Nemáte pre nich oblečenie?

mercy
7. aug 2007

Dnes som dostala šok. Na Obchodnej ulici v BA -tam, kde bola Terranova,stála mladá žena a predávala Nota bene. Mala so sebou kočík a v ňom spinkal krásny chlapček-v tom teple tam s ním bola celý deň... Keď som sa s ňou rozprávala,pricupitalo k nej 6 ročné dievčatko,nieslo si v pohári pitie, na jeseň ide do školy. Dali sme sa do reči, rozprávala zrozumiteľne, inteligentne,deti boli čistučké, žiadna spitina...Vravela, že je s nimi sama, že potrebuje peniaze na podnájom,kde bývajú, a jedlo-vraj každá koruna je dobrá.Zovrelo mi srdce, ten chlapček v kočíku,Marcelko, mal 15 mesiacov-skorot ak,ako môj Riško Vravela, že tam je s nimi každý deň okrem víkendu, vtedy je s nimi doma.Určite jej donesiem nejaké veci pre malého.Bolo mi strašne. vyzerala, že sa dostal do núdze, tie deti boli dobre opatrené.Nevedeli by ste aj ostatné nejako pomôcť? Nie som každý deň v BA,až od septembra,ale musím na nich myslieť..Nemáte pre tie deti nejaké oblečko,hračky? 😔

etuska
12. mar 2008

Ved aj ja som pozerala ,ze mam doma aj vacsie,lenze moja dcerka este nosi vel.104-110.No uvidim co najdem.A leporela posielam tiez,ked uz Veronika rada "cita" 🙂 +rozmyslala som nad farbickami,malovankami 🙂
Poslala niektora z Vas topanocky?
Pisala som aj na forum mamaaja a ozvali sa mi nejake žienky 🙂

eridani
13. mar 2008

Ja deti este nemam, ale ak by ste vedeli o niekom komu by pomohlo oblecenie po mne, tak dajte vediet. Mam 162cm a okolo 50kg, takze na taku utlejsiu zenu alebo starsie dievca. Mozem pribalit aj nejaku kozmetiku, co som skusala a nevyhovuje mi (otvorene max 3 mesiace) a par multivitaminov, ktore sme dostavali v robote a nemienim ich uzivat.

ukana
13. mar 2008

etuska, ja moc topanok po malom nemam, predavam ich kamoske, ale poslala som jedny papucky a gumaky. Malovanky a farbicky je super napad 😉
Aj ja som povodne mala adresu z ineho fora a posunula som to sem, teraz zasa ty posuvas dalej. Aspon pomoze viac mamiciek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

eridani , neviem, ale snad sa niekto najde 😉

michalka12
13. mar 2008

ahojte,
mohli by ste aj mne poslat tu adresu tej pani z Obchodnej. Rada by som jej pomohla aj financne, hracky, oblecko a co bude v mojich silach.
kartas@zoznam.sk

etuska
25. mar 2008

Poslala som malej Veronike nejake oblecko vel.92 +knizky a nejake drobnosti.Mate niekto aj vacsie oblecenie,ktore uz nebudete potrebovat?

maja22
25. mar 2008

Ja mám zopár pekných kostýmčekov, šitých priamo na mňa, ktoré som nosila pred tehotenstvom, veľkosť cca 38, vysoká som okolo 160 cm. Sú sukňové aj nohavicové. Už to nezapnem, ale je mi to ľúto vyhodiť... Mohla by som nimi niekomu pomôcť? Ak áno, uvítam podrobnosti aj v IP...

maja22
26. mar 2008

Nikto sa mi neozval - môžu sa takéto veci posielať napr. do detských domovov? Alebo sa mám obrátiť na charitu a poslať to tam?

etuska
26. mar 2008

Majka,skus sa informovat,netusim,ale myslim,ze kazdopadne by sa tým veciam niekto potesil 😉 bru nocku 😵

melory
26. mar 2008

maja22 urcite mate charitu a ako kostolacka aj vies kde, tak sa tie veci zidu tiez ako sol.

maja22
26. mar 2008

No, ja, dievča z dediny, až taký prehľad nemám.... 🙂 Dokonca na fare sú asi dve vrecia s oblečením, ktoré dal niekto v Ba či kde nášmu p. f., aby to dal sociálne slabším rodinám... Sú tu také, ale oblečenia majú plné skrine, už nechcú pomoc takéhoto typu... Ale skúsim si pohľadať adresy nejakých charít na nete...

melory
26. mar 2008

u nas v tt by sa o to pobili.

maja22
26. mar 2008

Ja som chodila v TT na UCM... To len tak mimochodom.... Nemá tam náhodou charita sídlo na pešej zóne blízko kostola sv. Heleny?

melory
26. mar 2008

nie, nie, sidlo maju ako su parne kupele, tak tam je katolicka jednota a aj charita.

maja22
26. mar 2008

aha, tak som sa splietla...je to pár rokov..asi starnem.... 🙂

melory
26. mar 2008

na pesej nieje nic take, poblizsko je len kniznica a sud.

maja22
26. mar 2008

tak to muselo byť na pešej v inom meste... 😀 😀 😀 😀 Alebo sa mi prisnilo? 😅 Inak, už by som niekedy zašla do TT na prechádzku... Zaspomínať na študentské časy... 🙂 Žeby som nabalila tie veci a prehovorila mužíčka na výlet? 🙂

melory
26. mar 2008

maja zober mareka a pridi aj k nam.... 🙂

maja22
26. mar 2008

Sestra študuje v TT na TU... Občas mi povie, čo nové... 🙂 Ja by som išla aj hneď...

melory
26. mar 2008

maja toto je uz na ip....nas vymazu 🙂 dojdi do tt a pojdeme do charity! 😵

maja22
26. mar 2008

Tiež som si myslela, že ma zmažu... Ale stihla si prečítať... 😉 Keď si rozmyslím a pohovorím s Marekom seniorom, napíšem... 🙂

eridani
26. mar 2008

Maja, ked nieco zistis, daj mi prosim vediet. Tiez mam kopec oblecenia po mne a je mi luto to znovu vyhadzovat do kontajnera.
Pred par rokmi som trosku zistovala, ale vsade chceli listok z cistiarne, nestacilo im doma vyprane. Tak som sa na to vykaslala a skoncilo to v smetiaku. Teraz sa mi toho zase nakopilo dost a potrebujem pretriedit. Ako som pisala vyssie, mozem pribalit aj ine veci. Len deti nemam, tak detske oblecenie nehrozi a tych par hraciek co sme mali, som ponosila do Petrzalskych novin ked pred Mikulasom robili zbierku.

etuska
10. apr 2008

Ukana-ozvala sa Ti Veronikina teta,pani Margita? 😉

maja22
10. apr 2008

eridani, organizujem doma zbierku - pôjde to do občianskeho združenia Maják v Zlatých Moravciach... teda, dúfam, že to prevezmú, lístok z čistiarne nepýtali, len to má by čisté....

ukana
11. apr 2008

etuska, p.Margita mi pisala pred Velkou nocou, dakovala za balik 🙂 a pisala aj o Veronike, aku mala radost 😉 a ja som mala radost tiez 🙂 🙂 🙂 🙂

eridani
14. apr 2008

maja22: Super, ze si sa podujala na zorganizovanie zbierky. Posli mi prosim blizsie info. Kedy a kam to treba poslat, ci len oblecenie alebo mozem pribalit aj ine veci, atd. Dakujem.

etuska
25. apr 2008

Ukana-ja som nasla na Mimibazari jednu pani,kt. darovala Veronike nejake veci,aj ja som jej poslala balik,ale vobec sa nam p.Margita neozvala,preto sa pýtam

etuska
26. apr 2008

😕

nitka
30. apr 2008

chcela by som darovat jednu tasku hrkalok a podobnych hraciek ale neviem kde a komu...
chcela som to dat do decaku ale pocula som ako to v decakoch chodi tak to radsej nie

veronika13
30. apr 2008

nitka a ako to v decákoch chodí?

liliandax
30. apr 2008

nitka - tak to aj mna zaujima 😕