Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

kicike
18. apr 2013

meno Maddox sa nám velmi páci,priezvisko je Chovan,asi to k nemu aj hodi. inak byvame tu aj budeme ale dufam,ze nás syn ked bude dospeli nebude na Slovensku zit...asi preto také meno.

saandrin
22. apr 2013

@siska53 noo ja mám tetu svetlanu, je to málo používané meno aj pekné, ale každý ju volá Sveťa... čo veľmi pekne neznie 😒

nikayla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikayla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
warholette
22. apr 2013

@nikayla a presne tak dopadnu vsetky deti so zahranicnymi menami na slovensku, nikto ich nebude volat tak, ako im vymysleli rodicia, ale tak, ako sa detom na ihrisku paci, slovenska verzia suviks 😀

natalia000
3. máj 2013

@saandrin moja sestra je svetlana a volame ju svetka, svetluska alebo svetlana 🙂

adeala
19. máj 2013

@soleilnati mne by sa k tomu viac páčilo Liliana 🙂 alebo len Lily 🙂

siska53
22. máj 2013

No dnes som sa stretla s jednou malou Paris - Pariska ju oslovovali .. Nomen- omen - tiez taka potvora!

sandyka22
9. júl 2013

@baklik
Nadherne meno nic si z nich nerob mne sa paci Maximilian cize Max ked som robilla nanny mala som maleho Maxa uzasne dieta to bolo;);););boze uletelo to a uz ma 14 prerastol ma o 2 hlavy;);););)

petula8
10. júl 2013

moje dcéry sa volajú Zoe, Mia. Veľmi sa mi páčia netradičné mená - Aurora, Zara, Lara,Agatha, Max, Alex, Zac 🙂

sashha
18. júl 2013

my máme Nicolasa a je to najkrajšie meno na svete :P

dyka
23. júl 2013

@monkula ahoj, ako sa to rieši na slovensku s takym netradičnym menom ? treba na to nejake špeciálne tlačiva a doklady ? alebo proste povieš a napišu ti to tak. dakujem

dyka
23. júl 2013

mne sa neskutočne páči
Zendaya
Nisha
Alba
Alexis,
Eliana,
Dálea,
Dinora
Kassidy.. a vela iných 🙂

martinka285
14. aug 2013

My mame synceka Sebastiana (bez dlzna).Toto meno sa nam s manzelom velmi paci a hned sme sa na nom zhodli.

zdenus11
23. aug 2013

Pánečky, nehnevajte sa mamičky, ale tie mená sú ako za trest.....Zabudli ste na naše krásne slovenské mená???? Môj syn je Milanko, veľmi som chcela Tomáška, Lukáška, ale nikdy nezabudnem ako môj manžel v čase nášho chodenie vždy sníval o synovi s menom po sebe, tak som ustúpila. Syn ma 4 roky a som hrdá, veľmi hrdá. Pretože je v okolí jediný, v škôlke je jediný....pretože s tých obyčajných mien sa stali netradičné. Kedysi sme sa smiali naším spoluobčanom za ich menách z "telenoviel"a teraz sa opičíte vy. Prepáčte, môj názor.

evelynm
23. aug 2013

hm...raz sa deticky rodicom podakuju za tie "netradicne" mena...

m_ij_ka
28. aug 2013

moje dcéry sa volajú staršia sa volá Zoe Sarah Viktória a mladšia Mia Alexandra

dadika1114
3. sep 2013

my mame Leonarda ale strasne sa mi este paci Teodor 🙂 stare slovenske meno :DDD

haaanca
5. sep 2013

@bancolinho ahoj neni jediny Sedrik aj ja mam syna SEDRIKA

m_ij_ka
7. sep 2013

moja staršia dcéra sa volá Zoe a mladšia Mia

christiana81
14. sep 2013

jA este nemam deticky ale ak ich raz budem mat tak urice ,ERIN,SAMARA

prasiatko30
15. sep 2013

netradicnych mien je strasne vela uz som prispela k nejakej otazke a napr vycuc mien ludi, ktorych poznam nie su to mena z telenoviel 😀
jesus, virgilio, fidel, solano, sandalio, saturno, prospero, humberto, pascual, abelino, candido, amador, angel, delfin, ciriaco

a zenske:
virginia, inmaculada, candela, concepcion, llanos, nieves, sol, luna, mar - tychto poslednych pat sa skoro vzdycky spaja s maria; (maria) dolores, bienvenida, socorro (=pomoc), aurora, cesarea, mercedes, belen(=betlehem), felicia, escolastica, africa, india, ovidia

cize na netradicne mena je este napadov a napadov 😀

tinika
15. sep 2013

Môj Paťko dostal v skolke novych spoluziakov - dvojičky Pascala a Noela :D a kamoska ma dvojičky Krištofa a Oskara

siska53
15. sep 2013

@tinika a to nie su nejako Francúzi alebo poloFrancuzi? To by som ešte chapala.

siska53
15. sep 2013

@prasiatko30 raz bol dokument o Lidiciach a na konci okrem iného povedali, ze v zahranici najma v Lat. Amerike su Lidice pouzivane ako krstne meno, aj tam bol zoznam tych mien aj s priezviskami.

prasiatko30
15. sep 2013

@siska53 los sudamericanos su kapitola sama o sebe tam sa ich zo par vola aj lenin aj stalin a proste to co sa im zda to fuknu do rodneho listu 😀

tinika
15. sep 2013

@siska53 no myslim ze nie nepamatma teraz priezvisko pozriem zajtra v skolke

siska53
29. sep 2013

Kto by sa chcel inspirovat francuzskymi menami, tu je aj rebricek top mien u nich a da aj meno vyhladat aj podla urcitych kriterii, plus infosky, ako casto je pouzivane a podobne:

http://www.journaldesfemmes.com/prenoms/cgi/rec...

silesias
29. sep 2013

my ak sa nam podari raz babo a bude to dievca tak chceme meno Emilly ( moja starka bola Emilia ) a kamaratka ma syna Damian.
Len mame krasne prizvysko ze Vesela / Vesely a ktomu sa moc toho nehodi 🙂

silesias
29. sep 2013

Inak dala by som meno aj po manzelovy, lenze raz mi kamoska vravela ze jej starka bola menom aj priezviskom ako ona a ked ju pochovavali nebol pekny pohlad na kriz - vidiet na nom svoje meno

Inak mam dceru Ninu a pred 11 rokmi bolo este netradicne meno - teraz je Nina kazda druha 🙂