Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

yanni
25. okt 2010

@maggie2 presne tak. o anglicku neviem ale tu je to fakt tak. Ucitel ked dostane ziaka menom Kevin tak ho hned strci do suflika. Ale ani sa necudujem, ved ktory normalny rodic by dal svojmu dietatu meno Kevin alebo Chantal. Ja osobne som zatazena na tradicne mena. Ziadne experimenty. Nie zrovna nejaky Jozko (aj ked musim povedat, jedneho maleho Jozka na SK poznam a strasne sa mu to meno hodi) ale zase Janko ci Zuzka je super. Ved su to nadherne mena. A vsade na svete existuju zahranicne ekvivalenty. Mam kolegynku Susanne, mladucka babenka ale strasne sa jej to hodi. A uz si zvykla aj na slovensku Zuzku. LEn ked som jej to raz napisala tak s hrozou povedala, to hadam nie, ved ja nie som ziadna Cucka 😀 😀 😀 No ta vyslovnost. Ale sme sa nasmiali. A v Büro len tak medzi nami je Zuzka a vsade inde Susi (zuzi). Mne sa velmi pozdavaju kratke mena. Samozrejme musia aj k priezvisku ako tak pasovat.

warholette
25. okt 2010

@briketa Kai je super, pre babu sa hodi aj Kaia. paci sa mi aj Elle, Emma uz menej, mozno kvoli tomu, ze na Slovensku je ich skutocne strasne vela. ale mas pravdu, nie ste na slovensku, takze vam to moze byt jedno 🙂
(ale moj osobny favorit je zatial Kai 😀 )

@maggie2
@yanni
v USA na to asi nemaju meno, ale zamestnavatelia preferuju ludi s "bielymi" menami pred "ciernymi" menami. cernosi maju totiz svoje specificke ghetto names (Latasha, Shaiqua, Latrina, Rashonda, Daquon) a citala som niekolko vyskumov, ze radsej pozvu na pohovor cloveka s menom ako Molly, Sam, Jack, akoby mali vybrat niekoho s typicky ciernym menom.

maggie2
25. okt 2010

@warholette vidíš, a nik ich nemôže obviniť z rasizmu, lebo k pracovnému pohovoru ani nedôjde, a oni sa môžu vyhovoriť, že mali toľko záujemcov, že ani nestihli všetkých pozvať. Každopádne, ja si nemyslím, že je správne takto ľudí len podľa mena vopred posudzovať, ale ľudstvo je už raz také, trpí predsudkami a preto ja som pri výbere mena skutočne prihliadala na všetky faktory aby moja dcéra nemala žiadne potiaže s menom, hocikde v Európe alebo i mimo. To neznamená držať sa zubami nehtami tradícii, ale byť i originálny, keď má človek tú potrebu, ale samozrejme ísť tým vhodným smerom

bambusko
25. okt 2010

@warholette to ozaj existuje meno latrina? 😕 😅

warholette
25. okt 2010

@maggie2 to je pravda, menom mozes dietatu pokazit zivot, ale aj ulahcit 🙂 ake ma tvoja dcera meno, ak sa mozem spytat? mozes aj do IP

@bambusko ano, vyzera to blbo napisane, ze? 😀 ale cita sa to ako la trina, ako keby si pred meno Trina dala La. nieco ako Katrina, len namiesto K je L. http://www.babynamer.com/latrina

bambusko
25. okt 2010

@warholette a este vyznam mena, ze cista 😀

tamara111
30. okt 2010

ahoj ) som tu nová a chcela by som sa popýtať na nejaké mená pre detičky keďže s manželom čakáme bábatká a dozvedeli sme sa že to budú dvojičky (chlapček a dievčatko). Doma už máme dve deti, takže to bude pestré ale veľmi sa na ne tešíme Bývame však mimo Slovenska a tak by sme potrebovali nejaké "univerzálne mená" aby zas babky na slovensku nemali problém s vyslovovaním mien svojich vnúčeniec Naše staršie detičky sú Emily a Victoria. Mimochodom naše priezvisko je Alsen ! Ďakujem

evinkal
31. okt 2010

@tamara111 univerzálne?no k tomu priezvisku je to ťažko vybrať.Ja mám syna Mateja-tipicky slovenské meno a dcérku Alexandru,to je také celosvetovo známe meno.Potom sa mi ešte páči Lucy a chlapčenské Patrik

karin71
3. nov 2010

@tamara111 ahoj Tamara! Moji synovia sa volaju Denis a Simon...paci sa mi tiez Robin, Evan alebo Marko....dievcenske asi Karolin , Vanesa , Kolet , Sara alebo Leticia....to je moj tip...tak snad sa ti nieco zapaci.

ella_joy
4. nov 2010

My sme nakoniec dohodli Ben, a druhe meno ma po priatelovom otcovi. Mne sa osobne pacia kratsie mena, a kedze bude mat maly otcove priezvisko, (typis Svedske), nehodilo by sa absolutne k tomu Jergus, alebo Ondrej, co su moji favoriti z SK kalendara, keby bolo Slovenske priezvisko.
Pre dievcatko sa mi vzdy pacilo meno Ella 🙂 a druhe moje vytuzene je Kai , ale je to Danske, a k tomuj zastarale v Svedsku, takze u nas zatial nepreslo...zatial 😝

gelka1986
4. nov 2010

@dea
ahoj deana, welmo sa mi paci twoje meno a chcela by som wediet kedy su meniny, dakejem

lussy23
4. nov 2010

@ella_joy - Ben je veľmi krásne meno. Ale neviem, či by u nás na Slovensku prešlo.... Vy bývate v Svedsku?

mamartinka
4. nov 2010

@lussy23 Ako myslis ci by na Slovensku preslo?Ved to moze byt aj Benjamin a hovorit mu mozes Ben.Ci nie?

lussy23
4. nov 2010

@mamartinka - vidíte to ma nenapdlo a pritom chcem Benjamína. 🙂 Ja má vybratých viacej mien, ale niektoré som musela zavrhnúť, lebo ľudia sa radi posmievajú ☹

mamartinka
4. nov 2010

@lussy23 A neni aj Benedikt?Sa mi cosi mari.Aj to moze byt Ben 😉

maggie2
4. nov 2010

@ella_joy Kai je i meno chlapca zo známej severskej rozprávky Snehová kráľovná 🙂

ella_joy
4. nov 2010

@maggie2 ano 🙂 a ten moj to ani nevedel, tak severan ako repa 😀 Mne to utkvelo v hlave kvoli filmu Krstny otec, ale tam bola Kay (len to sa cita kej) a bola to Michaelova manzelka, ale mne sa to paci ako muzske meno

ella_joy
4. nov 2010

@lussy23 nie, byvame teraz v BA. Benjamin je super, to bolo povodne, len sa to vobec nehodi k druhemu menu co ma byt po starom otcovi, Tommy, a s priezviskom by to uz bola jedna skomolenina. A to som rada, ze este som vybojovala, ze nebude mat chudak aj tretie, ako to je u nich bezne 😖 Ake mas este vybrane mena? Preco sa ludia posmievaju??

sonula44
4. nov 2010

@tamara111 Ahoj Tami čo tak mená Sára a Alex . Tak sa volajú moje 🙂

lussy23
5. nov 2010

@ella_joy - mala som vybraté Alica, Sára, Rebeka, Sofia, Klárka, Angelika, Domnika, Laura, Filip, Yasmína, Monika, Benjamin a Artur
Ľudia sú už taký, na všetko majú narážky. Niekto je tučný a už s amu posmeivajú. Alicu by napríklad spolužiaci volala Opica, palica a tak. Je mi z toho smutno, že sú niektorí ľuda takí zlí k druhým.

marorlinko
5. nov 2010

@lussy23 diky aj ja som rada a pocula som toho dost o detoch co sa narodia v 8mesiaci,hlavne chlapci. al e hlavne,ze je zdravy. tvoje sa ako volaju?

lussy23
6. nov 2010

@marorlinko - ja ešt enmám deti ,ale veľmi by som chcela. Mená som už napísala hore, ake by som chcela.

wewerka000
6. nov 2010

a co Ryan cita sa to hadam rajen,mne moc zapacilo.je to ,anglicke meno s irskym povodom,co myslite??hodi sa pre slovaka?

anita41
6. nov 2010

moja dcera je Rebeca

lussy23
7. nov 2010

@anita41 - to je krásne meno

aylin
7. nov 2010

AYLIN 🙂

warholette
7. nov 2010

@wewerka000 podla toho, ake mate priezvisko. ak je to typicky slovenske ako Hrdlicka, Baca, Kovac alebo podobne, tak Ryan by k tomu pasoval ako past na oko. v pripade priezviska so zahranicnym, napriklad nemeckym, madarskym povodom, sa to uz hodi viac 🙂

evinkal
8. nov 2010

@wewerka000 ryan je pekné meno,aj kámoška má ryana.Mne sa páči aj Bryan,alebo Mark a dievčenské Connie,alebo Caitlin

larmimi
8. nov 2010

@evinkal jej ty si ma potesila, moja dcera sa vola Connie a vela ludi to ani nechape... 😉

evinkal
8. nov 2010

@larmimi prečo,veď je to krásne meno.chcela som ho dať dcérke,ale muž je proti cudzím menám.Veľmi sa mi páči a už riadne dlho