Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

etuska
19. máj 2010

tu je super stranka s irskymi menami(mne osobne pomohlo najma to,ze je tam aj vyslovnost 😀 )-krasne mena su napr.Niamh(Níf),Siobhan(šivón).....ale to by ma asi nasi ukamenovali kebyze dam taketo meno 😀 -no ale zda sa ze cakame chlapceka,tak uz to neriesim 😅

http://www.babynamesofireland.com/pages/girl-na...

monkula
19. máj 2010

to sú mená 😅 😅
Eri, asi to s Aj nemá veľa spoločného, čo? 😅
Teraz by som ťa potrebovala ,idem speakovať, bojim bojim.. 😝

lussy23
19. máj 2010

Jonatán je pekné meno. Ale s h sa mi nepáči 😝
Ja ešte deti nemám ,ale myslím, že im dám také ako tu píšete. Z tých slovenských sa mi veľmí páči Monika, , Filip, Gabika a Katka(ale pri týchto dvocj len zdrobneniny)
Inak by som dala mená Filip a Alica, Rebeka a Artur. Sofia a Benjamín, a ešte Angelika. Ale všetky bez anglickej výslovnosti.

etuska
19. máj 2010

Mon-co nepacia sa ti? 😅 No veru-s anmglickymi nemaju tie irske vela spolocneho-ale je tam vela peknych mien-tak mozno raz tak pomenujem nejake domace zvieratko-kedze dat im svojim detom nemam odvahu 😀

kami ides speakovat?

zojana
19. máj 2010

ahojte..môj syn sa volá MARCO a dcérka TADEA MICHAELA.. 🙂

claudyka99
24. máj 2010

a co tak Lilly Ella a Leon Ellen ??? krasne ze?? :DDD

zuzika009
7. jún 2010

ahojte. zaujímavé a pekné mená tu spomínate. ja som tiež dala dcérke trochu nezvyčajné. volá sa Nellie. vždy sa mi páčilo meno Nela, ale chcela som, aby bolo trochu iné a nelly už v okolí bolo, tak som si to takto vymyslela. a rozhodla som sa, že
malú neukrátim ani o meniny, tak oslavujeme 31. mája na Petronelu, Nelu 😉 vyberela som mezdi Alexia (alex, lexi), ale meno Nellie- vyhralo. voláme ju nell, nellinka, nelča, neluš- ako kedy a ako kto 🙂 chlapčenské sa mi veľmi páči Tobias

maggie2
9. jún 2010

@claudyka99 Lilly Ella pekne znie, ale zváž že existuje jeden svetoznámy farmaceutický koncern (firma) ktorá sa volá Eli Lilly 😉

kofa
11. jún 2010

A čo tak - Ester Ellin 😉

mamartinka
11. jún 2010

Baby neviete ci meno Vendulka alebo Saskia by sa dalo dat dietatku na Slovensku?Len ako by to bolo potom s krstom a meninamy?Vendulka by oslavovala asi meniny podla ceskeho kalendara ale Saskia asi v kalendari nieje 😒 Ale tusim v Ceskom je vlastne Saskia.

iguska
13. jún 2010

@mamartinka
nema Zigmund Palffy nahodou Saskiu? tak by sa malo dat.... ked je mozne mat Jennifer, Jessicu, Kevina a neviem ake otrasne americke mena...

bejbypd
13. jún 2010

Mamartinka Saskia sa stopro dá,mala som spolužiačku Saskiu 😉

mamartinka
13. jún 2010

@bejbypd Dakujem.
@iguska Neviem ci Zigmund Palffy ma Saskiu.Ale pekne meno ze?A Saskia sa vam ako paci Sediva?Chceme niekedy Amaliu ale Saskia sa mi tusim lepsie hodi k Priezvisku.Co poviete.

lekno
13. jún 2010

Áno, Pálffy má Saskiu 😉
Určite sa na Slovesnku dá, veď keď cigáni majú Pamely a neviem ešte aké mená, tak sa musí dať 🙂

lekno
13. jún 2010

@mamartinka , mne osobne sa viac páči Saskia 😉
a u nás v obci je zas Kristínka Šedivá.. 🙂

mamartinka
13. jún 2010

@lekno Dakujem.A kedy by oslavovala meniny nevies?

marorlinko
13. jún 2010

moj syn sa vola orlando antonio,neviem ci nezvycajne,ale na sk urcite a tuna v uk tiez,kedze poznam iba blooma s tym menom,mne sa velmi pacilo to meno,tak som mu ho dala,pacilo sa mi aj fabio,nevedela som sa rozhodnut,takze druhe babo bude fabio,ked to bude chlapec k tomu est enejak enajst aby sedelo.

lekno
13. jún 2010

@mamartinka to veru neviem...

mamartinka
13. jún 2010

@lekno Asi podla Ceskeho kalendara myslim ja.Nieje nahodou Saskia v Ceskom kalendari?Ci sa mi to mozno mari.

lekno
13. jún 2010

@mamartinka asi áno 🙂
priznám sa, že ja som prvý krát meno Saskia zaregistrovala už dávno, keď sa na ČT vysielal "Kalendárium" a ten uvádzala Saskia Burešová 😀 Ale je to pekné meno, také "neotrepané" 🙂

mamartinka
13. jún 2010

@lekno Ano spominam si aj ja na tu hlasatelku.No ved to je este daleko.Ale asi to bude napokon niekedy ta Saskia. 🙂 Ale najprv chceme Syna.Uz strasne davno.No nechce sa akosi zadarit 😒

lekno
13. jún 2010

@mamartinka nezúfaj, niekedy to príde, keď to najmenej čakáš..
ja viem, že mne sa lahko hovorí, keď mám 3, ale poznám viaceré maminy, ktorým sa to stalo, či už v mojom okolí, ale tu, na MK 😉

lyongirl
14. jún 2010

meno Saskia sa dá dať na 100%, v českom kalendári má meniny Saskie - 7.listopad

mamartinka
14. jún 2010

@lyongirl Dakujem.A v Ceskom kalendari je Saskia ci Saskie?

salma22
14. jún 2010

mne sa paci ALEX pre dievca ale mne to nepreslo a pre chlapca SEBASTIAN

lyongirl
15. jún 2010

@mamartinka je tam Saskie, ale u nás sa bežne dáva Saskia, máme aj v rodine jednu Saskiu, ale netuším, kedy oslavuje ona... a to meno jej dali pred vyše 20timi rokmi, čiže už vtedy sa dávalo 😉

mamartinka
15. jún 2010

@lyongirl Dakujem.

lyongirl
15. jún 2010

@mamartinka nie je zač 🙂

adika777
21. jún 2010

mne sa paci Leticia...Poznam Ederu, Desanu, Vivien, Charlieho, Naomi, Perlu, Marion, Zoe... 🙂

lejna
25. jún 2010

my mame Rut (meniny 16.7.)a Rachel(30.9.), tiez nie su casto pouzivane.