Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

miriamp
7. dec 2010

@maggie2 hej je to bezne meno, no ked sa povie mirka, tak to je bud miriam alebo miroslava , a im je cudne ze nie je ani jedna , ale rovno mirka

maggie2
7. dec 2010

@miriamp jaj tak, som nepochopila, no nič. Mirka mi znie tak juhoslovansky, resp južansky, u nich to je tuším normálne a bežné.

mirrinka
7. dec 2010

@miriamp pekné meno si vybrala 🙂 🙂

mamusia
8. dec 2010

My budeme mat Zaru 😵

pepies
8. dec 2010

@maggie2 ahoj, ďakujem za radu. Takže ani do pôrodnice nič nepotrebujem ....... Myslela som, že min. nejaký papier vytlačený z internetu .....
My stále ešte nie sme 100% rozhodnutí, pred tromi rokmi sa mi páčilo Olivia alebo Lili, len Jasmine sa nám hodí viac k priezvisku a bude mať iniciály JJ ako náš syn 😉

maggie2
8. dec 2010

@pepies veď vieš papier vytlačený z internetu... vieš sama ako to je. Dnes hocikto môže napísať na net hocičo, vytvoriť vlastnú stránku, ale nemusí to byť vôbec pravdivé. To že je niečo z netu nie je dôkaz že je to vierohodné, i keď si to mnohí myslia.

V nemocnici absolútne nič nepotrebuješ preukazovať. Až na matrike, a to i len vtedy, ak to budú žiadať.

pepies
8. dec 2010

@maggie2 to máš pravdu ........... Pýtam sa preto, lebo s tým žiaľ nemám skúsenosti, pri prvom pôrode ma to ani len nenapadlo - mali sme pripravené 2 mená Jakub a dievčenské Olivia ....
Teraz mám ešte 2 mesiace čas na rozmyslenie, ale pravdupovediac - aj náš malý synček už volá bábätko Jasminka, tak asi ostaneme pri tom mene .... Hoci mužovi sa páčia skôr slovenské mená, na toto si už nejako zvykol ....... 🙂

maggie2
8. dec 2010

@pepies V pohode, Jasmine je myslím si, už zaužívané i na SK. Aspoň keď chodím v BA po nákupných centrách v detských kútikoch sa to hemží najnovšie samými Jasmínkami 😉 sú to také modne vlny ako po minulé roky so Sophie a podobne

pepies
8. dec 2010

@maggie2 ešteže nebývame v Blave 😝 😝 😝 😝 tu sa to ešte nerozšírilo, tak dúfam, že v škôlke to nebude potom samá Jasminka, lebo Jakubov je neúrekom 🙂

dadis
8. dec 2010

@miriamp Mirka je krasne meno...v zahranici je urcite lepsia takato "light" verzia, aj ked mne osobne by nevadilo, ze v rodnom liste by bola Miroslava alebo Miriam (asi aj tym, ze zijem na Sk), aj tak v zivote ta ludia vacsinou nevolaju tak...my mame Alexandru, a volame ju Saska, myslim,ze ju tak budu volat cely zivot, Alexander sa volal jej dedko, meno sme jej dali po nom, pre nas to ma symboliku, pre nu by to nemalo byt v zivote obtazujuce 😉 ...pacia sa mi aj mena ako Lenka, Danka, Katka, Majka..zapisane v rodnom liste, rovnako ako ich "povodne" znenia: Katarina, Maria... ale nejako sme od netradicnych sklzli k tradicnym menam..ale nemozem si pomoct 😅 😅

maggie2
8. dec 2010

@pepies http://lesk.cas.sk/clanok/91823/nie-je-meno-ako... navyše meno ktoré si vybrala v zahraničí na Západe prerazilo tak, že jeho prvými nositeľkami boli počernejšie dievčatká prisťahovalcov. Aj dodnes pri mene Jasmine si predstavím dievča ak nie tmavšej pleti, tak minimálne s čiernymi vlasmi 😉 .

pepies
8. dec 2010

@maggie2 diky za infosky. ja si myslim, ze Jasmine nie je až také vyslovene zvláštne meno /oproti niektorym, ktore su tu citala/, je pravda, že je exotickejšie, pretože pochádza z orientu, no keby som sa mala až takto do hĺbky zamýšľať, tak neviem .....
žiaľ dopredu nedokážem povedať, či bude čierna, ale pravdepodobne nie, pretože ja som blondina s bledou pleťou a dokonca náš prvorodený syn je svetlooký červenovlasý /neviem po kom/ - želám si len, aby sme boli zdravé .......
Tak zatiaľ ostávame pri Jasminke, už sme si aj zvykli 🙂
Ako som tu čítala, aké kadejaké mená rodičia vyberajú, tak Jasmine oproti tým znie maximálne jednoducho a slovensky - he he he 😉

maggie2
8. dec 2010

@pepies to je pravda, nenechaj sa nijako ovplyvniť, infošky máš, a riaď sa vnútorným pocitom, tá Jasmine je vám asi súdená, všetko dobré prajem

pepies
8. dec 2010

@maggie2 no akurát čítam tie články o menách - to by ma fakt nenapadlo, že by som chcela exotickým menom nejako extra podčiarknuť individualitu dieťaťa - veď každé dieťa je výnimočné - či už je Ferko alebo James 🙂
Jednoducho sa nám to hodí - Jakubko a Jasminka, priezvisko mam Jobova, takze myslim, že to ide k sebe......
Diky za Tvoje rady, si milá, pekny dnik prajeme 🙂

maggie2
8. dec 2010

@pepies veľmi pekná JJ kombinácia . ahojki

pepies
8. dec 2010

@maggie2 dakujeme 🙂

severaseptima
8. dec 2010

my by sme chceli dať synkovi meno Dobroslav 😉 (mame slovensko-ruské manželstvo a toto je také aj -aj.v rusku ho budú volať Dobryňka, u nás Slávko 🙂 )doma sa mi ale z toho posmievali, že je to ako z éry štúrovcov. myslím si však, že lepšie je meno "štúrovské" ako mať oboch rodičov Slovanov a volať sa Diego, Christopher, Kevin (ako náš psík), Hippolit, Themistoklus a obdobne...poznám jedného Jeana-Paula Kyjanicu a je to fakt otrasná kombinácia. z dievčenských sa mi páči Vesna. Inak moja sestra tiež plánuje Jasmínu 🙂

maggie2
8. dec 2010

@severaseptima krásne 🙂

romanelka2
8. dec 2010

Mne sa strasne paci meno pre dievcatko Salichat- Mukades ak by som mala este jedno dievcatko urcite nebudem vahat a daaam 😉

gabika11
8. dec 2010

ahojte, mne sa velmi paci meno Georgina a Ginger.

sanne
4. jan 2011

Ja mám syna Benjamína 😉 Meno je aj v slovenskom kalendári 🙂 Je ich strašne málo 🙂 Ja maleho volám Ben 😀 čo hovoríte na meno?

lussy23
5. jan 2011

@sanne - mne sa veľmi páči. Aj Prezývka Ben. Tiež rozmýšľam o takom mene, ak sa raz podarí dieťaťko. 🙂

sanne
5. jan 2011

@lussy23 Dakujem 🙂

bianka1712
6. jan 2011

Nema niekto skusenost s menom Saimon?

warholette
6. jan 2011

@bianka1712 nepisal ti to uz niekto v inej teme, ze je to foneticka podoba mena Simon? V zahranici, napriklad USA alebo UK sa meno Simon cita ako Saimon (Sajmon), ale pise sa to Simon. Teda ako Šimon bez makcena. Meno Saimon neexistuje 😉

evinkal
6. jan 2011

Zdravím vás maminky.Ja som pôvodne chcela dať chlapcovi meno Mark,alebo Marco,ale nakoniec sme sa rozhodli pre Matej-je to klasické "slovenské" meno a nieje problém ho vyslovovať aj pre staršie generácie(babky,prababky) a dcérku som chcela Angeliku,ale všetci si to meno spájali z Angelikou zo seriálu..každý ma odhováral,a nakoniec sme sa rozhodli pre Alexandru a meno je dá sa povedať medzinárodné,len svokor a svokra s tým mali problém,vadilo im že je dlhé a vraj "ruské".Ale nám sa páči a sme radi,že je naša malá Saška.Už deti určite mať nebudem,ale ak by som ešte mala,páči sa mi Bianka,a Patrik.Samozrejme je aj mnoho zahraničných,čo sa mi páčia,ale s tými by manžel určite nesúhlasil... ☹

bianka1712
7. jan 2011

@warholette Ked ja by som chcela aby bol pokrsteny ako Saimon,lebo keby som ho dala ako Simon tak by ho volali Simon a nie Saimon. A neviem ci by mi ho zapisali na matrike ked neexistuje :(

mirrinka
7. jan 2011

@bianka1712 kamoška má syna s menom Saimon 🙂

bianka1712
7. jan 2011

@mirrinka Och,naozaj? To si ma potesila 🙂 A normalne jej o tak zapisali aj na matrike?

mirrinka
7. jan 2011

@bianka1712 áno,normálne sa volá Saimon,má to takto v rodnom liste 🙂