Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

jasterica
30. mar 2010

miska,my nasu yasminku volame yasmi... 😉 meniny ma 24.2.,v kalendari je sice uvedena ako jazmína,ale sestre sa toto zdalo tvrde,tak ju pokrstila Yasmina...vyslovujeme meno so ´s ´a nie so ´z´... 🙂 velmi sa jej hodi /ak chces,kukni fotky autora bublinkajasminka/ 🙂

jasterica
30. mar 2010

corrine,skor by som povedala,ze meno je chorvatske alebo take slovanske 😅 😉 v chorvatsku je strasne vela jasmín ako u nas zuziek povedzme... 😉 arabske sa mi to nezda vobec... 😕

kingstonka
30. mar 2010

ahojte- Jasminka je velmi pekne meno. Poznam jednu- jej mamka je Ceska a otec Iracan- tak asi bude aj v arabskom svete rozsirene...

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
31. mar 2010

ahojte

mne sa paci meno Aurora / Rory/ alebo Olivia / Livi/ z tych netradicnych mien pre dievcatko - nie som zastanca davania dvoch mien, ale taka Mia Olivia by sa mi pacilo, kamaratka ma Vivien, aj to je pekne, vola ju Vivi.

pre chlapceka sa mi z netradicnych paci André

zatial vsak nevieme co to bude, takze meno vybrate nemame, ale ak by to bolo dievcatko, tak by sa mi ta Olivia fakt pacila, podla mna je to take vznesene meno.

zuzana76
31. mar 2010

Olivia sa nam hodi aj k priezvisku a tam mame tiez dvojhlasku - ia- som zatazena na tuto dvojhlasku 😀

takze sa mi pacia mena , ktore ju obsahuju, nie samozrejme vsetky

ale aj napr. taka Melania / Mely/

lussy23
31. mar 2010

Jasmínka je pekné meno, Mne sa veľmi páči Rebeka , Angelika, Dorotka, Benjamín, Arthur Filip, Penny, Brajen, Šarlota.......

Corrinne - pekné meno a držím Ti palce, aby sa ti narodilo zdravé bábo, v takom mladom veku je to aj trochu nebezpečné... Tak ti strašne držím palce. Som v Tvojom veku a veľmi ťa obdivujem.

misinn
31. mar 2010

mne sa paci pre dievcatko meno Harlow 🙂 🙂
a chlapec Timmy, Maximilian

miska1981
31. mar 2010

som rada, ze sa Vam paci meno jasmínka, lebo ja som nemohla dlho najst to prave meno pre nasu dcerku, aby to ladilo s priezviskom a hovori sa, ze matka musi citit, ze je to to prave meno pre svoje babatko.

inak kym som nebola rozhodnuta pre jasminku, moje favoritky boli: laura, lea, antonella, mozno nie moc nezvycajne, ale mne sa pacia. len pri kazdom som po case zistila, ze to nie je pra nas to pravec 😉

lussy23
1. apr 2010

Niekde som čítala, že niektoré deti sa deťom s netradičnými menami aj posmievajú ☹ Dúfam, že, keď budem mať Dcéru Rebeku alebo syna ArthuraFilipa sa im nebudú smiať.

A Pre chlapca s am iešte páči Ben alebo Elvis. Ale radšej tak pomenujem svojich psov. 😒

misinn
1. apr 2010

lussy 😀 😀 ta posledna veta bola dobra...
ja som o tom tiez pocula ze sa detom posmievaju, oreto uvazujem ze dam asi nejake slovenske meno..
pre dievca je to jednoduche, ale pre chlapca...mojmu muzovi sa ziadne nepaci okrem Richarda...

monkula
1. apr 2010

ja si myslím, že zhovadiť sa dá hocijaké meno, aj prezývku kto chce, vymyslí...

evuliki
1. apr 2010

Miska1981 krasne meno si vybrala 😵 My mame tiez Jasminku,pise sa to ale Jasmine,teraz mi je luto,ze som ju nezapisala ako Yasmine,ale co uz.Lebo tu vo FR ju teraz volaju nie Jasmin,ale Žasmin,tak kazdeho upozornujem 😠
A volame ju Jasmi,Jasmik,ale najradsej ma Jaja,to si ona sama vymyslela a aj sa tak predstavuje 😀

zitaje
1. apr 2010

Ja mam Jazminu, takto po slovensky, od nazvu kvetiny, to je tiez po slovensky jazmin a nie jasmin, a aj tak ju vsetci stale pisu Jasmina... My ju volame Jazminka alebo Jaja, tiez sa tak sama nazvala. A ked bola mala, tak si este hovorila Džazma. Neviem kde k tomu prisla... 😎
Inak ked uz so s, tiez by som ju dala zapisat rovno Yasmin, ked uz, tak poriadne. 😉

miska1981
2. apr 2010

jasne, ze detska v skole si robia srandu z mien, ale tak s tym nic nenarobime, ja mam klasicke meno a tiez ma volali miša a nepacilo sa mi to....

zitaje a preco by si ju dala zapisat ako yasmin? je v tom rozdiel, myslim, ze by ju volali rovnako, alebo...?

teraz ste mi dali chrobaka do hlavy, ako ju teda zapisat: jasmína, jasmine, yasmine, yasmin???

co myslite 😕

katarina7777
2. apr 2010

my cakame chlapceka a bude to asi Leone a budeme ho volat Leo. Pre dievcatko sa mi paci Sara Amelia.

diddi
2. apr 2010

Leo je krasne meno 😵

zitaje
2. apr 2010

Miska, no pride mi to take, ze bud po slovensky Jazmina, ale potom uz uplne "zahranicne" Yasmin(a/e). Mne tu na Slovensku prislo prirodzene dat tu slovensku verziu mena, keby sme zili v zahr., asi dam Yasminu podla toho, kde by to bolo (koniec -a, -e alebo nic).

seve_ranka
3. apr 2010

Tabitha

boldy
3. apr 2010

miska> my mame Jasmin, zalezi ako sa ti to najviac paci napisane, ale ak si na sk tak by som dala Jasmina alebo Jazmin

lauraa
4. apr 2010

stretla som jednu slovenku na ambasade vo Viedni pri vybavovani rodneho listu a na ambasade sa veru aj cudovali lebo chlapcekovi dali meno Yasmin 😉

miska1981
4. apr 2010

presne toto sme s muzom riesili, lebo mal kamarata a tiez sa volal Jasmin a preto sa mu to zdalo take cudne, ale tak meno nechal na mna, nemal nejake napady, ´tak som vybrala.

baby myslite, ze ked ju dam zapisat ako Jasmin alebo Jasmine nie Jasmína potrebujem nejake potvrdenie z matriky, lebo na Jasmínu by som nepotrebovala to mi tu napisala jedna kocka.

evuliki
4. apr 2010

Miska1981,my ked sme isli vybavit malej rodny list,tak sme museli mat na matrike vytlaceny papier z netu,ze meno "Jasmine" existuje 😅 Bolo to vytlacene myslim zo stranky babynamesworld.com alebo tak nejak 😉

markiza
4. apr 2010

Mne sa pacia mena Tania, Aína, Tiana, Sonia, Aneta, Ian, Damian, Oliver, David

langkofel
4. apr 2010

Ronya/Ronja sa mi velmi paci

espri25
5. apr 2010

baby a co tak Tadeas

zajaciq
5. apr 2010

caute, aj my sme netradicni, volame sa Auróra a mame meniny 22.1. na Zoru, a povodne som uvazovala aj o uz vyssie spominanej Jazmíne , tiez v slovenskej verzii, so z je to krajsie 😵 😵 😵

zajaciq
5. apr 2010

a prezyvku mame Rory,ale pozeram, ze niekto nas tu uz obkukal 😝 😝 😝 ja uz to mam vymyslene takto od minuleho leta 😀 joj a tesim sa velmi, ze mame pekne meno, jednoduche a malo frekventovaneeee

diddi
5. apr 2010

mne sa paci Ella a Mia 😵

etuska
5. apr 2010

Ella aj Mia su velmi pekne mena-my sme ich mali tiez na zozname-no potom sme hladali skor dlhsie meno