som ju nevidela, len som o tom citala 😒

sakmis
22. feb 2008

ups..ja som si neprecitala vsetky prispevky, len viem o jednej mamicke ktorá v centre predava nota bene a kocikuje babo a okolo nej sa mota take male dievcatko. Je tusim taka blondínka na mamina. Dlhsie som ich nevidela. Ale pojdem pozret k tej teranove na obchodnu mozno sa mi postasti 😉

ukana
22. feb 2008

🙂

ukana
27. feb 2008

este stale mam tu adresu, nepridate sa este niekto? Dakujem mamickam, ktore im pomohli 🙂 🙂 🙂 🙂

tinni
27. feb 2008

ukana, posli mi tu adresku prosim ta 😉

zuz11
5. mar 2008

sisidl • 3d • Dnes o 14:36
Ahojte maminky.
Neviem ci si niektora spominate,zhruba pred rokom a pol davali v telke a vysiel aj clanok v plus sedem dni o tehotnej bezdomovkyni.
Narodila sa jej dcera(v septembry) a ona skoncila na psychiatriia o malu Veroniku sa nemohla starat ,tak sa jej ujala jej sestra myslim ze ma nieco cez 50 rokou a dvoch dospelych synou,Byvaju na vychode.Su chudobny a Veroniku mali len v kosielke a v plienocke v perinke ..no proste dojimavy pribeh ktory ma chytil za srdce.Tak sme sa vtedy rozhodli s manzelom kedze sa nam narodila v tedy tiez dcerka a mali sme kopec veci ze jej pomozeme.Pisala som mail do plus sedem dni a pytala adresu kde im to mozem poslat. poslali sme im plienky,jednorazove plienky(na tie nemali vobec peniazky)deky ,oblecenie...velky balik veci..na to mi dosiel korenspondencny listok zo srdecnym podakovanim.
Dnes mi prisiel list v ktorom pani pise ze- ... sestra byva na konci ulice od nas ,s malou nam nechce pomoct,nic nerobi len lezi..len vecer na hodinku pride za nou... pani ma problemy s bedrovymi klbami je na liekoch a manzel dostal k 1.4 vypoved.. pisala o Veronike ze ma 18 mes. od 13 mes.chodi,robi im len a len radost,hoci ma zdravotne problemy.chodia s nou k areologicke,k neurologicke.. a na konci listu dodala ze ked mozem pekne ma prosi nejakym sposobom pomoct.
A mna napado ze vam sem napisem,mozno ste to niektora citala alebo poculi o nej v telke..a chcela by som vas v mene pani Margiti poprosit ak niektora mate veci starsie ktore uz nepotrebujete,hracky,alebo co kolvek co by im mohlo pomoct a Veronike urobit radost ,mohli by ste sa ku mne pridat,budem jej posielat balik a keby ste niektora chceli,kontaktujte ma cez mail alebi ip .. Dakujem vam..

sisidl • 3d • Dnes o 14:41
Nie je to ani moja rodina,ani som ich nikdy nevidela,ale je mi ich luto tak ked mozem pomozem,ak by ste chceli,mozte to poslat mne,alebo ak ste z okolia Ba mozem prist pre to ,zozbieram veci a naraz by som to poslala ,nech pani nemusi vela krat behat na postu..

deniskajakubko
5. mar 2008

UKANA - prosím Ťa pošli aj mne adresu 😉

sisidl
5. mar 2008

Ukana,nevsimla som si ,ja som pisala o pomoc presne pre tuto rodinu,dnes mi prisiel list..

etuska
5. mar 2008

Prave som si precitala pribeh malej Veroniky.Bol tam aj link na cislo uctu,ak by ste chceli poslat niektora z Vas peniazky.
Je fajn,ze sa to tu dalo na net,aspon kazda z nas pomoze ako moze.Idem pretriedit dcerkine veci 🙂

julia225
5. mar 2008

my by sme poslali veci do skoly ak je to este aktualne 😒

ukana
6. mar 2008

dufam, ze ste vsetky dostali adresu p.Margity, co ste o nu ziadali. urcite sa potesia 🙂 🙂 🙂 za ten pocit, ze som niekomu pomohli a urobili radost, to urcite stoji 🙂 🙂 🙂 🙂 pekny den.

ukana
6. mar 2008

ups malo tam byt "ze ste" dufam ze ste ma pochopili, pisem ako absolvent osobitnej skoly 😀 😀

etuska
12. mar 2008

Prave dnes mi prisiel listik od p.Margity.Uz to asi niektora z Vas pisala-Veronika ma rada knizky/ak mate nejake nazvys/,plysaky vraj ma a oblecko nosi 86-90. 😉

ukana
12. mar 2008

etuska, ja som poslala oblecko aj vacsie, ved sa neskor zide 😉 a knizky, leporela po malom, som poslala tiez 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 take primerane veku, s basnickami 🙂 🙂 🙂 🙂