Nemáte pre nich oblečenie?

mercy
7. aug 2007

Dnes som dostala šok. Na Obchodnej ulici v BA -tam, kde bola Terranova,stála mladá žena a predávala Nota bene. Mala so sebou kočík a v ňom spinkal krásny chlapček-v tom teple tam s ním bola celý deň... Keď som sa s ňou rozprávala,pricupitalo k nej 6 ročné dievčatko,nieslo si v pohári pitie, na jeseň ide do školy. Dali sme sa do reči, rozprávala zrozumiteľne, inteligentne,deti boli čistučké, žiadna spitina...Vravela, že je s nimi sama, že potrebuje peniaze na podnájom,kde bývajú, a jedlo-vraj každá koruna je dobrá.Zovrelo mi srdce, ten chlapček v kočíku,Marcelko, mal 15 mesiacov-skorot ak,ako môj Riško Vravela, že tam je s nimi každý deň okrem víkendu, vtedy je s nimi doma.Určite jej donesiem nejaké veci pre malého.Bolo mi strašne. vyzerala, že sa dostal do núdze, tie deti boli dobre opatrené.Nevedeli by ste aj ostatné nejako pomôcť? Nie som každý deň v BA,až od septembra,ale musím na nich myslieť..Nemáte pre tie deti nejaké oblečko,hračky? 😔

etuska
30. apr 2008

aj mna 🙂

nitka
30. apr 2008

neviem ako u vas ale u nas si zamestnankyne decakov dobre veci na oblecenie a hracky beru domov pre svoje deti alebo svojich znamych 😠

etuska
30. apr 2008

😠 😠 😠 -tak to je hanba 😠

leva
30. apr 2008

Tak to je ozaj hanba,ludia bez chrbtovej kosti 😠

nitka
30. apr 2008

ja sa k tomu radsej nevyjadrujem 🤐

liliandax
30. apr 2008

😲 to je fakt "sila" 😠

junovka
30. apr 2008

😲 😲 😲 😲 😲

nitka
30. apr 2008

liliandax to teda je

etuska
30. apr 2008

Nitka -a mas to ozaj overene?Nie je to sparva typu "JPP" 😉

nitka
30. apr 2008

Nie je to sprava JPP-mam znamu ktora robi v detskom domove,ale ona je z tych,ktora deti miluje,kedze nemoze mat svoje a toto by nikdy neurobila,ale ona nic nezmoze kedze je iba podriadena a nadriadeni si robia co chcu...

tonicka
4. máj 2008

ahojte, ja mam tiez k dispozicii nejake oblecko po detickach, skor na donosenie.... poslite mi prosim IP kam s tým. Dakujeeeem 😵

ukana
15. máj 2008

toto som nasla na Mimibazare, tak som vam to sem skopirovala: 🙂

Kto by mohol pomoct slobodnej mamicke v nudzi, buduci mesiac pricestuje zo zahranicia s dvoma syncekmi (6 mesacny zdarvy chlapcek a 18 mesacny chlapcek,po vaznej operaci srdiecka)... Surne pre nu zhaname 2 zachovale samozrejme pouzitelne postielky , v okoli Humenne, Michalovce , Presov, mozny osobny odber... Prosim ak mate ako tymto detickam a ich mamicke pomoct, nevahajte urobit dobry skutok, to sa vam urcite raz vrati... vitane je zachovale oblecenie, vhodne k lekarovi, na vychadzku... vitana je aj vanicka na kupanie ci sedacka do vane, kociarik- bugina, popripade ak mate doma zvysne plienky, ci sunariky a kasicky pre tento vek, potesili by aj zujimave rozpravkove knizky, ci nejaka pekna hracka, kedze jeden s chlapcekov je vazne chory, bude nutna jeho casta preprava do nemocnice ci k lekarovi, velmi by pomohla aj autosedacka, kedze jej kupa nieje lacna zalezitost, a mamicka zrejme bude potrebovat dve, je deticky este nemam, takze v tomto smere pomaham finance, kedze sa jedna o velmi blizku rodinu, ale som ochotna v pripade ak mate zaujem pomoct darovat vam za odmenu cokolvek by ste si vybrali z mojho albumceka.... ak mate zujem pomoct, ci potesit, balicky mozete zaslat na adresu : Ruzena Barnakova, SNP - 30, Humenne, 06601,
alebo kontaktujte mna na maili katka006@gmail.com

ukana
9. júl 2008

maminky, ktore nevedia co s nosenym oblecenim 🙂 a chcu urobit dobry skutok 😉

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

najjulinka
9. júl 2008

nitka, keďže si z PO skus sa nakontaktovať na OZ Návrat - možno by vedeli dať hračky do nejakej náhradnej rodiny 😉

Pre baby z KE mám tip kam s vecami (hračkami, oblečením): OZ Domov v rodine 😉 - ide to do náhradných rodín (ak náhodou o nejaké veci dlho nikto neprejaví záujem, tak zvyknú to z OZ odniesť na inú charitu - raz do azylového centra v KE, raz do komunitného centra v Lipanoch - podla toho čo sa zvyšuje - či dospelácke, či detské veci)

emjee
18. aug 2008

pom • Dnes o 17:22
pekny den vsetkym.
hladam maminy, ktore by boli schopne a ochotne pomoct. som mama dvoch velkych deti z bratislavy. a dlhe roky som robila veducu v detskych taboroch. pred par tyzdnami som stretla svoje "taborove" dieta - u nas na sidlisku, doslovne pri kontajneroch. je to 20-rocna mamina dvoch malych dievcatiek - rocnej a dvojrocnej. je sama ako prst, bez partnera, bez rodiny. v absolutne zufalej zivotnej situacii. ak by sa nasiel niekto, kto by sa ku mne pridal, mozno by sme ju dokazali vytiahnut z bahna... ja sama to nezvladam, lebo tiez na tom nie som najlepsie. ale aspon jej robim nakup a varim. a hladam ludi, ktori by pre nu tiez nieco urobili. napriklad pomohli s nejakym nepotrebnym oblecenim, plienkami, gastrolistkami, pripadne drobnou financnou podporou. moje telefonne cislo je 0903 753 781. ak vam napada akakolvek forma pomoci, staci ma prezvonit. pripadne ak by ste mali stokorunu, ktora vam nebude chybat, mozte ju poslat na c.u. 0171010633/0900. akykolvek dar je velmi, velmi vitani.
ja som jej napriklad zohnala pracu na doma. ale nema pc ani notebook, takze sa z toho zrazu stala nerealna vec. ak by mal niekto nejaky nepotrebny starsi pocitac, pomohlo by jej to dostat sa k peniazkom. ja mam len tento svoj...
prosim, nezostante lahostajne. ved clovek nikdy nevie, kedy bude odkazany na cudziu pomoc... dakujem

ma_se • Dnes o 19:02
pom,a ma kde byvat?

etuska • 1d • Dnes o 20:09
Pom-nemozes sen dat napr. jej foto,alebo by bolo mozno fajn,ak by sem ona nieco prostrednictom teba napisala a mozno by bolo dobre to hodit ako novu temu do Volnej diskusie,aby to videlo viac mamin,lebo tu chodia viacmenej skalne.
ano-ako pise Ma-se:ma kde byvat???? ☹ Urcite treba skonsolidovat sily,ale ak by si teda dala foto a par jej vlastnych viet,bolo by to doveryhodnejsie a mozno by sa ozvalo viac mamin.

pom • Dnes o 20:45
ahojte. dakujem za vase reakcie.
janka zatial ma kde byvat. ma dvojizbovy bytik, ktory sa jej, dufam, aj podari udrzat - lebo ho ma zalozeny.
viem, ze tato forma hladania pomoci je malo doveryhodna. ale, baby, ako mam prinutit 20-rocne dievca, ktore sa ledva priznalo so vsetkym mne, aby sa odhalila cudzim ludom? ja som mala v dvadsiatke tiez dve deti a vsetci okolo mna mi pomahali, ako najlepsie vedeli. keby som nikoho nemala, tak by som asi tak isto skoncila pri kontajneroch.. a hanbila by som sa ako pes.

a nie som pom - to je zaciatok slov pomoc pre janku.

som renata 🙂

bibula • 2d • Dnes o 20:54
mna by zase zaujimalo kde v bratislave je,kde sa zdrziava.rada pomozem ako mozem.mozno ,ak by si napisala aj jej cisl oblecka,bolo by fajn,mam akurat vypratanu skrinu,som chcela dat na bazarik,ale rada jej veci dam,aj nejake tie vecicky pre mladsie babatko.aj nejake hracky rada dam detickam. 😉
mozno aj kocika ked ho nebude potrebovat,moze ho predsa predat

pom
18. aug 2008

bibula, dakujem ti za tvoj zaujem. bratislava 4 - dubravka.
janka je chudunka a vysoka, tipujem to na velkost 38.
obuv jej sedi aj moja. ja mam nohy štyridsiatky. ale mozem to este presne vyzistit, toto je len moj odhad.
co sa tyka kocika - len ci to nie je hlupe, ze ty nieco darujes, co potom druhy clovek spenazi..

jajaj, baby moje, keby ste vedeli, kolko odvahy som potrebovala, kym som zacala hladat ludi na pomoc touto formou. lebo som sa bala, ze to bude pochopene ako nejaka kuleha. a ze sa na mna budete hnevat, ze co si to vobec dovolujem. ale riskla som to. a som rada. hlavne preto, ze teraz vidim, ze sa este najdu aj dalsie take blaznive bytosti ako ja - co aj v dnesnom otrasnom svete dokazu len tak nieco ozeliet pre dobro druheho.

renata

bibula
18. aug 2008

po-my sme z petrzalky,ale nemame auto a s malym je problem cestovat aj bez nakladu,ak by ti nevadilo,nachystam a stavis sa?
ten kocik este preberiem z "mucom".ale urcite mu to nebude vadit🙂 😉

erikasadek
18. aug 2008

renata , mozem ta takto oslovit, je to vyborny napad a mas dobre sradce ,z esa o nu staras rada by som ti pomohla no zijem v zahranici nieco vymyslim, mozes mozno urobit viac zalozit nieco ako pomoc pre taketo matky s detmi , kde ludia daruju alebo predaju , uz ked nechcu darovat za simbolicku cenu veci pre taketo mamicky.
je mi lkuto zatial , ze ti nemozem pomoct, teraz a rychlo , skusiml trocha zaposobit na kocky s ktorymi si pisem mozne tie o niecom vedia a mozu pomoct tiez.

drzim palce, nie je to hanba si pytat, ved sa to moze stat hocikomu z nas clovek nikdy nevie, a ktomu su tam aj deti a to nenecha ziadnu matku bez lutosti.

pom
18. aug 2008

samozrejme, dakujem. moje t.c. 0903 753 781 bude este dlho platit. takze mi, prosim, posli sms, ked budes mat nieco pre janku nachystane. a ja ti zavolam a dohodneme sa.
si zlata, nic sa nepytas a pomahas. takych ludi som naposledy stretla v slobode zvierat, kde som 5 rokov pracovala. 🙂 mozno si na mna niekto spomeniete - moderovala som aj zopar dielov relacie "hladam domov". a casto som byvala v dobrom rane a v novinach. 🙂))

renata

aponchie
18. aug 2008

tak uz mam pytel veci ...jsou tam nejake veci po me (tricka,svetr,halenka,sukne atd a pro dite saty,kalhoty tricka pyzama atd..jenze...neni to prvotridni kvalita a neni to uz tak moderni asi..ja jednou nesla po brachovi s mamkou do decaku ve Zline krabice nemoderniho obleceni pro deti a vysoupli nas z tama prej to neni moderni a krasne 😲 tak mam strach,ze neco poslu a nebude se to libit..jeste preberu neco u mamky a pak se vrhnu na skrine v loznici..je skoda,ze jsi to nenapsala pred mesicem to jsem vyhodila lodicky krasne balerinky a tenisky ale jak rikas ,ze ma nohu 40bylo by ji to asi male ja mam 38 a obleceni spis 40 nektere 42 a co deti?jake maji velikosti a co potrebuji nejvic?

bibula
18. aug 2008

zapisala som si cislo,zajtra ideme prec na cely den,ale pozajtra sa ti ozvem a napisem ti hned do sms aj adresu,len mi odpis cas,kedy prides,aby sme s malym neboli cely den doma.
tak zatial,papa 😉

pom
18. aug 2008

idem to skusit zhrnut do jednej spravy - priznam sa, ze som uz trosku vypadla z urcovania velkosti oblecenia pre male deti, nakolko tie moje decka uz akosi prerastli aj mna. 🙂 takze neviem, aku velkost oblecenia mozu mat normalne /skor chude/ dievcatka vo veku jeden a dva roky. ale vsetko vyzistim a dam vediet. dakujem.

a poprosim kazdu z vas, ktora by chcela janke pomoct, aby sa so mnou najskor dohodla na termine prevzatia cohokolvek na mojom t.c. 0903 753 781. lebo som zamestnana v takej robote, kde si neviem presne vsetko naplanovat vopred, tak aby ma niekto fakt necakal doma cely den. tento tyzden az do nedele budem mimo bratislavy, takze sa, bohuzial, nebudem moct u nikoho zastavit. potom uz ano - a s radostou. dakujem.

velmi pekne dakujem vsetkym, ktore sa rozhodli doma nieco pohladat a poslat dalej tam, kde je to potrebne.
okrem oblecenia a obuvi skuste popremyslat, ci nemozte pomoct napriklad aj nejakym jedlom pre deti - susene mlieka, detske vyzivy, ovocie zo zahrady, kompoty - proste cokolvek, co jedia take male deti /ani toto si uz tak dobre nepamätam 🙂
a ak by ste nahodou poznali niekoho, kto by mal dobru financnu situaciu a mal by zaujem prispiet gastrolistkami alebo akoukolvek financnou ciastkou, budem rada. lebo sami to poznate - peniaze od vas pytaju na kazdom kroku. a obcas treba ist aj do lekarne, k zubarovi a tak.

aponchie
18. aug 2008

a kdyz pojedu smer zilina ruzomberok liptovska mara je to nekde aspon kousek u tebe nebo je to uplne mimo?

pom
18. aug 2008

este upozornujem, ze kedze budem teraz par dni mimo ba, mozno sa nedostanem na net. takze aby to nevyzeralo, ze som sa odmlcala. ale na mojom mobilnom cisle ma najdete takmer vzdy. 🙂 pekny vecer vsetkym

ma_se
18. aug 2008

no ja by som prispela hrackami,len by som potrebovala adresu,lebo som az z vychodu...
a na markize teraz bezi nieco o splneni sna tak by sme tam mohli napisat,aby im nejak pomohli...
len POM treba adresu...JANKY....DOBRU NOC PRAJEM...

bambusko
18. aug 2008

pom - renata, mam kopec veci po dievcatach, co uz nevynosime, mohla by som poslat postou. aj nejake uteraky a obliecky na detske postelne pradlo - site. dobre by bolo dat adresu, bud tvoju alebo jankinu, mozes cez ip

pom
18. aug 2008

pre aponchie - je mi luto, ale toto vsetko je velmi, velmi daleko od bratislavy. nemozem sa tam s tebou stretnut. ☹

aponchie
18. aug 2008

no dobre nejaka moznost urcite bude jeste je cas ja to dam dokupy postupne tak do mesice pocitam by se to dalo .zkusim vyzistit kolik by to stalo postou,ale to bude pekelne drahe uz ted ten pytel vazi 20kg 😲 anebo nekdo kdo bydli po te trase co pojedu a pak to preda dal..bratislava je fakt daleko kurna 😝

weroni
18. aug 2008

pom aj ja by som rada pomohla - ja mam velmi vela detskych veciciek po najmladsej 6 rocnej sestricke - teda budem mat 6 a urcite by sa nieco z toho naslo co by sa dievcatkam hodilo. Tiez nejake moje veci ktore uz nebudem nosit, neurazi to Janku dufam ze mozno niektore uz nie su ani nejak moderne alebo tak? 😖 My sa do Ba chystame vo stvrtok tak by som ti to mohla osobne doniest? Tvoje cisielko si ulozim do mobilu aby som sa s tebou mohla skontaktovat inac kde zhruba byvas? Mozes do IP napisat 😉

lusya
18. aug 2008

pom - ake velke su tie deti, tiez by som rada prispela - napr. balikom plienociek...