Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

aliza
2. mar 2011

@maggie2 nemyslim, my zijeme prave medzi strednou a vyssou vrstvou a je to samy Ben, Charlie, Tom a take mena su aj medzi nizsimi vrstvami a opacne, prislusnost k urcitej vrstve sa neodvija od mena, ale od miesta, kde zijes a na akom aute sa vozis 😎.

maggie2
2. mar 2011

@aliza 😀 😀 😀 😀

maggie2
2. mar 2011

@aliza chápem Tvoje komplexy, veď ešte pred nejakým časom si písala v iných témach, že sa s "bielymi" ani nekamáratite a nestýkate, tak čo klameš že sa pohybuješ medzi domorodou strednou a vyššou vrstvou angličanov? 😀 😀 😀 Si zabudla, že sa dajú príspevky čo si tu popísala v minulosti vyhľadať a prečítať 😀

aliza
2. mar 2011

@maggie2 jedno je kamaratit a druhe sa pohybovat 😎, pohybujeme sa medzi bielymi, ale kamaratime s ciernymi 😀, ono s bielymi nie je velmi o com, okrem teda reci o sukromnych skolach pre deti, o drahych autach, velkych domoch, drahych dovolenkach, znackovom oblecku....dost malo pre mna 😝 a najma mi u nich chyba uprimnost

maggie2
2. mar 2011

@aliza 😀 😀 😀

aliza
2. mar 2011

@maggie2 😎 a nemyslim, ze mam komplexy, aspon nie tohto charakteru 😝

missy97231
2. mar 2011

@aliza @maggie2 joj,,, nechcela som aby sa tu zacalo pisat o nejakych komplexoch,, len som sa pytala co mi treba a kde treba ist, ak chcem dat exoticke meno 🙂 a nie som ani romka, ani z presova, ci kosic 😀 a ani nejaka "socka" hoci tiez nie som nejaka milionarka 😀 ale to je jedno...

maggie2
2. mar 2011

@missy97231 nie moja, stačí Ti skontaktovať nigérijský konzulát a požiadať ich o potvrdenie, že meno ktoré si vybrala, sa v ich krajine používa, a že ide o dievčenské meno. A s tým potvrdením Ti pani na matrike zapíše to meno. Želám veľa zdaru

missy97231
2. mar 2011

@maggie2 dik za odpoved 🙂 a to mi treba aj ked dam trebars Eva Onyekachi.? Prve slovenske...

maggie2
2. mar 2011

@missy97231 na evu nepotrebuješ žiadne potvrdenie. Ale ak by som mala byť úprimná, tak sa Ti k tej kombinácii vyjadrím. Lenže nestojíš o rady, takže si kusnem do jazyka 😉 želám všetko dobré

missy97231
2. mar 2011

@maggie2 vsak prave preto som tam dala len tak Evu,,, jasne ze si nejdem davat ziadnu Evu,,, a este ani neviem, ci budem musiet davat nejaku "Evu" niekedy 🙂

maggie2
2. mar 2011

@missy97231 no pravdu povediac hocijaké iné slovenské meno v tej kombinácii.... vieš ja som nemala na mysli Evu, s tým kusnutím si do jazyka, ale práve to druhé meno 😉

warholette
2. mar 2011

@maggie2 dakujem. nebudem uz nikoho oznacovat, ale moj vseobecny nazor na mena je taky, ze meno skutocne dokaze ovplyvnit zivot cloveka. malo by preto reprezentovat rodinu, kulturu, spolocnost... v minulosti sa predsa davali mena po pribuznych, svatcoch, aby malo dieta nesuce ich meno aj nieco z nich. rodinne meno ho akoby priputavalo k rodine, citilo sa jej sucastou. mena sa dedili po starych rodicoch, krstnych rodicoch. v pripade svatcov ziskavalo ich ochranu. neskor sa davali mena podla vyznamu a preto mi pride davanie exotickych mien len kvoli exotike bezucelne. dieta tak nie je spojene so svojou rodinou, so svojou kulturou. nenesie si nic v sebe, co by mu davalo pocit spolupatricnosti a istoty, prave naopak. s exotickym menom sa citi pri obycajnych menach svojich rodicov vydedene. takisto nie je spravne, ak niekto da popularne meno len preto, ze je popularne a teraz ho maju vsetci. ani jeden extrem nie je spravny, exoticke mena verzus popularne mena. slovencina je vsak bohata na netradicne mena, ktore mozu byt aj medzinarodne pouzitelne, no predsa vhodne aj do bezneho slovenskeho zivota.
ano, hladanie zlatej strednej cesty je niekedy tazke. ale vzdy sa da najst meno, ktore sa vhodne hodi k priezvisku, menam rodicov, surodencov, krajine, v ktorej rodina zije...

missy97231
2. mar 2011

@maggie2 pochopila som ze si si kvoli eve nechcela hryznut do jazyka 🙂

lussy23
2. mar 2011

@tina08071 - pekné mená. Sára a Sarah je myslím to isté 🙂

lussy23
2. mar 2011

100ľudí - 100chutí. Mne sa páčia netradičné mená a tomu, že meno ovplyvňuje človeka moc neverím, nie so mna tekéto veci.

lussy23
2. mar 2011

a keď che dať niekto svojmu dieťaťu meno Onyekachi je to jeho vec. Čo keď tá Onyekachy bude raz slavná spisovateľka či speváčka??? Podľa mňa nezáleží na menách.

maggie2
2. mar 2011

@lussy23 Nie nezáleží, napríklad aj toto je zaujímavé : Zadok 😀

lussy23
3. mar 2011

@maggie2 😀 😀 😀 Tak to je teda dosť blbé meno 😀 😀 😀

duranovaz
3. mar 2011

Ahojte.Mne sa páči veľmi Sebastián Mark a pre dievčatko Noemi Stefanie

bancolinho
8. mar 2011

co vravite na meno Sedrik???
s manz riesime velku dilemu ci ano ci nie.nam sa paci, skor ako ho projme okolie.kamarat ma syna tiez Sedrika a ze stym nemaju problem.ale na slovensku je mozno jedinym Sedrikom,,,

maggie2
8. mar 2011

@bancolinho nie je to populárne meno vo všeobecnosti. Vedci skúmali a zistili, že ľudia prejavujú viac sympatii voči osobám /povedzme v prvom kontakte/ ktoré sú nositeľmi mien, ktoré nemusia byť vyložene populárne ale sú známe, alebo aspoň trochu známe. Naaopak, vyložene módne mená a la aktuálne telenovely sú často terčom /skrytého/ posmechu a pohŕdania, lebo to považujú za "opičenie sa". Ľudia sú už takí. Plní predsudkov.

bancolinho
8. mar 2011

zacali sme so sedrikom cca do 3.mes.presli sme na davida a az doteraz /rodime za 2 tyzd./ nam o vydrzalo.a teraz sme znova v pomikove ake dat. ten sedrik sa nam paci len j e troska nezvycajne.fakt nevieme...

maggie2
8. mar 2011

@bancolinho nebuďte v pomykove 😉 David je veľmi dobrá voľba aj do budúcnosti, či už krpec bude žiť na SK alebo v zahraničí, s týmto menom nebude mať nikdy žiadne problémy čo do výslovnosti, alebo večných otázok či ide o priezvisko alebo prvé meno atď.

bancolinho
8. mar 2011

no a ked sme sa uz tak rozpisali zistite mi aj Kornela

kasami
8. mar 2011

@bancolinho a hodi sa vam k priezvisku ? a ano .... neriesila by som okolie 🙂

kuratko
8. mar 2011

@bancolinho mne sa meno sedrik paci, aj ja som nanho uz pozerala ale myslim ze budeme mat dievcatko... a nas syncek sa vola Zachariáš. to nieje zahranicne, ani nejak exoticke meno ale je zriedkave , biblickeho charakteru... ale vacsine ludom sa paci 🙂

maggie2
8. mar 2011

@kuratko Kornel /mne sa páči viac forma Cornelius, Kornelius/ aj Zachariáš sú v pohode mená, teda aspoň podľa mojej mienky. Tradičné, zodpovedajúce i tunajšiemu kultúrnemu priestoru, už iba ich oživiť - je to pekné - že tieto mená nezaniknú a že sa stále dávajú.

bancolinho
8. mar 2011

no rozhodnut sa uz musime, tlaci nas troska cas, a verim ze sa rozhodneme spravne a nebudeme to lutovat

evinkal
8. mar 2011

@bancolinho kamoška má synčeka,ale píše sa Cedrick-je blonďavý modrooký-hodí sa mu to meno.je to zlatíčko 😉