Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

zitaje
8. okt 2010

@mibel Matias je normalka Matej, nie? Teda odvodenina, Cesi pisu Matyas, aj po madarsky tak.
Cize meniny tipujem 24.2.

mihouk
8. okt 2010

@rivatha nad Dorianom sme uvazovali aj my a nakoniec mame Maxima a ked sa zadari tak dalsi bude Edgar a ked dievca tak mozno Estelle. Tiez sa mi nepaci ked mu komolia meno, zdrabneliny mi az tak neprekazaju, ale ide ma rozhodit ked ho volaju Maxo, tak to rovno na neho mozu hovorit ako na psa...

adkoalauri
9. okt 2010

@rivatha O tých zdrobneninách asi len toľko-mne sa tiež nepáčia,že to fakt závisí aj od rodičov, napr. ja som Laura a vždy som bola len Laura,málo- málokedy Laurka alebo Lauri. Ako to používajú rodičia, potom sa väčšinou prispôsobia aj ostatní. Manžel je Adrián a on u mamy je do dnešného dňa Aďko, u otca Adko. Mne sa to napr. absolútne nepáči, no čo už... 🙂 Ináč keby on nebol Adriánom, tak by som synovi dala meno Adrián. Ale takto bude Dávid, tak sme sa dohodli- aj keď bábo čakáme len na február 🙂 A dcéra by bola Vanda, aj keď ma od toho mena dosť odhovárajú, lebo je vraj tvrdé...A nato hovorím, že ani Laura nie je iná..A dnes je nejado v móde 😀

palculienkastellka
9. okt 2010

@mamartinka Ja mám dcéru Stellu. Hodí sa nám aj k priezvisku Palcová, aspoň si myslím 🙂 Na chlapčenskom mene sme sa nezhodli. Zatiaľ mám vybraté meno Simon. Tak uvidím, keď budem opäť tehotná, či to bude chlapec.

briketa
9. okt 2010

@adkoalauri @mihouk Bingo! konecne niekto normalny - ked si dieta nazvem Sebastian, tak ho nebudmem volat Sebko 🙄
Dam detom take mena ako ich budem volat. Som absolutne s vami, tiez deti nevolam inak ako ich normalnym menom.
Chudak male dieta po tych vselijakych prekrucackach potom ani nevie ake je jeho prave meno.

adkoalauri
9. okt 2010

@briketa
Ale práve pozerám, že tvoje detičky majú zaujímavé mená::🙂)) Ej, to by som sa bála...hm..

adkoalauri
9. okt 2010

@briketa
Hmm. .. že som normálna... teraz pozerám kde žiješ 🙂 Asi preto tie netradičné mená, aj keď sú pekné.

mamartinka
9. okt 2010

@palculienkastellka Dakujem ze aspon niekto sa nasiel z takym menom.Ale ani z 2 L nieje spatne to meno.Pekne 😉 Mas aj i.p

kasami
9. okt 2010

@palculienkastellka ahoj, chcem sa spytat lebo aj my chceme dat malej meno Stella, ze ci si mala problem na matrike alebo nemocke s dvomi LL, alebo to zapisali bez problemov ?

evinkal
10. okt 2010

ahojte.ja mám dcérku Alexandru,ja jej najčastejšie vravím Saška,alebo Alexandra ale nepáči sa mi,keď jej vravia Alex

palculienkastellka
10. okt 2010

@kasami meno mi zapísali bez problémov, aj pri krste problém nebol.

sonula44
10. okt 2010

Ahojte tak moje mená detí niesu netradičné ale tiež nie slovenské dcéra je Sára a syn je Alex

lussy23
10. okt 2010

@adkoalauri - Ani mne sa zdrobneniny nepáčia. No teda pri tých netradičných menách, Napríklad Angelička, Rebečka.. A tiež mi vadí, že Samuelko. Podľa mňa prehnané. krajšie je Samko.
A začala sa mi páčiť Klárka. A mimochodom, Laura je krásne meno.

jankaborka
10. okt 2010

mojej kamaratky syn sa vola Lejs.volaju ho Lejsik,velmi mu to meno sedi,uz si ho ani neviem s inym menom predstavit 😀 a preto to meno lebo ma otca z Ciernej Hory

adkoalauri
10. okt 2010

@lussy23
Aj ja hovorím, že Laura je krásne meno 🙂 🙂 (ja som Laura) 😵

kasami
10. okt 2010

@palculienkastellka jeeej, tak to som rada 🙂 dakujem

ankan
10. okt 2010

Kamarátka má mamu Serafínu a otca Vincenta. Ona aj súrodenci majú klasické slovenské mená.

diddi
10. okt 2010

My sme chceli kratke mena - Mia a Ella 😵

atinka22
11. okt 2010

mihouk - ja mám síce nie Maxima ale Maximiliána (zajtra má meniny) 🙂 a tiež mi neprekážajú zdrobneniny, sama ho volám Maxik ale tiež som vyložene alergická na oslovenie Maxo - je to fakt ako pre psa ☹

larmimi
11. okt 2010

@janka65 tak to vobec...dve rovnake mena aj priezviska..to nerobi nic dobre...ja to neuznavam...aj ked mm je Jozef a chcel aj syna ale nehrozi...uz sa zmieril 😉 😝

lussy23
11. okt 2010

@janka65 - dobre ste sa rozhodli. Ja tiež nemám rada, keď sa syn alebo dcéra volá po mame alebo otcovi. Lebo potom v puberte, keď na neho zavolate, tak nebude vedieť, či voláte jeho, ale otca.

larmimi
12. okt 2010

a este ked im chodi posta a rodicia mu to mozu otvarat 😒 😒 😠

lussy23
12. okt 2010

larmimi - to ma nenapdlo.

Ozaj, keby som bývala v zahraničí, dala by som dcérke meno Molly. 🙂 Veľmi sa mi páči, ale tu by to bolo divné.

fiffinkaa
12. okt 2010

@diddi kráásne mená, ja som chcela vždy dievčatko Miaa, alebo Lili 😀

timejkaa
13. okt 2010

Stretli ste sa už niekedy s osobou pomenovanou Bratislava? 10.3 je napísaná v rozšírenom slovenskom kalendári.. (a môj drahý, zvyknutý že v Španielsku sa deti bežne volajú Madrid, akosi nechce na iné meno už povoliť)

eaka
13. okt 2010

@timejkaa a bude to chlapček alebo dievčatko? no 15tt, máš ešte čas ho prehovárať... ale ak neprehovoríš, tak budete určite v televíznych novinách 😉

timejkaa
13. okt 2010

@eaka ešte vôbec netušíme čo budeme mať a ani neviem či to chcem vedieť 😕 😅 .. chvalabohu sa nenarodia na Slovensku, takže v televíznych novinách dúfam nebudeme xD A nazvať chlapca Bratislava je už trošku iný extrém...
A tá skratka na Slovensku.. Že Blava.. No fuj..

eaka
13. okt 2010

@timejkaa no počkaj, ja si tu na koníku vystriehnem, keď sa bude blížiť Tvoj čas a tím TN za Vami pošlem 😀 Chlapec môže byť Blavák 😀 Dobré ránko Blaváčik môj milovaný, ako si sa vyspinkal? 😉

timejkaa
13. okt 2010

@eaka fujhaa, to aby som drahého dotlačila k inej alternatíve 😀

lussy23
13. okt 2010

@timejkaa - ja by som mená po mestách nedávala a ani sa mi nepáčia.. Jedinú meno ,,podľa mesta", čo sa mi páči je Sofia.