Nemáte pre nich oblečenie?

mercy
7. aug 2007

Dnes som dostala šok. Na Obchodnej ulici v BA -tam, kde bola Terranova,stála mladá žena a predávala Nota bene. Mala so sebou kočík a v ňom spinkal krásny chlapček-v tom teple tam s ním bola celý deň... Keď som sa s ňou rozprávala,pricupitalo k nej 6 ročné dievčatko,nieslo si v pohári pitie, na jeseň ide do školy. Dali sme sa do reči, rozprávala zrozumiteľne, inteligentne,deti boli čistučké, žiadna spitina...Vravela, že je s nimi sama, že potrebuje peniaze na podnájom,kde bývajú, a jedlo-vraj každá koruna je dobrá.Zovrelo mi srdce, ten chlapček v kočíku,Marcelko, mal 15 mesiacov-skorot ak,ako môj Riško Vravela, že tam je s nimi každý deň okrem víkendu, vtedy je s nimi doma.Určite jej donesiem nejaké veci pre malého.Bolo mi strašne. vyzerala, že sa dostal do núdze, tie deti boli dobre opatrené.Nevedeli by ste aj ostatné nejako pomôcť? Nie som každý deň v BA,až od septembra,ale musím na nich myslieť..Nemáte pre tie deti nejaké oblečko,hračky? 😔

ukana
16. okt 2008

ahojte, obnovujem tento pokec, mozno ste mnohe preriedili skrine pred zimou, a mate vela veci, z ktorych deti vyrastli....

Uz som davnejsie pisala o Malej Veronike, dcerke bezdomovkyne, o ktoru sa stara jej teta, uz starsia pani s mnohymi chorobami...Veronika by potrebovala zimne oblecenie na 2rocne dievcatko, pripadne cokolvek, co by im pomohlo v starostlivosti o nu, hracky, vitaminy, knizky...adresa cez IP 🙂 😵

bambusko
19. nov 2008

mozno ste poculi o mamine, ktora odlozila 2-tyzdnove dvojicky do hniezda zachrany 😔

http://spravy.pravda.sk/sk_domace.asp?c=A081118...

myslite, ze by sa im dalo nejako pomoct? nejakou zbierkou ap.? k takemu cinu totiz moze donutit matku fakt len uplne zufalstvo

titkovamiriam
19. nov 2008

je to strasne a teraz musi preukazat ze su naozaj jej-najprv geneticke testy a potom sud-to som zvedava ako to dlho bude trvat.a k detickam ju ani len nepustili no piclo by ma ☹

daskak
19. nov 2008

bambusko myslim ze to je skvely napad, ako by sa dal podla teba zrealizovat?

bambusko
19. nov 2008

mozno cez nejake materske centrum?

audreyd
19. nov 2008

ahojte, my v mc sme robili burzu detského oblečenia a ostalo nám big 12 kartónovýžch krabíc krásnych vecí a čudu sa svete, nikto ich nechcel!!! - detské domovy neberú, azylové domy majú utajené adresy, odbory soc. vecí nereagovali, utečenecké tábory nechcú, lebo ich "klienti TAKÉ" veci nosiť predsa nebudú, charita berie len veci vyčistené v čistiarni!!! normálne problém také veci umiestniť,a le nakoniec sa podarilo 🙂

maruschka
19. nov 2008

ja som veci poskladala, dala do vriec a manžel to dal ku kontajneru..Dúfam,že niekomu pomôžu 😉

veronika13
19. nov 2008

ahojte, mne sa balíček pre Renátu-teda Jankine deti vrátil neprevzatý ☹

daskak
19. nov 2008

hmm to by mozno islo... skusim zistit nieco ako by sme to mohli urobit? Odkial vlastne su?

bambusko
19. nov 2008

veronika, aj mne sa balik pre renatu vratil 🙄 takze som zaplatila 2x postovne. urcite vela ludi, ktori by chceli pomoct prestane doverat kadejakym zbierkam ap. skusila som to este raz - cast veci som poslala pre veroniku, co ma na nu kontakt ukana a odtial mi prislo podakovanie s fotkou malej 🙂

daska, ta rodina je niekde od kosic, lebo rodila v ke a deti zaviezli do presova

fejusa
19. nov 2008

baby mi mame koppu veci ale skor tak dospele oblecenie,neviete o niekom?napiste mi ip ak viete,prosim....

najjulinka
19. nov 2008

k tým dvojičkám... baby ona to spravila pre podporu... ked sa da dieta cez hniezdo, tak sa to medializuje.. .nie je to matka, ktorú by manžel týral a tajne porodila.. .ale normalne porodila v nemocnici... nič netajila... mohla sa vzdať priamo v nemocnici. alebo odniesť na socialku. To nie su žiadne "tajné" deti... Nechcem byť zlá, ale takét prípady detí po vyčerpaní pomoci skončia v domove tak či tak... 😢 😢 😢 Akurát budú staršie, ovela horšie budu niest všetko čo prežili a ovela horšie sa im nájde náhradná rodina... 😢 😢 😢 Nemám nič proti tej žene, ale tie deti nie sú na biznis... Deti sa maju ľúbiť...

bambusko
19. nov 2008

najjuli, aj ja si to myslim. asi takto hlada pomoc, lebo uz nevie kde inde. co ta rodina so 14 detmi, ktori nemali strechu nad hlavou? tiez sa medializovali a deti nie su v domove. mna ako prve napada, ze tym zenam by skor bolo treba prispiet na antikoncepciu

audreyd
19. nov 2008

baby, my sme skúšali aj krízové centrá, napr. v beckove... tam mi dva dni nikto ani telefón nezdvihli! teda fakt neviem, keby mám enjaký vážny problém, tak si to môžem rovno hodiť! a že non-stop linka pomoci 😠

najjulinka
20. nov 2008

http://spravy.pravda.sk/dvojcata-z-hniezda-maju... - tak mamička dvojičiek má 2 deti v domove, 3 doma a teraz tieto dvojčatá. Ak má skutočný záujem o deti, tak by mala myslieť aj na tie 2, čo má v domove...

titkovamiriam
20. nov 2008

NO to je hrozne ☹ - deti ako smeti a stat staraj sa!!!-neviem co povedat,asi caka ze sa spravi niaka zbierka a potom ich asi uzivy,tazko povedat. 😖 -smutne a strasne zaroven ☹

roasha
20. nov 2008

baby ja nic,ani necitam tuto diskusiu,len som niekde zachytila....prosba o pomoc-stare oblecenie,a potom ho dot.predavala na internete....nebolo to aj tu niekde? 😝 😅 😀

eva7780
20. nov 2008

ja som bola zaskocena tym vekom matky,cakala som ze to bude daka mlada prvorodicka a nie zena v rokoch

eva7780
20. nov 2008

predsa len ked je moc mlada to horsie zvlada,a ak o tehotenstve nik nevie 😵

olise69
20. nov 2008

ja som veci odnášala na faru- aspoň myslím, že sa dostali, kde mali.

najjulinka
20. nov 2008

eva7780 - miminá v DeD od mladých matiek sú štatisticky cigánčatá a miminá od starších matiek sú biele - väčšinou! Takže mna nič nezaráža. Presne zapadá do štatistiky. Aj tým chovaním a myslím je tam brutálny predpoklad, že tie deti skončia tak či tak v domove, takže jej ich súd asi späť nedá. Aspoň dúfam.

olise69
20. nov 2008

a neviem si vysvetliť - hniezdo je anonymné, to by ako vysvetľovala ,kde má deťúrence- však mali aj rodný list- detský lekár, sociálka...Nebol to len ťah na bránu? Nezľakla sa toho ?

emilyz
20. nov 2008

holky na jednej strane mi je ich vsetkych luto, na druhej strane som trosku v soku, ze ma este dalsie dve deti v domove. Mozno mala svoj pripad medializovat, ale bez hniezda zachrany. Beriem to vsak ako zufaly cin. Myslim, ze keby zasla dakde na charitu do Kosic alebo kde, tak by jej niekto pomohol

najjulinka a ako to je mozne, ze biele deti su od starsich matiek? Ako sa to da vysvetlit? Od nich by clovek totiz viac cakal, ze po detoch tuzia... myslim si...

maruschka
20. nov 2008

audrey to krízové centrum v Beckove nefunguje. Nie je ešte ani dostavané..Takže ešte taký rok tam nemusíš ani volať, ani nič posielať 😉 😉 😉 .

najjulinka
20. nov 2008

Neviem ako to je možné, ale je to tak emilyz. Inak naši mali 2 dievčatá z domova a bola to ukážková vzorka - jedna cigánočka, ktorá sa matke narodila v osemnástich a druhá modrooká biela, ktorá sa narodila matke, ktorej už tiahlo na štyridsiatku... Neviem prečo to tak je vo všeobecnosti. Ja mám 2 cigánčatka a matky mladé... Ale neviem prečo to tak je.. .Možno sú to matky, ktoré sú čiernou ovcou rodiny a kým sú mladé, tak rodiny s prvými detmi pomože, alebo nejak matku skoriguje a nerodia tak mladé vôbec... Ale ked už rodičia vekovo nestačia na to dieťa, tak sa utrhne z reťaze a už tie deti nerobí a už v dohodkovom veku starý rodičia nevládzu si vziať tie deti domov a starať sa o nich.. .Možno... Vychádza mi to tak nejak...

najjulinka
20. nov 2008

oprava: "...už tie deti narobí a už v dochodkovom veku..." 🤐

titkovamiriam
20. nov 2008

je mi s toho niak smutno-ked si predstavim kolko je tu snaziliek a takto niekto ,,zahodi dieta,, ☹ 😢 ☹

emilyz
20. nov 2008

no sak prave, ja ked som tie dvojicky videla, ake su nadherne, tak som si spomenula na vsetky snazilky, ktore zufalo chodia na umele oplodnenie a nic, a ona tak nadherne deti odlozi....hmm

najjulinka
20. nov 2008

ak ho da do hniezda záchrany alebo sa ho vzdá a dá mu šancu na adopciu, tak je to presne pre tie neuspesne snažilky a ešte sa adoptívne matky možu podakovať biomatke, za ich drobčeka... Ale ak to niekto robí tak ako táto, že na oko ich chce, ale nestará sa akoby mala a zbytočne to dieťa drží akože ma na neho pravo, ale nič pre dieťa neurobí aby sa ozaj malo dobre, tak je to na porazenie.. .tolko deti je takto v domove, nie osvojitelných a takto majú život zpackaný... Nie každý je ochotný si brať do pestúnstva dieťa.. .čo je škoda a myslím, že je to pre nedostatočnú osvetu...

afry
14. feb 2009

tak tom u baby...