Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

larmimi
9. nov 2010

@evinkal myslis krstene Constance, ze? ci len connie , 🙂

evinkal
9. nov 2010

@larmimi Connie-tak je krstená kamoškina dcérka.je to krásne modrooké blonďaté dievčatko

larmimi
9. nov 2010

@evinkal ano? moja je krstena constance...ale to je jedno, volaju ju Connie, a v skolke Conika...

evinkal
9. nov 2010

@larmimi 🙂Aj Constance je pekné.Môj syn mal v škôlke spolužiačku-Rachel,ale nepáčilo sa mi,že ju volajú Raška.Niektoré mená sú pekné,ale naši to vedia zošpatiť.Mne sa páči aj Laura,to je tiež také medzinárodné a muž keď som chcela dať dcérke,tak vravel,že on larvu nechce...niektorí to nechápu... 😢

larmimi
9. nov 2010

@evinkal 🙂 ze larva...to ma teda nenapadlo..ale to je teda nepekne a neprijemne pre dievcatko...

lussy23
9. nov 2010

@evinkal - Laura a Conie sa páčia aj mne. 🙂

maggie2
9. nov 2010

@lussy23 Conie neexistuje, asi si urobila preklep... Iba Connie alebo Conny 😉

evinkal
9. nov 2010

dievčatá je veľa krásnych cudzích mien,ale k slov.priezviskam niektoré vôbec nesedia.Kamoška je vydatá a má priezvisko po mužovi Slivková a má dcérku Cindy-a to sa totálne nehodí 🙂,ale čo už.Ja mám ešte celkom o.k. priezvisko (Lamperova)-teoreticky by sa dali nájsť pre dieťa meno k priezvisku,ale zasa to ová-skôr chlapcovi

ericku
9. nov 2010

ahojte ja mam dcerku menom Millian a volame ju Mili 🙂 nam sa to paci a malej sa to velmi hodi 🙂

lussy23
10. nov 2010

@maggie2 - tam sú dve n? Ale aj tak krásne.

@ericku - Pekné meno.

ericku
10. nov 2010

@lussy23 dakujem 🙂 no pre chlapca by som si nevedela vybrat meno.dlho som pozerala na internete a nenasla som nic co by sa nam pacilo.tak som rada ze mame dcerku 🙂 este som len otehotnela a uz som citila ze to bude na 100% dievcatko a hned sme vedeli ze jej dame meno millian 🙂

larmimi
11. nov 2010

@lussy23 som rada 😉
@ericku nestretnes sa niekedy s tym ze povies ako sa vola a ludia cumia coo?? ako?? 😝

maggie2
11. nov 2010

@larmimi Meno Millian poznám len v podobe Milian alebo Millan, ale Millian je pre mňa absolútna neznáma, a to si dovolím povedať že o menách viem dosť. Neviem kde to zapisovali na matrike, zaujímalo by ma ako zdokladovali, že to meno v podobe s dvomi L a koncovkou IAN sa už niekde používa.

lussy23
11. nov 2010

@ericku - Pre chlapcov sa mi páčia len tri mená.

ericku
11. nov 2010

@larmimi no cumia lebo na slovensku je to zatial jedinecne meno 🙂 a kto sa opyta naspat ze ako???tak poviem iba mili.a tak si uz zapamataju :P a mne je kazdy ukradnuty komu sa nepaci.je to moje dieta 🙂 kazdy pomenuje svoje ako chce.

ericku
11. nov 2010

@maggie2 zapisovali to v novych zamkoch a dokladovat stacilo len z internetu ze to meno existuje a je to zenske meno 🙂 dnes to uz staci netreba si zo ziadneho statu pytat doklad o existencii mena.bol s tym aj problem lebo my sme si z domu nezobrali vytlaceny papier ,ktory by sme im predlozili a na internete sme to aj my doma tazko nasli.a tam sme s tou pani tam pol hodiny hladali.nakoniec sme nasli a ona tu stranku vytlacila kde bolo to meno a podla toho nam ho vypisala a stym papierom dokladovala 🙂

ericku
11. nov 2010

@lussy23 mne sa zas viac mien nejak nepaci 🙂 ale neodsudzujem tych ktory daju svojmu dietatu viac mien.mozno o par rokov by som si zmenila svoj nazor aj ja 🙂

larmimi
12. nov 2010

@ericku presne tak, ja som sa s tym zo zaciatku aj trapila, ale ked vidim ako si decka v skolke bez problemov zvykli a ani jedno nenapadne ze ma ine meno tak som spokojna 🙂

ericku
12. nov 2010

@larmimi ako sa vola?

mamartinka
12. nov 2010

@ericku prispevok od larmimi. moja je krstena constance...ale to je jedno, volaju ju Connie, a v skolke Conika...

lussy23
12. nov 2010

@ericku - Mne sa tiež veľmi nepáči, keď má niekto viac mien, lebo neviem, ako ho mám volať. Ale tiež neodsudzujem takých ľudí.

warholette
12. nov 2010

@lussy23 volas ho alebo ju len prvym menom, zvysne meno/mena sa pouzivaju len v uradnom styku, na rodnom liste, na papieroch... pokial to ovsem nie je meno ako Anna Maria alebo podobne, kde sa pouzivaju obe mena.

ericku
12. nov 2010

ano vzdy sa pouziva iba prve meno a len uradne vsetky.a meno Annamaria je spolu 🙂 moja svagrinka sa tak vola.este som nevidela toto meno pisat zvlast 🙂na seku co jej posielaju z DiGI tv ma len meno Maria Anna :DDD sme sa smiali ze jej zle napisali meno a ani priezvisko jej nenapisali 🙂

maggie2
12. nov 2010

@ericku to nie je absolútne relevantné, vytlačenie z internetu nestačí. Teoreticky by mohol hocikto založiť stránku, ktorá by sa tvárila vierohodne a navymýšľať tam mená. Matrikárka v Zámkoch je neznalá zákonov, pretože zdokladovať sa musí riadne, internet nestačí

ericku
12. nov 2010

nie nie v tom nemas pravdu lebo som si o tom precitala dost vela na internete a tam tiez bolo vsade pisane ze dnes uz staci dokladovat z internetu ze to meno existuje a je to meno dane pohlaviu. neviem cim sa zaoberas ty myslim tym robotu.ci nieco take ako matrikarka ale skus sa o tom kludne poinformovat a uvidis ze mam pravdu.
tak mi napriklad povedz ze ked ludia zacali davat svojim detom nezvycajne mena dajme tomu esmeralda co si zobrali zo serialu tak to museli napisat na ambasadu v argentine ci odkial pochadza to meno ?!a oni potom dali svoj suhlas slovenskemu uradu ci ako?lebo viem ze ked dal niekto madarske meno ktore sa este nepouzivalo u nas tak to museli poziadat potvrdenie z madarskeho uradu.ale dnes to uz tak nefunguje.

ericku
12. nov 2010

@maggie2 v rychlosti som nasla teraz toto.precitaj si.my sme predlozili doklad zo stranky kde bolo napisane ze to meno existuje akeho je povodu a ze je zenske.a tak im to stacilo

warholette
13. nov 2010

@ericku inak aj mna by zaujimalo, kde presne ste na internete meno Millian nasli. suhlasim totiz s maggie2 ze toto meno je zname len s jednym L a neviem najst na internete jedinu zmienku o mene Millian s dvomi L.
a ked ludia zacali davat nezvycajne mena, stacilo napisat na zahranicnu ambasadu na slovensku, presne ako o tom pisala autorka clanku, na ktory si dala link. potvrdenie sa vydavali za poplatok. interent sa rozsiril az v poslednych rokoch, takze to dost ulahcilo pracu. alebo mozno stazilo...

ericku
13. nov 2010

meno sme nasli velmi tazko.len na jednej stranke ale tu tu uz ulozenu nemam.takze vam to neviem nijak ukazat.dlho som hladala kym som to nasla.ale vam ani nemam nic dokazovat lebo vsak na urade to maju a povolili to papier sedel tak ja neviem preco sa kvoli tomu so mnou hadate

briketa
13. nov 2010

@ericku Millian je vacsnou pouzivane ako priezvisko. Typicky v UK, tu v USA len malo. It` cute ako prve meno, mne sa paci.