(NE)poriadok náš každodenný

h_petra
7. máj 2019

Upratovanie neznášam, to vám poviem otvorene 😀
Rada by som sa spýtala, ako často upratujete, tzn. vysávate, umývate podlahu, utierate prach a pod., aby som vedela, či som normálna 😀 Mám pocit, že je takmer nemožné udržať uprataný a čistý byt, a to ešte nemám deti. Takže buď niekde robím chybu, alebo neviem. 😀

erickatt
9. máj 2019

@h_ parny mop je super vec. Vilada, stoji v akcií kol 40 eur. A sušička ti stiahne prach na polovicu. Inak vysavam takmer denne, ale mam psa a plzne teraz, ze by aj gorila závidela. Wc ako treba asi 2 x týždenne.

jankakuvinkova
9. máj 2019

@dopolbokaodrata aj ja som si to myslela. Ale nebude.

malinka231
9. máj 2019

Tak ja vysávam každý deň nakoľko máme dvojčatá a to dokážu narobiť neporiadok, aj keď mam pocit ze to nemá zmysel každý deň. Stále dačo právam a už mi to lezie na nervy. Možno to skončí keď budu v škôlke. A neznášam umývanie riadu mam pocit že celý deň nič iné nerobím.

elizita
9. máj 2019

Pridavam sa k mensine 🙂 nemam ziadny harmonogram, umyjem a povysavam, ked vidim, ze uz treba.. ano, ked sa dcera ucila sama jest, bolo treba obcas aj 2x za den vysavac vytiahnut... kym deti neboli, tiez sa upratovalo priebezne a vyhovuje mi to tak... viem si predstavit zmysluplnejsie travenie pol dna ako upratovanim... jasne ze riady sa spratat musia kazdy den 🙂 ozaj, a nezehlim, ani mojej 3 mesacnej,,, tej som zehlila tak do 6 tyzdnov..ked nieco treba, tak ked sa mi toho viac nazbiera, potom vytiahnem zehlenie... periem tiez podla potreby a nalady

dskjhfdlkdjhl
9. máj 2019

@elizita myslis, ze sme v mensine?😉

v_alika12
9. máj 2019

Ten prach stve aj mna. Mam maleho lezuna. Vkuse je od prachu. Kazdy den cistim podlahy. Striedam umyvanie/vysavanie (uz aj robota som kupila). A v sobotu vysavam klasickym vysavacom aj umyvam. Tip top podlaha nie je ani 5 hodin. Nie este 48. Mama hovori ze je to normalne. No mne to vadi do vyvrtky

ariana_30
9. máj 2019

@h_petra ja som na 7. Cesta tu nieje a mam v kuse v spálni prach...vysavam každý druhý deň, zmyvam raz za týždeň, nenávidím to...a tie kopy prádla 😑😑😑...a riadu....tesim sa kvoli tomu do roboty uz ..mame 2macky tak ja musim pratat kazdy den riadne wecko kúpeľňa chodba, poroznasaju tam podstielku

katarinkalilly
9. máj 2019

@h_petra áno ide to s vonku,tiež keď poumyvam v spálni podlahu,tak za chvíľu tam čosi z vonku priletí ale je to aj s ustielania. S tým nič nenarobime...

danieli
9. máj 2019

roboticky vysavac a roboticky umyvac, idem z domu pustim, postupne sa vytvori navyk, automaticky pustas a presuvas kamosov podla potreby a prachu je menej a to som podobne alergicka na chuchvalce prachu ako autorka 🙂 plus mame dve deti a macku co sem tam vbehne dnu

silvia3009
9. máj 2019

Chodí pani na upratovanie, raz týzdenne. Povysáva cely byt, umyje podlahu, poutiera prach, žalúzie, celu kúpelku, záchod, sporák - dosku. Trva jej to hodinu a pol, mne by to trvalo pri malom (rok a pol) celý deň a nič by som sa mu nevenovala. Financne to je tolko čo moj muž prefajčí za 3 dni. Ja nefajcim takze si financujem túto výpomoc. Ja potom este vysavam každý druhý deň (mame mačku) a kuchynu stale udrziavam čistú. Periem asi 2× do týzdna, umyvacka je tiez dobrý pomocník. Nežehlím..pre mna úplna zbytocnost. Aj napriek tomu mam pocit že je tu stale prach a tiez to neznašam. Asi kvoli tomu prádlu ked sa suší vnutri..ale sušičku nemam kde umiestniť.

lucc88
9. máj 2019

Ja vždy upratujem v sobotu ak nie sme preč ale snažím sa raz do týždňa povysavat a umyť podlahu.. Keďže mame dve mačky bez vysávania nemôžem umývať lebo akonáhle umývanie podlahy odložím tak môžem zmyvat chlpy... Mame svetlo sivú podlahu takže je na nej hneď po hodine vidieť stopy fľaky čiary... Niekedy mám pocit že to ani nemá význam 😂 ak mám voľno v práci alebo niečo cez týždeň tak povysavam aj druhýkrát, ale koberce sú aj tak ešte v ten deň sama spinka.. Vždy v sobotu ešte umývam kúpeľku a WC, prach je môj odveky nepriateľ takže to len naozaj keď mám čas ale nemáme veľa nábytku len zopár policiek..a kuchyňa to je kapitola sama o sebe, každý deň vykladať a nakladať umývačku, popritom umývať zvyšok riadu, linku a sporák.. A pranie vždy priebežne, nakoľko mám malé dieťa a používam látkové plienky, chodím do roboty periem si aj pracovné oblečenie takže práčka ide skoro každý deň.. Teda aj skladám a odkladám každý deň.. Celkovo mam pocit ze doma vkuse len upratujem, a keď nemám čo robiť tak idem bud vypratat komoru alebo pre triediť oblečenie 😂 ale aspoň vidím ze nie som sama

reni1512
9. máj 2019

Vkuse...ja mam pocit ze mi sibne uz.Tolko co nieco dorobim tak naspat..hlavne prach a po zemi spina ale odkial sa to berieeeeee ..nenavidim prach, packy na kluckach atd :D
Teraz som na RD tak mozem aj 100x do dna ale ak nastupim do pracicky netusim kedy vsetko postiham.Byvame v dome blizko je pole..tolko co utriem okna znova prach o parapetach ani nehovorim..deti behaju hore dole 😃
Ale bezne veci linku si pretriem po vareni aj prach a podlahu 1x za den..a vysavam ... milion x vysavam 😃 ako Čeky povedal ze jeho heslo ...domov je tam kde je vysavac 😃

alenkafanti
9. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl @elizita ja sa pridavam ku vam... mame rodinny dom asi 120 stvorcov, mam irobot a je to najlepsia kupa v zivote, vysava kazdy druhy den a ja len prebehnem v sobotu cely dom vysavacom a hlavne miesta kde sa irobot nedostane, prach utieram podla potreby, tak isto wc a kupelnu. sme 3, mame mačku ta sa chodi dnu vyspat a v noci beha von, z dvora sa vzdy nieco nanosi dnu... ja nemam rada upratovanie a celkovo domace prace no urobit to musim, tak kazdy den niekde nieco a cez vikendy sup na vylet, alebo k starkym na navstevu... 🙂

bayuska
9. máj 2019

@petulik1991 ďakujem 🙂

bayuska
9. máj 2019

@silvia3009 sušička sa dá dať aj nad práčku, stačí dokúpiť nadstavec 🙂

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malykonik
10. máj 2019

Ahojte, offtopic trochu ale máte niekto nápad ako udržať vôňu v byte ? Mám jednu známu, tá keď otvorí vchodové dvere tak ešte aj na schodoch vonku v bloku vonia aviváž alebo čo. No zatiaľ nemám odvahu spýtať sa jej 😀

dskjhfdlkdjhl
10. máj 2019

@malykonik ale ved sa jej spytaj, ze cele MK chce vediet😉 Ja nie som za ziadne umele vone, u nas sa dost vetra, takze smrad nie je, ale asi treba mat cisto a to bude zaklad.

malykonik
10. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl 😀 no my máme čisto, možno len menej vetram kvôli bábätku, neviem 😏 proste takú sviežu vôňu doma nemáme

dskjhfdlkdjhl
10. máj 2019

@malykonik tak da sa aj rychlo vetrat, resp. vtedy, ked je babatko vonku (co moje boli velmi casto) a treba mat vsetky textilie (zaclony, deky a podobne hovadiny) vyprate😉

nikyball
14. máj 2020

@h_petra ja upratujem každý deň niečo , plus nutné veci ako wcko, umývadlá , umyť dlazku a upratať kuchyňu. Snažím sa to robiť od pondelka do soboty obeda , v nedeľu len riady a podobne.ale je to začarovaný kruh,.vždy si niečo nájdem..čo nenávidím je utierať žalúzie , poraďte baby nejakú vychytávku 🙂

adamkopetko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz