Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

deina
27. feb 2008

Mne sa Reka zda byt celkom normalne meno. 😅 Asi preto, ze som z juhu a mame ho v rodine (v Madarsku - tam sa pouziva castejsie), dvojcata Petra a Reka.

dominka11
27. feb 2008

môj muž sa vola Verner a ked bude syn tak bude tiež 😎

tini
27. feb 2008

Ja som mala na vyske v 1.roc v 1.semestri spoluziacku Polku a ta sa volala Arleta a vsetci sme ju volali Ariel, bola velmi peknucka, cista vila Ariel 😵

m311293
27. feb 2008

já se za své jméno styděla, jmenuji se Eliška, ale když jsem se na konci 60tých let narodila na východním slovensku, byla jsem snad jediná v okrese a možná i v karji. Dnes je běžné jméno ale tenkrát snad ani nevěděli jak se píše a jestli to není zdrobnělina. Děs. Akdyž jsme čekala syna tak měl pracovní název Chrudoš, a tak jsem mu pořád říkali, že si všeichni mysleli že se tak opravdu bude jmenovat, nakonec je Tomáš.

chrobaak
27. feb 2008

m311293, eliska je krasne meno, velmi sa mi paci... je take jemne, makke... 😵

dididi30
27. feb 2008

julova.....dobre veci som sa o menach dozvedela..k dcere a muzovi sa meno zhoduje k znameniu, ale mne a synovy sa nehodi, ale mne to nevadi 😀

monkula
27. feb 2008

m..., môj syn sa narodil na Elišku, aj mne sa to meno páči...

Deina, aj ja som z juhu, takže mňa neprekvapia mená : Máté, Ákos, Levente, Emese, susedia našich majú syna a ten sa volá Zsombor, môj bratranec je Lóránt 😀 😀 😀 😅 😅

m311293
27. feb 2008

júlová...dobré, ale ani jedno jméno na nás nesedí a nepasuje k našim znamením 😀 můžu s tím něco udělat? 😀
jeden můj spolužák na gympli se jmenoval Zsolt

monkula
27. feb 2008

Aj môj... 😀 😀

bihan
27. feb 2008

Ja poznám jednu malú Nevenu - je to bulharské meno, kamarátka má otca Bulhara, tak dala malej meno po svojej babke.. Keď nám to známila, kukali sme na ňu, či spadla z jablone, ale čím častejšie som jej meno počula, tým viac sa mi páčilo 😉

Mne sa hrozne páči Halina, ale keďže malá je polofrancúzka, volali by ju Alina...
Inak Sára znamená vznešená, princezná - meno som vyberala ja a vždy bol pre mňa význam dôležitý 😀

m311293
27. feb 2008

Mon, že by sme měli stejné spolužáky?.. 😀 A ještě jednoho jem měla co se jmenoval Konštantín . Jo a kamádka má dceru Belindu.

monkula
27. feb 2008

Eli, asi nie... , v našej triede Konštantín nebol 😀 😀 😀
Bihan, aj som čítala Neveru... 😀 😀
Belinda, no, mne to znie ako značka pančucháčov, ale inak pekné... 😅 😅 😅 😅

bihan
27. feb 2008

Monkula, oči sa ti pletú? 😀 😉
My sme mali v triede ešte Ruth... a je to jediná osoba s týmto menom, čo poznám...

monkula
27. feb 2008

Pletú, asi z hladu, idem sa napapať... 😀 😀 😀

renika
27. feb 2008

náš synáčik sa volá Maxim 🙂 Oslavujete aj meniny detičiek, ktoré nie sú v kalendári? Maxim má meniny 29. mája, ale neviem, či ich budeme sláviť, keď nie je to meno v kalendári. Navrhovala by som aktualizovať slovenský kalendár a pridať tam mená ako napr. Sofia, Alex a pod. A vyhodiť treba napr. Prokop, Boleslav, Svetozár...a kopec ďalších

pralinka25
27. feb 2008

jasne ze ich treba slavit, ved deti sa na to velmi tesia. Moje meno tiez nebolo roky v kalendari ale oslavovali sme 🙂

emjee
27. feb 2008

poznam ruth aj deborah - su sestry

blanocka
27. feb 2008

Nasi znamy maju dcerku a dali jej meno Mirtil - velmi sa mi paci. Mala som kolegynu, ktora sa vola Melita, tiez celkom pekne meno.

bihan
27. feb 2008

Mne sa ešte páčila Maena - je to jedna z gréckych múz, ale u manžela neprešla 😅

chrobaak
27. feb 2008

mne sa velmi paci herminka 😵

liana
27. feb 2008

ja som sa stretla aj s menami Vinetou alebo Dadžbuján. Podotýkam že obaja slováci, rodičia mali asi radi rozprávky a dobrodružné filmy 😅

spolužiačku som mala Halinu.

nezvyčajné meno pre mňa je aj Ella a keď k tomu pridajú rodičia ešte aj Anna Mária tak mi to pripadá ako za čias renesancie.

Osobne považujem za nezvyčajné meno až meno za trest - Gašpar. Poznala som jedného, a ten kvôli tomu trpel až si ho dal zmeniť.

Zahranižné meno, pri ktorom som sa pousmiala bolo Galileo - bol to talian, neviem či je v ich kalendári. 🙂

takco
27. feb 2008

renika preco si myslis ze mena ako prokop ,svetozar atd by sa mali vyhodit vsak mena su len modna zalezitost ak pridu tieto mena do mody tak niekto potom môze chciet vyhodit mena ako je maxim,sofija alebo alex ,a ozaj co je zle na tych nasich sloven.menach ,ked som davala ja meno pre syna tak leteli tomasovia ,lukasovia,matusovia,dnes je to dominik,filip ,adam,a mozno zajtra sa uz budeme hanbit za tie mena s filmov co prave letia a vratime sa spet ku slovanskym 🙂

lenka0402
27. feb 2008

ahojte chcem sa len pridat kamaradka ma tamarku a timurka celkom fajn..mooc sa mi pacia

liana
27. feb 2008

neviem či ešte príde do módy prokop či svetozár - aby si potom samé deti mená v dospelosti nemenili. kamoškyn syn sa volá Silvester, a chce požiadať o zmenu mena, alebo si z neho decká robili srandu a zjavne tým utrpel

takco
27. feb 2008

lianka ver tomu ze pridu 😵 ,môj dedko sa volal vendelin dakedy sa mi to meno zdalo smiesne no dnes by som ho pokojne dala svojmu dietatu,lebo uz som take pocula vo svojom okoli, 🙂 a otec bol benedikt

monkula
27. feb 2008

lenka, podľa Kramárovcov? 😅 😅 🤐 🤐

bluff
27. feb 2008

robili si srandu zo Silvestra? no neviem, vsak to je normalne meno. a vobec, decka si robia srandu z hocicoho. to je taky smiesny argument.

dididi30
27. feb 2008

leni.ja mam tamarku a budem mat thomaska,,lebo timura mame, ale kocura 😀 😀

janka196
27. feb 2008

nasi znami maju dievcatko menom Eden, tiez krasne meno 🙂

tin.tinka
27. feb 2008

Ahojte mi mame meno Martin Nathaniel 😵 .