Není nikomu podobné. Je to běžné?

brumda
17. júl 2008

Zdravím všechny budoucí i současné maminky.Chtěla bych založit takové asi trochu zvláštní téma, kvůli mé kamarádce. Má takový "drobný" problém a já bych jí ráda nějak potěšila, možná i uklidnila. Má roční holčičku a problém spočívá v tom, že vůbec na nikoho se v rodině nepodobá. Do té slavné výměny dětí byla v klidu, ale teď se začíná bát, že se jí to stalo taky. Jde o to, že ona by jí prostě měnit nechtěla ani náhodou, ale ten její se vyjádřil kdysi, že by "cizí" nevychovával. Tak se chci zeptat, jak moc je běžné se děti rodičům nepodobají? Máte někdo takovou zkušenost vy nebo znáte někoho takového?Děkuji za vaše případné odpvědi.

titkovamiriam
17. júl 2008

fuuuuu-tak moje sa podobaju aj na mna aj na ich otcov alebo maju rodinne crty a nepoznam nikoho kto by mal dieta aby sa na nikoho nepodobalo,ak sa kamoska boji nech radsej podstupi dna ako by sa mala bat cely zivot a pochybovat.

sirinka
17. júl 2008

ani nasa sa velmi na nikoho nepodoba...niektori tvrdia ze na mna, ini ze na manzela, ale vacsina, ze na nikoho 😨 , ale povaha je to nasa... 😵

mywiel
17. júl 2008

Brumda co je lepsie vediet ci nevediet ci je naozaj jej? Ja by som sa na to vykaslala a nenamyslala si take veci, ved akoby to potom riesila to by bola riadna trauma... Dietatko ma rada tak je jej, nech ju take veci nenapadaju, ved aj krvnu skupinu musi mat podobnu ako rodicia nie? A crty babatiek sa menia kazdym mesiacom a rokom, takze sa este moze podobat, rocne dieta vyzera inac ako novorodenec a neskor dieta zas vyzera inac takze. 😕

bubba
17. júl 2008

brumda a ty co uz uvazujes ci ti ho nahodou nevymenili v nemocke????ja neviem ale podla mna sa vacsinou deti moc nepodobaju na svojich rodicov ja neviem ci som len ja taka slepa ale mne sa to zda u 80percent deti ktore poznam.podla mna ta podobnost sa zacina az tak vo veku 3 r a vyssie 😉 ani ja nemozem povedat ze "na koho je"nasa mala ale zato ze ju poznam tak kvalitne podla mimickych crt dokazem povedat ze je cela svokra 😀

brumdas
17. júl 2008

Jej, nešlo mi se přihlásit, tak jsem to změnila na brumdas 😀 . Ne to právě nechce, vždyť jste to viděly samy, co to znamenalo- výměna, média, hrůza hrůz. Ona jí milijuje víc než sebe a po roce by jí prostě nedala. V tom má jasno,už to rpý řešila i s psychologem. ten jí právě řekl to samé, jako mywiel.. Já si myslím, že dětí, ketré se zase tak nepodobají je určitě také dost a je fakt, že se to navíc mění.. Jenže bych jí chtěla nějak podpořit nějakými reálnými odpověďmi, než planým utěšováním. Ona se tím zase neužírá každý den, to ne, ale občas, když se to okolí nějak nepříjemně diví. Mě třeba připadá, že jí je docela podobná, ne teda vyloženě kopie, ale něco tam stejné je. Jenže ode mě by to mohla brát, jako že z kamarádství jí podporuju.Ona sama se v ní také vidí, ale ty lidi okolo, znáte někdy ty řeči-jé to je souseda, né? apod. Příjemné to moc není, já jsem typ, že bych se tomu asi zasmála, ale ona je jiná povaha 😝

mywiel
17. júl 2008

Horsie by bolo keby to bol daky cernosko a rodicia su biely, ale vraj aj to sa stava, zistili ze niekedy dve generacie dozadu boli predkovia cierny... 😀

mywiel
17. júl 2008

Ja mam napr. vela veci podobnych so starymi rodicmi, niekedy viac ako s rodicmi. Zdedila som lavactvo a usta po starkom a vlasy po starkej atd. 😉

zuz11
17. júl 2008

brunda a brundas, nevytvaraj si uz dalsi nick, lebo Ti bloknem celu IP, uz jeden nick mas pouzivaj ten 🤐

brumdas
17. júl 2008

Nezlobte se, ale nechtělo mě to pustit, omlouvám se.
JInak děkuji za reakce, já sama mám 5 leté sluníčko, podobná je nám oběma, ale je světlá- modré oči, blond vlasy, nicméně ty rysy tam jsou. No černoušek to naštěstí není, jak říkám, není to, že by se st ím trápila celé dny, holčička je senzační a hezká, jen občas ta pochybnost. proto jsem tohle téma zvolila, říkala jsem si, že určitě není sama. Nebýt té výměny, asi by to nikoho nenapadalo..

mywiel
17. júl 2008

Brumdas kamoska ma tmavohnede oci a cierne vlasy a jej manzel to iste, prva dcerka ma svetlo hnede vlasy a tmave oci a druha sa im podarila blondinka s modrymi ocami tak si vyber... 😀

brumdas
17. júl 2008

Mywiel, tak je to skoro u nás.Jó, ty geny.Ale ono se to pravdu mění i s věkem, já třeba byla dlouho světlovlasá, ztmavla jsem až kolem puberty.Tak třeba malá ještě ztmavne. Taky jsem poslouchali občas řeči, ale my se tomu jen smáli.Asi to může přeskočit i nějaké ty generace a zkombinovat se to. Horší by byla ta varianta, že by fakt nebyla jejich. On její muž to neřeší, jsou v pohodě, jenže možná občas někdo něco pronese a jemu to nedá a z toho má strach. Co když.. 😒 Náhoda je 🙄 .. Ale já jí říkám, tak to budeš řešit v tom okamžiku, až to přijde a nedělej si hlavu teď. Přece ti nikdo násilím brát dítě nebude a čím bude starší, tak i vůči ní by to bylo nevhodné..No tak jí chci aspoň trochu uklidnit touto drobnou anketkou- jestli se tomu dá tak říkat. Myslím, že třeba řeknu 90% dětí je podobných rodůčm a zbytek třeba ne.Ale určitě nějaké % se rodičům podobat nemusí, můžou se podobat prarodičům či jiným příbuzným a nebo taky nikomu a ukáže se to až v dospělosti.

sirinka
17. júl 2008

inac aj my sme obidvaja tmavi a mala je modrooka blondina 🙂

bibinka
18. júl 2008

tmavovlasí a tmavookí rodičia môžu mať blonďaté a modrooké dieťa, lebo gény pre tmavé oči a tmavé vlasy sú silnejšie. ale modrookí blonďáci nemajú tmavooké a tmavovlasé dieťa. a ak áno, sú dve odpovede- dieťa nieje ich a hračka prírody 😎

asitka
22. júl 2008

a ja som sa ako malá tiež na nikoho nepodobala..raz vraveli, že snáď do tej rodiny...potom do druhej......a teraz som mama len v mladšej verzii... 😀

bubba
22. júl 2008

ja by som si zistovala taketo info keby sme obaja biely a narodi sa nam cernosko 😀 😀

bibinka
22. júl 2008

bubba- i keby to tak bolo, mohol byť vo tvojej alebo mužovej rodine niekoľko generácií dozadu nejaký černoušek a jednoducho by sa tie tmavé gény dostali "na radu" 😀 😀 tam pomôže len analýza DNA, dnes sa to dá aj cez net objednať, treba len zohnať dobrú vzorku a zaslať 😉

sasenka
22. júl 2008

ja poznám chalana, čo všetci su ako havrani čierni, ma asi 4 súrodencov, všetci tmavovlasí a on v široko-dalekej rodine jediný blondák 😉
Ono treba nielen porovnávať súčasnú podobu,a le skor detské fotky. Deti sa aj menia -naš maly sa nepodobá sam na seba - tak sa zmenil od porodu do cca 3 mes.