Neobvyklé otehotnenie. Stalo sa vám niečo zaujímavé?

zuzanka.j
24. sep 2007

ahojte babulky. zakladam tuto temu, lebo topiaci sa aj slamky chyta a tak ma zaujimaju pribehy nazvycajneho otehotnenia, npr. ze ste otehotneli a pri tom netusite kedy, alebo ste mali nejako zvlastne cyklus, teplotu a mysleli ste ze nieje sanca byt tehu a predsa ste boli v "tom".
dakujem za kazdy prispevok.

geegee
24. sep 2007

neviem, ci patrim do tejto kategorie 🙂
Ked som mala 21 rokov, oznamil mi doktor: Mali by ste mat dieta hned, lebo neskor sa moze stat, ze ho nebudete mat vobec. K Dr. som chodila kvoli zblbnutemu cyklu po vysadeni HAK. Bez liekov som menzes nedostala niekolko rokov. Dieta som z roznych dovodov este nemohla mat - studium na VS, partner a pod. Ako 28 rocna som sa vydala, 3 mesiace pred svadbou vysadila HAK a pocas svadobnej noci otehotnela 😅 Pocas tehotenstva doktor zistil, ze mam dozadu obratenu maternicu, co samo osebe znizuje sancu na otehotnenie.
A predsa sa stalo 😵
Od 5.mesiaca som lezala az do konca tehu, kvoli nizko polozenej placente a teda aj babo bolo nizkoa otvarala som sa. POrodila som presne v termine 😀

svetluska.p
24. sep 2007

zuzicka moja, mas pocit, ze si tehulka? velmi ti drzim palcule. ja nebviem ci to je neobvykle, ale mne dost haproval cyklus a otehotnela som v 53 dnovom cykle...neviem, ked tak uvazujem, asi je to neobvykle a preto som aj potratila.....

barny2
24. sep 2007

ani ja neviem či to bolo nezvyčajné alebo normálne, chceli sme babo okolo roka a pol a nič sa nedialo, rátala som polodné dni nevyšlo to nikdy, aj menzes mi začal meškavať aj 7 dní a nič sa nedialo, aj na stretnutí bocian som bola a nič, a potom sme si povedali dáme tomu pauzu rok a potom navštívime doktora a odrazu meškal menzes tak som skúsilatehotenský test a som tehotná v piatom týždni, zle mi zatial nebýva a ani neviem že som a kedy sa to stalo tiež nie, teda presne nevieme. Asi to príde keď to najmenej čakáš

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

svetlus - nemyslim, ze som tehu. hoci som si nemerala teplotu pravidelne, len tak obcas stale bola tento mesiac nizka. mrchu som mala dostat stvrtok a uz je pondelok. okrem slabeho spinenia po styku sobotu vecer mrcha nedorazila. neviem ci sa v tu sobotu nieco stalo ale pocas sexu ma bolel lavy vajecnik a mala som pocit dole v podbrusi, ze som prave dostala mrchu. a bolo tam naozaj trocha krvi, no to bolo vsetko. na druhy den az do teraz nic. a dokonca sa mi zvisila BT na ten druhy den rano. prsia mam naliate a bolia ako pred mrchou. je to cele divne...
doki ti povedal, ze preto si prisla o mimi, lebo si mala taky dlhy cyklus?

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

barny - gratulujem a drzim palce 😉

jess28
24. sep 2007

Zuzička: testuj! Veď pobolievanie podbruška, naliate prsia, bolenie vaječníkov - to vyzerá na tehulinkovanie! Ja som pri tehu na 28DC začala špiniť, 29DC som špinila len trošku a potom už nič na 31DC som si robila testík a boli tam //. Škoda, že to nevydržalo, ale príznaky som mala veľmi podobné.

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

a co ta teplota a prave sa mi stalo nieco divne :po MA v marci mi tieklo mlieko z bradaviek. minule asi pred 3 dnami som sa v noci zobudila a mala som mokro v oblasti praveho prsnika. myslela som , ze som sa spotila tak divne, lebo som si hned skusila nieco vytlacit a nic. aj rano som skusala a nic tak som sa utvrdila v tom, ze to bol pot. ale teraz som len tak, ze este raz vyskusam a objavila sa mi na bradavke kvapka priesvitnej tekutiny, trocha do zlta a hustejsej konzistencie, trochu natahujucej sa. pomoc, co to ma znamenat????

lenuliatko
24. sep 2007

Zuzanka a nemôže to byť tak, že ti práve počas toho sexíku praskol folikul a mala si až teraz ovuláciu? Keďže si spomínala, že dovtedy si mala teplotu nízku. Mňa v období ovulácie tiež dosť bolí bruško pri snažilkovaní. A s tým výtokom z bradaviek mám tiež skúsenosti. Vyteká len pri stlačení, ale takmer každý mesiac, bola som aj na vyšetrení a všetko je OK, prolaktín v norme. Z času na čas sa môže stať, že cyklus zblbne a ovulka sa oneskorí, hlavne že bola. Ale možno je to úplne inak a si tehulka 😉 Držím palce, nech je to tak.

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

lenuliatko - dakujem.ukludnila si ma trocha. aj mne to vyteka po stlaceni, v ine mesiace som neskusala. som rada, ze je tu niekto kto ma z niecim podobnym skusenosti a pritom ma hormony v poriadku. 😉

lenuliatko
24. sep 2007

Nemáš za čo 😉 Keď som si prvýkrát vytlačila "mliečko" bola som si takmer istá, že to je tehu a teda nebolo, takže to nie je smerodatné. Vytlačila som ale aj v tom cykle, keď som otehotnela.
Tipla by som, že si mala oneskorenú ovulku, nič viac a vyzerá to, že ste snažilkovali načas. Ja mám odsledovaných 12cyklov a vždy som mala ovuláciu v rozmedzí 14-21.DC a raz bola až 34.DC, takže kľudne sa čosi také mohlo stať aj tebe. Síce sa dlhšie načakáš, ale čo už? 🙂

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

a moze byt ovu aj bez hlienu? lebo nijaky extra nepozorujem ani som tento mesiac nijaky taky namala, ani teraz 😒

lenuliatko
24. sep 2007

Ty sama musíš najlepšie vedieť, ako vyzerá ovulácia u teba. Či si doteraz vždy mala hlien, alebo len občas. Jasné, že ovulácia môže byť bez hlienu, ja som toho živý príklad 😀 Naťahovací hlien som mala možno raz za 12 cyklov! Ten môj je aj počas ovulky skôr mliečny, nemal by byť taký ale otehotnela som aj s hlienom, ktorý bol úplne hustý, takže možné je všetko.
Môže sa stať, že tým, že sa ti až tak oneskorila ovulka, mohli nastať nejaké zmeny. Napr. ja som pri takomto dlhom cykle nemala takmer žiadne moje typické ovu príznaky, len proste teplota stúpla a po 13. dňoch zas klesla a dostala som MS. A teplotu máš stále hore?

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

no ta teplota... merala som len tak obcas a stale bola nizka. vcera a dnes bola urcite vyssia ako inokedy o takom case. ale neviem zarucene, ci je to na sto percent, lebo som sice este bola v posteli a ospala, ale nebolo to odmerane tesne po prebudeni, bolo to o 8.00 a to uz mohla teplota stupnut

svetluska.p
24. sep 2007

zuzka, nie doki mi to nepovedal. ja si takmyslim. ze mozno sa v tom cykle predlhom nakoniec uvolnilo nejake krepe vajicko... 😕 .

lenuliatko
24. sep 2007

Myslím, že keď si nebola hore dlho a bola úplne v kľude, môžeš tej teplote veriť. Ale, ako ti radia, skús testnúť, budeš si istejšia. To, že som to mala ja, neznamená, že je to automaticky aj tvoj prípad. Len, že aj to je možné. A ak nie si tehu, s tým výtokom z bradaviek by som na tvojom mieste šla k Dr, nech zistia, aký máš prolaktín, lebo ak je vysoký, môže spôsobovať anovulačné cykly.

tribitka
24. sep 2007

zuzi, ja som otehotnela cez anovulačný cyklus.... chodila som k lekárovi celé mesiace každý jeden den na UZV, na krvné testy, po missede sa mi zbláznila ovulka, tak som sa s lekáro dohodla, že počkáme ešte mesiac a začneme liečbu ovulácie...no a vtedy som práve otehotnela.... 😀

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

jasne, ze skocim aj k dokimu, v oktobri mam mat preventivku tak sa tam postazujem na vsetko, druheho idem na vys. stitnej zl. a ten test si urcite urobim v blizkom case. 😉

lenuliatko
24. sep 2007

Svetluška, asi si nepotratila kôli "krepému" vajíčku. To skôr to moje také mohlo byť, lebo som potratila úplne na začiatku, ani žiaden zárodok sa nestihol vytvoriť. A tvoje bábo žilo 9tt, bilo mu srdiečko, ak by si mala vadné vajíčko, asi by si to nedotiahla až do 9tt, kedy odumrelo. Ale to už nikdy nikto nezistí. A videla som veľa tehu grafov, keď ovu bola 40. dokonca aj 50.DC.

barny2
24. sep 2007

co sa týka toho hlienu ani ja som to nič extra nemala, som si myslela že ani nemávam ovuláciu lebo sa to vôbec nepodobalo na to čo opisujú, ja som maávala veľmi malo hlienu skoro szále ako keď vravia že su neplodné dni

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

ludia, normalne si zacinam namyslat, ze som mozno tehu. dakujem za povzbudzujuce prispevky. myslim, ze este dnes sa otestujem.

lenuliatko
24. sep 2007

Testuj! A daj vedieť, ako to dopadlo. Držím palce, nech sú tam vytúžené // 😵

verulka
24. sep 2007

zuzanka, ja viem, ze moje otehotnenie je odlisne od toho, ale mozne ja vsetko. Ja som teraz pocala pocas plneho a pravidelneho uzivania HA, ani ma nenapadlo, ze by som mohla byt opat vtom. 😉 mozne je uuuplne vsetko 🙂

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

verulka 😵 😵 😵 tak to musel byt zazrak 😲 a nebola si chora alebo nieco podobne?

susik77
24. sep 2007

ja som pred 4 rokmi otehotnela asi 2 dni po skonceni menstruacie, bohuzial, v 8.tt som mala zamlkly potrat-parcialnu molu., inak by sme uz mali 2 mimi 😎

verulka
24. sep 2007

zuzi, nie nebola...nam sa proste dari 😉 drzim palce, aby vam to vyslo 😵

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

...som si pred hodinkou urobila test. bol neg. 🙄 co som tak trochu cakala, takze ma to az tak nevzalo... ale skoda,trocha som mala nadej... 😒

maruschka
24. sep 2007

Verulka,to mi ani nehovor!!Práve teraz som sa po neviem koľkých rokoch odhodlala nasadiť si antiku a tebe sa to podarilo počas užívania?To je fantázia tak teraz neviem,či jej mám veriť,alebo nie..

maruschka
24. sep 2007

zuzanka ty veríš prvému testu?veď si urob o pár dní ďalší,v práci sme mali niekedy veľmi zlé skúsenosti s tehotenskými testami-predaj liekov. 😀 😀 si nemyslite,že čo sme tam s nimi robili,jednoducho ženy s nimi boli nespokojné,lebo boli nespoľahlivé.Takže zuzanka bež do lekárne a o pár dní si urob znova 😉 😉

sonicka25
24. sep 2007

Ahoj,nezvycajne otehotnenie som zazila aj ja...
S manzelom sme sa skoro tri roky snazili mat babo,zo zaciatku som to nechavala na nahodu,ale ked dva roky nic,tak som zacala castejsie chodit k zenskemu lekarovi 😒
Najprv som sla na laparoskopiu,kde mi zistili,ze mam uzatvoreny-hnisavy vajcovod,ktory aj ked precistia,tak sa za nejaky cas zrastie a ten druhy vajcovod-na nom som mala nejaky vyrastok,nieco co zapricinilo zrasty...To bol vraj vysledok zapalu maternice v mladosti,o com som nemala ani tusenie-ja som sa na ziadny nepamätala 😠
Zensky mi povedal,ze mozme skusit,ale ak mi ms dlhsie ako tyzden meska,musim okamzite prist,lebo mam 90%-tnu sancu na mimomaternicove tehotenstvo 😨
V aprili som zacala brat vitaminy-B6,zelezo a jod.Meskala mi okamzite ms,nadsena som bezala k lekarovi,lebo mi tehu test ukazal slabucku druhu ciarku,ale on mi nasiel len sedem centimetrovu cystu..To ma velmi sklamalo..
O par dni neskor som ms aj dostala,s nou nastastie zmizla aj ta cysta.
Dalsia ms mi ties meskala asi tyzden,vybrala som sa na dovolenku a tam som ms dostala,skusala som testy a stale boli negativne-uz som bola zufala ☹
Ked mi v juli ms znova meskala-uz treti krat v zivote 😒 co nebolo fakt normalne,uz som to ignorovala 😔
Ale ked tyzden a pol nic,kupil mi manzel test a ten ma sokoval 😉 Teraz sa uz len tesime,v juli som bola zmierena s tym,ze ideme setrit na umele oplodnenie a potom tento sok 😀 ale krasny 😀 😀
Mozno pomohlo fakt sa na to nesustredit,mozno to boli tie vitaminy,mozno to zafalstvo 😀
Neviem,ale viem ze nevzdavat sa oplati 😉

zuzanka.j
autor
24. sep 2007

sonicka25 - tak to si si toho prezila naozaj dost. 😔 drzim palce aby sa vam narodilo krasne babatko 😉 aky pekny parik ste 😀