Nervózne dieťa. Máte tiež?

marhulka88
20. jan 2009

je aj vase dieta take nervne ako nase? su take vsetky????
nase dieta ma 9mes. ale casto mam pocit ze mame doma novorodenca...odkedy sa narodil tak je cela nasa rodina postavena na hlavu...ked sme prisli z porodky tak sme si ho jeden den uzivali a pozerali na neho ako krasne spinka...a druhy den to zacalo .. celodenny plac koliky kazdu hodinu kojenie celodenne nespanie ked sme vysli vonku ja cela upachtena po 30min som cela upachtena letela domov samozrejme s revom vonku s revom domov..ale aspon v noci sme sa vyspali budil sa len 3x
vsetci nam hovorili pockaj ked bude mat 3mes. zlepsi sa to....zmenilo sa akurat to ze nam presli koliky a zapacilo sa nam ako tak v kociari takze sme uz mohli byt aj 10min. vzdialeni od domu
zato v noci sa nam odnechcelo spat a kazdu hodinu sme sa zacali kojit a cez den vkuse mrncat..kazdy to hodnotil tak ze take zamrncanie dieta este nevidel..vraj si mam dat stuple do usi
ale zase len vraveli neboj sa pride 6mes. bude uz aj sediet aj najedeny bude viac to prejde....nezmenilo sa vobec nic....cez den len mrnci spi tak max. hodinu a pol a poobede pol hodiny ale aj za to sme vdacni ... konecne sme sa dostali 15min. od domu aj to s revom letime domov
v noci spime max. 2hodiny vkuse najcastejsie vsak kojime kazdu hodinu stale sa nosime na rukach ja sa dostanem na wc len tak ze dieta place lebo ma nevidi ale zazili sme uz aj take ze sme sa museli na wc kojit lebo sme dostali taky zachvat placu ze koniec 😝 🙄 vecer nedokazeme zaspat a nepomohla ani vecerna kasa...vkuse len mrncime becime hadzeme sa vzpierame sa protestujeme nechceme sa obliekat prebalovat nic.....jedina zachrana je cd s detskymi pesnickami
....tak sa pytam su aj vase deti take? lebo co ja pozeram a pocuvam tak mam pocit ze len nase...
ja som sa od nasho miminka dostala cca raz ku kadernicke aj to na 20min aby ma ostrihala aj to som mala nervy kedy mi rodicia zavolaju ze sa zobudil a beci...takze uz si pripadam ako bezdomovec neupravena vecne upachtena chronicky unavena ... cista psychiatria
ked vidim vonku upravene nalicene maminky ako si kludne kocikuju svoje babetka tak len so zavistou pozeram ...

anica
20. jan 2009

Neviem, ci az tak, ale moja dcera bola podobna.... 😉 Cez den na rukach, sustavne som sa jej venovala a v noci sa mi odvdacovala sustavnym budenim a kojenim, lebo inak nezaspala. Nic nepomahalo, ziadne " kazde dieta sa vie naucit spat ", u nas neplatilo nic. Isla som az k neurologicke, ci je v poriadku a ona sa ma spytala, kolko krat sa v noci budi?Povedala som jej.ze asi 40x. 😠 Skonstatovala, ze dieta je zdrave a ze z toho vyrastie. Vobec som jej neverila....Nikomu som neverila, ze sa to raz zmeni. Ale teraz ma 3,5 roka, zaspava sama pri uspavankach alebo rozpravkach, v noci sa niekedy zobudi, ale vacsinou prespi celu noc. Cez den sa zacala hravat sama ako 1,5 rocna...Ja si myslim, ze je to zacarovany kruh- nervozne dieta- nervozna mama- nervozne dieta. Ale sama podla vlastnej skusenosti viem, ze je tazke byt pokojna, ked dietatko sustavne place.
Myslela som, ze jedno dieta bude stacit 🙂 Ale mala sa zlepsila a my mame synceka, ktory ma skoro 8 mesiacov a je to nase slniecko. Je uplne iny ako jeho sestricka. V pohode. Mozno je to tym, ze si z mnoho veci uz tazku hlavu nerobim...
Apropo..Aj ja som tisko zavidela upravenym maminkam, ako sa chvalia, ze maju doma anjelika. 😉

bubatenko1
20. jan 2009

tak to ti veru nezavidim a uprimne ta lutujem.My sme to zazivali tiez hned ako sme prisli z porodnice tak prisli koliky ktore trvali a trvali.Vecne nosienie a hojdanie,nespavost ani nehovorim.A kocik tak nam bol uplne zbytocny pretoze sme tam vobec nechceli byvat.Chodili sme tiez domov s placom.Ked kolika presla prisli zubky.Mozem ale povedat ze aj ked cez den spime len 2 krat po pol hodine tak az taka nervozna neni.Uz sa sama aj zahra a zacali sme lozit takze niekedy o nej ani neviem sama sa pekne zahra.Uz aj v kociku sa jej paci od kedy zacala sediet.A radila si sa aj s doktorkou ze co by to mohlo byt ked je taky nepokojny.
O takomto pripade pocujem inak prvy krat. Ja uz by som asi tiez skoncila na psychiatrii.Drz sa 🙂

marhulka88
autor
20. jan 2009

anica ja mam dost casto pocit ze takto to uz dalej nepojde ze bud seknem ja s kojenim alebo sekne mna...ale na druhej strane ked vidim ako to ma syncek rad a ze ho to ukludnuje tak mi neda skoncit
mozem sa ta opytat ako a kedy ste vy koncili s kojenim a ako ste potom malinku naucili samu spat...lebo ja si tiez neviem predstavit ze nas drobec bude niekedy zaspavat sam .. bez didi v puse a bez srdcervuceho placu az do zvracania 😒
vravim si keby sme ako tak v noci spali tak tie denne hysterie by sme celkom urcite zvladali lepsie..ale ako vravis je to kolotoc nervov aj ked sa snaaazzziim byt kludna vyrovnana trpezliva maminka

elenita
20. jan 2009

Ahojte, ja zazivam nieco podobne...a to mam dvojicky....nie je to sice az take zle, ale jednoducho som si ich naucila, ze musia byt stale na rukach, dcerka je na mne uplne zavisla a tiez sa v noci najnovsie budi asi 10x......v podstate mi cely cas visi na prse......a to finisujem posledny rocnik VS, takze ta chronicka unava a spankovy deficit su strasne! Z neustaleho nosenia, prebalovania (syncek sa jednoducho odkotula/odplazi prec a vsetky pokusy o prebalenie/oblecenie neguje) mi uplne odisiel chrbat, neviem poriadne ohnut ruky, co zakzdym spim vykrutena, v neprirodzenej polohe.....ale chut na tretie ma este nepresla 😀 . Chvalabohu, byvame s mojimi rodicmi, ktori uzasne pomahaju a manzel sa tiez fantasticky stara.

lucia79
20. jan 2009

ja som si prežila niečo podobné, ale postupne sa všetko dáva do normálu až na to kojenie a spanie. v noci kojím niekedy aj každú hodinu a cez deň spí úboho málo. nemám problém odísť z domu na celý deň, mama ho zavaruje a na kojenie si ani nespomenie, ale keď som doma, chcel by sa kojiť zakaždým keď prejde okolo mňa. aj prechádzky vonku sa zlepšili, už nemusíme domov utekať s revom.
pri takýchto deťoch je dobré, keď ti niekto pomôže, mne pomáha mama a bez nej si to ani neviem predstaviť.

beelinka
20. jan 2009

Tak ja som rada ked mam umyte vlasy 😝 My mame to stastie ze nam aj svokrovci pomozu.Marhulka chodite aj ku svokrovcom,alebo k vasim. Nam strasne pomohlo, ze maly vidi aj ine tvare, ze si ho nasi podavaju z ruky do ruky , kazdy ma na dieta nejaku inu fintu a on nie je potom zvyknutz len na mna. Moje dieta sa na mna pozrelo a strasny rev. Myslela som si, ze uz ma ma dost, ale po case som si uvedomila, ze chce na ruky. Myslim, ze chce asi tvoju maximalnu pozornost. Tiez sa k nemu budim v noci aj 100 krat, a dneska bol taky nervivy ze trieskal rukou a uplne zuril-moje male monstrum 😉 A obliect ? ☹ Boze mavala som krce aj ked som ho mala krmit lebo papat ? Strasne. Teraz je to s papanim lepsie klop klop klop ale je tisic inych veci.... A stale nejake budu

marhulka88
autor
20. jan 2009

elenita klobuk dole ... aspon ze vam ma kto pomoct
u nas je to tak ze ja musim pomahat mojim rodicom kedze mam vazne choru mamku takze navyse este kazde tri tyzdne cestujeme 100km za rodicmi ... uz ma napadlo aj to ci nie je nervny z castej zmeny prostredia a vlastne vzdy zaspava inde tak neviem ale to sa zmenit bohuzial neda :(

marhulka88
autor
20. jan 2009

beelinka martinko ked je napr. pri tatovi na rukach alebo sa spolu hraju (vtedy je celkom fajn) staci ze sa ozvem alebo prejdem okolo a hned je po idealnom dietati a znova mrnci place ... keby som ho nezobrala k sebe tak je schopny sa zrevat ako som uz pisala do zvracania
martinko ma spolocnost velmi rad....ked je 5a viac ludi to su idealne podmienky pre neho ale bohuzial take su len ked sme pri rodicoch ... doma sme staaale len sami ..este ze mame aspon tata 😀

beelinka
20. jan 2009

Marhulka urcite je to aj kvoli tomu cestovaniu skus postilku zariadit presne tak ako mate doma. Nam to aspon trocha pomohlo

dzanka3
20. jan 2009

no my mastastie nemame taky problem...ale svagrina - bratov syn to bolo toto iste....

inak si myslim ze vela zavisi aj od obdobia pocas tehotenstva - ja som bola cely cas PN - doma pohoda klud...

svagrina robila - ucitelka na SŠ - stale nervy,nahanacka,dochadzala z dediny do mesta.....a pri druhom synovi bola doma a ten bol kludny, spokojny....

marhulka88
autor
20. jan 2009

beelinka bohuzial to nejde...my spavame vzdy spolu v posteli lebo kojit 250x za noc a pritom ho vyberat z postielky to si ozaj neviem predstavit ... u rodicov bohuzial mame podmienky take ze spime na gauci a ten sa premiestnovat ani upravovat neda taktiez izba v ktorej spime je bez dveri a maleho rusi kazdy sum takze obcas je to na nerv ale nepomozeme si inac to nejde
chcem sa opytat ked ste takto ponocovali s babetenkami nemali ste potom aj problem so spankom? ja som niekedy taka unavena ze myslim ze zaspim ako poleno ale nie a nie zaspat aj ked maly bumba svoju hodinku ja cumim do plafona

marhulka88
autor
20. jan 2009

dzanka ja som bola cele tehu doma mala som max pohodlie klud ziadne tehu problemy kazdy den prechadzka dobra kondicka neustale myslienky na mandarinky a pomarance 😀 ... takze ja myslim ze pohoda...maly bol uz v brusku dost aktivny...je pravda ze po nociach som nespala lebo stale bombardoval ale to som dospala vzdy cez den...

zuzana76
20. jan 2009

marhulka, boli sme na tom podobne, sice este stale sa bezo mna nevie zahrat a neustale ma sikanuje , ze " mama tam, sup, mama tam, sup" a musim sa ist s nim hrat, ale obcas ma take 10minutovky,ze sa zahra sam, aj ja som ako ty dojcila x-krat za noc, stale si vyzadoval pozornost, v noci bol hore aj 10 krat, mozno aj viac, licenie uz neviem ani co to je, som rada, ked si stihnem umyt vlasy. Teraz ma rok a pol a je to o nieco lepsie, navyse niekedy v sobotu si ho zoberu svokrovci. Ale unavena niekedy byvam poriadne aj teraz, nocne spanie sa zlepsilo, klop klop, uz je hore len asi 2-3 x , ale cez den mi uz nechce velmi spavat, takze sa s nim trapim az do vecera sama. Ale aj napriek tomu uz tuzim po druhom babetku. Podla mna nemas na vyber, musis vydrzat, ako vsetky mamy co maju take babetka, stoji to sice vela energie a namahy, ale ved su to nase, deti, tak to stoji zato. Inak aj ja som sa niekedy citila na psychiatriu, najhorsie boli prve tri mesiace, ale ani potom nejaka extra slava, tiez nemal rad kocik, potom mal obdobie,ze celkom mal rad kocik a teraz, ked uz dokaze sam chodit, tak tiez uz velmi kocik nemusi.

anica
20. jan 2009

Marhulka, odstavovala som ju od 8 mesiacov, aspon teoreticky...Stale, ked ma pohryzla, som jej povedala, ze to bolo posledne kojenie. 🙂 Ale vnutri som citila, ze je to dolezite a tak som jej znova dala...Bolo mi to luto, lebo prsnik bol jej zachrana. Ale prisiel okamih, ked mala presne rok a boli sme na prechadzke s kamoskou a jej babom v meste a ona nie a nie zaspat v kociku. Ako na potvoru. My sme chceli mat klud a ona zacala plakat a ked velmi silno plakala, tak ju ukludnil iba prsnik. A tak som ju musela nakojit v parku na lavicke. Vtedy som si povedala dost! Kojenie vonku mi neprekazalo, kym bola babo, ...ale ona mala rok a vobec nebola hladna, len chcela prsnik. Tak som ju natvrdo odstavila. Trvalo to 3 dni. Dostala iba vecer a raz v noci, potom uz len vecer a potom uz nic. Namiesto kojenia som jej spravila novu zavislost- a to flasu s vodou. Ja som nemala srdce ju nechat plakat, tak som jej davala flasku s Luckou, ona si cucla a potom spala. Neskor som to lutovala, lebo sa v noci budila kvoli vodicke, ale uz menej...Odnaucila sa aj od flase a od nocneho pitia, chce to len cas.
Je tazke radit ako postupovat pri narocnych detoch...Lebo take "zarucene" metody ako nechat dieta plakat a ono prestane, ked zisti, ze si tym nepomoze, funguju iba pri niektorych detoch. Riad sa instinktom, co je spravne pre tvoje dietatko. Taketo deticky potrebuju viacej lasky a kontaktu, len sa z toho nezblaznit 🙂

bzucinka
20. jan 2009

marhulka88, mna ide niekedy z nasej porazit ☹ , to akoby si o nej pisala ... a to ma len 4 mesiace ... Stale rozmyslam ci nieje chorucka ☹ Radsej nech je zdravucka ..aj ked taka umrncana,ako keby to malo byt naopak... Obcas mam pocit, ze len my mame take babo 🙂 trochu ma upokojuje, ze nie sme jediny 😀 A co sa tyka mojho vzhladu,obcas sa citim ako neupraveny spindir ... kadernicka neviem ako vyzera 😠

tanjaja12
20. jan 2009

Ahojte.Aj my sme na tom podobne. Aj ked asi trosku lahsia forma, lebo my trochu v kociku aj pospime. Dnes mala mala zase uzasny den, chvilkami si myslim, ze je uz lepsie, kazdy jej aj ked zriedkavy usmev ma povzbudi, ze sa to zlepsuje a ona zachvilu na to spusti rev. Keby som byvala sama, neviem ako by sme boli na tom. Byvame so svokrovcami a su napomocni, varenie je vacsinou na svokre, niekedy sa pokusim aj ja ale, vacsinou je to take prerusovane varenie, tak ma to uz ani nebavi s niecim zacinat. Je mi to trapne, lebo svokor stale hovori o tom ako oni ked mali aj deti tak stavali a musela svokra varit. A ona dala malu do postielky nahadzala jej tam hracky a ona ich potom pomaly vyhadzovala a zahrala sa...A nasa sa zahra len tak, ze je pri nej niekto. A stale chce robit nieco ine a hlavne by chcela stale na niekom sediet alebo sa nosit. S dennymi spankami je to tak , ze spi 3-4 krat a to len po pol hodinke. Ale pri tom hned ako sa prebudi tak zachvilu je znovu mrzuta a chce znovu spat. Snazim sa jej teraz robittaky rezim, vraj sa to ma potom zlepsit ale nic sanezlepsuje, je to dokonca posledne dni este horsie. Tak neviem. 😢

bubinko83
20. jan 2009

marhulka,aj ja mam niekedy pocit že nevladzem,ale toto asi materstvo obnaša.Naše detičky nas potrebuju a my im musime byt vždy nablizku,či už su dobre alebo prave vystrajaju.Viem,že je to niekedy tažke pre každu mamičku,ale nemožme sa vzdat,proste to nejde.Mne pomaha rodina kolko sa da,ale niekedy mam aj ja toho dost ,ale svojho syna milujem nadovšetko a preto to musim zvladat.Viem,že časom z toho vyrastie a bude dobre.Každa jedna mamička je unavena a ta čo povie,že nieje tak istym sposobom klame.Každu jednu obdivujem niekedy aj samu seba 😉

beelinka
20. jan 2009

bubinko a hlavne ked sa o par rokov obzrieme bude sa to zdat ako keby to bola len chvila. Myslim, ze sa s tym neda nic robit. Moj maly je cez den niekedy uplne zlaty a niekedy strasne. a v noci ? ako keby to nebolo to iste dieta. Nespala som ani nepamatam. No co uz dufam, ze zajtra aspon na chvilu zaspi mam strasne mastne vlasy 😕 😉

bubinko83
20. jan 2009

beelinka,ani moj dobre nespi v noci.Teda on spinka ale pita skoro každe dve hodky papat.Niekedy som fakt velmi unavena,ale čo spravim.Ved je to len babatko.Milujem ho a jedine čo ma zaujma je to že je zdravučky,ked vidim všade tolko chorob teraz brrrrrrrrr ☹

beelinka
20. jan 2009

Bubinko aj ja som na tom tak, zatial nase prve som na materskej tak co uz, ani sa nenazdame a myly povie mami uz ma tolko nepusinkuj ved nas uvidia. A ja by som sa uz koneeeeeeeeeeeeeecne vyspala ale myslim ze jedna mama sa uz nikdy nevyspi tak ako predtym. A dieta mi strasne krici z vedlajsej izby ☹

bubinko83
21. jan 2009

belinka,ale vyspime sa ešte niekedy neboj.Ked budu mat ale 10 rokov 😀 Snad nam to dopraju.Ja by som si tak niekedy rano pospala aj do desiatej a maly už od siedmej "rozprava" v postielke chce sa hrat 😠 Potom sa preberem a on chce spat,ide ma porazit z toho niekedy 😉

denisocka
21. jan 2009

jaj,nezavidim,my to máme doma skoro rovnake,až na to,že v noci spí,okrem budenia na psrnik asi 2x,stava už o 6.00 a potom nemožem doma urobiť nič,kým je hore,lebo vleze všade,žiadne hračky ho nezaujímaju,potrebuje trieskať do hrncov,vešať sa na šufliky,škrípať kockami o stenu,ťahať kable s PC,sťahovať stoličky a šprtať v rura a zapínať plyn-teda všetko čo nesmie a je nebezpečne.ked mi zaspi okolo 10.00,tak idem konečne jesť,aj to v takej tichosti,aby nebol zas hore.teraz je v tej detskej puberte,či akom to vzdore,ričí tu cele dni,všetko ho zaujme max. 3minuty- to je od mala,nevie sa s ničím hrať dlhšie. Ked idemd vonku,tak zas ričí,bo chce icť po snehu a blate,aj ked ešte poriadne nechodí,teda doma hej,ale takto naobliekany max.2 kroky -tak sa zas vraciame s revom nazad. Nemám k nemu nikoho na pomoc,jo občasdojde teta a pohraje sa s ním,ale to ho ešte viac doondie,lebo ho všade nosi na rukách a on to potom žiada odomna.Ke dom už uplne na dne,a potrebujem dokončiť obed,alebo umyť riad aby som mala aspon čím kavu zamiešať,tak ho dám do Erga na chrbát. No a potom príde večer,o 16.30 dojde manžel,ale ten tiež s ním vydrží 15minut a ide radšej upratovať 😝 než sa s ním hrať

takže,verím že ked ešte trochu vyrastie,tak budu v garaži spolu,a ja si konečne v klude navarim ,poupratujem a zdriemnem

beelinka
21. jan 2009

Tak my sme cirkusovali asi hodinu vecer susedia s nas maju urcite radost. Prekladala som ho z jednej strany na druhu tak ani neviem ci som vobec spala. Ale mam umyte vlasy. 😀 😀 😀 Bubi aj my sme tak, ja oci zlepene a on len svoje tapka ma po lici a mrnka. Mna niekedy privadza do stavov, az si hryziem do pery a kricim do vankusa. A ked bude mat 10 budes v noci rozmyslat preco je dne s taky zvlastny a ci su jeho kamarati ti spravny odkial pocul tie hlupe vyrazy atd 😉

lenko
21. jan 2009

aj my máme takého nerváčika. Proste vyžaduje si moju pozornosť. Neraz ho tatino nezaujíma, dneska spal 2x po 10 minút. Keď sa s ním hrám, tak je ok, mne nemá kto pomôcť, iba tatino keď príde z roboty, akurát dojdu svokrovci pozrieť, alebo my ich, moji rodičia raz začas, delí nás 90km. Ja si ešte privyrábam, doma robím po večeroch, resp. nociach, tak toho spánku je pomenej, nakoľko v noci pri malom aj 6x, tiež kojím...
Našťastie mám dobrú trpezlivosť a teším sa z každého dňa, aj keď bývajú veľmi náročné. Veď teraz ma synček potrebuje, budú časy,keď mi toto všetko bude aj chýbať, tak si to všetko treba vychutnať.
Keď som ja kľudná, malý je kľudnejší.

marhulka88
autor
21. jan 2009

anica mna martinko nehryzie nastastie prave ze pri kojeni je disciplinovany 😅 jedna dida v puse druha dida v ruke 😀
z odstavovania mam des uz teraz tiez by sme chceli tak okolo roka skoncit neviem vsak ci to bude take lahke lebo my pijeme z poharika z flase nevieme a ani velmi nechceme vediet 😅 tak uvidime
inac dnes mame nejaky super den ja len cumim 😕 ci mi niekto nevymenil dieta...okrem toho ze sme revali pri odchode vonku a pri prichode (po pol hodine ;) ) sa dnes nic valne nekona aj som sa najedla aj som sa ucesala skratka wwwaaauuu
od zajtra sme dva dni bez tata tak mam stiahnuty zadok uz teraz 😒
tanjaja u nas to bolo to iste...vecne unaveni a zaspali sme tak na 30min. teraz to mame chvalabohu trosku urezimovane ale niekedy je to des aj teraz
bubinko napisala si to pekne ale ja to za ziadnych okolnosti nevzdavam a ani som to vzdat nikdy nechcela... po dietatku sme tuzili velmi dlho a som pre neho ochotna urobit cokolvek hlavne...ako ty pises...nech je zdravucky a nech aj ja som zdravucka aby som mohla byt pri nom stale ;) lebo taky servis nedostane od nikoho ako mu robim ja 😀 ale robim to s laskou a neeekooonecnou ;)