Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

stansun
2. júl 2008

Ahojte kocky, ja mam priatela ktory sa vola Jozef a aj jeho otec sa tak vola a ked budeme mat synceka tak dost trval na to, ze chce aby sa aj on volal Jozef, akoze tradicia 🙂 ale ked mne sa to meno moc nepaci a neviem si predstavit ako maleho budem volat ☹

petruci6
2. júl 2008

stansun ty ho porodis,tak mu daj meno ake sa paci tebe! 😉

stansun
2. júl 2008

no to hej len si neviem predstavit ten smutok ☹

nika251
2. júl 2008

Ahojte .Stansun- tak trvaj na tom aby mal dve mena - jedno Jozef a druhe ake sa paci tebe 😉

petruci6
2. júl 2008

aky smutok?zvyknu si 😉 alebo ako nika napisala daj mu 2 mena a volaj ho tym,kt sa paci tebe

stansun
2. júl 2008

Neviem ake to bude keby mal dve mena a kazdy z jeho rodicov by ho volal inak 😖

nika251
2. júl 2008

Samozrejme Jozef az na druhe 😝 😀 . Petruci smutok asi preto ze nedala meno Jozef ale ake sa jej paci.
Pozri- dieta budete vychovavat cely zivot, je to vase dieta, bude to meno nosit ono. Takze mu daj meno ake citis- to co sa ti zda pren vhodne. Nie podla tradicie ale take ktore si ako sa hovori vyberie ono same.
U nas mala jedna kocka tiez dilemu ake meno ma dat, lebo svokra trvala na tom aby bolo meno pekne, tradicne, aby nebilo do usi, prave slovenske. Napriklad- Juraj, Jozef, Milan, Marek.... A kocka dala nakoniec meno ktore je uplne exoticke oproti tomu co chceli ostatni. Ale rasne a hodi sa ku chlapcekovi. Manzela ukecaj a hotovo!

stansun
2. júl 2008

No ved skusam to ale zatial sa mi moc nedari je v tomto hrozne moc tvrdohlavy ale snad ked uz bude nieco zamiesane tak sa mi to podari 😀

nika251
2. júl 2008

Drzim palce nech sa rychlo zadari a nech manzel povoli

elise
2. júl 2008

poznala som jednu rodinku kde všetci boli jozefovia a ked babka zavolala na nich tak prišli všetci 😀 😀 😀 stačilo zavolať jožo 😀 😀 😀 (pradedko, dedko, syn, vnuk, synovec, zať 😀 )

stansun
2. júl 2008

tak to muselo byt velmi zaujimave 😀

elise
2. júl 2008

stansun bola to sranda ked mali na dvore oslavu my sme sa až za bruchá chytali čo sme sa dusili smiechom 😀 😀 😀 😀 a ona bola taká erdek baba 😉

stansun
2. júl 2008

😀 ja si neviem predstavit ked budeme vsetci po kope a budeme sa rozpravat o Jozefovi a nikto potom nebude vediet o kom hovorim...to je hrozne 😉

elise
2. júl 2008

stansun skús ešte manžela presvedčiť že ked 19 marca sa bude oslavovať jozef tak malý bude ukrátený nech má meninky v iný deň aby bol len on stredobod pozornosti 😉 a manželíkovi spraviš škrt cez rozpočet ked to bude dievčatko 😉 to jozef asi nebude 😀 😀 alebo žeby jozefína? 😕

stansun
2. júl 2008

no tak Jozefa by som este ako tak rozdychala ale Jozefinu uz asi nie 😝

pd900bo
2. júl 2008

tak kamoska mala tiez problem s tradiciou vsetci xlapy sa v rodine volali Pavel.. strasne sa jej to nepacilo ale ju prehovarali, nakoniec s nimi vybabrala a dalo PAOLO-podla mna lepsie ako palko a vsetci su spokojni

a este mam kamosku vola sa JURINA to meno tu tusim este nepadlo

gucz
2. júl 2008

no my máme tiež v rodine viac Jozefov, ale nikto im tak nehovorí. Jeden je dedo Jojo a druhému hovoria Dodo alebo Jošto. Taký istý problém ako stansun mala aj moja mama, dedo sa volá Štefan, oco tiež (Pišta) a dedo túžil po vnukovi Štefanovi, v rámci tradície a tak. A brácho sa volá Peter a je tomu neskutočne rád. Podľa mňa bude najlepšie, ak dáš meno podľa seba, i keď aj na iné sa dá zvyknúť. Napr. mojej dcérke vybral meno MM, aj keď som proti tomu menu nič nemala, musela som si zvyknúť. Ja som chcela Hanku a MM ani za svet. Tak sa malá volá Laura, čo sa MM veľmi páčilo.

lenka1108
2. júl 2008

ahoj ja mam SCARLETT ELIZABETH a je mi jedno kde zijem ci v zahranici ci doma.kazdemu sa paci nieco ine a hlavne je aby sa meno pacilo vam.ak budeme mat druhe dievcatko tak sa bude volat SHALEYSHA MAYA a ak chlapca tak NATHANNIEL NOEL.a priezvisko mame slovenske.proste mam slabost na netradicne mena 🙂 . 😅

jitulkabj
3. júl 2008

Ja som tiez bola na zaciatku tehotenstva presvedcena, ze dam dcerke meno, kt. je v beznom kalendari.Nevedela som sa vsak rozhodnut, pri ziadnom som nepocitila ten spravny "impulz". Nakoniec ma oslovilo meno mojej ziacky a dala som meno Loriana. Velmi sa mi paci aj jej skratena podoba Lori. A ak niekto vravi, ze netreba davat nic komplikovane, lebo aj samotne dieta bude mat problemy s jeho vyslovnostou, nesuhlasim. Ved moja malicka kludne moze byt Loli, kym sa nauci povedat R 😵

elise
3. júl 2008

ja som chcela lukasa ale bez dlžňov a mäkčeňov a pre dievčatko elise ( z to aj nick) ked budeme mať duhé tak chlapček by bol Markus a dievčatko by zostalo elise tak uvidíme 😉

karolinkafe
3. júl 2008

Miva, to akoze fakt sa ti paci Evian? 😅 Ved to je mineralka.To by som mojho syna mohla nazvat kludne Budis alebo Mattoni 😀
Lenka1108 Shaleysha Maya, nemyslis, ze je to trochu komplikovane? Ja aj myslim na to, co jednotlive meno "znamena" po slovensky, alebo aspon aky vyznam dava, ked ho vyslovis. Lebo salejsa (s makcenami samozrejme) je po vychodniarsky "sialensia", teda viac sialena 😅 Preto by som nedala take meno ako napr. Tayeb, Nacer ("naser") alebo Zoubida ("zubida") 😅

najjulinka
3. júl 2008

karolinakafe. My máme Lucku, tak prečo nie Evian? 😉 😀

najjulinka
3. júl 2008

miva* Sebastian je môj synovec - voláme ho Sebastian alebo Bastian 😉

stansun* Ja som tiež za 2 krstné mena - a pre istotu by som Jozef dala ako druhé, lebo prvé sa preferuje, takže tak 😉 V papieroch ten Jozef bude, v rodokmeni tiež, takže "rod" môže byť spokojný 😉 A krstné mena sú na to aby ste sa v rodine rozlíšili a nie že keď sa zvolá "jozef" tak sa mužská časť rodiny otočí 😀 Potom je to len synonymum pre slovo "chlap" 😀 😀 😀

nina3008
3. júl 2008

karolinkafe...nemas pravdu po vychodniarsky je "šaľenša" nie "šalejša"....ale ja mne sa to zda komplikovane...ale krasne
neviem ale nejak nei som zastanca dvoch mien, alebo lepsie povedane som nebola...ale MK ma normalne inspiroval

karolinkafe
3. júl 2008

Tak u nas sa hovori aj salejsa 😉

zuz23a
4. júl 2008

Joshua Christopher Mark pre chlapca a Lilian Elise Mark pre dievča. Ako vám to znie? 😨
Na svete je tolko krásnych mien. 🙂

mivin80
4. júl 2008

ahoj zuz23a mne sa tie mena velmi pacia sedi to tam 😉

titkovamiriam
4. júl 2008

Loriana-vidim ju teraz vo fotoalbumoch 🙂

mivin80
4. júl 2008

mne sa pacia mena Zoe, Vivien

leishmania
4. júl 2008

pacia sa mi
chlapcenske, ariel - ale nedamkvoli prasku, etan, elior, ilan, natan,

dievcenske - ayla, kaila,