Nespavosť. Trpíte ňou niektorá?

danulka2
9. júl 2008

trpite nou niektora? Ja uz asi 5rokov. Mam problem zaspat, trva mi to 1-2hodiny, casto sa vnoci budim a niekedy spanok uz ani nepride. Aj dnes som sa zobudila rano o jednej, este chvilu lezim, ale spanok nikde. Tak si pustim telku.Nastastie davaju ceskom dobre dokumenty. Ale horsie je to potom cez den,ked musim nomalne fungovat. Zdriemnut cez den sa mi podari asi 1x za mesiac. Takto nespim tak tyzden, potom som uz riadne vycerpana a konecne jednu noc prespim a kolotoc nespania znovu zacina. Spat chodim rovnako,kavu pijem slabu rano a naobed, horory nepozeram, pohyb na vzduchu mam, nezabera ani caj z medovky ani mlieko s medom. Lieky brat moc nechcem, aby som nebola oblbnuta. Mate podobny problem? Ako to riesite?

pink_lady
21. feb 2012

@ewana a ten prothazin je na predpis ze? do ti dr dal na spanie ci to beries na alergiu? 🙂 do kelu musim cosi vymysliet lebo tuto noc som si aj stilnox dala aj tak som poriadne nespala 😒 mam dostat menzes tak mozno to je hormonalne 😔

ewana
21. feb 2012

mne kamarátka vtedy keď som nespávala, dala jeden stilnox, a tiež som po ňom moc nepospala, asi tak 3 hodiny. Ano Prothazin je na predpis a dala mi ho doktorka na spanie. Lebo som jej vravela že Stilnox nezabral, a ona že či som skúsila niečo také jednoduché ako Dithiaden. Ja že to ma nenapadlo. Tak mi ho najprv predpísala, a potom že radšej Prothazin.

pink_lady
16. mar 2012

@ewana tak po dithiadene som spala jak babatko, zrejme to bolo hormonalne, lebo ako mi zacal menzes tak to zas preslo...no a teraz sa blizi dalsi tak uz sa zacinam bat ze co zas bude lebo poslednu noc som po dlshej dobe nespala ale za to si mozem sama 😝 😀

omnia23
17. mar 2012

@pink_lady ja trpim insomniou tiez dlho

pink_lady
17. mar 2012

@omnia23 a co ti na to zabera, beries aj nejake lieky?

omnia23
17. mar 2012

@pink_lady zatial nie,ako tak mi zabera beh-ale naozaj az medzi 21:00 a 22:00 potom relativne rychlo zaspim...Ale su dni ked spim max.2 hodiny...ja som prezila jednu tazku vec na psychiku,tazky rozchod,emocie makali naplno a vlastne odvtedy to mam...casto sa v noci budim akoby prelaknuta a podobne...ale lekar mi dal lexaurin vraj mam skusit ak bude tazko ☹

Ale ja moc nechcem brat utlmovaky na spanie,ono telo si aj tak neoddychne pri liekoch na spanie,len bude akoby nasilu drzane v utlme a spanku ale nie je to naozajstny spanok...

Vraj na spanok pomaha Sedativ-je to na homeopatickej baze-mozno to by sa oplatilo skusit...

pink_lady
17. mar 2012

@omnia23 lexaurin som mala raz, mne to na spanie nezabralo 😀 mam aj stilnox doma ale davam si ho v krajnych pripadoch, len stvrt alebo pol a vacsinou mi pomoze v tom, ze si oddychnem a na dalsi den uz nejdem, do postele s tym ze "co ak zas nezaspim"...zaspim uz vacsinou sama..no ako kedy...fyzicka aktivite pred vecerom to u mna ma povzbudivy efekt 😀 ale nasla som na nete clanok "menstrula insomnia" a myslim ze to na mna sedi, ked prudko poklesne hormon progesteron pred menszesom...a sedatif pc som mala ale to mi nezabere 😀

omnia23
17. mar 2012

@pink_lady a u lekara si bola?

pink_lady
17. mar 2012

@omnia23 hej ten mi napisal ten stilnox ...to bolo ked ma to tak na dlho chytilo, maly bol chory kazdu noc o 00,30 sa zobudil na hrozny kasel...a ja s nim ,to mi strasne narusilo spanok. potom sme mali havariu a to tiez mi "pridalo" , medzi tym bol spln, menzes, takze suma sumarum som nespala asi mesiac...vtedy mi dr dal ten stilnox, dala som si 2dni po pol tbl a spala som relativne dobre cca pol roka, s vynimkou samozrejme toho menzesu a obcas splnu. No a potom teraz v januari som mala taku silnejsiu emocionalnu udalost tak to ma rozhodilo ze som zas cca mesiac nespala az sommusela siahnut po tych tabletkach na par dni...tak ale rozmyslam ze ak je to fakt u mna viac menej hormonalne, aj ked som nikdy nemala nejaky super extra spanok (s vynimkou tehotenstva 😀 ) tak co budem robit v menopauze ked progesteron vyrazne klesa 😔

omnia23
17. mar 2012

@pink_lady tak nech ti gynekolog progesteron doplna...s nim si sa o tom nebavila?

pink_lady
17. mar 2012

@omnia23 gyn mi poradil antikoncepciu, ktoru mi intenisti zakazali - tachykardie, zosilnenie migren, zla zrazanlivost krvi...no ja som komplikus 😀 a ty ako dlho nemozes spavat? ako potom fungujes?

lynks
17. mar 2012

Ja by som rada poradila trezalku. Vobec som o nej nevedela, až mi to predpisal psychosomatický doktor, tiež blbo spím. Po cca 2 týždňoch sa spanie zlepšilo, hlavne sa v noci nebudím a zaspávam pri 10 riadku knihy :.)
Može byt, že poruchy spánku súvisia s nejakým zložitým zážitkom, hlava to potom stále dokola rieši a budí telo.

http://www.biorenesance.cz/biorenesance/eshop/6...
Ja osobne som brala tobolky, ale je to jedno.

Alebo to može byť horšie fungujúci orgán:
http://mirda2.atlasweb.cz/biorytmus.htm

kratucka
6. nov 2017

Babule viem, že táto je téma je už staršia ale potrebovala by som pomoc! v poslednom čase (cca mesiac) mám problém so spánkom:-/ večer nie a nie zaspať a keď aj zaspím, tak sa o hodinu zobudím. ráno sa budím unavená a nervózna. tabletky na spanie nechcem užívať. nepoznáte niečo iné, čo by mi mohlo pomôcť?

aliii3
10. nov 2017

@kratucka dobre, ze si napisala do tejto temy. Lepsie si spravila ako keby si znovu vytvorila novu a taku istu temu 🙂 U doktora si uz s tymto problemom bola? Mala by si navstivit obvodneho a on by ta uz poslal dalej. Hm?

kratucka
14. nov 2017

@aliii3 som rada, že som dostala pochvalu od teba😉 zbytočne som tak dlho premýšľala kde napísať🙂 no pome radšej na môj problém☹ nebola som u doktora. nemyslím si, že je to taký problém s ktorým by som musela hneď utekať lekárovi a druhá vec je, že neznášam doktorov:-/

aliii3
16. nov 2017

@kratucka zbytocne veru 🙂 Chapem, ze nemas rada doktorov ale co ked pricinou tvojej nespavosti je nejaky vazny problem? Nemozes si byt ista tym, ze ti nic nie je! Prezivas nejake stresy? Nie je to spojene s tym?

kratucka
23. nov 2017

@aliii3 takto som sa na to doteraz nepozerala, že by to mohlo súvisieť s nejakým iným ochorením ☹ no máš pravdu, že by som mala ísť k doktorovi. stresy? čo ja viem, také klasické. nič extre.

piece
24. nov 2017

@kratucka viem presne ako sa cítiš :-/ Prežívam niečo podobné aj ja :-/ No našťastie mi pred týždňom jedna moja kamarátka poradila lieky, ktoré sú bez predpisu, ktoré sú neni návykové a sú na lepší spánok a na upokojenie sa. Hneď som si ich kúpila a začala užívať. Cítim sa už lepšie odvtedy, konečne som sa aj dobre vyspala. Je to pocit na nezaplatenie 🙂

ma77
25. nov 2017

@piece Ako sa volaju tie lieky prosim ta🙂

piece
27. nov 2017

@ma77 sú to tabletky MigStress - Evalar. Objednávala som si ich z internetovej lekárne - neviem, či ich majú už normálne aj v lekárni, keďže tieto tabletky sú krátko na trhu. Tiež máš problémy so spánkom či stresom?

kratucka
28. nov 2017

@piece chcela som sa ťa ísť spýtať, že aké sú to tabletky no už som si všimla, že si to písala. a pomáhajú ti? ako dlho ich už užívaš a z čoho sú zložené? a nie sú návykové?

piece
4. dec 2017

@kratucka super, že si si to všimla🙂 No mne pomáhajú, tak ako som písala, že som mala veľké problémy so spánkom, tak ich už konečne nemám. Už spím ako bábätko 😀 Užívam ich ešte len týždeň, no už pociťujem zlepšenie. Ešte ich chcem nejaké dva týždne a potom ich vysadím a uvidím, či to už bude v pohode alebo sa mi to znovu vráti. No dúfam, že nie! Návykové by nemali byť, aspoň tak mi povedala kamarátka lebo sú to prírodné tabletky, ktoré obsahujú výťažky z dvoch rastlín a to z múčenky a grifónie.

kratucka
6. dec 2017

@piece z múčenky a grifónie? To je čo za rastliny? Ani som netušila, že nejaké také sú! ☹

fednaja
8. dec 2017

@kratucka nie si sama! Tiež o nich počujem prvý krát. Idem si ich vygoogliť aby som vedela čosi o nich 🙂

kratucka
15. dec 2017

@fednaja som rada, že nie som sama. Lebo by som vyznela ako nejaká hlupaňa, ktorá nepozná zdravé rastliny 😀 Aj si sa niečo dočítala o nich na internete?

fednaja
21. dec 2017

@kratucka samozrejme, dočítala som sa všetko, čo som chcela vedieť. Keď si napíšeš názov týchto rastlín do googla tak môžeš čítať aj dlhé hodiny o nich 😀 😀 Zistila som napríklad, že múčeniek je viacej druhov a odlišujú sa kvetom a plodom. A iné zaujímavosti tam boli popísané. Už verím, že majú priaznivé účinky aj na spánok aj na stres!

piece
22. dec 2017

@kratucka áno, aj také rastliny sú!! To je novinka, čo? 🙂😀 No všímam, že si si už na internete prečítala, čo je to za rastlinky, tak ti to nemusím písať, či??

kratucka
28. dec 2017

@fednaja super, super 🙂 Tak hovoríš, že si čítala tiež dlhé hodiny? 😀 Som rada, že si si všetko pozisťovala sama, si šikovná 😉 A aj si ich plánuješ kúpiť? Či ty problémy so spánkom nemávaš?

kratucka
28. dec 2017

@piece ešte tebe som skoro zabudla odpísať, prepáč. To veru novinka bola ale už som múdrejšia 🙂 Nemusíš už ale ďakujem ti za ochotu 🙂

fednaja
4. jan 2018

@kratucka noo tak hodinku mi to trvalo, pokiaľ som si prečítala čosi a pochopila som, čo je to vlastne za rastlinky🙂🙂 No našťastie ja problém so spánkom nemám ale objednala som ich mojej sestre, ktorá so spánkom má veľké problémy a hlavne ona strašne stresuje vo všetkom! Tak aj kvôli tomu som jej ich kúpila na narodeniny