Neporiadny manžel. Máte podobné skúsenosti?

etuska
15. jan 2008

rozhádzané veci, papiere vsade len nie v kosi......a poprehadzovane veci v skrini.Máte podobné skúsenosti?Teším sa na vaše "výlevy" 😀

lenka78
15. jan 2008

etuska,ja mam rozhadzane veci a klasicke PONOZKY po spalni
bojovala som rok,no uz ma to preslo,tak ked pride navsteva,tak to upracem
a blbosti pohadzane v polickach ako uctenky atd. pri vaze a tak,tak to neviem zdolat.ked upracem,tak manzel dudre,ze to nemoze najst a nema v tom prehlad,lebo to dam na jednu kopu.
som zvedava ako to riesia ostatne zienky 😉

etuska
autor
15. jan 2008

aj ja 🙂 lebo som z toho niekedy "na infarkt" 🙂

lenka78
15. jan 2008

ale neda sa vyjst s tymi chlapmi.ja to skusam aj on to skusa,no nema to velky ucinok
no upratovat za manzelom sa nim nechce,tak ako som vravela,upracem,ked niekto ide k nam
ved ani za synom neupratujem,tak za dospelakom budem?
ako ho svokra vychovala,tak taky je.je na nas ,aby nevesty nepisali v dalekej buducnosti taketo trampoty 😀

etuska
autor
15. jan 2008

Ja som tiez znacne upustila od svojich poziadaviek,no dospelo to tak daleko,ze mame stale neporiadok 😒
Este funguje to,ze O.K,ja upracem,no mangel obcas aspon povysava...

Neporiadok v blockoch sme vyriesili tak,ze mame na ne v izbe jednu krabicu 🙂

Najviac ma vsak stve ked upracem veci v skrini,vyzehlim ich..Drahý niečo hlada a vsetko mi to tam rozhadze.Uz som mu aj povedala,ze mu nebudem veci zehlit,lenze on by si ich potom kludne take obliekol 😠 😠 😠

lenka78
16. jan 2008

tak pre mojho je krabica jedna kopa,ktora ho privadza do sialenstva

manzel sem tam uprace,no nemame pernamentny poriadok

so skrinou nemam problem,len nechava oblecenie na stolicke a gauci
takze asi nemy sluha by mu pomohol
moj muz ani zehlene veci nechce,odkedy mame susicku a trha mi svoje veci spod ruk na zehliacej doske.asponze nie su z tej susicky take hrozne ako iba zo susiaka

etuska
autor
16. jan 2008

U nas su veci obcas aj po zemi 😒
Permanentny poriadok-taky pojem dáááávno nepoznam.Minule to dospelo do takeho stadia,ze neocakavane prisla navsteva,tak som vsetko co som nasla rychlo supla do skrine 😀
Blocky si mozes davat napr.do obalok po mesiacoch,alebo ich zopnut spinkou-potom je to organizovanejsie

lenka78
16. jan 2008

ani to by nepomohlo,on to musi mat iba tam kam to da a ziadne kopky
ked to uprace na moje naliehanie,tak to potom den hladame,ked to potrebujeme

etuska
autor
16. jan 2008

Ach,tí chlapi 🙂 ,no co by sme bez nich robili(zomreli by sme mladé,krásne a od nudy) 😀 😀 😀
Bru nocku Lenka,fajn sme si pokecali 🙂 Zajtra vstavam skoro do prace a este opravujem testiky 🙂
Talk to you later 😀

lenka78
16. jan 2008

😉

emogeon
16. jan 2008

ahojte maminy, ja som to uz vzdala a uz to neriesim 😀 😀

andy.a
16. jan 2008

ahojte..ako by som čítala o tom mojom.. 🙂 😀
taký bordelár asi druhý na svete nie je.. 😀 😕

ale s chlapom zle a bez neho ešte horšie,nie?? 😀

zuzkafuny
16. jan 2008

no...
Môj rád varí... poriadenie kuchyne po ňom mi trvá asi 30minút, aj keď ide o obyčajnú praženicu
keď mu kvacne na zem - utrie ponožkou
keď robí niečo na dvore (píli drevo) - normálka do obývačky a šup na kreslo
špinavému prádlu je všade dobre len v špinavom najhoršie
niekedy sa mu lení vyniesť vec na opravenie na dvor a opravuje ju doma - také brúsenie dreva a to že je prach, no bože však sa utrie...
chodí papať do obývky... načo tanierik, však sa povysáva
aaaah... isto sa mu bude čkať.
Ale nemenila by som ho... a už sa aj polepšil. Vyzlieka sa zo špinavého v kúpelke 😅 a nosí so sebou tanierik, hoci si ho len tak položí na stôl 🙂

marse
16. jan 2008

Dobra tema 🙂

Babulky z mojho muza ma ide obcas porazit, vo svojej garazi ma ukazkovy poriadok ale doma uz to tak nedodrzuje, o obleceni nehovorim, ten si urobi santik hocikde, najhorsie su na tom stolicky v kuchyni, tie jeho ,,roldori" ma vytacaju do nepricetnosti, ked nieco zoberie uz to na spat na svoje meisto nevrati, neviem ako proti tomu bojovat, ale najviac ma tesia tie jeho vety maminka ja sa polepsim 😀

ale verim tomu ze si to uz asi inak neviem predstavit a ten jeho bordelčok by mi po case chybal 😀

halienka
16. jan 2008

Ahojte kočky! No ale toto ste asi ešte nepočuli. Môj muž keď umýva riad, tak umyje len to, čo sa minimálne dve hodiny odmáčalo vo vode, aj keď je to šálka z čaju. 😀 Po takom nedeľnom obede je jasné, že nemôže umyť všetko naraz, pretože, sa všetko do drezu na dvojhodinové odmáčanie nevmestí. Takže umýva riady na 3krát. A to ešte nie je všetko. To koľko riadov na jeden šup umyje, obmedzuje aj to, že do odkvapávača na riad uloží len toľko umytého riadu, aby sa jednotlivé kusy o seba nedotýkali, lebo inak by neuschli "poriadne". 😀 Čiže do odkvapávača sa vmestia cca 2 taniere, 1 miska, 2 šálky, stojánek na príbor má 4 časti, čiže maximálne 4 kusy príboru. Čo z toho vyplýva? Keď chcem mať v kuchyni poriadok a dres prázdny, tak si musím umyť riady sama. Tiež som zo začiatku na túto jeho "chorú" taktiku zúrila. Ale už som sa z tým zmierila a dokonca sa na tom smejem 😀 . Ked sa nikam nenáhlim a nepotrebujem mať hneď v kuchyni poriadok, tak ho nechám, nech umýva riad aj celé popoludnie 😝 😀 A čo sa týka toho poriadku, v papieroch má poriadok, ale inak je tiež jeden z tej kategórie "potrebujem mať všetko poruke" a tak to aj u nás väčšinou vyzerá. Ale už som sa zmierila, inak je to pre mňa ten najlepší muž na svete, obrovská opora, a stále sa veľmi ľúbime. 😵

verulka
16. jan 2008

baby, ja sa hlasim k neporiadnym manzelkam 😅 ja som neskonaly bordelar...milujem mojho draheho, ze to so mnou vydrzi 😉

num7976
16. jan 2008

jaj baby to co tu citam,tak ma napadlo len jedine-ved to som cela ja! 😅 najviac mojho uz manzela(od soboty :o) ) rozculuje moj mega velky neporiadok v penazenke,popri peniazoch tam mam uplne nepotrebne,storocne blocky,dokonca aj studentsky zo strednej,proste vsetko v kope zapnute suchym zipsom,oblecenie tiez vzdy len prevesim cez stolicku-vsak sa mi este zide,ale tak aspon ponosky smarim rovno do kosa!papiere ako zmluvy mam roztrusene po celej izbe medzi casopismi a novinami...jajaj co to toho mojho manzelika caka...este zatial spolu nebyvame,ale snad do mesiaca to zmakneme a potom mi asi nastanu zle casy,kedze priatel je dost velky pedant.. 😝

marya
16. jan 2008

no tak u nás je to naopak, bordelár som ja 😀 ak sa niekde váľajú ponožky, tak s istotou moje 😀 😀

dominica
16. jan 2008

no baby, tak ja som pedant na poriadok jak svi.a a muž sa to celkom naučil rešpektovať, za čo som mu nesmierne vďačná, ale nie vždy je to tak, stále ho mordujem dookola tým istým, tak možno preto sa polepšil. Ale aj tak mu stále dookola vyčítam to isté a jemu to ide jedným uchom dnu a druhým von. Pravidelne robí to, čo vie, že neznášam a ja mám taký problém, ani nie s bordelom, ale že si neumyje po sebe záchod, umývadlo, všade po byte sú jeho chlpy a žmolky z ponožiek, čo si vyzuje, ale asi by som po ňom moc chcela, že?
Všetko mu musím hovoriť, nič nespraví sám, nič nevidí, nič ho doma nezaujíma. proste príde domov, dá si jesť - aspoň to mu nemusím pod nos strčiť 😀 , zapne telku a to je všetko. Ale mne sa to zdá málo, treba umyť aj riad, veď nie som jeho sluha a tak isto používa vaňu, ktorá sa sama neumyje atď.
Niekedy je to fakt ťažké a možno by som ho aj vymenila

marya
16. jan 2008

Dominica, ešte ho nemeň, veď má mnoho iných kvalít 😉 Môj síce doma pomáha, ale musí mu to napadnúť samému....takže keď mám pocit, že by mohol umyť riad, tak ho skrátka neumyjem, nechám to tak, aj niekoľko dní...potom si už drahý všimne, že niečo "nesedí", tak to spraví on...aj povysáva, ak to nespravím ja , dá oprať ak už nemá čisté ponožky 😀 😀 ....takže ak chcem, aby niečo urobil, neprosím ho o to, ale jednoducho to nespravím ja...a potom sa to spraví 😀 😀

pipi1211
16. jan 2008

no halienka pobavila som sa 😀 😀 😀 😀 😀
ten moj je tiez klasicky chlap,na stole s compom by dokazal mat bordel az do staroby kym mu to niekto neuprace a to su tam obaly z jedla,pohare,flase....ponozky su vsade len nie v spinavom kosi, ked sa ide sprchovat nie ze by trenky hodil do kosa ale on ich hodi asi 5cm od kosa 😠 😠 😠 😠 ,riady umyva sposobom par tanierov a poharov (aj to vzdy len polku z dresu)
ale som stastna ze ho mam lebo zasa sam nikam nechodi.... ziadna krcma a ani kamarati, nikdy nechodi niekam v noci a je stale pri nas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

expertka8
16. jan 2008

...halienka....ak mangel umyva riad tymto "netradicnym " sposobom...doporucujem...aby si TY zacala prat obdobnou prestatou texnikou.....ked peries tmave....hod do pracky len 1 ponozku...ved 2. operies "nabuduce" 😝 😀 ...raz dva mangel poxopi 😝 ...vrrrrrrrrrrrrrrrrrr....

tilly
16. jan 2008

ja sa hlásim k neporiadnym manželkám príliš poriadnych manželov 😀 ten môj je opačný extrém

halienka
16. jan 2008

Pipi, som rada, že som ťa pobavila 😵 Musíme to brať s humorom, veď poriadok nie je to najdôležitejšie na svete. Dôležité je, že ten chlap dokáže pri mne stáť aj v tých najťažších chvíľach v živote, postará sa o mňa keď som chorá, že každý deň keď príde z práce, povie mi, ako sa už na mňa tešil a hneď ako bonus dostanem pár krásnych pús, že sa mu môžem zo všetkým zdôveriť a nevidím v jeho očiach odsúdenie, ale vždy len lásku a pochopenie a že sa vždy môžem na neho spoľahnúť. A preto mu bez problémov odpustím, že nemá taký vrodený zmysel pre poriadok ako my ženy. 😵 Nevadí mi, že tie blbé riady tak čudne umýva, lebo môžem byť rada, že sa vôbec snaží ich umyť, koľko je takých chlapov, čo sa toho ani nedotknú, lebo je to "ženská robota" 😖

halienka
16. jan 2008

Expertka, to je inak dobrý nápad, no neviem či by to s mojim mužíkom pohlo, on má na všetko logické vysvetlenie: 1)Tie riady musia odstáť dve hodiny, lebo potom sa určite ľahšie a lepšie umyjú, no nie je to pravda? 😀 2) Tie riady sa lepšie a rýchlejšie uschnú, keď sa nebudú dotýkať, no a nie je to pravda 😀 ? Bohužiaľ, je to síce hovadina, ale je na tom aj trochu pravdy, takže mu to proste nedokážem vyvrátiť. 😀 Čo už s ním narobím, hlavne že ma ľúbi 😉

dzidzuska
16. jan 2008

ja som sa dnes pustila do obrovskeho upratovania papiere od cokolady flase z malinoviek ponozky tricka ktore uz mesiac hladal vsade sparatka-nechutne zlozvyk! zapalovace ktore nikdy nemoze najst a tak dalej...vacsinou to dopadne tak ze vsetky papiere pod postelov vyhodima potom som ja ta zla ze tam mal fakturu od mobilu seky a ine veci vraj on vie kde to ma!!! 😀 😀 😀 ano vsetko najde pos postelou 😀

mirka414
16. jan 2008

ja mam zas opak 😠 moj je az nenormalne poriadkumilovny a ja trosku bordelarka 😵 ale spolu sme super tim aj s nasou dcerkou...

monkula
16. jan 2008

halienka, hlavne že ich umyje a ty si nemusíš ničiť ruky... 😀 😀 😀

moni1412
16. jan 2008

fuha, tak ja mam doma pravy opak. Vsetko po sebe uprace a teraz ked nemozem vselico robit, tak aj po mne. Veeelmi dobre som si vybrala 😀

etuska
autor
16. jan 2008

Moni,to teda hej.Mne pripadaju poriadkumilovni muzi ako dalsie nadprirodzene bytosti.lebo v mojej blizkosti sa taki nenachadzaju-manzel,otec aj brat su bordelari-a pridava sa k nim aj dcerka 😀 😀 😀

lul
16. jan 2008

aj ja to mam...

poradim:

my mame skatuľu na tie drobnosti. ked nieco hladame, vieme, kde to isto najdeme. a na ponozky a na handry mame pruteny kôš. ked ma prist daka navsteva, alebo nebodaj uz stoji pred dverami, otvorim kos a vsetky handry don natrepem 😉 a je upratane 😀 potom, ked drahy nieco hlada, poviem mu - mas to v kosi a on uz vie, kde to ma hladat.

takyto:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7002...

a tie skatule taketo:

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9011... cierne a zelene