Nemáte pre nich oblečenie?

mercy
7. aug 2007

Dnes som dostala šok. Na Obchodnej ulici v BA -tam, kde bola Terranova,stála mladá žena a predávala Nota bene. Mala so sebou kočík a v ňom spinkal krásny chlapček-v tom teple tam s ním bola celý deň... Keď som sa s ňou rozprávala,pricupitalo k nej 6 ročné dievčatko,nieslo si v pohári pitie, na jeseň ide do školy. Dali sme sa do reči, rozprávala zrozumiteľne, inteligentne,deti boli čistučké, žiadna spitina...Vravela, že je s nimi sama, že potrebuje peniaze na podnájom,kde bývajú, a jedlo-vraj každá koruna je dobrá.Zovrelo mi srdce, ten chlapček v kočíku,Marcelko, mal 15 mesiacov-skorot ak,ako môj Riško Vravela, že tam je s nimi každý deň okrem víkendu, vtedy je s nimi doma.Určite jej donesiem nejaké veci pre malého.Bolo mi strašne. vyzerala, že sa dostal do núdze, tie deti boli dobre opatrené.Nevedeli by ste aj ostatné nejako pomôcť? Nie som každý deň v BA,až od septembra,ale musím na nich myslieť..Nemáte pre tie deti nejaké oblečko,hračky? 😔

mercy
autor
7. aug 2007

Nevideli ste ju tam už niektorá? Určite sa opýtam v Nota bene, čo o nej vedia.Bolo mi z toho hrozne smutno.Tá malá by určite mohla mať lepšie prázdniny než stáť s mamou na ulici. A ten chlapček...

melory
7. aug 2007

mercy velmi rada, ale niesom v blavy a ako by som jej ich mohla dopravit?

mercy
autor
7. aug 2007

Melory, odkiaľ si? Ja sa na ňu zajtra opýtam v Nota bene a potom sa ozvem. Vyzerala, že sa dostal do núdze, naozaj.Malý bol prikrytý čistou plienočkou a to dievčatko malo umyté vlásky, riflovú sukničku, členku, blond vlásky..Neboli to zanedbané detičky.Ak je s nimi sama, z rodičovskej sa môže ísť tak pásť 😒

veronika13
7. aug 2007

určite sa tu nájde viac maminiek, možno by si mohla zistiť tam jej adresu a hodiť ju žienkam čo budú mať tiež záujem na IP, aby ju verejne nikto nezneužil

mercy
autor
7. aug 2007

Jéj, Veronika, aj ty máš Riška🙂Hneď zajtra to preskúmam.Do BA sa tak rýchlo nedostanem,vravela, že žije v podnájme mimo BA.Ale v NB budú vedieť

mercy
autor
7. aug 2007

Tým som chcela povedať, že tam zavolám.

melory
7. aug 2007

ja som z trnavy

mercy
autor
7. aug 2007

To nie je tak ďaleko, možno by sa dalo nejako vybaviť🙂Mám z Trnavy kamarátov.Ale musím to prezistiť.Vravela,že malá potrebuje pokoj,že už ide do školy.Možno odišli od nejakého vydareného tata 😒 Uvidíme

maruschka
8. aug 2007

ahojte.Mercy,boli by sme radi,keby si o tej mamičke prezistila, čo najviac.Je to strašné.Som síce z okresu Nové Mesto nad Váhom, ale nejakú malú zbierku by sme aj tu mohli vymyslieť, aspoň ohľadom nejakého šatstva a školských potrieb.Vieš,keď som bola mladšia, navštevovali sme charitatívne centrá a to by si neverila,aké maličké detičky, čo ledva stáli na nohách boli bezdomovci.A nič nechceli zadarmo-ani tanier teplej polievky.Vždy doniesli kytičku kvetov,aj keď ako-tak pozliepaných dokopy tými malými ručičkami.Ale boli slušné,hrdé.Najskôr som zostala v šoku,potom mi bolo do plaču, ale človek si časom na to zvykne aj keď je to strašne neuveriteľná nespravodlivosť,hlavne voči tým deťom.Takže ak sa niečo zorganizuje, posuniem to tu medzi pár ľudí a určite pomôžeme,ako sa dá..

tweety22
8. aug 2007

ahoj mercy, ja som z bratislavy a rada poskytnem oblecenie pre tych drobcov, ked budes mat cas tak mi skus hodit do IP co najviac infosiek o tej mamicke 🙂 dakujem

bubaczik
8. aug 2007

ja si na jednu taku pani spominam,ale ona stala pri podchode na krajsky urad na kozej ulici v ba..tiez mala kocik,dieta vedla seba,zena bola skromna ,slusna..ja nb nekupujem,ale vzdy som jej dala 100sk do ruky..ja male veci nemam,mozno by som paru vyselektovala po petkovi,ten ma sest rokov,mozno nieco po dievcatach,ale tie su uz vacsie,ale ak nieco vymyslim,dam vediet..mne je luto takych zien a hlavne deti..

ukana
8. aug 2007

ja som pred tyzdnom dala dve tasky veci po Matkovi susede, ono v kazdom meste sa taka mamicka sama s detmi najde. Je to hrozne. Niekedy si vravim, ake mam stastie, ze to neprezivam, ale stat sa nieco podobne moze kazdej z nas... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ukana
8. aug 2007

mozno by nebolo odveci sa jej spytat, ci to oblecenie potrebuje. zMozno ma nieco z charity, mozno by pomohli skor skolske pomocky pre dievcatko, peniaze na stravu a najom. Mercy, aby sme ju zasa nezavalili zbytocnymi vecami 😒

mercy
autor
8. aug 2007

Tak, už som sa spýtala Jara Šipoša z NB, mal by sa mi ozvať mailom.Hneď vás budem informovať, naozaj by bolo fajn vedieť, čím by sme im mohli pomôcť.Ale keď som jej ponúkla veci pre malého, bola tá pani veľmi rada.Uvidíme, zatiaľ veľmi ďakujem 😉

monkey1
9. aug 2007

tak ako, mercy, zistila si nieco? napisali ti? 😲

mercy
autor
9. aug 2007

Zatiaľ nie☹, majú 120 predajcov. A ja sa do BA len tak nedostanem.Ale dnes mi písala jedna známa z netu, bola sa na nich pozrieť.A dala mi mi zapravdu, že tá žena nevyzerá na alkoholičku ani narkomanku hovorila veľmi inteligentne, a že detičky sú veľmi pekné.Vraj ju až srdce bolelo.Ak ste niektorá z BA a pôjdete cez Obchodnú, skúste sa im prihovoriť, možno zistíte viac, ja som sa vtedy dosť ponáhľala.Ale stále čakám na infošky z NB

pipi1211
9. aug 2007

rada by som pomohla no mala je len dvojmesacna.... no ja mam vela oblecenia a urcite by sa zislo aj jej nieco tak by som jej nieco rada dala ak bude mat podobnu postavu 😉 posles mi IP 🙂

babulka
9. aug 2007

mercy, ty si tu taka dobra dusa tohto fora 🙂 ked zistis viac, urcite rada prispejem aj ja, Matik ma velmi vela veci, co by stacilo aj pre tri deti, len neviem, ci bude oblecenie vnejakou pomocou...Financne, bohuzial pomoc neviem ☹

mercy
autor
9. aug 2007

Babulka, oblečenie by tie deti určite potrebovali, povedala mi to tá žena-je tak v mojom veku,okolo 30rokov..A malá pôjde po prázdninách do školy, asi by sa hodili nejaké veci. Finančne z nás mám na MD asi žiadna nemáme na výraznejšiu pomoc,ale takto by sa to dalo.Ten Marcelko tam spal ako anjelik, krásny chlapček.Ach joj, ke´d si predstavím, že celý týždeň spinkáva na Obchodnej☹Hovorila, že začína s ním chodiť na rehabilitácie,lebo mu zistili nejakú vadu dvoch stavcov.No inak ,ja od septembra nastupujem do práce, každý deň budem v BA, potom určite tú pomoc zorganizujem. Robota mi ukázala, že každému z nás sa kedykoľvek môže stať čokoľvek 😖

mercy
autor
9. aug 2007

A nie som vôbec dobrá duša.Jedna moja suseda by ti o tom vedela rozprávať 😎 😎

mrenka
9. aug 2007

mercy ti si taky anjel pomahacik 😵 😵 😵 ked budes nieco vediet,napis IP,ja by som aj peniazky poslala,aj ked nie vela,ale aspon nieco...

babulka
9. aug 2007

mercy, tak to potom tou nasou troskou, teda oblecenim pomozeme urcite, teda ked pozistujes viac. Inac davam kazdy mesiac ako "dobry anjel", som velmi rada, ze aspon takto svojou troskou 🙂 Ale oblecenim pomoct viem, tak nebudem vahat 😉

aktak
9. aug 2007

ja s oblôecenim velmi nie, ale malej do skoly by som mohla neco zabezpecit, zosity, peracnik a tak, je tu nekto kto by sa na nu dokazal nakontaktovat? ja sa moc do mesta nedostanem, a bolo by sa s nou treba dohodnut ze co a ako, mozno aj tam kde byvaju by sa im neco zislo, a nech jej nenosime plne tasky na obchodnu...

mercy
autor
9. aug 2007

Ja tam ešte určite budem volať- aj zajtra.Zatiaľ ďakujem, že ste ,cmuuuk.Inak janka vás všetky pozdravuje, ide v septembri s davidkom do Egypta, aj vďaka vám

petruska77
10. aug 2007

mercy, aj ja by som rada pomohla... buduci tyzden zajdem na obchodnu a popytam sa tej pani, co konkretne by najviac potrebovala...

matar
10. aug 2007

mercy, ak niečo zoženieš, môžeš aj mne hodiť IP, pošlem nejaké vecičky aj školské pomocky ak sa bude dať. a je super, že si ich neprehliadla ako vela ludí ktorí určite prešli okolo 🙂

anndrea
10. aug 2007

Aj ja poprosim o informacie, tiez mame vela veciciek a hraciek, ktore radi podarujeme ak niekomu urobia radost a pomozu.

malena
13. aug 2007

ahoj mercy,
ako je to teraz s panou a s detickami, je nieco nove?

tilly
14. aug 2007

mercy, keď tam pôjdeš potom v septembri, tak mi daj vedieť, možno niečo poriešim v našom MC, tam pozostávalo strašne veľa vecí z detských búrz, tam niekedy maminy nosia veci zadara na donosenie, možno by sa dalo niečo vybrať, inak aj na Bajkalskej pri ESSO pumpe predáva taká tehu nota bene, dnes nebola... ani včera, kto vie, čo je s ňou, chcela som jej ponúknuť tiež vecičky...

inak, mercy, díííík za všetko 😉
aj keď to asi nevyšlo, snaha bola 🙂

slavik
14. aug 2007

ja by som poslala aj nejaké peniažky, ak budete vedieť kam pošlite mi prosím IP.