Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

helenkasabinka
19. jan 2010

kamoskina sestra ma chlapceka MATTEA 😉 to meno MATTEO je celkom pekne 😉

monkula
19. jan 2010

Heli, to je talianske meno - Matej 🙂 😉

toscany
19. jan 2010

Moni, opravim ta, to je Matus 😵 🙂.

monkula
19. jan 2010

Hej? Ja som si vždy myslela, že Matej, ale tak ty to musíš vedieť lepšie 😉 😉 😀 😵

helenkasabinka
20. jan 2010

monkul dakujem ale je to celkom pekne meno Matteo 😵

lubbka
3. feb 2010

Ahojte,viete mi niektora poradit....mne sa velmi paci meno pre dievcatko Lillien-s dvomi L. No oficialne som nasla len meno Lilien s jednym L a bojim sa,ze s dvomi L mi to nebudu chciet zapisat na matrike. Mate niektora babo s takym menom? Zapisali Vam ho v pohode? Vraj treba pri cudzojazycnych menach zohnat povod mena. Neviete odkial pochadza meno Lillien? Alebo ci je tomu venovana nejaka tema,lebo ja som nenasla....dakujem 😵

lyongirl
4. feb 2010

MATEJ - MATUŠ, zastarale Matyáš, m. hebrejského pôvodu (z hebr. Mattihjáb), znamená „dar boží“ (toho istého významu je Božidar a Teodor); z rovnakého základu pochádza aj Matúš – k tva-rovému rozlíšeniu obidvoch mien došlo už v gréčtine ( Matthíás a Matthaios), odtiaľ sa k nám mená dostali. Nem., gréc.,angl. Matthias, franc. Mathias, Mathieu, tal. Matteo, špan. Mateo, rum. Matei, rus. Marfij, pol. Maciej, srbochor. Matija, maďarsky Mátyás.

lyongirl
4. feb 2010

v gréc. sa rozlíšili podoby Mattiás Matej a Matthaios Matúš

najjulinka
6. feb 2010

Kedy má meniny Rozalinda?

majina.b
6. feb 2010

29-May ROSALINDA / calen. usa

patka777
9. feb 2010

Ja som sa mala volat Eliška dokonca som na i narodila na Elišku ale na konie mi dali meno Patrícia. 🙂

ewicka104
11. feb 2010

Ahojte..takze ake mena poznam v mojom okoli 🙂 Mojho priatela sestra ma Deborku, dalsia mala Benjamina..dalej v mojom okoli : Vanessa,Klara,Lea,Klaudia, Adriano, Melinda,Sofia,Natalio, kamarat ma syna a vola sa Dominik Mindek dobre nie? 😀
a mne osobne sa pacia mena ako: Viktoria, Adam, Sebastian,Markus, Ester a Annabell 🙂)

monkula
11. feb 2010

patka, aj môj syn je na Elišku 😀 😀

lussy23
11. feb 2010

Benjamín je super!

leishmania
11. feb 2010

benjamin je pekne, ale nepride mi netradicne 🙂

corinne_99
14. feb 2010

Ja sa volám Corinne Nyalah Alexandra, co neviem, ci je netradicne. Volaju ma Sasha, Alex, Lexi, Cori, Nya...
Mam jednu sestru s menom Michaela, brata Charlesa (Čárls) a malú sestričku Sugar Yasmine.
Cakam babo (zatial neviem pohlavie) tak som prave vo faze rozhodovania sa.

Spisali sme zoznam 😀

- dievcata: Elena/Ellie, Olivia, Emma, Zara, Zoe, Charllote, Sara(h), Laura, Chloe, Mia, Nella, Tara
- chlapci: Tadeas, Adam, Martin, David, Tobias, Liam, Ephram, Connor, Noel, Leon, Damian, Oliver

Mam 17 rokov, takze dieta bude priezvisko po mne - Resdon(ova)

lenka3007
16. feb 2010

haha baby ja som bola s malým v nemocnici a tam boli deti : sandokan, esmeralda, ronaldo, jahoda... ake tak, je to divné lebo kamarátka sa vidala za turka a ten chcel aby maly mal turecké meno, nepamätám sa aké, ale bolo celkom normálne a pekné, ale na matrike im pvedali že sa tak volať nemôže, tak je david.. to je zaujimave že sandokan dovolený...

monkula
16. feb 2010

Lenka, jahoda, resp. Jagoda je obyčajné poľské meno, je dosť časté, a keďže sa po poľsky jahoda povie truskawka, tak to ani nikto nerieši 🙂

iwulqa
21. mar 2010

baby mne sa strasne paci meno Lotte

iwulqa
21. mar 2010

a chlapcenske meno Leon

gabika_83
25. mar 2010

Moj maly sa vola Alex Jamie, neviem ci je to az take nezvycajne 🙂 Rodina a kamarati najskor krutili hlavou ked sme zverejnili nas zamer takto ho pomenovat, no zvykli si a teraz ho uz nikto neoslovi inak ako Jamienko, Jamiecek 😀

heleniatko
25. mar 2010

Najjulinka, ja ta obdivujem, je to uzasne mat tolko deticiek v opatere, ako to zvladate? Mne sa strasne paci to meno Sugar yasmine, co uvadza Corinne - zijete na Slovensku? Krasne meno, take sladke 🙂 Ja som dala dcere meno Rebeka, co nie je az take nezvycajne, ale povodne som mala pripraveny exotickejsi zoznam s menami ako Shakira, Keira, Leila, Trinity, Ruby a podobne, manzel si z toho vybral meno Kalista, podla jeho oblubenej herecky z Ally McBeal... V porodnici sice prevracali ocami, ked som im to diktovala, ale ja si z toho tazku hlavu nerobim. Aj v nasej rodine sa meno zapacilo 😀 Okrem toho, v manzelovej rodine su bezne mena ako Mirela, Afrodita, Minderes, Bayram, Qufli atd...

heleniatko
25. mar 2010

ozaj, teraz mi napadlo jedno take starosvetske, starka mojho stareho otca sa tak tusim volala, Apolonia... celkom pekne a dnes urcite originalne 😀

corinne_99
26. mar 2010

heleniatko - zijeme na Slovensku, ale mala Yasminka je adoptovana, ona je zahranicna 😀

etuska
27. mar 2010

ahojte kocky,
nasla som zaujimavu stranku írskych mien 🙂 -aj s vyslovnostou 🙂
my uz sice mame vybrate meno pre chlapceka-ale "middle name" by bolo celkom pekne nejake irske-aby mal spomienku na krajinu v ktorej sa narodil 😅
mozno sa niekto necha inspirovat:

http://www.babynamesofireland.com/pages/girl-na...

jasterica
27. mar 2010

ja mam neterku yasminku a toto meno jej sedi ozaj ako uliate...je to take krasne slniecko kvetinkove /jasmin je kvet 🙂 /
a cakame babatko,som este len na zaciatku tehu a ked to dobre dopadne,chalpec bude marko 🙂
....a dievcatko ella alebo karolina 🙂 😉

miska1981
27. mar 2010

ahojte, tak ja som si po dlhom rozhodovani vybrala meno Jasmínka, je to krasne meno a hodi sa k nasmu tvrdemu priezvisku trosku ho zmakci, prosim Vas neviete kedy ma meniny a v akom je kalendari??? odkial pochadza?

corine a jasterica ako volate Jasmínku, napiste mi nejake varianty tohto meno ako ju volate doma....

dakujem 🙂

a este musim si ist pred porodom vypytat na matriku nejake potvrdenie ci mi to v pohode v nemocnici zapisu, ak treba nieco, co presne.

😉

corinne_99
27. mar 2010

Miska - JAZMÍNA oslavuje meniny 24. Februara na Mateja.

Ak sa bude pisat normalne, klasicky - Jazmína/Jasmína, tak nemusis vybavovat ziadny papier. Ale ak zmenis meno - napr. Yasmine, tak to uz ano.

Je to arabske meno a znamena "KVET".

My mame Yasmine a volame ju hlavne skratene: Yas (džes). 🙂

miska1981
27. mar 2010

dakujem cori asi normalne necham Jasmína, len este vymyslam ako ju budem volat jasmi, jasmín, jasmínecka.....

arabske meno? tak to by som si netipla 😉

hladala som aj nejaku charakteristiku tohto mena, ale nenasla som. len viem, ze je odvodene od kvetu jazmín.

tak teda je to v arabskom kalendari dobre som to pochopila?

corinne_99
27. mar 2010

miska nie je zaco 🙂
Je urcite v arabskom kalendari, ale je aj normalne v nasom 🙂 Charakteristiku mena som na internete nenasla ani ja, skus pozriet v knihach, tam to urcite najdes 😉