Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

etuska
18. máj 2010

Tusim Mirka na tomto fore ma Leonie-to je krasne meno 🙂

yanni
18. máj 2010

No etuska mas pravdu, Leonie je velmi pekne dievcenske meno, len hlavne v nemcky hovoriacich krajinach uz dost opotrebovane. Tu je v poslednych rokoch takmer kazde druhe dievcatko Leonie. Ale zase na SK, keby aj priezvisko pasovalo, by som dceru aj ja tak pomenovala 😉

Monkula no takmer v plynovej komore. Taky kilometrik-dve od lagru. Mas IP.

monkula
18. máj 2010

etuška, čo ty tu ešte strašíš? 😀
hej, leonie má Mirka a aj langkofel 🙂

etuska
18. máj 2010

Yanni-tu v "English speaking countries" je dost nezvycajne 😅 -mne osobne sa pacia aj irske mena-ale zase ved sme nejaki Slovaci 😀

Mon-no babatku sa nechce von-i ked uz som ako "vorvaň" 😀

yanni
18. máj 2010

Etus, no to preto, ze je to viac na tu nemecku stranu.

A ja tiez vravim, ved sme slovaci, takze ak budem ja mat niekedy dceru bude Lucka. Nech sa deje co chce 😀

No Simonko ma tam teplucko. Kde by sa ponahlad do tohto strasneho necasu. To nie je ani jar, ani, leto ani jesen a o zime uz ani nehovorim 😀

skolara
18. máj 2010

mne sa paci Shane, Colin ale fakt ako by to tu vyslovovali
a na dievca Taylor ale tiez ta vyslovnost.
Mame Vionu a v skolke na vykrese mala napisane Vilna tak.
Mne sa Viona nezdalo take exoticke a ludia mali problem si zapamatat.

monkula
18. máj 2010

juuj, teraz vám niečo napíšem..
keď čakávam na Jarka pred triedou, tak si vždy pozerám výkresy a tam bol vždy podpísaný Jonathan, tak som to čítala ako Džonatan 😀 ale nevedela som, komu to meno patrí.. a dnes utekali dvaja chlapci a babička že Jonathaaan 😅 😅 😅 😀
čítaj, ako píšem 😀

vieroslava
18. máj 2010

Ahojte,
nam sa velmi paci meno Fabia,i ked maju ludia pripomienky. Ale je normalne,ze niektorym autam dali ludske mena. Ako aj Mercedes je meno,aj Octavia,Felicia,Lada,Talia...
Snad ak sa odvazime dat to meno si ju ludia nebudu neskor spajat s autom,ale len s nou.
Ale mozno to bude chlapec,mozno Liam alebo Eliot.... uvidime
Tiez si myslim,ze ak si maju druhe deti robit srandu tak si budu robit aj ked ma dieta uplne normalne bezne meno. Zalezi aj o sebavedomi cloveka,nielen o mene ake ma ci si pripusti posmesky.

monkula
18. máj 2010

😅

etuska
18. máj 2010

Mon-ze Jonatán 😅

monkula
18. máj 2010

nie Jonatán, ale Jonathán, aj s tým H 😀 😅

skolara
18. máj 2010

mne to meno nepride vobec take divne kocky 😉

etuska
18. máj 2010

Skolara-ani mne-len je otazne ci ho iba babka takto vola,alebo aj rodicia.
My chceme dat syncekovi meno Šimon-co je teraz dost "otrepane " meno-ale nam sa paci a zijeme v zahranici,takze ani tu by nemal mat s nim problem-akurat ze ho urcite budu volat "Simon"(citaj Sajmn) 😀

...len som prekvapena,ze na SVK dava vela mamiciek prave meno "Simon" (bez makkcena)a potom ho volaju "Simon"(citaj ako je napisane 😅 )-co je vlastne v zahranici dievcenske meno "Simone" 😕 😕 😕

skolara
18. máj 2010

aha ja som to len nepochopila
ked som zila v usa tak to bolo normal meno tak preto 😀

warholette
18. máj 2010

monkula - jonathaaan 😀 😀 😀 no s tym "h" sa smejem :D je to vzdy zvlastne, ked ma dieta na slovensku zahranicne meno, no ludia ho citaju so slovenskou vyslovnostou. moj maly sa vola Travis, cita sa "Trevis", a v nemocnici kde Travis s "a", tam Travis... 😠
vieroslava - mne sa Fabia paci, ved to je talianske meno, nie? Fabia, Fabiola, sice sa tak vola auto ale presne ako si spominala, auta dostavaju zenske mena, takze to nie je vobec cudne. a maly je len Toby alebo Tobias? Tobias a Fabia je podla mna super kombinacia pre surodencov 😉

yanni
19. máj 2010

Etuska- mozno je Simon (citaj ako pises) v inych krajinach dievcenske meno ale tu, v nemecky hovoriacich, je Simon(citaj Zimon-"i" dlhe) chlapcenske a dievcenske je Simone (citaj Zimóne-"o" dlhe). Napr. mam dokonca jednu kamosku Simone. Ti je vela takych chlapec-dievca poodobnych mien napr. Christian-Christiane, Maximilian-Maximiliane. Vela dievcenskych mien ma 2e" na konci. A to e sa aj vyslovuje -Sabine, Susanne, Elke, Heike atd.

Jonatán je celkom pekne. Ale slov. vyslovnost. Anglicka s h sa mi zase nepaci 😢

etuska
19. máj 2010

Yanni-no to ano-ved mena sa daju hocijako pozmenit-najma v dnesnej dobe.
Kolegynka mi vcera rozpravala ,ze jej polska susedka ma dceru ,kt. sa vola Maya(pytala sa ma ze ci preto lebo sa narodila v maji"May") 🙂 -no mna skor napadlo ,ze je to trosku upravene meno Maria asi 🙂

yanni
19. máj 2010

Etus-no mas pravdu, teraz sa da s menami vela povymyslat. Maya je aj tu a aj napr. Mona. Mona asi od Monika, ale mna by to hned navadzalo ze na SK sa zlej Monike povie Mona 😠

No napr pred chvilou som tu v kancli mala na stole spisy jedneho chlapika, asi nejaky Turek alebo z tych modlimskych koncin, ten sa vola krstnym menom Sarkan. No hned som mala usmev na tvari ze S`arkan 😀 😀 😀

A ako sa ti vola dcerka ak sa smiem spytat? Bambulka asi nie, ci hej????

etuska
19. máj 2010

Dcerka je Michaela 🙂 a bola som prekvapena,ze aj tu v UK to meno existuje v tej istej forme-ale este som tu ziadnu Michaelu-Britku ani Irku teda nestretla 😀

yanni
19. máj 2010

Jaj a este som zabudla, no ako sa casy menia, rokov dozadu ked som sa ja narodila mi nasi chceli dat meno Karin. Na matrike ale hned, ze to nejde, ze vsetky zenske mena sa musia koncit na vokal a navrhli ze Karina. To sa ale mojim rodicom nepacilo. Takze budem Katka. Nie Katarina ale KAtka. No a zenska-bosorka 😀 mala zase pripomienku, ze to nejde, to je zdrobnenina. No tak som Katarina. Ale aj som tomu rada, lebo Katka nemci vyslovuju tak smiesne a znie to ako kaka 😠 😠 😠

monkula
19. máj 2010

No ja by so masi lepšei zniesla, keby mi niekt opovedal Mona ,než Monča.. 😝 😝 😝

etuska
19. máj 2010

Yanni 😀
Moja dcerka ma druhe meno Katarina 😀 -akosi sa nam pacili obe mena-resp.MM chcel Katku 😀
...paci sa mi Karin aj Karina-tu v UK som ucila jedno dievcatko z Litvy a ta sa volala Karina 🙂

...a v skole mame aj dievcatko s menom Sayiana-to je tiez pekne 🙂

yanni
19. máj 2010

Jej pekne meno. A ako ho vyslovuju. Majkla? ako od Michael je Majkl? No v Nemecku je Michael a Michaela dost rozsirene. Dokonca som tu mala spoluziacku Michaelu. Ale casto im vravia Michi ci uz chalan alebo dievca, a chlapcovi este ah Mike (Majk).

yanni
19. máj 2010

sorry zase strajkuje klavesnica (dnes sa tu kazi vsetko 😠 ) myslela som 30 rokov dozadu 😉

etuska
19. máj 2010

Yanni-volaju ju "Miška"-tak ako my doma-jednoducho ich to naucila potvorka jedna 😀 😀 😀

etuska
19. máj 2010

akurat jedna kamaratka ju vola Michelle-ale inac vsetci Miška 😅

yanni
19. máj 2010

No Monika(monkula) tak Monca neznasas. Tak viem ako ta nemam oslovit aby si ma neposlala kade lahsie 😀 😀

Etus, no muzi su nejak na Katky 😀 😀 😀 sesterka caka den co den babo a sa mi pytala ze ci sa nebudem hnevat ked sa bude tiez volat Katarina. Jej muz je nejak na to meno zatazeny. 😀
No a druha sesterka porodila v januari a maju Mateja. Ale ziju na SK a ta s matejom maju aj take normalne priezvisko, ta co bude katka zase madarske. Takze ono sa to aj celkom vsetko hodi.

No a kamoskyn brat ma teraz takeho 2 tyzdnoveho syna, vola sa Damian. Ziju v prahe. No mne sa Damián velmi nepaci. Ani napr. Dalibor, co ja viem, nejak mi tie mena nesedia.

yanni
19. máj 2010

Etus, jeje ti je zlate. chcela by som byt muska a spionovat ako dlho sa to ucili 😀

etuska
19. máj 2010

Yanni-ani mne 😝 -ale zalezi od okolnosti
Mne sa napr. pacia aj mena Tibor,Boris-ale synovi by som ich asi nedala 😅

etuska
19. máj 2010

Yanni-ako kto-tak napr. Miškina triedna vie jej meno vyslovit krasne(ved íri maju kopec mien v ktorych je "š"-ale niektori to len tak odšušlaju a povedia "Miska" 😝