Nemáte pre nich oblečenie?

mercy
7. aug 2007

Dnes som dostala šok. Na Obchodnej ulici v BA -tam, kde bola Terranova,stála mladá žena a predávala Nota bene. Mala so sebou kočík a v ňom spinkal krásny chlapček-v tom teple tam s ním bola celý deň... Keď som sa s ňou rozprávala,pricupitalo k nej 6 ročné dievčatko,nieslo si v pohári pitie, na jeseň ide do školy. Dali sme sa do reči, rozprávala zrozumiteľne, inteligentne,deti boli čistučké, žiadna spitina...Vravela, že je s nimi sama, že potrebuje peniaze na podnájom,kde bývajú, a jedlo-vraj každá koruna je dobrá.Zovrelo mi srdce, ten chlapček v kočíku,Marcelko, mal 15 mesiacov-skorot ak,ako môj Riško Vravela, že tam je s nimi každý deň okrem víkendu, vtedy je s nimi doma.Určite jej donesiem nejaké veci pre malého.Bolo mi strašne. vyzerala, že sa dostal do núdze, tie deti boli dobre opatrené.Nevedeli by ste aj ostatné nejako pomôcť? Nie som každý deň v BA,až od septembra,ale musím na nich myslieť..Nemáte pre tie deti nejaké oblečko,hračky? 😔

pom
18. aug 2008

este raz dakujem vsetkym,co sa rozhodli pomoct. adresu, kam mozte poslat balicek pomoci, vam rada poskytnem cez ip.
mrzi ma, ze niektore z vas beru tuto moju snahu ako sposob obohatenia sa. ale chapem to, zijeme v cudnej dobe..
co sa tyka toho splnenia sna - aj na to som sa uz pytala. lenze janka o takychto aktivitach nechce ani pocut. ja som pritom pracovala s mediami a vedela by som to zurocit. ale nemozem nikoho nutit zviditelnovat sa, ked to odmieta. co mam robit, ked mozem jedine takto vystupovat za nu? a riskovat, ze ma este ludia budu povazovat za podvodnicku? mozem to vzdat a usetrit si kopu neprijemnosti a casu. alebo sa snazit dalej a raz sa mozno velmi, velmi tesit z pozitivneho vysledku. 🙂

aponchie
18. aug 2008

tak sem kukala na stranky ceske posty a nic sem nenasla ,jen do 2kg neco tak zajdu zitra osobne se optat na ppl to nema ani cenu a na dhl sem volala na infolinku a maji porad hudbu to je na posrani teda 🙄 😝 😀 to se nejak zvladne kdyz se chce nejak to pujde 🙂

bambusko
18. aug 2008

aponchie, ved to mozes poslat, ked budes na slovensku, slovenskou postou, ale radsej rozdel na 2 mensie baliky

aponchie
18. aug 2008

uz me to napadlo 😀 zrovna sem to psala do IP at mi zjisti cenu u vas na sk 😀 no coco trosku pomalejsi uvazovani 😀

pom
18. aug 2008

baby, je mi to velmi luto - ale som uz unavena a idem spat. zajtra cestujem, ale este sem doobeda nakuknem. 🙂 prajem vam peknu noc

bambusko
18. aug 2008

aponchie, pohoda 🙂

http://www.posta.sk/page/182

ma_se
19. aug 2008

pom,tak mi posli tu adresu,ja mozem poslat iba nejake hracky,lebo vsetky veci, co som mala po malej som uz porozdavala....a naposledy len prednedavnom...inak tiez by som prispela nejakymi peniazemi,ale pracuje len druh,a tiez uz je haklivy na teketo veci....ale urcite ak sa zamestnam poslem aspon nieco,len nie na ucet,ale rovno do balika tej Janke..../vies a nehnnevaj sa na niektorych kudi,ze takto reaguje dnesnej dobe je tolko podvodov,tak sa im necudujem...niekedy pomoze clovek znamemu a ti potom vrazi noz do chrbta,tak ako moze potom verit cudziemu,niektory su preto potom taky a maju taky postoj...
ja som sama prisla na to,ze lepsie je pomoct cudziemu vo svete ako niekomu koho roky poznas a on ta potom len pospini....neodsudzuj a nechaj ich tak...nevies ,co ich k tomu vedie...ze neveria,alebo maju iny postoj... 😉 pekny den prajem.

jonatanka
19. aug 2008

ak mozete, poslite tu adresu aj mne poslala by som nieco, aku velkost plienociek, mozno by som aj nejaku korunku mohla usetrit a poslat. dakujem

titkovamiriam
19. aug 2008

pre ne veci nemam ,ale ak by ste vedeli o niekom kto ma chlapcov vo veku 10-12 rokov mam spustu triciek,nohavic,aj zimne bundy ci topanky-vsetko je to nosene no ciste nepotrhane,rada to darujem ved marek ked vyrastie budu ine veci a bolo mi to luto vyhodit tak to skladujem.

ma_se
19. aug 2008

titk.vies ako ja som to robila?davala som inzerat do Slovenky do rubriky-darujem-alebo v BA nie je decky domov spytat sa tam....je pravda,ze som o trochu viac prisla ked som veci balila a posielal,ale sak je to jedno...hlavne,ze som niekomu pomohla... 😉

titkovamiriam
19. aug 2008

Ha detsky domov-tam chcu len nove veci 😠 ,no ved uz som dala inzerat aj na ine stranky tak sa niekto ozve 😀

pom
19. aug 2008

pekny den vsetkym.

pomoc janke pokracuje na https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
prepacte, ja som bola na takomto fore prvykrat a tak som to ocividne trochu pokaslala... 🙂

ja o chvilocku cestujem, tak sa s vami na par dni lucim. ale na cisle 0903 753 781 ma najdete takmer vzdy.

vsetkym dakujem za zaujem a za podporu - zas ste ma pozitivne naladili a urcite sa mi aj vdaka tomu bude lepsie darit na zlozitej ceste pomoci druhemu v nudzi.

majte zatial krasny cas.

renata

ma_se
19. aug 2008

urcite sa ozve....ja som to tak vsetko rozposlala...no neviem,ked je vec zachovala,tak preco by nemohlo ist do dec.domova...?sak po izbach by im to nestacilo?ved kolko krat to aj surodenci dedia a kolko krat kupis nejaku vec a mas ju odlozenu ako novu,lebo dieta s toho rychlo vyrastie-ale je to tvoja vec....ja som tu na modrom kon.tak darovala klobuciky-nie predala...

titkovamiriam
19. aug 2008

No ved aj vacsinou veci darujem znamim alebo niekomu komu spravia radost.tie domovi uz neriesim ,za totalityked to mam tak povedat tak vzali vsetko este aj oblecenie co mama nenosila a dnes nechcu ani len pouyite hracky,skoda ze u nas nieje niaka charita kam by som to zaniesla,ale takto sa mi niekto ozve a moze si pre tie veci prist popripade si povyberat.

ma_se
19. aug 2008

aha,ty uz mas skusenost s tymi domovmi?lebo ja som volala u nas,a povedali mi ,ze mozem doniest,tak preto som nacrtla aj domov...jasne...uz zalezi len na tebe...pekny den ti prajem... 😉

ma_se
19. aug 2008

POM,az ich dam dokopy tak ti ich poslem...pekny vecer prajem...

tweety22
28. aug 2008

ahojte, ak by mi dal niekto kontakt kam by som mohla darovat nejake oblecenie /detske, damske, panske/ tak sa potesim, mam toho doma dost vela a skusala som kontaktovat aj detske domovy ale zrejme o to nemaju zaujem 😠 aj ked ide o velmi pekne, neznicene, takmer nove veci 🙂

bibula
28. aug 2008

😒 JA SOM """"POM""" PISALA SMS-KU,ZE MAM NACHYSTANYCH KOPEC VECI pre janku,AJ DOI IP SOM JEJ PISALA,ALE NEOZVALA SA,TERAz MAM PLNU HALU VECI,CO PRAVDEPODOBNE POLOZIM KU KONTAJNERU. 😕

pom
28. aug 2008

ahoj vsetkym. uz som tu!
a bibula, prave som sa prvykrat po dovolenke vratila k pc. takze prepac, bola som uplne mimo civilizacie a fakt som nemala pristup na net. lenze ziadna tvoja smes mi neprisla, preto som nereagovala. ja by som sa inak ozvala. mozno to bolo tym slabym signalom na niektorych miestach.. prosim ta, posli mi tu sms este raz, nech mam na teba kontakt. s radostou veci vyzdvihnem. 🙂 dakujem.

ma_se
28. aug 2008

pom,ja som ti tiez pisala na postu,ze hracky,bohuzial nemam...aj tie som uz rozdala...myslela som,ze este nieco je v sklepe,ale nemam uz nic...je mi luto...vsetko som uz porozdavala,a take co mam to nie su vhodne pre male deti...pekny vecer prajem...

gangulienka
28. aug 2008

ahojte, ja by som tiez rada pomohla, ale Tamarka je este mala tak take veci nemam, ale pre janku by sa urcite nieco v mojej skrini naslo, mam aj kopu zavaranin a Tamca ma plno plysakov tak by sa o
isto rada podelila 🙂 Buduci tyzden by som mohla ist do BA s manzelom ked pojde do prace a by sme sa mohli niekde stretnut aby si si tie veci vyzdvihla alebo by sme ti ich cestou domov hodili k tebe domov....

nikusa9
28. aug 2008

pom-prosim ta vies mi dat aj adresu, kam by som mohla balicek poslat?zajtra by som mrkla do skrine a urcite sa tam nieco najde 😉 😉

bibula
28. aug 2008

pom poslem ti adresu a menpo do ip,daj vediet kedy sa zastavis,lebo to mam naskladane v hale a dost mi to tam prekaza.ahoj

certica
28. aug 2008

nemam moment. energiu cele to tu citat, viete mi niekto napisat, co konkretne je mozne poslat a komu?

bibula
28. aug 2008

pom robi zbierku pre jednu mamicku s dvoma malymi detmi-rik a dva ona cca velkost 36-38 .-)))ta mamicka sa vola janka a byva v dubravke,adresu neviem,///ale pom sa pre vecicky zastavi,nakolko my sme bez auta 😉 ///
no mas to v kocke
😀

bibula
28. aug 2008

jaj rik je rok 😉

certica
28. aug 2008

dik bibula, aj za kocku 😀 . do dubravky by som to aj vedela dopravit....

pom
29. aug 2008

ahojte. ja som sa rozhodla zverejnit priamo sem svoju adresu - dufam, ze mi na nu nikto neposle balicek s vyskakovacim certom. 🙂

renata konečná
homolova 31
841 02 bratislava

0903 753 781, renatakonecna@zoznam.sk

ak chcete poslat nieco pre janku - opakujem: velkost 36-38, vyska cca 170, obuv 40
ak nieco pre dievcatka - tak maju rok a dva roky, take chudsie babulky - velkosti fakt nepoznam, v tom budete asi zbehlejsie ako ja s mojimi velkymi detmi 🙂

velmi pekne znova dakujem vsetkym, co sa zapajaju do zachrannej akcie. postupne sa ozvem vsetkym, kam mam prist osobne pre veci. bibula, si prva v poradi.

ma_se
1. sep 2008

pekny den...pom pisala som ti na postu... 🙂

spathiger
1. sep 2008

Reni, mám, pohľadám, poperiem a pošlem. Nedávno sme sa sťahovali a je toho dosť, ako som zistila. Už som pár krabíc darovala, ani neviem komu, teraz sa teším o to viac, ked viem, že to naozaj niekto potrebuje...