Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

monkula
27. feb 2008

dididi 😀 😀 😀
Sestra mi minule hovorila, že k nim do drogérky prišla pani s psíkom, pardon, sučkou a tá sa volala Chiara 😠 😠 😠 😀 😀

bluff
27. feb 2008

a co to je za modu s tym druhym menom? ved aj tak ho volate len prvym, ci nie? 😉

tin.tinka
27. feb 2008

Ak este budeme mat deticky (dufam), dame im grecke a egyptske mena. Zdaju sa mi take vznesene.

Ale cert vie co sa z toho vykluje. Maleho, ked bol este v brusku sme volali Bonifac 😀 😀 😀

grmitko
27. feb 2008

my mame take obycajne mena Leonard a Dominik, ale chcela som, ze ked to budu dievcatka, tak jedna bude Liliana, ja to meno milujem 🙂

tin.tinka
27. feb 2008

bluff mi ho volame Nathanielik alebo Nathanusko 😀 😀 😀 Martin ma po ockovi.

julova
27. feb 2008

tin.tinka - tak ja volam mojho draka co mam vykerovaneho na pleci 🤐 😀

bluff - ja som to druhe dala z pocty k mojej babicke, bola uzasna 🙂...Terezu som chcela odjakziva a Katarinka je na pocest babicky 🙂..nedozila sa ani mojho mladsieho brata ☹ ..a ja myslim, ze ona tam hore niekde je tiez rada 😉

monkula
27. feb 2008

bluff, ja som isto dve mená nedávala kvôli móde, volám ju obomi a pravdupovediac ma dosť uráža, keď si niekto myslí, že som nejaká ťapa, čo dala meno podľa Haršányovej ,alebo podľa nejakej kravy z Vyvolených, a ešte aj druhé meno ,aby bola zaujímavá...
Prepáč za reakciu ,ale no, som prchká...

dididi30
27. feb 2008

tin..to je pekne meno..monkula...to asi nemaju ti majitelia deti tak asi preto to meno 🙂
bluf, v anglicku a amerike bezne dve mena...ale aj tak ho volaju jednym, takze tak 😉
grmto..to su tiez pekne mena...lii som chcela aj ja 😉
janka, a tovja malicka sa ako vola?

julova
27. feb 2008

a mojmu mladsiemu bratovi sa meno Tereza nepaci, tak povedal, ze on stryko sa rozhodol, ze ju bude volat Katka 😉

monkula
27. feb 2008

Aj moja babka ju volá Kristínka ,aj v Poľsku jej hovoria Kristínka...

tin.tinka
27. feb 2008

Myslim si, ze je jedno ci su dve alebo jedno meno. Ide o to aby sa dietatu hodilo a rodicom pacilo.
Aj tak je to konzervativne. Ved sa nase deti nevolaju ryza, jablko......... alebo brooklyn, pariz, bratislava, kosice (podla miesta splodenia). 😀 😀 😀

monkula
27. feb 2008

no, náhodou meno Paris je pekné... M?ne sa to meno zapáčilo ,keď som pozerala Ženy z rodu Gilmorovcov, a tam bola svojrázna Paris Gellerová 😀 😀 😀 😀

bluff
27. feb 2008

didi myslim, ze mne to nemusis vysvetlovat 😀
ale ved sa nepaprcte, dve mena su pekne, aj ked na slovensku to je momentalne len taky modny hit. 😉

monkula
27. feb 2008

ako pre koho... 😒 😒 😒 😒

dididi30
27. feb 2008

😀 teraz som si vsimla, kde si?

bluff
27. feb 2008

aj mne sa paci Paris! a ved aj Sofia je mesto.

bluff
27. feb 2008

monkula ak mas aj ty dve krstne mena, tak potom uznavam, ze je to u vas tradicia 😉

julova
27. feb 2008

hit nehit.pre mna to ma vlastny vyznam 🙂

julova
27. feb 2008

som zasa vypotila hlboku myslienku 🤐 😀

casie
27. feb 2008

Bluff, manzelovi rodicia sa nevedeli dohodnut na mene, nakoniec skoncil s troma menami + chudak mal dve priezviska 😅 😀. Vies si predstavit vypisovat tie mena do papierov? 😀
Jedinou vyhodou dvoch mien vidim v tom, ze ak sa ti nepaci tvoje prve meno, jednoducho sa predstavujes tym druhym..... Ja som sa napriklad s mojim menom nestotoznila nikdy a v mojom okoli ma malokto pozna pod mojim ozajstnym menom.

casie
27. feb 2008

A este nas dovod k vyberu dvoch mien - prve meno si vyberu chalani sami, druhe im vyberieme my rodicia take, ake sa pacia nam 😉

kamajka
27. feb 2008

ahojte. No my sme dali detom mena take co ja viem klasika... dcerka je Viktorka a syncek Milcenzito 😀
(Miloslav - len sme to tak skomolili). Mne sa tiez pacia skor tradicne mena. Ja som chcela dcerku Eriku, no muzovi sa to nepacilo.... Potom ked sa mal narodit syn tak som tiez dala ze ak bude dievca tak Erika (rodila som cis. rezom).
Ale Leonie je pekné a velmi. Z dievcenskym sa este da vybrat, mam v okoli Tiffany, Karin, Christine, Vivien, a co ja viem este ake.. Jaj, a este nedavno znama porodila dievcatko (teda uz ma takmer rok 😀 ) vola sa Fatima.
ma teraz rychlo nenapadne, ale neurekom tu toho jesto...
Pre chlapceka sa mi to uz vidi trocha obtiaznejsie, vybrat pekne netradicne meno.. Mne to pride strasne blbe, ked sa niekto vola Jessica Olahova, alebo Damian Hruska... 🙂

lucy8
27. feb 2008

ahojte ja som stretla mladika s menom herodes 😀 a priezvisko mal jedno z najklasickejsich slovenskych- Novak 😀 😀

monkula
27. feb 2008

bluf, nie, nemám dve mená, ale ako som písala, manžel je polovičný Poliak a tam sa dve mená dávajú bežne...

casie, ma zaujalo, ako si vyberú nenarodené detičky meno?

Joshua je krásne meno, veľmi sa mi páči...

A spomenuli ste ti Fatimu, so mno na základnú chodili tri sestry, otca mali Araba, tá najstaršia sa volala Semira, a dvojičky, Fatima a Hajnala... Boli to krásne dievčatá...

renka1801
27. feb 2008

Aj mne sa páčia netradičné mená ale súhlasím s názorom niektorých ,že by malo meno trochu ladit s priezviskom. Mne sa páčia mená kde je písmenko R .Ja mam doma synčeka s menom Mirkó. Chcela som Mirco aj som nahlásila ale na matrike chceli to potvrdenie z akeho statu je to meno. Tak sme dali Mirkó, vraj s madarského kalend. A v priezvisku ma tiež písmenko m aj r. Páčia sa mi dievčenské Carla a Mia ako už niekto spomínal. Moja priatelka ma Rebecu a Tamarku.

etuska
27. feb 2008

Moja dcera ma tiez dve mena-Michaela Katarína 🙂 Napad to bol taky spontanny,manzel chcel Katku a kedze mame priezvisko na K,mne sa to zdalo take fadne,tak sme sa dohodli na dvoch menach 🙂

A vobec si nemyslim,ze je to modna zalezitost.Moja teta ma okolo 70rokov a tiez ma dve krstne mena a co poviete na sturovcov???-ved ti mali tiez po dve mena,ci nie? 🙂

Je to vec vkusu 🙂 A dcerky ked sa opytam ako sa vola tak povie:"Miska Katka" 🙂

esci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluff
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angelina22
28. feb 2008

čaute baby, celkom zaujímavá téma....
mne osobne sa dva mená nepáčia, nevidím v tom žiaden význam a okrem toho k priezvisku mojho priateľa,,,,rýdzo slovenskému...sa dva a ani nijaké netradičné ani náhodou nehodia.....ja viem že mám ešte do augusta kopec času ale mená nemám zatiaľ v zálohe žiadne,,,ale absolútne žiadne,,,,,
A AK by som sa rozhodla pre dva, tak jedine z pocty k našim mamkám,,,a bola by to Tatiana Mária alebo k otcom Daniel Peter...(neee to asi nie)
v inom prípade by mi to priatel neodobril,,,,ako ho poznám.....
ale uvidíme......
nikdy nehovor nikdy,,,ale z mojej iniciatívy to nevznikne

PEKNÉ RÁNO 🙂