Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

hirondelle
4. júl 2008

Mne sa paci Maddie, alebo Maddy 🙂 ,ale aj Meghan 🙂 (len to trosku vyznie vo vyslovnosti aj ako auto 😅
a chlapcenske Josh
My mame Zoë 😵

Leishmania-Ayla je velmi pekne 😉 😅

hirondelle
4. júl 2008

Leish,ten posledny znak pri mene, neviem ako sa mi tam podarilo dat 😉 ,to tam nema byt 🙂

leishmania
4. júl 2008

zoe je super, len sa mi nehodi k menuu nasmu...a este by z nej spravili zoju, to sa mi nepaci uz

hirondelle
4. júl 2008

Na SK ju vacsinou volaju Zojka 😅 ☹ ,tak to sa mi nepaci.Jej meno sa hodi aj priezvisku.Nema slovenske,tak pri vyslovnosto celeho mena to znie dobre 🙂 My ju volame Zoë 🙂

leishmania
4. júl 2008

a elizabeth zdedila, alebo ste to tak vy vymysleli?

bardott
4. júl 2008

Ahojte mne sa veľmi páči meno Debora. No neviem sa nikde dočítať o charakteristike tohto mena. Viem, že by malo byť pôvodne židovské a v kalendári ho majú zaradené nemci ale nič viac. 😀 Len škoda, že sa nepáči manželovi.papa

hirondelle
4. júl 2008

Zdedila,rodinna 15 r. tradicia 😒 Ja nejako dve mena nemusim,ved aj tak sa vyslovuje iba jedno.

Bardott,mam knihu,kde je viac ako 3000 mien,tak Ti to neskor pozriem a dam vediet.Malo by sa pisat Deborah.Ale videla som aj Debora bez h na konci 😉 Je to individualne...ako si to zvolia rodicia.Videla som aj Zoya,Zoye.

leishmania
4. júl 2008

The girl's name Deborah \d(e)-bo-rah\ is pronounced DEB-er-ah. It is of Hebrew origin, and its meaning is "bee". Biblical: a prophetess who summoned Barak to battle against an invading army. The victory song she wrote after the battle is part of the Book of Judges. Actresses Deborah Kerr, Debbie Reynolds, Debra Winger, Debra Messing; Olympic figure skater Debi Thomas; TV journalist Deborah Norville.

Deborah has 24 variant forms: Deb, Debb, Debbee, Debbera, Debbey, Debbi, Debbie, Debbra, Debby, Debee, Debera, Deberah, Debi, Debor, Debora, Debra, Debrah, Debralee, Debreanna, Debriana, Debs, Devora, Devorah and Dobra.

leishmania
4. júl 2008

hirondelle ved kym netlacili elizabeth ako jedine meno, tak pohode, a podla mna to spolu pekne vyzera

lessia21
30. júl 2008

je množstvo krásnych mien, človek by ani neveril. Ja som davala podľa toho aby pasovalo aj v Nemecku a aby tam nebol problém s výslovnosťou. Naše deti sa volajú Mathiass, Alina a Eliass....a tiez som mala blbe poznamky v okoli...su to predsa moje deti a zase si nemyslim, ze by sa nejak mali hanbit alebo co....hmm? co myslite?

ivica2705
30. júl 2008

ahojte moje meno je Ivica a je aj v slovenskom kalendary, ale aj tka nikdo to nepozna 😀 😀 a musim povedat ze sa mi aj moc paci, a teraz svojej dcerke chceme dat meno Michelle, a to je zahranicne, tak hadam to doma preziju v poriadku 😀 😀
ale musim povedat ze sa mi viac pacia zahranicne mena ako tie nase..... mozno to vsetko ide dobou 😅

tripplebi
31. júl 2008

ja jednu Ivicu poznám a dokonca aj jednu Michelle. 🙂

marlene
31. júl 2008

my sme hladali nieco slovensko nemecke a tak nase sa volaju: jakob jonathan a clara elise 🙂 a keby sme mali dalsie tak bud poppy a chlapec moritz.

erikasadek
31. júl 2008

moje deti sa volaju patrick , josh a chcem mat dievcatko a bude sa volat nayah cita sa (naja)

matomima
3. aug 2008

Mne sa velmi paci meno Stella a pre chlapca Zacharias, Christian alebo Marco.. moj dedko sa vola Evald (nemecke meno) a pradedko bol Raimund

abbi
3. aug 2008

ja mam Natan, Tobias a Adam.. som velmi spokojna... hoci adam mal byt najprv SIMON 😉

domulienka
3. aug 2008

Ahojte moje dcery maju tiez netradicne mena aj ked su uz dost rozsirene .Tak po Bianke sme tuzili obidvaja a ked som cakala druhu dcerku tak tesne pred porodom som citala v slovenke o nasom opernom spevakovi Jenisovi a tam bola vyfotena jeho krasna dcerka Rebeka a tak sa mi to meno zapacilo a mm tiez no a tretia nasa polrocna babika je Dominika . 🙂 🙂 🙂

jitulkabj
4. aug 2008

Ozaj, kto poradi ?-existuje tlaceny kalendar so vsetkymi menami??? Alebo ako pridat meno do kalendara? Nemyslim elektronickeho, ale riadny nastenny ci stolovy.

weroni
4. aug 2008

jitkulkabj: nuz neviem si predstavit kam by si taky kalendar so vsetkymi menami dala 😀 🙂 ten by musel byt namiesto tapiet v celom byte 🙂

babulky inac ak vas zaujima kuk sem: http://www.fodor.sk/Spectrum/mena.htm 🙂

ludka23
4. aug 2008

Zdravím... s priateľom ešte nemáme úplne konečnú verziu mien našich detí..veď ešte ani nemusíme..zatiaľ sme sa zhodli na Sebastiánovi..mne sa však veľmi veľmi páčia aj biblické mená.. 😉
Prispievam ďalšími netradičnými menami...teda aspoň pre mňa: Mgr.na pedagogickej fakulte: Metodeja a jedna "spolužiačka" mala otca myslím, že Albánca a volala sa: Julieta (Džulieta) Hadžijejupiová...dúfam, že som napísala správne.. 😉

ludka23
4. aug 2008

..juj a ešte som mala spolužiaka pochádzajúceho z Ruska, bol ryšavý, mal pehy a volal sa Nikita Korotkov.. 😉 veľmi sa mi to páčilo...a aj on.. 😀

tretulka
5. aug 2008

mne sa vzdy velmi pacilo meno Martin, takze vyber chlapcenskeho mena nebol zlozity 😀 , dokonca aj MMl sa vola Martin a kazdy si mysli, ze maly ma meno po nom 😝 , aj ked to nie je tak...dievcenske meno nemam nejake extra oblubene, pacia sa mi ruske mena Tamara , Nina, Sona, z takych tradicnych napr. Hanka, Lucia, ..no MM ma vysnivanu Lenku, Lenocku 😵 ...ja si pomaly zvykam, ze ak budeme mat dceru bude sa volat Lenka, aj ked to meno nepatri k mojim oblubenym...z netradicnych mien poznam Kingu, Eliu, ucitelka na ZS sa volala Bernadeta, Priska - volali ju Piroška 🙂 , v rodine mame Christophera...meno by sa v prvom rade malo hodit k priezvisku a zas si treba uvedomit, ze dieta bude s tym menom zit cely zivot...

zuzulik
5. aug 2008

Zoe je grecky zivot 🙂 krasne meno...aj my s nim pocitame 🙂

zuzulik
5. aug 2008

a inak je aj ceskom kalendari 🙂 27.10. 🙂

marse
5. aug 2008

ja som sa nedavno s netradicnym menom a mala som dost chudak chlapec sa volal Kornelius 😅

tretulka
5. aug 2008

este ma napadlo, kolegyna mala dceru Zoanu 🙂 , dovtedy som to meno nepocula, druhej dali meno Barbora, Korneliu poznam, Kornelius - no nic moc 😅

dajdarax
5. aug 2008

..chi awojte 🙂keď som praxovala na pôrodníckom,alebo detskom oddelení naše spoluobčanky s tmavšou pleťou dávali mená Ribana,Manuela,dokonca Esmeralda...vtedy frčali tieto telenovely.....a zahraničné mená ešte len začínali 😉
no mne sa za tehotenstvo snívalo ,že sme mali dcérku s čiernymi vláskami,volala sa Sofia,prisnilo sa mi to tri krát 😅 za tehotenstvo..
keď sme šli s manželom rodiť mali sme vybraté meno pre malličkú Michaela a keď sme ju zbadali s čiernymi vláskami
rozhodli sme sa pre Michaela Sofia...
no a stalo sa,že v našom malom mestečku kňaz pred krstom nechápal a spýtal sa manžela prečo dva mená 😅 ,môj drahý sa vynašiel,odpovedal..spýtajte sa manželky 🙂 páááááááááááááááá
podľa mńa je to sila názoru a vkusu..len sa mi nepáči keď skombinujú ku čisto slovenskému priezvisku zahraničné meno....príklad Nikolas Paprčka,... 🙂

maya01
11. aug 2008

Ahojte,
no ja som sa vo Viedni tiez stretla s netradicnymi menami....Naser,Serkan....a bolo ich este viac,len teraz mi nenapadnu.... Neviem ake to boli narodnosti ale velmi dobre som sa zabavala... 😀 Kebyze tak vedia,ake tie ich mena maju na Sk vyznam.... 😀 😲

zuzka76
11. aug 2008

ahojte, moja byvala kolegyna mala niekoho z rodiny a ten sa volal Teleskor 😕 😅

zukab
11. aug 2008

tak poznala som cloveka, co sa volal "kozmonavt" a v bulharsku je zenske meno napr. kurvicka.
no dakujem pekne 😀
tiez maju napr. stoyan, albena, gergana a podobne.
jedna znama na SK sa volala remigia.
mala som ucitelku prisku, co mala syna klementa 😀